logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » PC 2013 – Diesel Finał

PC 2013 – Diesel Finał

Do właścicieli samochodów Ford z silnikiem Diesla

PC 2013 - istnieje możliwość zorganizowania wyścigu finałowego dla samochodów klasy Ford Consul/Granada 1972/1984 z silnikiem wysokoprężnym.
Warunek: samochody mogą mieć tylko silnik, jaki był montowany fabrycznie w tych samochodach, a więc: Indenor wolnossący.
Konieczne jest zgłoszenie do ogólnej eliminacji minimum 3 samochodów.

Lista zgłoszeń:

1.

zenonDWR / 2013-04-07 18:33:23 /


:D

Main(misiek) Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-06 12:40:33]

:D

czemu Transit 2.4 D się nie łapie ?

MikeB4 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 12:45:59]

bo ,,regulamin" tego pucharu jest tak skonstuowany by mogła wygrać jedna osoba. to tak jak z przetargami publicznymi...

wąski77 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 13:24:54]

czemu Transit 2.4 D się nie łapie ?

Jeżeli się zgłosi to się załapie. 2.4 D to chyba mały York, byłoby dobrze go widzieć na PC

zenonDWR Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 14:20:01]

Niezupełnie tak, Wąski. Jest założenie przynajmniej TRZECH takich Indorów startujących - a wtedy już decyduje łącznik między fotelem a fajerą.
Problem tylko w tym, że NIGDY NIE BYŁO żadnych silników ZS montowanych FABRYCZNIE w Consulach/Granadach 1972-78, zatem Indenor jest w takim aucie silnikiem równie odpowiadającym specyfikacji fabrycznej, jak np. M57 z BMW.
Z góry uprzedzam, że ie mam nic przeciwko Puchar(k)owi dla Diesli (sam na codzień turlam się ropojadem), ale winien być rozszerzony na roczniki 1965-86, wszystkie nadwozia dopuszczone do PC (a więc także Taunusy, Cortiny, P7, Transity, itd.) oraz Yorki i Perkinsy - byle do 2500cc i wolnossące.
Pozdreaux.

KRK 4m Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-06 15:08:32]

eeee tam Krk :))))
zenon ma prototyp zarówno pod wzgledem nadwoziowym jak i silnikowym :))

wąski77 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 15:22:00]

Jest jeszcze 3600 R6 w A-series :-)

MikeB4 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 16:03:58]

To może zachęcić Herbisa;-) W sumie chyba o podium zawalczyć nietrudno. A ja bym dał jeszcze jakieś dodatkowe punkty dla kombiaków;-)

bobik liil Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 16:21:12]

Dlatego właśnie podkreśliłem "z ograniczeniem do 2500cc".
O ile Transit często bywa rejestrowany jako osobowy, to już "osobowego" A-series ciężko sobie wyobrazić. Natomiast znając polską tendencję do robienia braaaaamy z furtki po dopuszczeniu Yorka R6 3.6 zaraz pojawiłyby się głosy na temat silników R4 4.0, R6 5.4, R6 6.0 i V8 7.7 z "o numer większego" D-series.
Pozdreaux.

KRK 4m Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-06 16:28:54]

capri z dieslem moze byc ? :)

romet Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-06 16:43:08]

A dlaczego nie? Jeśli jest Consul, to i Capri mogłoby być. Byle bez sprężarki :)
Pozdreaux.

KRK 4m Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-06 16:54:23]

KRK4m, w roku, w którym, wyszły pierwsze Granady MK II z silnikiem o zapłonie samoczynnym, silniki te mogły być już montowane w Granadzie MK I.
Wiadomo, że było już wtedy fabryczne wygłuszenie komory silnika i maski Granady MK I jak dla Diesla. I nie ma oficjalnych informacji, że nie było przypadku montowania tych silników.
Dane katalogowe podają tylko modele w większych seriach produkcji. Wyjątki są zawsze, jak w regule o wyjątkach.
KRK 4m Ford Consul/Granada to klasa pojazdu produkowanego w latach 1972-1984 i były w nich montowane silniki z ZS.

