logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Ustawienie wałka rozrzadu w pinto

Ustawienie wałka rozrzadu w pinto

Nie bardzo mogłem znależc konkret na forum... ustawiam wał na na pierwszy cylinder ( pierwsze z lewj największe wcięcie?) a wałek rozrządu ma być ząbkiem ustawiony na którą kropkę na głowicy? lewą czy prawą czy posrodku nich?
Będe wdzięczny za sugestie. Pzdr.

Modeon Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-25 06:52:00 /


wał korbowy na najgrubszy znak,
wałek rozrządu (a właściwie kółko wałka !) też na znak - pod kółkiem jest blaszka z "dziubkiem" - na głowicy jest kropka - musi to być zgrane...
włożyć aparat zapłonowy - palec aparatu musi być skierowany na "kabel", który idzie na pierwszy cylinder...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-06-25 07:31:34 /


.

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-25 10:40:17 /


Panowie a jak ten pasek sie napina? Czy ta sprężyna sama go ma napiąć i później dokręcić tą srubę na klucz 13 czy trzeba to jeszcze jakos sprawdzić póżniej?? Na fotce jest jakis czujnik...

Kilgore / 2013-06-25 10:47:26 /


ma się przekręcić o 90" na tym odcinku,oczywiście ręką wykonując pomiar

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-25 11:08:19 /


lepiej go jeszcze dociągnąć jakąś łychą, czy dużym śrubokrętem i dopiero wtedy dokręcać...
bardzo trzeba uważać przy tym, żeby nie rozwalić obudowy termostatu z amelinium! :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-06-25 11:09:28 /


Nie wiem na ile to zgodnie ze sztuką, ale ja dokręcam lekko te dwie śruby przy napinaczu (8 i 9), na tyle żeby jak uderzę w napinacz (T), to żeby nie odskakiwał (do czego najdłuższa przedłużka z zestawu nasadek + młotek ;) się idealnie nadaje). Dalej jak napisał kozi - pukam tak długo aż pasek mogę przekręcić ręką tylko o 90 stopni i dokręcam śruby.

Pschemek / 2013-06-25 11:23:40 /


no coraz lepsze mamy te podpowiedzi - łycha, młotek - a do wyciągania zapieczonych półosi z mostu najelpszy widlak i dobra stalowa linka... ;)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-06-25 12:09:53 /


Na ostatnim SO bardzo bliski realizacji był pomysł linka + granada kombi, ale ostatecznie 4M w jakiś nudny sposób półoś wyciągnął.

Pschemek / 2013-06-25 12:15:29 /