logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Jakie oleje

Jakie oleje

Witam serdecznie.
Jakim olejem zalac silnik 2,9 12V z przebiegiem 150kkm i jaki olej do skrzyni typu N(9)?

Z gory dziekuje za sugestie i rady,
Pozdrawiam...

Mariusz123 / 2004-08-18 13:00:37 /


musisz wiedziec na czym ten silnik smigal bo mozesz mu za dobrym olejem krzywde wyrzadzic jesli nie wiesz to nie polecal bym nic lepszego jak co najwyzej pół syntetyk

michałP / 2004-08-18 13:24:11 /


Wlasnie nie wiem na jakim oleju silnik pracowal. Kupilem sam silnik ze skrzynia biegow. Nie ma oleju w tych elementach. Jakie oznaczenia powinien mniec olej do tego silnika. Skrzynia typu N(9) ma jakies specjalne wymagania co do oleju?

Pozdrawiam...

Mariusz123 / 2004-08-18 14:39:55 /


wlej polsyntetyk
a d o skrzyni albo pierwszy lepszy olej przekladniowy
albo fordowski olej do skrzyn manualnych, jak chcesz to mam

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-18 17:57:54 /


150 tys km to mizerny przebieg
jesli piec jest z rzeszy to smialo lej syntetyka jesli w polsce smigal moglobyc roznie ale przy takim minimalnym przebiegu nawet jak byl juz lany polsyntetyk to teraz syntetyk mu nie powinien zaszkodzic....moze najpierw wlej cos taniego niech pochodzi przeplucze sie a potem np. jakiegos magnateka:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-18 20:45:10 /


do silnika polsyntetyk ale nie mobil i lotos jezeli nie cieknie jak cieknie to byle co bo szkoda pieniedzy ale aby nie skrzywdzic silnika do uszczelnicz tam gdzie leci i zalac dobrym polsyntetykiem

a do skrzyni najlepiej mineralny olej przekaldniowty forda cena za litr 23 zl ale nie dostaniesz go w sklepie tylko na zamowienie

w razei wikszej ilosci pytan pisz na mail do mnie

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-18 23:36:01 /


do skrzyni przy wymianie nalezy wlac SAE-80W, jesli tylko dolać to ATF220 do wspom i automatow- takie mi Mysza polecał, podobno Chuder dysponuje takimi (może), ja na swój silnik (zagazowany) wlałem Orlen gas - Granadziarz polecał, myśle że znają się dobrze na rzeczy, więc bez oporów korzystam z ich rad!

Rydzu liil Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-18 23:50:48 /


Pierwszy lepszy przekladniowy olej dolany do n9 (np 80w90) sprawi, ze w zime nie bedzie mozna wrzucac biegow.

Mysza liil (EM) / 2004-08-20 18:18:10 /