Ustalmy wspólne, jakie pojazdy dopuścić do Pucharu PC Diesel.
Ford A z silnikiem York R6 3.6 rozwija tak astronomiczną prędkość, że nie stanowi zagrożenia dla osobowych samochodów, jak dla mnie, to może przyjechać.

Proponuję wszystkie samochody Ford produkowane z silnikiem Diesel do roku 1984

I proszę się zapisywać na listę

zenonDWR Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 17:28:57]

W sprawach super trudnych jak: Capri Diesel, to nie wiem. Capri jak się nie złamie, to będzie pierwsze.

zenonDWR Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 17:35:05]

"Sorry, ale są jakieś granice dobrego humoru"

rzułty BUC Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-06 17:37:32]

a jakaś ścierka 2,3 by się nie łapała ??

Lukruś Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu [2013-04-06 17:42:13]

a od kiedy sierra się łapie na PC?

wąski77 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 18:18:07]

Zenon, nie chciałbym wyrokować, ale coś mi podpowiada, że zostaniesz zwycięzcą w Twojej kategorii. Przyznam, że będę Ci kibicował, żebyś stanął na pudle i to na najwyższym miejscu ;)

michukrk Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 18:30:23]

Ja bym dopuścił jeszcze granadę z silnikiem m21d24 z bmw ponieważ silnik ten był montowany do lincolna fabrycznie a lincoln jak wiadomo to ford;)

Maroo Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 19:27:03]

Jeżeli nie będzie minimum 2 zgłoszeń + mój samochód /jeszcze nie zdecydowałem, jaki, bo mam także Granadę MK II b Diesel, /przyznaję jednak, że Consula darzę większą sympatią/. To PC 2013 – Diesel Finał - nie będzie.
Zakładam, że do wytypowania 2 zawodników potrzeba minimum 3 zawodników w eliminacjach.
Samochody z silnikami nowszej generacji odrzucam ze względów humanitarnych. Ale za rok, dwa... można zrobić Puchar Diesel bez ograniczenia, jednak wątpię czy będą chętni. Ja nie mam zamiaru wkładać do swojego Consula nowoczesnego silnika z Mustanga lub jeszcze gorzej, innej marki.
Dziękuję wszystkim popierającym projekt.
Sądzę, że będą chętni i wezmą udział. Każdy zawodnik w takim układzie ma równe szanse.

zenonDWR Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 20:46:40]

Zenonie ale silnik m21d24 to też stary diesel z pośrednim wtryskiem ropy i pompą mechaniczną.
Wczesne lata 80-te się kłaniają:)

Maroo Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 22:20:18]

Puchar Zenona pokrótce umówiłem z nim mailem i nie widzę problemu, żeby puścić mały opar absurdu w postaci rundki klekotami. Nawet okiem wyobraźni zobaczyłem że bierze w nim udział tylko Zenon, który dostaje puchar wykonany przez siebie, co po mojemu należy mu się za koloryt wniesiony w nasze szeregi. I to całkiem bez sarkazmu żadnego, czysty "fun"! Dlatego szkoda że pojawia się warunek na 3 klekoty, który może być realnie trudny do spełnienia...

PS Czemu to jest w ogłoszeniach? To jest temat do dyskusji na forum przecież. Dział ogłoszeń jest - uwaga - do ogłoszeń.

Michał Konieczny Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-06 23:52:22]

tylko nie dolewać opału bo będzie traktowane jako środki dopingujące hehe ;)

Piter M Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-07 00:19:45]

Faakt, opał działa na dyzla jak czerwona płachta na byka ;) Wiem, bo tankuję ostatnio :D

Mysza liil (EM) Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-07 08:07:54]

Piter, masz na myśli ojej opałowy ;) ??

Shadow Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-07 08:13:21]

miało być olej a nie ojej :)

Shadow Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-07 08:13:56]

Nie zdziw się Michale jak Mike coś wykombinuje i pojawi się na ten przykład autolawetą 2,4D i wystartuje z dziobakiem na "pace", i jeszcze wygra. To taki niepozorny żyjuś a wszystkie kobiety za nim szaleją ;)

zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-07 11:49:47]

[ dodaj nowy komentarz ]

zenonDWR / 2013-04-07 18:35:19 /


myślę że pomysł ten doda sporo kolorytu i jako wierny kibic pucharowy, chciałbym to zobaczyć :) Nawet jeśli - jak to ktoś wspomniał - miałaby się ścigać wyłącznie grandzia Zenona ze sobą i w wyniku tej ściganki sam wygrałby ufundowany przez siebie puchar :) Jestem za!

