logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » produkty firmy NOVOL

produkty firmy NOVOL

Cześć,

czy ktoś ma już jakieś doświadczenie z produktami firmy NOVOL?? interesuja mnie szczególnie lakiery i podkłady. Czy ktoś już malował auto uzywając tych produktów i jaka jest wasza ocena??

dzięki
talar

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-12 06:58:54 /


Nigdy nie kupuj konserwacji do przekrojów zamkniętych firmy NOVOL!Szlag by ją trafił.Nie da rady jej rozpylić pistoletem a jak zagotujesz to sie robi woda-jeden strzał z pistoletu i już jej nie ma!

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-13 00:12:44 /


Ja stosowałem podkład akrylowy NOVOLA kilka razy. Dobrze sie szlifuje (papier sie nie szlichci). Jak z trwałością - czas pokaże.

rwd Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-13 12:29:41 /


do rwd, jaki podkład stosowałeś? MS 4+1 czy HS 5+1 czy podkład Trio? jest to bardzo wazne.
do Trophy, novol ma tez 2 rodzaje konserwacji MS i HS, którą stosowałeś?

dzięki za opodwiedz, i za kolejne odpowiedzi, wszystkich tych co coś już produktami novola robili.

pozdro
talar

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-14 09:12:09 /


Wydawalo mi sie ze sa podklady 3+1 i 5+1 (novol), ten drugi jest akurat w porzadku :) Jest tani i dobry. Nie siada po wyschnieciu i nie trzeba go dlugo
sezonowac.
Natomiast szpachla jest slaba, bo ciezko sie nanosi, robia sie w niej pory po nalozeniu (pecherzyki powietrza).

Mysza liil (EM) / 2004-08-14 09:25:06 /


Stosowałem podkład MS 3+1 beżowy. Jest jeszcze szary, który za pare dni wypróbuję, ale kolega powiedział mi, że gorzej się szlifuje od beżowego, mimo, że różni sie ponoć tylko kolorem.

rwd Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-14 10:57:46 /


Nie wiem który typ konserwacji NOVOLA stosowałem-wyrzuciłem odrazu do śmieci.Jeszcze wyszedłem na idiote relamując pistolet do konserwacji w sklepie że jest do d... i nie chodzi.Na koniec kupiłem konserwacje niemieckiej firmy (niepamiętam jakiej) zapłaciłem 1/4 drożej-ale odrazu rewelacja,psikało aż miło i widać że cholerstwo jeszcze penetrowało przekroje-a po chwili gęstniało na miód.Jutro dopisze nazwe firmy-trzymam jedno opakowanie na dolewki co jakiś czas do przekrojów.

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-15 01:47:44 /


@ Mysza,

dobra, ale któa szpachla?? bo znowu novol ma szpachlę: Uni; Unisoft; Soft plus; Finish; Fiber; Light; Alu; Proficynk; Spray; Tech


zastanawiam się, nad tą Alu - bo podobno ma nie mieć tego problemu o którym piszesz, albo ta Finish co daje super gładką powierzchnię lub ta w sprayu???
to już powinna być totalna wygoda. czy moze jednak nie??

dzięki za info
pozdrawiam
talar

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-15 20:52:10 /


"DYNITROL"

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-15 23:05:27 /


Pisalem o tej najtanszej, czyli uni badz unisoft. Nie wiem jak inne, ale pewnie sa drozsze i w ich cenie mozna kupic soudala.

Mysza liil (EM) / 2004-08-16 08:06:55 /


no właśnie nie problem jest z tym, że są drozsze, bo i tak dostanę je w "promocji"
jedyne moje zmartwienie to te, co z produktów NOVOLA wykorzystać, a co kupić innych firm.

a tak przy okazji, to ktos moze polecić lakier perłę jakiegos producenta????
dzieki
talar

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-16 19:13:47 /


lakier np RM BASF

Lafi / 2004-08-16 19:31:59 /


własnie robie małe zaprawki szpachla mialem jakas firmy NOVOL dobrze sie rozrabia niezle sie naklada ale ze szlifowaniem juz niestety gorzej
teraz robie TROTONem miesza sie super naklada bardzo dobrze schnie w jakies 20minut i mozna juz szlifowac tez bardzo lekko tak ze polecam

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-23 21:44:24 /


Czesc! Niedlugo jestem zarejestrowany na tej stronie , ale podoba mi sie to co widze i mam nadzieje , ze pewna wiedza nabyta z latami pracy w warsztacie wam pomoze ! Prosze tez o opinie i ewentualna korekte tego co napisze. Co do nowola to najlepsze efekty daje szpachla mieka , a ostatnie warstwy wykanczajaca. Dostalem do testow inne ale byla to porazka w stylu opisanym powyzej! zwroccie uwage na stosunek ilosci utwardzacza do szpachli i temp. otoczenia a skoncza sie problemy z obrobka papierem. Troton- szajs do kwadratu w calej gamie produktow!!! A co do perly -wiecej informacji to cos podpowiem.

Krzysztof x-team / 2004-09-08 21:37:08 /


p.s. podklady nowol nie sa zle tylko zalezy co do czego, lakiery takie sobie ale to nie plot tylko twoja bryka- proponuje mat. firmy standox i kordy oraz kons. firmy 3M !!!

Krzysztof x-team / 2004-09-08 21:45:14 /


Witam, bardzo dobra konserwacje i nie tylko ma firma APP. zerknijcie pod adres app.com.pl. Pozdrawiam

gtx9 / 2008-12-06 13:00:05 /


gtx9 -co za platfus umysłowy... pieprzony spamer

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-06 18:29:23 /


Zaggon,wyjąłeś mię to z ust.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-06 18:54:24 /


Zaggon to może być marchefki murmur :D

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-06 19:01:13 /