logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » magnetyzer co to za g***no

magnetyzer co to za g***no

Mam pytanie do większego grona o magnetyzery i temu pochodnie
wynalazki.Pełno tego na allegro (tak jakby ludzie za dużo kasy mieli)
w tuning shopach i giełdach.Ale czy to coś naprawdę daję???

Gościu mi sie zarzekał,że po wstawieniu (jakieś DAEWOO) moment i elastyczność mu się podniosły :)(może elastyczność zawieszenia) :)

Tuning(magnetyzer) ten ma niby linearyzować układ cząsteczek paliwa przewodzie paliwowym i że to poprawia rozmieszanie mieszanki paliwowo powietrznej a w dalszej kolejności zmniejsza spalanie lub podnosi moc przy tym samym spalaniu.
Tyle teorii,a w praktyce takie zlinearyzowane paliwo wpada do gaźnika i co,
i tu tuningowcy zasłaniaja się "niewiedzą" w stylu "panie niewiem jak ale to działa,wszyscy to już mają,a jak mają to napewno działa"

Ostatnio widziałem takie magnetyzery do LPG,były to cztery magnesy ok 1cm x 1cm
ściśnięte dwoma opaskami i nanizane na dolot za parownikiem.

Dla mnie to lipa i naciąganie ludzi,choć empirycznie nie sprawdzałem :)

Consul2.3V6 / 2004-10-27 21:14:35 /


Jakby to było takie świetne, to już od dawna by było montowane fabrycznie we wszystkich samochodach. A nie jest.

/ 2004-10-27 21:19:15 /


tzn o wzroście mocy i czego kolwiek raczej niema co mówić ale miszanka sie neiznacznie lepiej spala to moge powiedziec z własnego doświadczenia z czymś takim :) aa i spaliny były czystrze :D

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-27 21:21:01 /


A na jakiej podstawie stwierdziłeś, że mieszanka się lepiej spala??

/ 2004-10-27 21:32:16 /


czyżby kamerka termowizyjna w głowicy ? :P

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-27 21:36:55 /


Maciek a w jaki sposób sprawdziłeś że spaliny były czystsze ,czy tuż po zamontowaniu czy po jakimś czasie - nie bierz tego osobiście,ja jestem w tym temacie sceptykiem

Dla mnie test byłby dobry gdyby dolot paliwa dozdzielał się na dwie części,ja jednej byłby magnetyzer na drugiej nie,obie części dolotu były by na zmianę załączane np.zaworkami od benzynki (takimi jak przy instalacji LPG).

Przy pracującym silniku o stałej temp. po przełączeniu na magnetyzer powinien na analizatorze spalin wystąpić jakiś "cud" i z powrotem przy braku magnetyzera skład spalin powinien sie pogorszyć, to wtedy można mówić o jakimś działaniu.

Consul2.3V6 / 2004-10-27 21:40:35 /


u diagnosty zrobiliśy taki test no i wyszło ze napewno sączystrze a magnetyzer przez "namagnesowanie" mieszanki powoduje ułożenie sie atomów w równomierną całosć ;) tak czy siak spaliny są nieznacznie ale czystrze :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-27 22:00:22 /


PS tez jestem steptykiem w takich sprawach ja niemówie o jakimś cudzie zwrostu mocy momentu niepewno niezauważyłem w zadnym przypadku a zresz aposzukaj na forum bo juz otym była mowa

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-27 22:02:15 /


test magnetyzerów zrobiony jest w auto świecie nr40.2004r. (27 wrzesień)
po teście wyszło że magnetyzerami to sobie mzna kartki na biurku przytrzymywać.
badanych było kilka firm produkujących te cuda.