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-07 20:35:17 /


Forum - zawartość /wątku/ przeniesiona z działu ogłoszeń.

zenonDWR / 2013-04-08 16:44:46 /


Witanko, dostałem "zaproszenie" na PC, jako "Diesel user" :), ale szczerze to nie wiem czy się piszę, ja to wolę w warcaby grać:) A na serio to nie mam total praktyki w takim kołowaniu wokół pachołków, nie bez przyczyny chyba jeżdżę klekotem jednak, hehe:). W sumie to lubię popatrzeć na moto-zawody, ale uczestniczyć to wolę jazdy w terenie, na orientację i szukanie skarbów. Najlepiej nocą po lesie, albo po namokłym terenie przedzierać się Granadą do punktu na mapie oznaczonego literką Q.
Czy wyścigi długokilometrażowe, typu Granadą do Granady i z powrotem, włączając w ten wyścig wszelakie ew. naprawy, kraksy, łatanie gum czy leczenie rano kaca. Więc PC muszę gruntownie przemyśleć...

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-09 13:28:43 /


zawsze mozesz to potraktowac jako wyprawa po torze : " do tamtego pachołka i z powrotem " a jak bedzie deszczowo to atrakcje i tak gwarantowane na miedzianej ...

romet Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-09 14:56:13 /


Herbiss, podpisuję się pod tą wypowiedzią. Dlatego na PC proponuję drogę kibica ... równie niełatwą, nie pozbawioną pułapek i niebezpieczeństw, wymagającą silnych nerwów i mocnej głowy. W razie czego przytrzymam Ci miejsce w loży szyderców ;P

Z drugiej strony ... hm ... jeśli nie Ty, to kto? :D

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-09 15:35:08 /


Ale chłpoaki pokręćcie dawką przed startem, ja chcę WIELKIE CZARNE CHMURY WĘGLA z wydechu!!!!!
Już widzę potężną nieprzejrzystą czarną smugę dymu na owalu :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-09 20:31:32 /


lepiej niech sie fryturą zatankują, nie tylko bedzie widać ale też zapach mc'donalda bedzie unosił sie nad torem :-)

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-09 21:10:34 /


Herbiss2 -
przemyśl temat. Jechać można sobie całkiem spokojnie. Termin wypada /dostałem wiadomość na 3 sierpnia/ Taki występ ropniaków może się już nie powtórzyć.
PC to przecież jest dla Capri impreza.
Reszta pojazdów /Taunus, Consul-Granada/występuje jako dodatek/, ale bez tego dodatku, trzeba przyznać, to nie była by, ta sama impreza.
Już teraz wiem, że jak przyjedziesz na PC to nie będziesz tego żałował. Ale decyzja należy do Ciebie.
I dobrze, gdyby jeszcze ktoś się ujawnił, kto ma ropniaka!

zenonDWR / 2013-04-11 21:23:42 /


oczywiście, że można spokojnie, nie od dziś wiadomo, że czasowo wychodzi lepiej jazda na okrętkę niż uwielbianymi przez publikę długimi slajdami... w połaciach czarnego dymu ;-)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-12 12:02:58 /


Flonder nie rozpedzaj się tak z tą jazdą na okrętke :-) bo nie od dziś wiadomo że zarzucenie tyłem lepiej układa auto do zakrętu a tu ma 58 minut przykładów na moją teze http://www.youtube.com/watch?v=PqxSO-Xfd6g

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-12 21:31:37 /


a tu jakby ktoś stwierdził że tylko na szutrze, na ASFALCIE TEZ!!!!! http://www.youtube.com/watch?v=3Cr2XmoRn6s

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-12 21:44:31 /


może zanudzam ale niedośc że efektownie to jeszcze efektywnie :-) wiem że granadą w dieslu tak się nie da, ale zawsze można próbować, i panowie w uślizgu !!!!!! http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=N7ZAH2OnxqE&NR=1

