logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Papiery przy zakladaniu gazowni.

Papiery przy zakladaniu gazowni.

Hej, nigdzie nei znalazlem a ze niedlugo montuje do Taunusa chcialbym znac wszystkie dodatkowe koszta. Na 100% trzeba zrobic przeglad jakis, ile on kosztuje no i czy trzeba przy tym zrobic tez zwykly przeglad ? Ile to kosztuje w urzedzie? Pewnie jakies grosze w koncu glupia czerwona pieczatka.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-24 00:22:33 /


przeglad na gaz to jakies 60 zl ale lepiej zrob to jak bedziesz mial robic przeglad auta zeby 2 razy nie jezdzic
a w komunikacji pewnie jakies znaczki musisz kupic zeby odpowiedzna adnotacje w dowodzie ci napisali :)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-24 00:26:54 /


a wcale nie trzeba:) idziesz do wydziału komunikacji z kwitem od gazowników i oni Ci robią adnotacje w dowodzie. Koszt nieduży z 15zł. Przeglądu robić nie musisz. Dopiero jak Ci sie kończy "normalny" przegląd, to robisz już normalny+gaz.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-24 07:36:46 /


Ej... to by bylo super. Bardzo by mnie to ucieszylo, ile mam czasu na wizyte w urzedzie, 30 dni ?

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-24 08:12:28 /


ja jezdzilem 3 miesiace - jak masz papier od gazownikow i zatrzyma cie policja, to nakrzyczą i tyle. a normalnie to 30 dni mozna.

Jabol / 2004-09-24 15:23:01 /


Ok zmiana tematu, dzis przeczytalem w BusinessWeek'u ze $#@%#$ politycy wprowadzaja nam akcyze na gaz. Niech sie ktos wypowie (Ramboost) po ile bedzie gazik, bo moze wlasnie sie przestalo oplacac ?

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-24 22:58:51 /


no droższy od benzyny to chyba nie będzie??;-)
zakładaj i śmigaj:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-25 20:10:46 /


A ch.. wie co oni tam wymysla. Ponoc maja max obnizyc akcyze na benzyne zeby zrekompensowac ceny na rynkach swiatowych, a zeby nie stracic maja walnac jakas konkretna na gaz. Wiec moze sie okazac ze nie warto ladowac 1000 czy wiecej w instalacje :/ Choc nie sadze ze az taka bedzie roznica. Poza tym gaz nie jest z Bliskiego Wschodu, nie kreci sie w okol jego OPEC i jego ceny sa chyba pewniejsze (znaczy ze nie skoczy)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-25 20:24:32 /


podniesc i to konkretnie moga zawsze np. u mnie w ciagu ostatniego miesiaca gaz poszeł o dobre 20gr , i w tej chwili kosztuje wiecej niz połowe ceny benzyny,
inna spawa, ze jak duzo jezdzisz to i tak jestes do przodu, gazownia na gaznik za ok 1000-1300 szybko sie zwraca (niecałe 4700-5200km przy zuzyciu 13L które na miescie twoje 2.3 wciagnie) a cen gazu z benzyna nijak zrównac nie moga, wiec nie masz sie czym martwic (poza głowicami of korz)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-25 21:08:42 /


Jest taki myk, że na wyciągu z homologacji gazowni (czy jak tam się ten papier zwie) jest termin najbliższego badania technicznego. Jeżeli ten termin jest wcześniejszy niż termin przeglądu samochodu wbity w dowodzie, to - przynajmniej w Krakowie - trzeba wyrabiać nowy dowód rejestracyjny. Tak powiedziała kobieta w Wydziale Komunikacji gościowi, który stał przede mną w kolejce.

/ 2004-09-25 21:58:51 /


W Gdansku U95 3,99 a gazik 1,99 wiec jest polowe taniej teraz. A ta kobieta z urzedu to chyba troche przesadzila, nie sadza, choc w tym glupim kraju. Jezeli tak to bede jezdzil bez wbitego, ostatnio spedzilem duuuzo czasu w urzedach i mam troche dosc (choc tu podobno XXI wiek mamy i przez internet zalatwiaja w Gdansku juz).

PS.
Silnik jest 6000 po remoncie i mam pol instalacji gazowej, ktora z nim jezdzila. Nie sadze zeby ktos robiacy remont nie pomyslal o glowicy, byloby to przynajmniej dziwne.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-25 23:11:15 /


Wydmikufel, gaz nigdy nie powinien przekroczyć połowy ceny benzyny bo faktycznie przestanie się opłacać. Ale co wymyślą mądre głowy w rządzie posiadające po jednej szarej komórce (jeśli zmienią panel na ten kolor) to już jest tajemnica. Ostatnie skoki cen gazu zaistniały nie ze względu na akcyzę, ale przez to, że ruski chcą sie więcej nachapać, bo wyczuli koniunkturę na swój jak zwykle subtelny sposób :/
Gdyby nie zwiększone dostawy gazu z innych krajów (Litwa, Łotwa, Niemcy), byłoby jeszcze drożej.
Co do zwrotu kosztów, instalacja w moim taunusie zwróciła się już trzykrotnie, czyli instalka+samochód gratis ;) Idąc dalej tym tokiem myślenia - zawsze zaoszczędzisz na wymianę głowic :)

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 09:12:42 /


Eh, czlowiek nie jezdzi na gazie i sie dowiaduje ze juz jest 40% akcyza a w przyszlym roku jeszcze 10% dowala. Ze Ruscy kombinuja to rzeczywiscie mozna bylo przewidziec, ja tu bule (bede bulil) jak za zborze a R. Abramowicz sobie kupuje zawodnikow do Chelsea :/ Szkoda troche ze Arabowie to pala, mogliby oddac na rzecz capri.pl.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 00:05:57 /