logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » radio

radio

cześć wiem że to głupie pytanie ale gdzie najlepiej podłończyć radio w capri żeby nie było zbyt wielkich problemów
pozdro

Lukas / 2004-08-31 17:08:06 /


w desce rozdzielczej jak jest dziura, albo w schowku jak jej niema...?

Hoover 3M / 2004-08-31 17:10:25 /


proponuje jak czasem maja w tirach na podsufitce nad lusterkiem :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-31 18:33:30 /


jeśli chodzi o stronę elektryczną, to z kostki stacyjki wychodzi specjalny kabel do zasilania radia - słusznie oznaczony -R- a jeśli chodzi o miejsce na radio, to koledzy już podpowiedzieli...

MIHU / 2004-09-01 08:02:43 /


Tyle, że wtedy radio działa jedynie gdy kluczyk jest przekręcony w stacyjce.
Ja mam (miałem) podłączone pod kabel zasilający zapalniczkę, tam napięcie jest cały czas. Problemów z tym nie miałem żadnych (może poza spalonym głośnikiem na Gryźlinach :), ale to nie miało raczej związku z metodą podłączenia)
pozdro.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-01 09:05:36 /


Zależy jakie to radio. Jeśli jakiś badziew o niskiej mocy to prąd można pociągnąć od jakiegoś bezpiecznika, na którym jest stale prąd. Jeśli kabel do radia ma swój własny bezpiecznik to można na właśnie do zapalniczki. Jeśli to radio o dużej mocy, to najlepiej pociągnąć zasilanie bezpośrednio z aku.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-01 10:16:30 /


Podepnę się.

W drzwiach w granadzie są przygotowane kabelki pod głośniki. Wychodzą sobie ładnie pewnie tą gumową osłoną razem z reszta kabli z drzwi. Koloru dokładnie nie pamiętam, ale jakieś jasne (zielony, żółty etc.) Dokąd idą dalej? Gdzie ich szukać? Chce sobie powoli jakiegoś kaseciaka zapodać do auta i chciałbym to zrobić na oryginalnej instalacji czyli przednie głośniki podłączyć na tym co w drzwiach znalazłem.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-10-07 20:07:01 /


z tego co na szybko wykukałem, idę do dźojsticka po lewej stronie szafy, a stamtąd do radia =]

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-10-07 21:35:01 /


Nie mam joysticka:( Ale mam GHIA na kawałki i tam chyba wszystko jest to spróbuje obadać temat.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-10-07 23:10:07 /


Teraz ja się podepnę.

Uruchamiam Blaupunkta do Capri MK1. UKF, 1 głośnik, full wypas. Wszystko bangla ale gra bardzo cicho. Jak dam na full, to ledwo słyszę. Co ciekawe, gdy zrobiłem przypadkiem lekkie zwarcie przewodem głośnika do masy lub + , radio ożyło i grało normalnie do ponownego włączenia. Końcówki mocy ? Jakiś prosty test żeby to zdiagnozować ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-05-10 18:48:20 /


musisz przywieźć. Tak przez internet nie dam rady.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-05-11 08:15:46 /


chwilunia, chyba znalazłem. Największemu kondensatorowi nóżka się odlepiła :(

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-05-11 12:39:22 /


Jak już masz pacjenta otwartego i jesteś przy temacie kondensatorów, to wymień zapobiegawczo wszystkie elektrolity. Te elementy mają taką fizykę, że z czasem i temperaturą wysychają / odparowują / wylewają się i tracą właściwości, a w efekcie urządzenie też traci właściwości. Obecnie 3/4 napraw wszelkiej elektroniki to wymiana kondensatorów i wszystko dalej działa. Tak więc właśnie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-05-11 13:37:20 /


<ok>

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-05-11 21:40:36 /