logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Pokrowce na fotele

Pokrowce na fotele

Nie było jeszcze takiego tematu. Spotkał się ktoś z pokrowcami imitującymi skóre kolorystycznie na tyle żeby przypominały te z obić drzwiowych (np tu : http://www.capri.pl/image/folders/granada/mk1-d-1975-08/11 ) wszystkie czarne z allegro wydają mi się za jasne. Poniżej wrzucam najbardziej podobne z tego co dotychczas widziałem.

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-21 21:44:25 /


niezły kondon...

Mysza liil (EM) / 2012-06-21 21:45:50 /


Nie róbmy popeliny, chcesz pokrowce to kup takie jakie Ci sie podobaję w Tesco czy innym Allegro. Nigdy nie będą leżec idealnie skoro sa to uniwersalne pokrowce a o dedykowanych do Capri zapomnij. Tak czy owak to zawsze kicha. Chcesz mieć ładną tapicerkę to oddajesz fotele do tapicera i wybierasz (lub dostarczasz) materiał , który pasuje do boczków. Możesz tez zamówic pokrowce u tapicera z wybranego materiału i do Twojego samochodu ale zapłacisz prawie tyle co za ładne obicie foteli i dalej będziesz miał kiche.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-21 22:38:41 /


O dedykowanych do Granady tez zapomnij :P

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-21 22:39:39 /


kumpel ma takie imitujące skórę w bmw. mimo, że dedykowane to rażą sztucznością. nie jest to ani fajne w dotyku ani fajnie nie wygląda. u niego tym gorzej, że ma pod spodem fajny welur.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-21 22:43:51 /


ok na zdjęciach fajnie wyglądało...

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-21 23:09:43 /


Wiekszosc taksiarzy w UK ma takie wynalazki u siebie...i jeszcze w zyciu nie widzialem takich, ktore nie rzucaja sie w oczy od razu. Marszczy sie to , wyglada bardzo tanio i w ogole wszystko co najgorsze...

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-21 23:18:28 /


>Marszczy sie to , wyglada bardzo tanio i w ogole wszystko co najgorsze...

Toż piszę, że kondon :D

Mysza liil (EM) / 2012-06-22 08:36:01 /


Kondon można przynajmniej ładnie naciągnąć i jakoś później leży (nie wstyd się na mieście pokazać) a jeśli to na zdjęciach niby ładnie wygląda to mam chyba przestawiony zmysł estetyki.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-22 12:09:01 /


A mi sie podobają misie. Tylko jeszcze nie znalazłem odpowiedniego wzoru do swojego wozu :)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-22 13:18:31 /


Szukaj różowego! :P

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-28 10:10:27 /


Się tam śmiejecie:P
W tym programie bardzo często pada hasło: zakłądają pokrowce na fotele... i wygląda to bardzo dobrze! Tylko wydaje mi sie ze do amerykańskich klasyków można kupić coś naprawdę dobrej jakości a do naszych fordów raczej nic sie nie dostanie:(

http://blogs.discovery.com/discovery-insider/2011/01/coming-soon-two-new-shows.html

Kilgore / 2012-06-28 17:01:48 /


Może po prostu zdjemują tapicerkę i zakładają nową? Kwestia tłumaczenia na pewno wchodzi w grę.

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-28 19:05:11 /


No dokładnie też tak sobie pomyślałem że to może być kwestia tłumaczenia...Tylko ze do np. capri nie dostaniesz takich "pokrowców" jak bys nawet chciał:(

Kilgore / 2012-06-28 19:43:06 /


W Citroenie BX ojca mieliśmy szyte na miarę pokrowce, zrobione przez mojej babci siostrę, która to zajmowała się zawodowo tapicerstwem i szyciem jako takim. Była wtedy akurat w Polsce (na stałe od kilkudziesięciu lat mieszkała na Florydzie), tak więc kierowała zakupami, kupiony był materiał, gąbka, podszewki, specjalne igły, nici i wszystko co tylko było potrzeba i na niczym się nie oszczędzało.
Te pokrowce były lepsze niż oryginalne fotele! Były idealnie dopasowane, idealnie obszyte, idealnie zamocowane na fotelu, tak więc nie było widać, że są nałożone na fotel, wyglądały jakby to był oryginalny fotel! Były w ładnym, niebieskim kolorze z takim jakby czarnym przeplotem jak dobrze to pamiętam, w każdym razie, pasowały do wnętrza. Nie było żadnych marszczeń czy zagniotów a, że materiał był mocny, to nie wycierały się jak te cienkie szmatki z allegro po 100zł za komplet. W zasadzie, to było tak, jakby zrobić nową, kompletną tapicerkę, tylko bez ściągania starej (która, swoją drogą, nie była zniszczona).
To były pokrowce idealne, z takim poziomem wykonania pokrowców już się pewnie w życiu nie spotkam a BX został sprzedany.

Tak więc, na pewno MOŻNA zrobić dobre pokrowce, tylko, że cenowo mogą zbliżyć się one do nowej tapicerki

Tomasz [DMI] Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-28 21:57:23 /


Czyli można powiedzieć że miałeś obszyte fotele na starą tapicerkę.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-28 23:02:12 /


Obszycie foteli na starą tapicerkę można zrozumieć, jako coś na stałe i można pomyśleć, że ewentualny demontaż pokrowca pozostawi ślady lub uszkodzenia, a w tym przypadku, były to po prostu idealnie skrojone i zamocowane pokrowce, które można było zdjąć (chociaż od momentu założenia aż do sprzedaży nigdy nie było potrzeby).
Kiedyś znalazłem naszego BXa na allegro i już nie miał tych pokrowców założonych. Z tego co mi wiadomo, BX robił za tani sposób na dojazdy do pracy (1.9 diesel pod maską), więc mogę tylko przypuszczać, że upaskudził te pokrowce i zdjął albo przełożył do czegoś innego.
Niestety, chyba nie mam zdjęć wnętrza, wtedy nikt nie myślał, żeby robić fotki samochodowi z każdej strony.

Tomasz [DMI] Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-06-29 00:01:40 /


Ja mam w Anglii pokrowiec (a zasadzie połowę, bo tylko na oparciu), który wygląda jak fabryczny, dopasowany i przylegający. Bardzo fajne rozwiązanie, ale zgadzam się, jeśli już robić nowe poszycie na wymiar, to lepiej ruszyć całe fotele i powymieniać wypełnienie przy okazji, koszt pewnie podobny.

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-29 19:23:39 /