logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Tor ITS - Okolice Szydłowca

Tor ITS - Okolice Szydłowca

Trafiłem na coś takiego:
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121018/POWIAT0207/121018835&sectioncat=photostory1

Ktoś się bliżej orientuje w temacie?
Wygląda obiecująco i bliżej niż do Poznania czy Kielc...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 11:52:54 /


świetnie by było

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 12:04:31 /


z Warszawy może i bliżej, a dla "nas" 50km dalej niz do Kielczech już takiej różnicy nie robi. no i będzie nowy tor do objezdzania.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-22 12:31:53 /


Wrzucam foty z artykułu co by nie zginęły i były łatwiej dostępne.
Fakt, bliżej z Warszawy; z reszty Polski to już w zależności skąd kto jedzie :)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 12:44:19 /


Może włodarze cyklu Classicauto w porę zareagują i coś ciekawego na przyszły sezon wymyślą pod kątem tego właśnie toru...miłoby było pojeździc na czymś nowym ;)

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 12:49:01 /


zapowiadali na przyszły rok jakąś niespodziankę - nowe miejsce - może chodziło o ten tor...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 13:04:15 /


To pokłosie dotacji unijnych. Pod Poznaniem sobiesław Zasada postawił podobny obiekt. Nie widzę jednak większych szans na organizacje imprez pod nas. Raczej pod kluby Porsche z wpisowym 4,5 koła :(

http://www.szc-zasada.pl/strona/odtj-bednary/

http://www.szc-zasada.pl/galeria/pierwsze-testy/

http://www.szc-zasada.pl/galeria/budowa-obiektu/

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 14:10:25 /


Byłem na kilku imprezach PCP (Porsche Club Poland) i wpisowe na 1 dniową imprezę na torze Poznań, z przejazdem z instruktorami, było na poziomie 450 zł (klubowicz).
Roczna składka też na takim poziomie jest, dla nie-klubowicza jest zazwyczaj 2x drożej, ale zawiera wpisowe na rok i automatem staje się klubowiczem - czy jakoś tak.
Oczywiście są imprezy organizowane przez nie-polskie kluby Porsche i wtedy cena leci w kosmos, ale w Polsce nie jest tak źle (wciąż jest sporo 924 i 944, których właścicieli nie byłoby stać na tak drogie imprezy).
Tak więc głowa do góry, może i my pojeździmy, a zdrowa konkurencja powinna obniżyć ceny na większości pozostałych torów - chciałbym :-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 16:06:10 /


Kwotę wziąłem letko z kapelusza, ale nastawienie inwestorskie jest właśnie takie. Kasa, kasa, kasa! Trochę czasu minie, zanim się to nastawienie u nas zmieni. Nie wiem, jak w Szydłowcu.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 17:00:17 /


Tor na otarcie łez po likwidowanym właśnie torze Lublin (osiedla nie mieli gdzie wybudować!). Po zdjęciach wygląda nawet że będzie lepszy, bo większy i szerszy. Może trójkę uda się wrzucić :)

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-22 18:59:49 /


z tym Lublinem to też przegięcie - tor stał tam, zanim pojawiło się osiedle...
Po prostu potrzebny był teren na następne osiedle... :/

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 20:15:40 /


ktos pompuje moze kase pod nowe przepisy o prawie jazdy, kazdy nowy kierowca ma w przeciagu 6miesiecy od zrobienia prawka odbyc kurs bezpiecznej jazdy cos jak organizuje SJS w kielcach

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-22 20:51:34 /


nie kurs bezpiecznej jazdy tylko kurs ryzyka drogowego.
Puszczą ci takiego świeżaczka na płytę, żeby zobaczył jak mało umie, jak łatwo stracić panowanie nad kierownicą i jak ciężko zahamnować na śliskim. I to wszystko co będzie obowiązkowe.
Jak tak postraszony kierowca zdecyduje się na kurs, to sobie go wykupi.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-22 21:09:17 /


i bardzo dobrze. wreszcie może zaczną uczyć kierowców jeździć a nie tylko poruszać się autem

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 21:25:46 /


Bednary Sobiesława Zasady są też trochę pod Reich robione. Stąd też obawy, że z nami maluczkimi nie będą gadać.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-22 21:34:30 /


za tydzień będę jakieś 4km od tego budowanego toru. jak czas pozwoli wpadnę tam zrobię kilka fotek, pogadam popytam co i jak z tym torem.

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-23 15:47:34 /


Spytaj się też czy będzie można czasami pohandlować psami i skarpetami jak to przystało na takie obiekty.

paras / 2012-10-23 21:16:03 /


Akurat w kwesti tego toru mogę się troszke wypowiedzieć ponieważ z ekipą kierowniczo-dyrektorską MICHALCZEWSKIEGO się dobrze znam.Tor jest budowany praktycznie tylko i wyłącznie pod WORD ,ITS (Instytut transportu drogowego) i "wewnątrzfirmową" nauke jazdy Michalczewskiego.Tor ten budują bo wiadomo że od 2014(czy tam któregoś) roku egzaminy na prawko mają być przeprowadzane na profesjonalnych torach na których można symulować różne warunki na drodze.To tyle co sie dowiedziałem rok przed budową.Jak ktoś ma konkretniejsze pytania moge sie dokładnie wypytać,ale z tego co wiem nie ma planów żeby tor wynajmować komercyjnie.

JARY / 2012-10-23 22:15:32 /


A miało być tak pięknie ... Wywiady miały być...

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-23 22:30:29 /


Wszystko kwestia biznes planu :) Wynajęcie Toru Poznań na 1 dzień to 30 tysi, nie wiem czy na WORD więcej zarobią dziennie...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-23 22:42:36 /


Jak zrobią obowiązkowe "nauki przedmałżeńskie" na takich obektach/obiekcie, pewnie najpierw dla kierowców autobusów i ciężarówek, później może dla wszystkich...? to taki tor będzie żyłą złota. Dla wybranych oczywiście, po uzyckaniu 30-tu certyfikatów "dopuszczalności do dopuszczania dopuszczeń do możliwości ubiegania się o prawo jazdy" zatwierdzone przez urząd cyfryzacji i prezesa sklepu rybnego w Pułtusku.

Ja tam bym wolał pojeździć komercyjnie :)

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-24 00:21:15 /