logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Porada prawna

Porada prawna

Mam taką sytuację: 3 miesiące temu zamówiłem kuriera (wysyłajtanio.pl)
Paczka dotarła, wszystko w porządku.
Dziś (po ok.3 miesiącach) dostałem fakturę do opłacenia: Źle zapakowana paczka - 34zł dodatkowo do zapłacenia.

Dzwoniłem tam i pytałem, dlaczego kurier nie powiedział od razu, że będzie dopłata - z powodu źle zapakowanej paczki. Odp.: kurier nie ma obowiązku żadnego. To ja muszę przestrzegać regulaminu wysyłki i pakowania.
No to ja: gdyby mi powiedział, to bym od razu przepakował - albo zrezygnował z wysyłki... Przemiła pani nadal to samo: kurier ma tylko odebrać paczkę...

Nie jest to oczywiście duża kasa - ale jak mi przyjdzie po jakimś czasie 10 takich faktur, to się wkurzę...

Można tu coś ugrać - doradzicie coś. Czy trzeba zacisnąć zęby i zapłacić.

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-01-14 19:30:25 /


Tu masz taką samą sytuację :)
Poczytaj.
http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=36136

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-01-14 20:07:24 /


Mi przyszła po miesiącu faktura na 500 zł, gdy wysyłka kosztowała 17 0.o
Załączyli porotkół z rzeczonymi wymiarami przesyłki, które przekraczały dozwolone wymiary. Protokół nie był podpisany przez pracownika, ponieważ był wystawiany elektronicznie.
Odpisałem, że zgodnie z moim domowym protokołem wymiary i waga są inne, jeżeli nie przedstawią innego wiarygodnego dowodu na przekroczenie wymiarów składam doniesienie na POlicję o próbę wymuszenia. Na razie cisza :)

chart Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-01-14 20:12:43 /


na scorpio.pl jest podobna sytuacja - ale bez podanych rozwiązań.
Jedyne co, to fakt, że to oni muszą iść z nieopłaconą fakturą do sądu, a nie ja... za 34zł chyba windykacja mnie ścigać nie będzie...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-01-14 20:30:31 /


Póki co poprosiłem o protokół stwierdzający nieprawidłowe zapakowanie. Zobaczymy co odpowiedzą...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-01-14 20:33:04 /


trzeba dokladnie czytac regulaminy firm z ktorych sie korzysta zeby uniknac takich kwiatkow np od pewnego czasu DPD wymagalo sobie ze przesylka musi byc w pudelku kwadratowym lub prostokątnym, bo jak nie jest w pudelku a np w stretchu (pomimo tego ze nie przekracza 300cm obwodu) traktowan jest jako niestandardowa za co jest doplata kilkunastu złotych, generalnie chodzilo glownie o opony do ktorych jak wiadomo pudełek nie ma a wala sie to po aucie w ta i spowrotem, teraz zrezygnowali z tego a taka opcja zostala w UPS znajomy ostatnio zaczal wysylac K-EX ale ja jakos przekonania nie mam.

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-01-14 20:34:54 /


Olej.
Wg Ciebie było zgodnie z regulaminem (z którym nawiasem mówiąc się zapoznaj, tak na wszelki wypadek lub na przyszłość). Oni twierdzą inaczej? Niech udowodnią.
Niech się gonią i tyle.
Pewnie część ludzi płaci i na to liczą.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-01-14 21:28:58 /


jak z pobieraczkiem

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-01-14 21:34:52 /


a o co kaman z tym pobieraczkiem? Bo coś córce przyszło?

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-01-14 22:15:51 /


jak się logowałeś, albo ściągałeś, to musiałeś kliknąć jakąś umowę, na podstawie której coś tam masz płacić...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-01-14 22:26:23 /


tam było niby próbnie 10 dni czy coś a tak naprawdę umowa startowała na rok chyba. i te 10 dni to bujda, była afera w tv, stronę wyłączyli.

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-01-14 23:16:57 /


sa różni naciągacze,
do mnie do pracy zadwoniła kiedyś kobita i spytała czy moze wysłac maila z zdresem strony z jakims serwisem, po czym wysłała, nikt na tą strone nie zaglądał ani nic nie aktywował a po miesiącu przyszła fatkura, i wylądowała w koszu na śmieci.

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-01-15 09:23:39 /


bartoromero faktura przyszla od wysyłajtanio.pl czy firmy kurierskiej z ktora ta firma ma podpisana umowe ?