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-27 22:04:07 /


Spalanie w trasie bez magnesow - 12,5/100
Z magnesami - 4 magnesiki z Allegro (nie pamietam rozmiaru, jakies z wiekszych), zalozone opaskami na przewod lpg przed mixerem - spalanie 11,8/100, moment na dole jakby troche wiekszy.
Mierzone na podstawie zuzycia miedzy dwiema tymi samymi stacjami na poczatku i koncu trasy (Shell i BP). Wplyw jakosci gazu wykluczony - Shell ma lepszy wiec to jego powinno wciagnac mniej. Predkosc jazdy w obie strony podobna.
To tyle. Ja na pewno bede zakladal magnesy do wszystkiego co chodzi na jakies paliwo. Opinie innych ludzi na temat magnetyzerow mam gdzies ;-)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-27 22:05:07 /


Camaro kiedyś wypowiadał się na temat magnetyzerków i z tego co poamiętam to jakiś przyrost mocy czy zmiana elastyczności (także zawieszenia ;-) ) wynosiła 0 Jedyne co się zmieniło na korzyśc to spalanie. Było to bodajże z 1-1,5l
POZDRO

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-27 22:06:03 /


a ja na temat magnetyzera sie nie wypowiadam ale chce przytoczyc tekst ktory znalazlem w encyklopedi

"Magnetyzer to urządzenie elektromagnetyczne albo magnetyczne poprawiające właściwości wody lub paliwa, np. magnetyzer ograniczający powstawanie kamienia kotłowego.

Magnetyzer wpływa na ułożenie dipoli magnetycznych przepływającej cieczy zmieniając jej właściwości (np: zmniejszając zawirowania).

Stosowanie magnetyzerów w układach paliwowych ma zapewnić lepsze spalanie również przez odpowiednie ułożenie dipoli magnetycznych."

W sumie wystarczy poszukac troszke o tym a przekonac chyba trzeba sie samemu.

mechanik1987 / 2004-10-27 22:08:17 /


teoria teoria ale chodzi o to czy to działa

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-27 22:10:35 /


a czy to ułożenie dipoli "po wpadnięciu" do gaźnika sie nie popsuje?? tam wszystko jest wymieszane i do tego rozdzielone na dwie dysze?

Consul2.3V6 / 2004-10-27 22:13:04 /


nie wymiesza sie bo te dipoly dobieraja sie w pary:)może nawet sie rozmnażają

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-27 22:15:15 /


hmm normalnie w wyszukiwarce wysytarczy wpisac magnetyzer i sie tego pelno pojawia tylko kwestia znaleziena tego co nas dokladnie interesuje. Ile w tym wszystki prawdy to ja niewiem

A dla leniwych

>http://www.daro.it.pl/magnetyzer.html

mechanik1987 / 2004-10-27 22:21:04 /


bardzo fajna strona
polecam z niej UFO i Pomysły http://www.daro.it.pl/pomysly.html
jeste tam coś o pewniakach lotto ,jak wygramy "6" to cała ekipa z capri.pl
powywala magnetyzery,LPG i będzie jeździć na Vpower99+++ a najsłabszymi silnikami będą 12l V12 :)
swoją drogą ten opis działania magnetyzera to trochę taki naukowy bełkot
fakty i fikcja pomieszane i podane w niedużej dawce

Consul2.3V6 / 2004-10-27 22:53:58 /


i nawet jest odpowiedź na mój problem z kontrolką ładowania
http://www.daro.it.pl/akumulator.html
wkładamy taki akumulator do Granady i wywalamy alternator :)

Consul2.3V6 / 2004-10-27 23:05:39 /


Z własnego doświadczenie ( miałem dwa takie za 300zł) kasa wyrzucona w błoto. Nic nie dały poza niepotrzebnym wydatkiem. Dodam, że testowane tylko na benzynie w granadzie 2,0 R4 na weberze 32/36.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-28 01:36:04 /


kiedys takowy wynalazlek byl testowany w kolektorze dolotowym eksperymentalnego poloneza w postacji precikow srednicy okolo 1mm dlugosci okolo 1.5cm na dnie kolektora dokladnie pod gaznikiem nie dawalo to nic wiec porzucono ten pomysl

ja sie tu zgodze z jaretzkim ze jakby to bylo takie super to montowane by bylo seryjnie chociazby w postaci przewodow(paliwowych) gumowych z wtopionymi magnesami

po zamontowaniu u kolegi w Octavi 1.9Tdi kompletu magnetyzerow jedyne co sie zmienilo to to ze samochod mniej dymi przy mocnym butowaniu i moze nieznacznie ciszej pracuje

