logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » podwyzki oplat za zolte blachy plotka czy prawda?

podwyzki oplat za zolte blachy plotka czy prawda?

Witac w jakowemś radiu uslyszalem ze podobno od przyszłego roku rejestracja na zołte ma sie wiazać z kosztami ok 3 kzl nie wiem czy to durna plota czy ciekawy pomysł uzadnikow na lepienie budzetu, ktoś wie coś KONKRETNEGO?

zweitakter / 2011-08-16 22:26:02 /


a niech i 5 kosztuje ten żółty syf :D

Mysza liil (EM) / 2011-08-17 04:23:02 /


pewnie plota, ale jestem w pogotowiu żeby kopnąć się pod sejm :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-17 07:54:02 /


"a niech i 5 kosztuje ten żółty syf :D" może i syf ale dla niektórych taka forma rejestracji to nie kiedy jest ostatnią deską ratunku.

Był by to kolejny strzał w stopy jeżeli chodzi o uchronienie tego co zgubiło papiery albo zostało gdzieś kiedyś wyrejestrowane/ wymeldowane itd.

podwyżka = raczej sciema

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-17 09:15:18 /


zadna złodziejska inicjatywa legislacyjna mnie nie zdziwi dlatego pytałem

zweitakter / 2011-08-18 22:37:58 /


Polska to taki kraj, w którym "wadza" traktuje obywateli jak dojne krowy, idiotów i złodzieji (za to prawdziwy złodziej czy inny przestępca jest traktowany niczym święta krowa w Indiach, z poszanowaniem tzw. "praw człowieka"). Szczególnie podle Państwo traktuje ludzi posiadających jakiekolwiek pasje, najwyraźniej "wadza" jest cwana i cynicznie wykorzystuje ich "wariactwo" by ściągnąć więcej kasy dla wyżywienia biurokratycznej bandy nierobów.
Ciekaw jestem kiedy wprowadzą ViaToll dla osobówek, w końcu bramki i maszty stoją a w związku z przedwyborczym rozdawnictwem po wyborach w "budżecie" będzie pustka...

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-19 08:52:47 /


ViaToll dla osobówek?
Słyszałem, że w 2013.

k4414 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-19 09:24:34 /


wtedy to nie będzie innego wyjscia już, jak podróż autostradą bo cała reszta dróg obecnie na które się transport cięzki przeżucił będzie rozjeb...

Chcieli zarobić na viatoll-u a tu zdziwienie mało kto jeździ teraz tam, odbije im się to na zwiększeniu dróg do remontu i takim oto sposobem drogi nigdy nie będą porządne w PL ;\

Trzeba będzie pomyśleć o jakimś Patrolku do jazdy na codzień.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-19 09:47:35 /


I sie zaczelo uzwanie klasycznych zwrotow jak "banda zlodzieji" itp., itd...
Przeciez to jak narazie tylko plotka nie uzasadniona niczym...a tu juz zaczyna sie polowanie na czarwonice :P
Nie zebym bronil przesadnie politykow, ale chyba nie kazdy ma zamiar wyssac z innych kazdej zlotowki-to byloby ekonomicznie nieuzasadnione :D

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-19 10:22:39 /


to wróć tu i popatrz co się dzieje, a nie nadajesz jak kiedyś Jeziorański ;)

Mysza liil (EM) / 2011-08-19 10:33:09 /


-> on_the_run

No wiesz, jeśli Rząd bezczelnie obniża wpływy do OFE (jakie by nie były to prawdę mówiąc emerytura stamtąd jest pewniejsza niż z ZUSu) mówiąc, że to nie są moje pieniądze tylko Państwowe, jeśli Rząd zaczyna przejadać Rezerwę Demograficzną (to specjalny fundusz przeznaczony na wypłatę emerytur gdy liczba pracujących i odprowadzających składki do ZUS spadni, a czeka nas to kiedy ludzie urodzeni w wyżu demograficznym przejdą na emeryturę w czasie gdy pracującymi będą ci, którzy urodzili się w niżu) mówiąc, że jest za duża a Rząd nie chce pożyczać pieniędzy na rynku, bo teraz pożyczki są drogie, jeśli co rusz narzucene są jakieś nowe ukryte podatki, jeśli podnosi się stawkę VAT, jeśli podnosi się inne podatki, jeśli pieniądze z akcyzy na paliwa trafiają niewiadomogdzie a w sytuacji, gdy paliwo jest drogie nie zmniejsza się akcyzy, jeśli Premer jeździ niczym Edward Gierek z wizytami gospodarskimi rozdając kasę na lewo i prawo, jeśli miliardy zł idą z budżetu na działaność partii przy zerowej kontroli na co i jak są te pieniądze wydawane, jeśli europoseł biorący gigantyczną pensję płaconą z naszych podatków specjalnie przyjeżdża do Warszawy żeby podpisać listę obecności na posiedzeniu Komisji ds. Integracji z UE a potem z posiedzenia wychodzi (i za podpisik inkasuje parę stówek), jeżeli... to słowa o bandzie złodzieji same się narzucają.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-19 11:03:28 /


