logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Wsteczny Wyskakuje Pomocy.

Wsteczny Wyskakuje Pomocy.

Mam pewien problem.
Przy parkowaniu tyłem ( z reguły tak parkuję ) Wyskakyje wsteczny.
Dzieje się tak przy obciążeniu powiedzmy lekko skręcone koła.
Skrzynia 4 biegowa z wstecznym obok 2 biegu do siebie.

Inne biegi działają bardzo dobrze.
A wsteczny wchodzi przy pierwszym razie cicho potem zgrzyt i wyskoczy.
Potem na luz i spowrotem wsteczny i już z większym zgrzytem i po paru metrach znów wyskoczy.
Sprzęgło przy zmienianiu biegu mam do podłogi.
Czy możliwe ze to wina sprzęgła ?

Wcześniej nie było z tym problemów.
Co jej dolega ?

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-07 03:10:54 /


Przeważnie jak wyskakuje dobrze wbity bieg to koło zębate jest zużyte/uszkodzone, zdarzają się jeszcze usterki wodzików ale rzadziej. Tak czy owak wiąże się to z naprawą skrzyni biegów. Czytaj "szukaj używki" - taka diagnoza na szybko. Jeśli chcesz zdiagnozować usterkę bez rozbiórki skrzyni to chyba tylko prześwietlenie x-ray pomoże rozwiać wątpliwości :) Zawsze możesz przytrzymywać ręką drążek zmiany biegów jak nie cofasz zbyt często.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-07 11:37:56 /


Najtaniej:wyrzuc tę skrynię i wsadź sprawną:)
Myślę że zmieścisz się w stówie....

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-07 13:14:16 /


jak będziesz wyrzucał tą skrzynię to napisz gdzie :) z chęcią wezmę Ją ze śmietnika... wsteczny przy dwójce to przecież wzmacniana czwórka... ( chyba że się mylę)


spróbuj podciagnąć trochę linkę sprzęgła.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-07 13:23:29 /


W takiej za 100 wsteczny może i nie będzie wyskakiwał, ale dwójka już tak :)
I wiem z doświadczenia że jest to dużo bardziej uciążliwe...

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-07 13:25:38 /


Ja mam taką skrzynię N9 4x4 w aucie gdzie wyskakuje wsteczny i faktycznie całą zimę radziłem sobie trzymaniem drążka. Teraz ta metoda jest już nieskuteczna ale sprawdza się inna - przemyslane parkowanie ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-07 13:29:42 /


Skrzyni nie wywale na śmietnik.
Oryginalnie była ta i ta będzie.
Nie szukajcie jej na śmietniku :)
podciągne troche linkę sprzegła powinno dać radę.

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-07 14:01:17 /


Ja to myślę, że wcześniej jeździł tym jakiś desperat, który zamiast dwójki wbijał właśnie wsteczny i przeorał tryby. Pisze o tym, bo jak kiedyś mój dziadek jechał granadą, to zrobił tak około 5 razy na odcinku może 3-4 km.

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-07 14:21:43 /


Dawid, podciąganie linki nic Ci nie da, to nie w tym jest problem. Zauważ że bieg wyskakuje pod pewnym obciążeniem. Po prostu przesuwka synchronizatora jest wybijana przez koło zębate kiedy dostaje obciążenie. Wyjmij to, otwórz i wymień co się zużyło. Jak nie chcesz jej zabić to najlepiej zrób to już bo jak widzę po swojej, ta usterka szybko ewoluuje do miana awarii.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-07 15:50:47 /


Jak już podciągniesz tę linkę to powiedz jak to się robi w granadzie bo jestem ciekaw...

Do wymiany są koła zębate wstecznego w skrzyni.

Mysza liil (EM) / 2011-08-07 19:54:17 /


Wiesz Mysz, już tylko nieliczne mają półksiężyc ;P

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-07 19:55:58 /


Wiem myślałem że się da ale się nie da podciągnąć linki :)
Na obecną chwilę mam 1, 2, 3, 4 skrzynie bez wsecznego.
nawet nie zgrzynie przy próbie włączenia.
Mysza Koła zębate wstecznego ok
Gdzie to kupić jaka (orientacyjna cena) i jak dobrać sie do tej skrzyni żeby czegoś innego nie wymienić.

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-07 20:23:06 /


Druty, ulepy i automaty zapewne nie mają półksiężyca...

Mysza liil (EM) / 2011-08-07 20:48:17 /