logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Samochód z Anglii

Samochód z Anglii

Wiem ze ten temat byl juz poruszany ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi
Interesuje mnie co trzeba zrobic zeby sprowadzic auto z anglii i je zatejstrowac i modz normalnie jezdzic

Jak zrobic zeby bylo jak najtaniej
Wiem ze mozna dogadac sie z wlascicielem zeby wpisal nizsza cene na fakturze ale jak niska moze byc ta cena zeby urzedasy sie nie przyczepily

Dzieki z gory i Pozdro

Ligacz 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-20 23:05:33 /


czy z anglii czy z niemiec ta sama procedura tyle ze jak sciagasz z anglii to zeby przeszedl przeglad musisz przezucic kolumne itp na lewa strone lub dac w lapke..:) i zrobic to pozniej:)
pozdro
p.s. jakas firma w poznaniu robi przekaldke za 3 tys ale nie wiem jak z starymi furami..moze taniej:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-20 23:23:15 /


W starej furze drozej. Np. w nowej mocowanie wycieraczek jest w 99% na takiej plastikowej liscie ktora sie zmienia, a kazdy wie jak wyglada podszybie w Taunusie czy Capri. No chyba ze komus nie przeszkadzaja wycieraczki dzialajce w 2 strone. Poza tym np pompa hamulcowa i nagrzewnica jest po 2 stronie oraz odwrotnie wyglada cala grodz pomiedzy kabina i silnikiem. Duuzo do roboty, ale na czesci mozna kupic bo Angola jeszcze nie odbilo jak Szwabom i kosztuja malo.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-20 23:41:35 /


wydmi.. wiesz jak wyglada i gdzie sie znajduje nagrzewnica w capri..bo zdaje mi sie ze nie :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-20 23:44:01 /


jeśli chodzi o Capri to musiałbyś tez mieć łapy silnika od "prawostronnego" auta bo przez łapę przechodzi kolumna kierownicy (przynajmniej w "fałce")

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-21 08:07:25 /


A ja jest z zanizaniem ceny na fakturze ktos to weryfikuje?

Ligacz 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-21 11:20:53 /


(jeszcze) nie

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-21 14:52:49 /


nikt nic nie zaneguje bo akcyza jest de facto nielegalna i nie zgodna z prawem unijnym zreszta juz przegrali w brukseli i dlatego sie z niej wycofuja a w zamian bedzie podatek rejestracyjny tylko jeszcze nie wiedza jakiem ma on byc wysokosci:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-21 16:03:07 /


zakrzak, szczerze nie pamietam, za to wiem jak wyglada w Taunusie i wlasciwie o tym pisalem :) Capri to nie moja dzialka.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-21 23:53:37 /


Szukalem i nie znalazlem
Chce sprowadzic forda scorpio w wiadomym celu wyjecia silnika i przelozenia do Capri. Auto stoi w Wielkiej Brytnii. Czy kto moze sprowadzal auto z Angli i moze mi powiedziec czy sa i jesli sa to ile kosztuja tymczasowe tablice na wywoz z ubezpieczeniem? jakie sa potrzebne dokumenty zeby wywiesc go stamtad?
Czy jesli chce rozebrac go na czesci to musze go rejestrowac, akcyze przypuszczam ze nalezy uiscic.

Obecny stan auta: brak ubezpieczenia, przeglad aktualny, stan techniczny jak najbardziej sprawny.

Chcialbym go przyprowadzic na kolach, ale opcje lawety tez rozwazam wiec prosze tez o przedstawienie takiej opcji.

Pozdrawiam

BYQ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-08 01:42:19 /


Przyprowadzic - nie rejestrowac, nie płacić akcyzy, nie płacić OC - po prostu rozebrać - za sprowadzanie części nie płaci sie akcyzy - tylko za auta które masz zamiar zarejestrować i używać - przynajmniej tak powinno być. Jedynie z zagranicznych dokumentów wyciągnąć odpowiednie na silnik.

PS. co to za Capri Mk2 bez gaźnikowego pomruku :-\

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-08 01:59:44 /


Jeżeli samochód na zagranicznych numerach, to wykup tzw. ubezpieczenie graniczne na miesiąc. Koszt w Allianz to ok. 250 - 300 zł - w zalezności od silnika.

mtango / 2006-03-08 07:06:53 /


A czy to Scorpio ma M.O.T ?? Bo to ważne.Jeśli nie posiada już to tylko laweta Ci została.A znam gościa który wozi cały czas samochody z Anglii a więc jak coś to wal na priw dam Ci do niego namiary i sam z nim się skontaktujesz.Podróż samochdu na lawecie to ok 1500zł a jazda samemu ok 1200zł +ubezpieczenia.
Wiem bo sam mam zamiar sprowadzić ale mam większy problem bo to Auto co chcem ściągnąć to na zwykłą lawete nie wejdzie ma ponad 6m.

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-08 07:11:12 /


z czego wiem to auta z kierą po prawej niezarestrujesz na siebie teoretycznie jest to możliwe ale praktycznie niemożliwe...

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-08 08:56:01 /


MOT Expiration Date: Jun 2006
wiec chyba wazne.

Jedyny problem jaki moze jeszcze zaistniec to brak oplaconego ROAD TAX, co z tym mozna zrobic ?

Jakie dokumenty nalezy zalatwic, kupuje od zwyklego obywatela nie z komisu?
Moze jakis wzor umowy ?

BYQ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-08 09:35:47 /


Umowe najlepiej zrób dwujęzyczną - oszczędzisz na tłumaczu.

Miejsce i data zawarcia

Marka, model, rok produkcji, numer nadwozia, numer silnika, nr rejestracyjny (dwa ostatnie nawet niekonieczne)

Cena

Dane sprzedającego _ _ _ _ Dane kupującego
(adres, numer jakiegoś dokumentu?)

Podpisy ;-)






Jakbyś szukał jakiegoś słowa po ang http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-08 11:17:58 /


JAk nie masz taxu to jedz do Dover tak żebys zadnego policjanta nie spotkał ;)
A na kontynecie juz ich to zupełnie nie obchodzi ;)
Pozdrawiam ! ;)

michalch83 / 2006-03-08 15:22:54 /