logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Numery silnika po 1 października

Numery silnika po 1 października

Nie wiecie jak to jest wkońcu z tymi numerami silnika w dowodzie po 1 października?
Pisali w gazetach i mówili w telewizji o tym. Jak to w końcu jest i jak będą liczyć ubezpieczenie?

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-02 23:24:52 /


Numer silnika to nie pojemność silnika a od niej liczy się ubezpieczenia :) Numer i tak będzie potrzebny do rejestracji samochodu. Będzie sobie spokojnie czekał w komputerze CEPiKu aż ktoś, na przykład Pan Władza podczas kontroli drogowej zechce go zweryfikować z tym, który jest na silniku i mu podpadł. Zmieniło się to, że dowody są teraz drukowane przez Mennicę Państwową i trzeba dłuuuugo czekac na ich odbiór :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-03 01:01:22 /


czyli silnik nie stał się częscia zamienną:( qwa oni to mają we łbie narobione... i tak bardzo dużo aut jest kombinowanych już w sumie się nie dziwie lepiej wyrzeźbić i mieć to gdzieś...

D.O.C. STRUŚ / 2004-10-03 01:59:05 /


stał sie cześcią zamienną, ale ewidencjonowaną jak kiedyś - tylko, że teraz zmiany bedą wpisywane do książki pojazdu (ciekawe co z autami które jej nie mają ??) - w nowym dowodzie nie bedzie miejsca na adnotacje urzędowe ale wszystkie dane o aucie (kolor nr. silnika, pojemność) bedą w systemie i jak coś sie nie bedzie zgadzac i złapie Cie lotny patrol chcąc to sprawdzić - to bedą nieprzyjemności...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-03 20:25:28 /


Kolor???

/ 2004-10-03 20:27:01 /


no w urzedzie komunikacji i ich systemie jest zapisane coś takiego jak kolor nadwozia ;-) np. jak potrąci Cie czerwone Seicento o numerze SB xxxxx (xxxxx -jakieś 5 cyferek, ale nie wiesz jakie) to w Policji poszukają wszystkich czerwonych Seicento z numerami z Bielska Białej i okolic żeby je znaleźć ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-03 20:35:53 /


a miało być tak pięknie:(

D.O.C. STRUŚ / 2004-10-03 20:39:01 /


hehe a jak wpisza mi auto na ktorym jest kilkanascie kolorow? :)
chyba rubryki im nie starczy:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-03 20:45:49 /


jaki z tego morał - Panowie przemalowujemy auta na kameleony;-)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-03 20:53:21 /


z tymi kolorami to też maja taka organizację ..jak kaszla malowałem na inny kolor i chciałem w dowodzie żeby już wszystko grało to zamiast kolor "turkus średni" wpisali błekit bo nic innego nie pasowało:)

D.O.C. STRUŚ / 2004-10-04 00:45:17 /


No spoko, rozumiem ideę. Tyle że w obecnych dowodach (tzn. w tych co były przez ostatnie kilka lat) nie ma rubryki kolor. Czyżby sie skończyło bezkarne przemalowywanie?

/ 2004-10-04 08:33:53 /


A jak mi wóz zardzewieje to mam skakać do urzędu i zameldować, że już nie jest żółty ale rudy???
Pamiętacie motylka? Mam to w ....

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-04 09:37:08 /


W dotychczasowych dowodach nie było rubryki kolor, ale kolor był w ewidencji w Wydziale Komunikacji i tak samo będzie teraz.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-04 10:16:56 /