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-12 21:52:07 /


ZenonDWR, w sumie ja lubię wyzwania i lubię robić coś, czego jeszcze nigdy nie robiłem i w ogóle poznawać, ale hehe, start w wyścigu:) i to jeszcze Granadą Diesel combi:) przekracza trochę moje możliwości mentalne - chyba, że mowa o absurdzie, to wtedy będzie łatwiej mnie nakłonić:) Ale nie chcę też być pośmiewiskiem toru, hehehe, to już chciałbym się trochę przygotować, potrenować, pojeździć "wyścigowo", a szkoda mi trochę też auta na takie "zażynarki" - wolę je przygotować do wyjazdu (mam plany na Oslo, bo mam tam kumpla, a może rzeczywiście Krym). Poza tym 3 sierpnia to jest odległą data, nie wiem czy będę wtedy dostępny czy właśnie gdzieś na wojażu. To zależy od kasy też. Będę myślał i pamiętał. Dam znaka, a może są jeszcze gdzieś jakieś inne diesle poukrywane? Pamiętam, że ktoś z Wrocka miał taką fajną, niebieską... Pozdroxo!

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-15 12:57:38 /


ta z wrocka to moj byly wozek, teraz w nim mieszka 2.9.... a naklanialem obecnego wlasciciela jeszcze przed swapem na start w PC na podkreconej dawce,, niestety nie doszlo do skutku. wiec ogolnie temat startu dieslem byl juz jakies 3 lata temu goracy :P goracy jak czarny dym :P lubilem ten zapach.. http://www.capri.pl/car/3617

romet Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-16 10:17:52 /


Temat, dlatego został rzucony 4 miesiące przed terminem, aby była możliwość czasu na przygotowanie samochodu, siebie i podjęcie decyzji o starcie.
W związku z małym zainteresowaniem, ustanawiam termin zgłoszeń do startu ,,ropniaków,,
do dnia 30 czerwca b.r. Po tym terminie, temat uznaję za zamknięty.
W tym czasie każdy posiadacz Diesla, musi potwierdzić swą gotowość do startu na dzień 03 sierpień 2013.
Pozdrawiam zainteresowanych, oraz żądnych wrażeń widzów.

zenonDWR / 2013-04-18 20:56:02 /


drogi Zenonie - z uwagi na to iż jesteś szanowanym członkiem naszego forum oraz na twoje zaangażowanie w utworzenie nowej klasy w PC postanowiłem przyłączyć się do twego ambitnego planu startu indorem na torze :)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-25 22:56:59 /


Ale tak bez interkólera? :P

Mysza liil (EM) / 2013-05-26 07:47:56 /


tak na gorąco się tamat wezmie ;)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-26 12:16:40 /


A już się bałem, że nic z tego nie będzie ;) Tylko Piter, nic nie dłub ... pozostaw oryginał, jak Zenon ...

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-26 23:33:42 /


turbo z autosana ? :P

romet Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-27 09:40:02 /


nic nie dłubane :) to jest oryginał indor turbo jaki występował w granadach mk1 z tyłem od mk3 :)

zresztą Zenon na pewno gdzieś ma to w swoich katalogach w których znalazł swojego consula

teraz tylko czekam na jego potwierdzenie zakwalifikowania mnie do startu w diesel finale

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-27 16:27:17 /


czemu ta weryfikacja trwa tak długo?

czekam na info czy zostane dopuszczony :) bo nie wiem czy woskować lakier na bryce co na pewno poprawiło by znacznie czasy prób :)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-28 18:36:22 /


Zenon się zastanawia, bo do tej pory jako jedyny kandydat miałby większe szanse na wygraną ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-28 18:40:04 /


matowy lakier zwiększa opory powietrza

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 05:23:05 /


Ale też zwiększa powierzchnię oddawania ciepła i jest niewykrywalny dla radarów ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 05:54:55 /


Ależ nieprawda z tymi oporami. Powierzchnia lekko chropowata wykazuje najmniejsze opory, gdyż cienka warstwę powietrza przyklejona jest do niej jakby na stałe, zaś opór tworzy się między prześlizgującymi się warstwami powietrze-powietrze i jest mniejszy niż w przypadku lakierowanych powierzchni gładkich. Tak więc... matowe są szybsze! :)

Mysza liil (EM) / 2013-05-29 06:16:10 /


Kolejna perełka, która mogłaby zawalczyć;-) http://otomoto.pl/ford-granada-2-1-diesel-C29332566.html

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 07:59:33 /


kozacka jest!

