logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » motor 1,7 pytanie

motor 1,7 pytanie

właśnie "go" wyciągnąłem a rozbierał go będe dopiero pojutrze. Czy na wałku rozrądu i balansowym występują panewki?jeśli tak to czy są dostępne? a tak na marginesie co mogło stukać(napierd...) przy nagrzanym silniku (3500-4500 obr/min.? Jak był zimny to chodził jak zegarek

capriman / 2004-10-19 19:24:22 /


sa panewki na walku rozrzadu a na wyrownowazajacyj to nie wiem bo go nie wyciagalem
pozdro
p.s. moze panewka korbowa lub korbowodowa tak stukala??lub klawiatura sie zaciera bo nie ma smarowania? :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-19 20:47:15 /


Zalezy jak stukalo, jesli na rownych obrotach, kiedy silnik nie "ciagnal", np na luzie lub podczas zmiany biegow, to panewki walu korbowego, korbowodowe zapewne. Dzialo sie tak bo rozrzedzony olej wymykal sie przez luzne panewki i spadalo cisnienie oleju, co w polaczeniu z wysokimi obrotami/obciazeniem doprowadzalo do przerwania filmu olejowego i bezposredniego styku panewka-wal.

Panewki przeciwwagi to cos takiego jak panewki walka rozrzadu - w ksztalcie O, po zdjeciu miski doskonale widac walek wyrownowazajacy wiec moze bedzie mozliwosc bezposredniego zmierzenia.

Uszkodzone panewki walka rozrzadu najczesciej objawiaja sie brakiem smarowania na popychaczach zaworowych.

Mysza liil (EM) / 2004-10-19 20:48:11 /


sa panewki
do wyrownawczego nie sa dostepne

do rozrzadu dwie sa takie same jak do V6 przed 81r czyli te mniejsze (41.9mm, nie 43.9)
pierwsza jest chyba nieco inna, trzeba by dorobic
oryginaly sa niedostepne ale moze jeszcze gdzies uda Ci sie trafic podrobki


camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-20 09:05:50 /


a jak nie trafisz to tez da sie dorobic:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 21:40:46 /


cześć!

Moglibyście podać mi momenty dokręcania śrub w 1,7? chodzi mi o głowice i dół wału. dzieki

p.s.
Macie może rysunek złożeniowy takiego silnika?Będę naprawde dżwięczny bo mogę mieć mały problem.

capriman / 2004-10-22 19:25:34 /


prosze bardzo:)

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-22 20:23:04 /