logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » drzwi mi nie pasują

drzwi mi nie pasują

witojcies syćcy
Takie pytanie mam. Przed odstawieniem auta do "fachowców" od blachy i lakieru drzwi lewe pasowały mi idealnie a po odebraniu z tyłu nie dochodzą do normy jakieś 0,5 do 1 centymetra a przód nieznacznie tonie. Czy da się to jakoś wyregulować? Zamka chyba się nie da ruszyć, co?
Załączam foto before/after.
trochę niewyraźne ale coś tam widać.
Pozdrowienia.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-18 18:30:59 /


regulujesz na zawiasach i zamku
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-18 18:48:53 /


Jeśli po blacharzu było o.k. a pogorszyło się po lakierniku to kwestia ustawinia i regulacji jeśli jest to wynik fachowca od blachy ..no cóż nie wyglada tak źle .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-18 19:52:51 /


no to jest tak że jeden faciorobił blachę i lakier więc wyszło to na końcu. jeśli można wyregulować na zawiasach i zamku to chyba będzie dobrze. dzięki za odpowiedź.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-19 00:02:45 /


zamka sie nie reguluje, tylko ten bolec w tylnym slupku o ktory zatrzaskuje sie zamek, ta regulacja nie jest tez po to zeby podniesc czy opuscic drzwi ale zeby dopasowac ten bolec do zamka i wyregulowac "glebokosc" zamykania drzwi
polozenie drzwi wzgledem budy reguluje sie tylko na zawiasach

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-19 09:05:03 /


Mam problem. Zeby zamknąć prawidłowo drzwi kierowcy muszę sążnie gruchnąć drzwiami. Uszczelka jest oryginalna, a dalej to samo. Jak powinienem regulować tym bolcem i ew zamkiem?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-21 11:33:08 /


spojrz na post wyżej - ostatnie zdanie, a najlepiej zacznij szukać nowej budy :)

Konar / 2010-03-21 11:35:29 /


Ewntualnie zapraszam na stawianie słupów ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-21 11:43:29 /


Curtis uszczelka u Ciebie nie jest oryginalna. Chyba ze zmieniłes :)

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-21 11:52:34 /


Pytanie co jest przyczyną, czy opadnięte drzwi, wtedy aby drzwi się zamknęły trzeba je lekko podnieść albo to uszczelka, wtedy po wyjęciu jej, drzwi zamkną się leciutko. Jak drzwi są opadnięte to albo na zawiasach można je podnieść albo słupeki jest zgnity i to ta najgorsza opcja.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-21 12:22:59 /


słupek nie jest zgnity bo sam go robiłem :P Tam na 99% wina jest zbyt grubej uszczelki... (fiat 126p)

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-21 12:35:00 /


Uszczelka jest nowa, drzwi nie trzeba podnosić, w zasadzie podnoszenie nic nie daje, słupek wygląda ok, drzwi się nie gibają jak są otwarte, dlatego pytam, bo nie mam już pomysłów. Czy może to być wina dość ciężko chodzącego tego "zęba" od zamka w drzwiach?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-21 12:35:29 /


wyjmij uszczelke i zobacz...

Mysza liil (EM) / 2010-03-21 13:25:26 /


Sprawdź też czy nie widać jakiś poważniejsztch otarć lakieru na ramie drzwi, czy gdzieś się nie opierają.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-21 13:32:28 /


a uszczelka ma otworki? u mnie tez długo to trwało aż się dopasowała bo mam jakieś uniwesralne, w końcu się wyrobi

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-21 14:55:00 /


Miałem podobną historię i przyczyną był kiepsko chodzący zamek. Wykręć zamek, przeczyść go i nasmaruj, załóż, potem wyreguluj drzwi na słupku i nie ma siły musi działać. Prolem polega na tym, że jak zamek jest nienasmarowany, a drzwi chociażby lekko niewyregulowane to trzeba dużej siły żeby zamek załapał. Zrób tak jak napisałem, powinno pomóc ;) pzdr

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-21 14:55:52 /


no i jeszcze regulacja zamka dochodzi.

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-21 15:47:49 /