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 08:45:58 /


kolor fajny :)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-29 08:57:14 /


Czarny mat - jak wiemy - nie odbija światła. A skoro światło ma naturę kurpuskularno-falową, to jeśli nie musimy odbijać porcji jego energii przodem (lub bokiem) auta, nie tracimy na to energii wytwarzanej przez zespół napędowy. ERGO: czarny mat jedzie szybciej :D

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 09:13:30 /


Bzdura.
Czarny mat nie odbija a więc pochłania. Czyli jeśli pojazd porusza się pod słońce to energia fotonów przejęta przez czarny mat spowalnia jego ruch natomiast gdy porusza się ze słońcem to energia fotonów przyspiesza jego ruch. Ergo. Czarny mat powinien zawsze startować tak aby mieć słońce za plecami bo wtedy rozpędzanie jest wspomagane energią fotonów bo jak wiadomo rozpędzanie to energetycznie najbardziej kosztowny element wyścigów .

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 10:47:34 /


Wszyscy mówią o prędkości, a jak wiemy energia zawiera również masę, czyli ci co zapomnieli uwzględnić masę pochłanianych cząsteczek, popełnili kardynalny błąd gdyż pochłaniane cząsteczki zwiększają masę pojazdu. A to ma bezpośredni wpływ na spowolnienie prędkości, gdyż przy skończonej mocy silnika i wzrastającej masie, samochód w końcu się zatrzyma. Czyli jazda matem niesie za sobą ryzyko zatrzymania samochodu bo silnik nie uciągnie masy krytycznej.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 18:25:28 /


Świry :D

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 19:17:31 /


nie prawda
dualizm korpuskularno-falowy zakłada że światło cząstka i fala
pochłaniając fotony karoseria gromadzi energię, nie masę. osiągając poziom przesycenia nastąpi samoistne wyładowanie i zapewne alternator doda z 50KM pełniąc rolę KERS'a, więc szanse jednak rosną...

VV0Lf Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-29 20:43:07 /


Wiadomo iż światło wywiera ciśnienie. Mając dużo chromu w tylnej części nadwozia można zyskiwać dodatkową energię od słońca lub doganiającego przeciwnika, chyba że wyłączy światła...

Mysza liil (EM) / 2013-05-29 20:47:16 /


panowie nie wiem co wciągacie, ale... podzielcie się!!!

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 21:01:03 /


nie zapominajmy o efekcie kawitacji - dzięki któremu auto w macie ma szanse poruszać się szybciej... :) Taki bąbel powietrza się wytwarza! ;)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-29 23:07:33 /


no i mamy spór ;) - podobna sytuacja zaszła dawno temu na zapleczu fabryki forda tyle że spór dotyczył modelu granady i w tym czasie aby spór rozwiązać powstało kilka egzemplarzy które do połowy były mk1 a druga połowa to mk3 ;) niestety do sporu dołączyli się wartownicy którzy mało zarabiali i jak to wiadomo byli zaspani po nocnej zmianie i zażądali INDORA pod maską ;) haha

a tak poważnie to nadal nie wiem czy jestem zakwalifikowany do wyscigu indorów ??!!

"ja sie pytam-gdzie jest kto odpowiedzialny za te chryje ?" :)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-29 23:22:14 /


>>nie wiem czy jestem zakwalifikowany do wyscigu indorów ??!<<

W sensie, bedzieta walki indyków robić? A to legalne je?

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-29 23:27:27 /


a lanie ropy do granady legalne je ;) ?

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-29 23:37:40 /


Ja tam nie wiem, ja leje rzepak.

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-29 23:38:05 /


rzepak ? to chyba można potraktować jak doping :)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-29 23:40:21 /


może jakiś "wyścig równoległy"? ;0)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-30 00:12:37 /


wygląda na to że Zenon nie dopuści nikogo więcej poza sobą...:)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-30 10:23:09 /


ale wtedy oprócz bankowego pierwszego będzie i bankowe ostatnie ....