W sumie w Polsce jestem co miesiac prawie...i patrzac po standardzie zycia znajomycjh i rodziny...to zaczynam sie coraz bardziej zastanawiac nad powrotem na stale :P
Ale O.K. zlodzieje to zlodzieje...jednak w Polsce przynajmniej widac kto i co robi...
a w U.K. ja np. place £1800 za ubezpieczenie gownianego jaguar'a z 2.5 litrowym silnikiem, bo dostalem 3 punkty za rozmowe przez telefon, do tego place powyzej £400 za podatek drogowy dzieki temu, ze pseudo-hipisowskie, zielone dzieciaki z bardzo dobrych domow dostaly sie do rzadu...a ich bedzie ciezej sie pozbyc niz paru komuchow bez szkoly...

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-19 12:27:55 /


"gownianego jaguar'a z 2.5 litrowym silnikiem" łącze się z tobą w bólu, naprawdę ...

również z posiadaczami lambo, corvet i bentlejów (nawet nie wiem jak to się pisze bo nie myśle o wejściu w posiadanie tego typu aut :) wyrazy współczucia i kondonlencje :\

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-19 12:55:50 /


Jaguar jest wart ok. £2500 - tyle ile wynosza oplaty za niego, takze nie potrzeba ironii...
Niejedno capri czy taun na tej stronie wart jest wiecej i nie widze, zeby ktos byl postrzegany jako "bananowiec" :P

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-19 13:00:12 /


Czyli wart jest +/- tyle co przeciętny samochód na polskich drogach.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-19 13:26:26 /


Czyli na ichniejszych nic ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-19 16:43:26 /


Yes indeed :D

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-20 01:52:07 /


Dalej chcesz wracac do Polski? :)

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-21 00:47:01 /


kiedy widzę, jak rząd pozwala na uczestnictwo w KRUZ ie dowolnym osobom posiadającym 1 ha ziemi, lub będącymi "robotnikami rolnymi", a w rzeczywistości budowlańcami, informatykami, kierowcami, jak ktoś pozwala oby liczba rencistów była największa w Europie, jak wydaje się pieniądze na zasiłki ostatnim leniom, którzy cały czas poświęcają na staranne unikanie pracy...

tak, chce się żyć...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-21 21:26:54 /


KRUS to taka sama instytucja jak ZUS nie jest samofinansujaca bo system emerytalny jest w tym kraju zły i nikt nie ma pomysłu jak to zmienić. Nie jest prawdą już przytoczony powielany przez nieuków dziennikarzy przypadek "rolników" płacacych niskie stawki do KRUS . Była tak zaledwie kilka lat ..sam mając nieco ziemi byłem tak ubezpieczony działało to jak prawo nabyte ze względu na fakt posiadania ziemi i jednoczesne prowadzenie działałnosci gospodarczej .No ale zaradni Polacy wpadli na pomysł że rolnikiem mozna sie "stać" i to wypaczyło cały temat.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 22:05:33 /


Ale dlaczego chcieli się "stać"rolnikiem?
A skąd takie dysproporcje w składce ZUS-KRUS?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-08-21 22:38:45 /


Wojtass...jak najbardziej - nie ma jak w domu :D

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-22 11:04:16 /


Bogdan- z pewnością ta patologia ma miejsce dalej, bo w moim najbliższym otoczeniu są trzy osoby z tego korzystające, z czego jedna od 2009 roku...

A poza tym- właśnie dlatego ZUS nie jest instytucja samofinasująca się, bo ma za mało członków, a ci co w nim mają nieszczęście uczestniczyć, finansują tych co nie mają ochoty pracować...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-23 22:18:12 /