logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » napinacze pasków w silniku 2.3 diesel (Sierra)

napinacze pasków w silniku 2.3 diesel (Sierra)

Mam pytanko, czy ktoś wie czy istnieje możliwość wymiany łożyska (bez rozbierania silnika) w rolkach napinających paski klinowe?
Patrzac na silnik chodzi o rolkę napinającą znajdującą się po prawej stronie od pompy wodnej, przymocowana do korpusu silnika. Z tą po lewej stronie nie ma problemu - ale z ta co napisalem :(

Jezeli ktos ma sposób to proszę o wskazówki jak ewentualnie to zrobić.
Dziękuję i Pozdrawiam

deep_black / 2004-08-21 00:22:33 /


na szrocie na kartuskiej w gdańsku (ten w dołku koło rafinerii) stoi czały 2,3D. może coś ci się przyda? co do napinacza, to o ile pamiętam ma on wciskany dekielek, po zdjęciu którego można zdjąć pierscień sieggera i cały napinacz. Mogę się mylić , bo 2,5d wyrzuciłem do ogródka ponad rok temu, a 3 miesiące temu Dzaxx ze Sierrafan zabrał tego umarlaka na części więc nie podpatrzę...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-21 17:30:21 /


Trzeba niestety sciagnac obudowe rozrzadu, odkrecic nakretke, wyjac lozysko z sruba, teraz wyjac segera z rolki i wyciagnac lozysko z oska, po czym zmienic lozysko... Tylko zaloz tam dobre lozysko i nie napinaj zbyt silnie paska, bo od nowa bedziesz wymienial w niedlugiej przyszlosci. :( Ot cale francuskie go..o :(

Mysza liil (EM) / 2004-08-22 20:30:19 /


no wlasnie po jaka cholere ford pakowal peugotowskie ropniaki skoro mial tez swoje...tyle ze nieco wieksze?:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-22 22:36:20 /


Ponoc zabojady robily wtedy najlepsze diesele.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-23 11:25:14 /