Lukruś / 2013-05-30 11:49:06 /


Dużym zaangażowaniem wykazał się Piter M, wygląda na to, że z tą turbinką zajmie I miejsce. Pozostaje pytanie, w jakim samochodzie jest ten silnik? Tolerancja nieraz jest wskazana, lecz ogólne kryteria muszą być.

zenonDWR / 2013-06-30 11:15:59 /


zenon jesteś okrutny haha
przez tyle czasu milczałeś a teraz chcesz mnie zdyskwalifikować? ;)

domyślam się ze twoje kryteria dopuszczają tylko twoje wozidło? :)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-30 13:32:42 /


Piter M- mając samochód Ford Consul/Granada jesteś pierwszy na liście. Ale jak wcisnąć udało się Indenora do Taunusa, Capri, to także. Granice tolerancji są jednak określone w regulaminie ogólnym, jaki model samochodu Ford ma prawo wjechać na tor.

zenonDWR / 2013-06-30 18:05:18 /


Piter M- Jest jeszcze taka możliwość: Jedziesz Taunusem, za nim w przyczepce masz silnik Indenor. Praktycznie to masz Indenora, masz sam. Ford Taunus. Jeżeli władza wyższa wyrazi zgodę to ja też.

zenonDWR / 2013-06-30 18:11:24 /


Piter M- mając samochód Ford Consul/Granada jesteś pierwszy na liście. Ale jak wcisnąć udało się Indenora do Taunusa, Capri, to także. Granice tolerancji są jednak określone w regulaminie ogólnym, jaki model samochodu Ford ma prawo wjechać na tor.

zenonDWR Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-06-30 18:05:18 N /

Zenon jeśli chodzi o zwrot' mając samochód Ford Consul/Granada jesteś pierwszy na liście'- to rozumie że to znaczy pół konsula/pół granady ?(oczywiście ostatniej) :) i wtedy jest się pierwszym na liście?
dobrze kombinujesz bo ty akurat tak masz tył consul/granada przód :)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-30 18:26:06 /



Piter M- a więc nie masz starego samochodu Ford z silnikiem Indenor?
Opcja z przyczepką to tylko w celu żebym nie był posądzony o rasizm itd. Przepisy BHP, wymagana homologacja na lądowy pojazd pchany, zabronią takiej jazdy.
Ale jak jesteś w trakcie modernizacji swego pojazdu to się pochwal i koniecznie zdjęcie całego pojazdu

zenonDWR / 2013-06-30 19:06:46 /


jestem w trakcie spawania tyłu od nowszego modelu żebyś mie nmiał na mnie haka co do kwalifikacji w starcie:) także przygotuj się literacko żebyś nie musiał na szybko szukac takiego modelu w swoich katalogach przed startem :)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-30 19:14:37 /


To znaczy, że o północy go zobaczymy?

zenonDWR / 2013-06-30 20:42:40 /


Witam.
Zawiadamiam wszystkich, że: PC 2013 - Diesel Finał, nie będzie. Powód: brak zgłoszeń.

zenonDWR / 2013-07-09 22:27:43 /


No cóżżż... W sumie szkoda, bo by było coś nowego w świecie:) Wiem, że trochę w tym mojej "winy", ale teraz tym bardziej łba do tego nie mam, bo robię remont mieszkania (niestety, nie Forda) i czasu na wyjazdy mniej. A jeśli już, to marzy mi się dojechanie tego dystansu "OldFordem dookoła Polski", na razie mam połowę. No ale może za rok Indorów przybędzie! :) Pozdrawiam.

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-09 22:50:42 /


Zenon!!!! ku...mać jak 2 miesiące temu pytałem czy zostane zakwalifikowany to zrzynasz totalnego idiote i udajesz że nie widzisz nie odpisując! a teraz piszesz z 'żalem' że nie było chętnych?!

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-10 14:52:12 /


Cooo ... dwóch zawodników to mało???

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-10 15:35:36 /


Dwóch wystarczy .... i niech zwycięży najlepszy.

