logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Rezygnacja z gazu ?

Rezygnacja z gazu ?

Witam
Mam granatnika 2,0 R4 i założoną instalacje gazową. Jednak chciałbym z niej zrezygnować. Spalanie w okolicy 10L benzyny jest dla mnie dopuszczalne, mam weberka 36/32 i planuje załorzyć bajerancki niklowany filter powietrza, a kiedyś może skusze się na gaźniczki Dellorto. W planach była jeszcze V6 2,8 gaźnik, ale za dużo kombinacji i kasy. Jutro zaczynam kapitalny remont silnika, komory silnikowej i nie chcę po remoncie jeździć już na gazie. Co sądzicie o wywaleniu instalacji gazowej i czy ktoś już to robił?

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-09 14:19:38 /


jak dla mnie to ABSURD:(
ale jakbyś chciał, to nie ma z tym większego problemu. już gdzieś było o tym na forum. po wymontowaniu instalacji, trzeba jechać na jakiś dodatkowy przegląd i na jego podstawie usuwają wpis w dowodzie w wydziale komunikacji:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-09 14:29:29 /


...albo poprostu wyjezdzij gaz do konca i juz go nie tankuj :) a przy odsprzedazy zawsze gaz jest mile widziany w aucie :) ale zrob jak chcesz no i fakt ze musza ci to z dowodu rejestracyjnego usunac:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-09 15:51:54 /


Nie sądzę że będziesz miał jakiś problem by LPG zdemontować w końcu to kilka rurek parę kabelków zbiornik i reduktor , jeśli masz w zamiarze zrobić silnik , a także komorę silnika na cacko jestem za .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-09 19:22:02 /


Decyzja zapadła, za parę dni wywalam gaz z autka, komora silnika zostanie wyczyszczona i pomalowana, silnik przejdzie gruntowny remont, a później do fachowców ustawić dokładnie zapłon, zawory itd. A pozostaje jeszcze kupić filter powietrza chromowany K&M.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-20 16:48:06 /


gratuluje decyzji... obyś mimo szybkiego ubywania gotówki z portfela się jej trzymał, pozdrawiam.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-20 17:30:17 /


tylko zeby pozniej nie bylo wykretow ze na zlot do nas nie przyjedziesz bo....benzyna droga :)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-20 19:54:10 /


nie, nie, obiecałem, że wkońcu pojawię się na zlocie i słowa dotrzymam. Około 15, 20 października autko powinno być już gotowe na cacy.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-20 20:09:57 /


Wyrzuć gaz, możesz jechać na przegląd i ci sporządza notatkę, że nie ma jużinastalcji gazowej idziesz do urzędu komunikacji i dostajesz dowód rejestracyjny bez gazu..

Albi_Poznan / 2004-09-20 22:34:52 /


Na tym czy w dowodzie bede miał z gazem czy bez to mi nie zależy aż tak bardzo, ale tak zrobie jak piszesz, nie chce gazu w furze, butli w bagażniku, miksera w komorze silnika. Poprostu chcę mieć autko idealnie ustawione na benzynie i do gazu pozostał mi uraz z przeszłości:) ( audi 100 2,3 cygaro ).

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-20 23:14:57 /