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-01-15 14:24:16 /


Mario, afera była w TVN opisywana, nawete się prawnicy wypowiadali. Oczywiście sprawa jest śliska, bo ten kto klika to ma obowiązek umowę / regulamin przeczytać, a tam był zapis o uiszczeniu kwoty po pewnym czasie. Potem dzieci straszyli mailami, a w skrajnych przypakdach windykacja pukała do drzwi.
Sprawa oczywiście jak to w polsce bywa została zamieciona pod dywan i tak jak ze szwedzkim mięsem, solą techniczną, pobieraczkiem itp nic już się w sprawie pewnie nie dzieje, a podobne portale tworzą się na potęgę. Najlepiej poczytaj gdzieś na forach jak to rozwiązano.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-01-16 08:23:57 /


wracam z tematem "z zupełnie innej beczki"....
Podpisałem z "Energia" podłączenie prundu na działkę.
Termin wykonania minął w grudniu zeszłego roku...
Grzecznie wykonałem telefon w zeszłym tyg. w sprawie. Powiedziano mi, że firma, która wygrała przetarg tnie w przysłowiowego - płacą kary i zwlekają i żeby się uzbroić w cierpliwość, bo obiecali, że do końca kwietnia wszystko podgonią. Pan uspokoił, ugłaskał, grzecznie wszystko.
Po czym przychodzi na chatę pismo po tygodniu - aneks: Przesuwamy termin oddania przyłącza na koniec sierpnia 2018...
no to są kurwa jaja...
W umowie stoi, że za każdy dzień zwłoki mogę się dopominać opłaty karnej (sram na to, bo to 0.05% dziennie od wartości umowy).
Pytanie: jak na takie aneksy reagować? Walczyć, czy zlać i czekać? Co w przypadku takiego aneksu z odsetkami - o które chcę się dopominać - nie po to żeby się wzbogacić - ale żeby ich jakoś mobilizować?
Jakieś porady w sprawie? Co mogę?
mam 30 dni na podpisanie aneksu :) inaczej nie podłączą w ogóle (jak mam w piśmie)....

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-04-05 14:57:05 /


Sprawdź wpierw czy w pierwszej umowie nie ma żadnych "zastrzeżeń" co do zmiany terminu bez podania przyczyny. Podpisując umowę z bankiem, biurem podróży, czasem i na wykonanie mebli, budowy domu itp. często masz taki zapis z automatu.

Jeśli nie ma to Twoja racja i idź i walcz

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-04-05 20:35:30 /


odstap od umowy I zaloz u innego dostawcy....? o ile sa dostepni w twoim rejonie. Jesli potrzebujesz szybko, to rob prowizorke budowlana - to da rade podlaczyc szybciej

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-04-06 08:46:53 /


>> odstap od umowy I zaloz u innego dostawcy....?

I czekaj kolejne 2 lata na przyłączenie.... takie realia, również czekałem 2 lata bez 2 tygodni na przekopanie 5m (słownie 5 metrów) kabla od słupa do skrzynki. Gość z którym załatwiałem umowę nawet specjalnie nie krył że można całość załatwić w 2 tygodnie jeśli wezmę do "pomocy" jakąś tam firmę x. Tyle że wówczas koszty ów firmy były na poziomie 5k pln.
Na szczęście mam normalnego sąsiada, założyłem u niego podlicznik i 2 lata jechałem na jego prądzie.

Barto sprawdź w umowie czy miałeś jakiś paragraf o przedłużeniu terminu wykonania przyłącza bez podania przyczyny. Jeśli tak to pozamiatane :(

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-04-06 09:19:58 /


NIestety monopole tak mają, ale najpierw przeczytaj umowę. Jeśli nie ma tam przychylnych Ci paragrafów nie ma tragedii- sprawdź czy UOKIK od tego czasu nie nakazał im zmiany umowy, udaj sie także do rzecznika praw konsumenta - jest w każdym powiecie z urzędu.
Trójkąt- Twój sąsiad tą uprzejmość mógł przypłacić wysoką karą. Przeczytaj umowę, co jest napisane o użyczaniu prądu.

Wg umów, nawet jak prowadzisz np remont domu, to powinieneś to zgółosić i na ten cas posiadać taryfę tzw budowlaną.

Dopiero umowy dla dużych odbiorców sa trochę inne.



magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-04-06 11:46:16 /


Barto, sprawdź czy nie masz w jakimś ubezpieczeniu osobistym pomocy prawnej. Jak masz, to im to wyślij, to już oni tam zrobią rozpierduchę.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-04-06 22:06:11 /