.STICH.TWO. / 2013-07-10 19:58:02 /


dobrasz, bo duch w narodzie umiera, nie dieslem, ale moge wystartowac w tej kategorii transitem, co wyronuje szanse pomiedzy nami. Zglaszam sie na liste startowa!

Classmobile / 2013-07-10 20:34:33 /


po owalu ze startu wspolnego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Classmobile / 2013-07-10 20:42:38 /


Class sądziłem że Twój tranzol to diesel?:)

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-10 21:31:38 /


Classmobile – dziękuję za chęci, ale to sprzeczne z zasadą : Pierwsze na liście samochody marki Ford Consul/Granada 1972-1984 z silnikiem Indenor. Jeżeli lista się zacznie to można grupę wspomóc wagą ciężką Ford Transit Diesel. I tu możliwości listy się wyczerpują.

Herbiss2 – rozumiem, że przygotowanie Granady Diesel do takiej imprezy może łączyć się z kosztami dodatkowymi. Zastanawiam się, czy też termin na realizację pomysłu był zbyt krótki? Pomysł sam w sobie był dobry i z pewnością stanowiłby element imprezy, jakiego do tej pory nie było, i nie ma nigdzie. Jeżeli znajdą się zainteresowani to może kiedyś dojdzie do spotkania na torze samochodów Ford Consul/Granada z silnikami Indenor. Debata, kiedy został zamontowany w Granadzie pierwszy silnik 1.9 Indenor nie jest TU celem i miejscem. Do każdego samochodu Consul/Granada produkowanego w latach 1972-1984 bez żadnej przeróbki, można mając odpowiednio fabryczny zestaw części do tej marki samochodów, zamontować silnik Indenor 1.9 lub 2.1 lub 2.5. O tym powinni, co niektórzy komentatorzy wiedzieć. Czy kiedyś zbierze się kilku chętnych? Zobaczymy.

Piter M – nie zgłosiłeś do startu w ,,Diesel PC,, żadnego samochodu! Twoje emocje nie pasują do tematu będącego przedmiotem tego wątku na forum. Jeżeli w przyszłości przedstawisz Nam swój samochód, i nie będzie typu UFO, to będziesz mile widziany w tym ekskluzywnym gronie

zenonDWR / 2013-07-10 22:12:54 /


Nic dodać nic ująć , ale w tym gronem to nieco po bandzie ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-10 22:20:54 /


Ja moge wystawic transita turka dobel robo paka 2.0 OHC jestem gotowy pokooperowac wjakis challenge. Ja z Zed sie rozmysli albo kto wpadnie na jakis wesoly pomysl to dawac.

Classmobile / 2013-07-10 22:57:19 /


W takim układzie pozostaje zrobić w tym roku ,,Transit PC,, a właśnie od paru dni nie mam już Transita. Więc odpadam.

zenonDWR / 2013-07-10 23:17:29 /


już myślałem że prototypa pociąłeś.

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-10 23:18:43 /


oj Zenon Zenon :) pojazd typu ufo musi bć dopuszczony bo inaczej byś nie jezdził ;)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-11 00:19:43 /


Wistawiłbym też Transita do tego competition

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-11 13:32:15 /


Biorąc pod uwagę to co pisał Class, należy w zaistniałej sytuacji uruchomić wyjście awaryjne. Szczegóły musimy jeszcze uzgodnić. Ale samochody powinny mieć jakiś numer startowy, brać udział w minimum 2 eliminacjach.
I meritum imprezy: Wydanie Specjalne - na owalu proponuje zrobić przed rozpoczęciem wyścigów na owalu dla samochodów osobowych z silnikami benzynowymi.

Aktualna lista:

1. zenonDWR samochód Consul lub Granada z silnikiem Indenor

2. Classmobile samochód Transit Turek z silnikiem benzyna

3. Marian212 samochód Transit ,,prosiaczek z silnikiem benzyna

zenonDWR / 2013-07-11 23:10:05 /


O czym należy wiedzieć!
,,PC 2013 Diesel Finał,, był uzgodniony z MICHAŁEM
tym samym Ja przyjąłem na siebie pewne zobowiązania.

W sytuacji ,,Wyjście Awaryjne,, - nie ma to nic wspólnego z pierwotną wersją idei pokazania samochodu Ford Consul/Granada Diesel w takich imprezach.

