logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Moduł 2.0 v6

Moduł 2.0 v6

No i zaczęło się!!! Kupiłem silnik... 2.0 v6 znalazłem mechanikai zciągnąłem Granię. Nie jest najtańszy ale rzekomo solidny. I co!? I chyba się zastrzelę. Gość zadzwonił do mnie i stwierdził że z włożeniem silnika nie bedzie problemu ( teraz mam r4-martwą niestety) "ale wie pan co tu jest jakiś moduł...i nie bardzo wiem co z nim zrobić." No mistrzooostwoo świata!!! Pytanie moje brzmi czy moduł"Motorcraft 12A199" - innych oznaczeń niestety nie ma ,jest niezbędny w silniku 2.0 v6. Bo gość twierdzi że do gaźnikowego silnika to chyba nie, bo nie widać żeby miał jakąś elektronike itd.
A może poprostu zabrać Granię od drania?

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2004-08-23 21:38:40 /


a ten modul nie jest przypadkiem od aparatu zaplonowego ??
musialbym popatrzec jaki mam u siebie ale wydaje mi sie ze to jest od tego i jest raczej niezbedny

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-23 21:46:08 /


Wtyczki mu nie pasują!!!! Od aparatu zapłonowego.... Jeśli jest niezbędny to wypadałoby żeby wiedział chyba...

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2004-08-23 21:53:10 /


Main błagam sprawdź to zanim mnie odcholują na oddział zamknięty....

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2004-08-23 21:54:17 /


modul jest od aparatu bezstykowego a jesli koles nie wie co to jest i do gaznika mu to nie pasuje to zabieraj stamtad auto czym predzej bo to pewnie partacz jakis...!!!
i powiedz mu ze powinien co najwyzej maluchy przed 85r robic...buhahah

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-23 22:04:21 /


jeśli masz moduł w kształcie sporej kwadratowej puszki z wychodzącymi kablami to opis znajdziesz w dziale garaż http://www.capri.pl/garage/ignition-2.8i

http://www.capri.pl/garage/img/ignition-2.8i/i19.gif

Przewody połączeniowe elektronicznego modułu zapłonowego

Przewód

Funkcja

A - czerwony: stacyjka, pozycja "zapłon"

B - biały: stacyjka, pozycja "start"

C - czarny: masa na rozdzielaczu

D - zielony: zacisk "-" cewki zapłonowej

E - fioletowy: cewka wzbudzająca rozdzielacza

F - pomarańczony: cewka wzbudzająca rozdzielacza

jeśli masz mały żebrowany moduł to schemat poszukam jak dotrę do pracy.. gdzieś mam na komputerku..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-23 22:08:14 /


Rano pobiegnę, żeby przypadkiem czegos nie dotknął. Zabić to mało!!!

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2004-08-23 22:11:48 /


Moduł jest kwadratowy i kolory się zgadzają.
Dzięki, jutro zabieram furę bo to lekkie przegięcie.

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2004-08-23 22:17:33 /


własnie o tym mowilem zapomnaialem ze to jest na stronie :)

a tak btw ja mam inny palce przerywacza niz tu na skanach czy to normalne ?
czy mam jakis dorabiany

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-23 22:31:29 /


a moze tam kiedys byl bezstykowy a teraz jest przerywaczowy tylko modul zostal i dlatego koles sie pyta po co to

ale jesli on nie odroznia aparatu elektronicznego od przerywaczowego to zabieraj samochod

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-23 23:21:06 /


Tak mnie poniosło, że poszedłem. Koleś nocny marek normalnie. Grzebał się w jakimś Kadecie . Już mnie nie lubi.

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2004-08-23 23:33:23 /


nei zeby cos ale mam na biurku tan 'mały' moduł, tj, aluminiowa płytka i czarna plastikowa 'puszka' modułu i tez jest numerek 12A199, jezeli to taki to mysza juz gdzies na forum opisał jak go podłaczyc.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-24 10:34:05 /


Odebrałem już autko i zwiozłem do innego mechanika, który odrazu wiedział o co chodzi. Zobaczymy. Ale wiem już napewno że Granie nie są mocną strona speców w mojej okolicy. Silnik niby Ściery czyli popularny a jak widać nie każdy kto ma szyld mechanika umie się nim zająć. Dobrze że przynajmniej tutaj mogę zasięgnać rady.A co do modułu ten jest cały aluminiowy ale oznaczenia się zgadzają.

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2004-08-24 12:51:25 /