Dlatego, jestem za, za dobrą zabawą, ale wszystko dotyczące PC zależy od MICHAŁA
i w takim przypadku mogę być tylko uczestnikiem

Pozdrawiam

zenonDWR / 2013-07-12 18:45:34 /


Czyli co, bo ja nie wiem czy transita kupowac.....

Classmobile / 2013-07-13 10:57:29 /


Class. - żeby to miało ręce i nogi... to trzeba wpierw ustalić z organizatorem PC

Praktycznie każdy samochód spełniający podstawowe normy regulaminu może startować w eliminacjach ogólnych.
Ale... można wynegocjować? chyba? w czasie przerwy miedzy eliminacjami a finałem małą atrakcję dla widzów, jak wyścigi Consula lub Granady z silnikiem Indenor przeciw Transit z silnikiem benzyna?
Ja, jestem otwarty na udział ! ! !

zenonDWR / 2013-07-13 13:11:21 /


Panowie tylko bądźcie tak koleżeńscy i dajcie Zenonowi wygrać bo nagroda już czeka :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-15 11:25:00 /


Jako trofeum wykonałem dla zwycięzcy Pucharu Diesel pewien element silnika Indenor. Element ten został wycięty laserem z blachy o grubości kilku milimetrów w skali 1 : 1
Dokładnie: jest to metalowa uszczelka pod miskę olejową. Wszystkie silniki Indenor jakie były montowane w samochodach Ford, bez względu na pojemność silnika, mają taką samą uszczelkę miski olejowej.
Brak zawodników spowodował przesunięcie tej konkurencji w innym terminie. Może w przyszłym roku ktoś zgarnie ten specyficzny Diesel Puchar. Zobaczymy.


W tym roku jednak było coś innego:
Granada Diesel stanęła do walki z Transitem benzyna.
Oba pojazdy odbiegają swą budową lub rodzajem paliwa całkowicie od reszty uczestników PC.
Naprawdę starałem się. Wygrał szybszy.
W konkurencji bez konkurencji wygrał Classmobile i jego Transit.

I tak w Miedzianej Górze dnia 03.08.2013 na Tor lała się benzyna, diesel, łzy i szampan.

P.S. jeżeli ktoś ma fotki z tej walki to można tu wrzucić.
Jednocześnie dziękuję wszystkim za duchowe wsparcie po zakończonej walce. Naprawdę rodzinna atmosfera

zenonDWR / 2013-08-04 20:57:31 /


wyszło naprawdę świetnie! Takie akcje zdecydowanie dodają tej imprezie kolorytu :)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-08-04 22:16:20 /


Zenon, jeśli będziesz za rok, to ja złożę jakiegoś diesla !

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-04 23:10:35 /


to jeszcze spodni nie zapomnij.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-04 23:25:16 /


jakby ktoś chciał, mam dwa takie silniki 2.1

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-08-05 18:43:36 /


O: Fotogalerie - Puchar Capri 2013

na jednym zdjęciu im wygodniej

zenonDWR / 2013-08-05 21:45:22 /


Muszę przyznać, że Twoja granada nieźle się prezentuje.
No i ogromny szacun za dystans do siebie :) niejeden mógłby się od Ciebie uczyć.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-05 22:41:50 /


faza była dość niesamowita

Classmobile / 2013-08-06 09:41:25 /


no i szalone afterparty... :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-06 09:43:25 /


Dpobrze to wyszło

Classmobile / 2013-08-06 09:48:17 /


będzie nowa tradycja?

zenonDWR / 2013-08-06 21:51:40 /


http://youtu.be/ndVyLfuJSK4

adi1980 / 2013-08-06 22:14:39 /


jak Zenonowi ukradna konsulo-granadę to dostanie samolot :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-08-06 22:20:20 /


PC to nie codzienność

zenonDWR / 2013-08-06 22:31:14 /


z albumu amator x 2 oraz szaman x 1

zenonDWR / 2013-08-07 12:53:54 /


Kim jest ten "człek" na focie nr. 3 z tak obfitym make up-em na nosie i dekolcie ??

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-08-07 18:59:54 /