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-28 07:58:28 /


koncerny samochodowe wydają ogromne pieniądze na opracowanie nowych technologii zmniejszających toksyczność spalin.. a tu można magnesikiem za 5PLN uzyskać efekty o jakich się nie śni koncernom :p

hehe może ktoś z nas sprzeda np FORDOWI patent na montowanie magnetyzerów... może inżynierowie forda nie zauważyli że taki magnesik może cuda zdziałać!! no niech ich ktoś obudzi i im to powie jaką rewelacją są magnetyzery ;)))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-28 08:38:58 /


Z doświadczenia: masz wymęczony silnik - magnetyzer nic ci nie pomoże i nie zauważysz różnicy.
Mam magnetyzer Makstor Sport przepływowy - chyba kosztował 350zł.
Z praktyki:
silnik 44 tys km przejechane obroty wzrosły o 150 obrotów na minutę po zmontowaniu tego urzadzenia...osiągi nie wiem nie zauważyłem bo silnik i tak dużo potrafi z takim przebiegiem...

Albi_Poznan / 2004-10-28 08:45:08 /


Cały czas nie ma odpowiedzi z jakiego to powodu koncerny samochodowe wydaja miliony by zmodyfikowac silniki by paliły mniej od konkurencjii a nie kupuja na Allegro rewelacyjnych magnetyzerów. Panowie wszelkie zmiejszenia spalania czy poprawa osiagów to autosugestia , magnetyzer to doskonały przykład placebo czyli takiej witaminy C po której dziecku przestaje boleć głowa czy brzuch ;-)nie zaszkodzi ale i nie pomoże.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-28 10:14:34 /


z tego co wiem, w Audi są jakieś przepływomierze zabudowane,które prawdopodobnie mają coś wspólnego z magnetyzerami- moge się mylić ale 4 lata temu o tym usłyszałem.

Albi_Poznan / 2004-10-28 12:33:39 /


"http://www.moto.gda.pl/magnetyzery.htm"

Magnetyzery to żadna nowość. Już szkopy je wykorzytywały podczas wojny. W moim MKIII R4 badania analizatorem (4 wartości) wykazały spore obniżenie substancji toksycznych (a jakie? - odsyłam do podręcznika chemii kl. VII) w porównaniu z odczytami przed zamontowaniem. Pomiary wykonałem po ok. 1500 km od zamontowania.
Co do spalania nie mogę się wypowiedzieć bo mam ciężką nogę i zawsze dużo pali. Ale po cichu liczę na to, ze troszkę się zmniejszy. Zawsze to coś :)
Joł

szoszon / 2004-10-28 15:14:22 /


Link bez tego " na końcu. Skąd on się tam wziął?
http://www.moto.gda.pl/magnetyzery.htm

szoszon / 2004-10-28 15:16:56 /


Ja w skrzyni biegów mam magnetyzer,przyciąga opiłki metalu :)
a może ktoś znajdzie taki magnetyzer na wspomaganie,żeby nie ciekło :)

Consul2.3V6 / 2004-10-28 15:36:34 /


ja mam taki magnetyzer w postaci niecieknącego wspomagania:)

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-28 17:29:02 /


Zrobiłem takie magnetyzery(rysunki i opis znalazłem w necie).Efekt jest,silnik wyraźnie ciszej pracuje, jest elastyczniejszy, spala ok.1l gazu mniej.Spodziewałem się więcej ,nie jest to rewelka.

aeroarte / 2004-10-28 18:55:18 /


a pamiętacie takie dodatki magnetyczne do oleju silnikowego kilka lat temu?
A teraz mamy Castrol Magnatec....
Najtaniej przetestowane dodatki do oleju - ludzie sami je testowali na własne życzenie a upubliczniając swoje wypowiedzi dawali Castrolowi informację. To takie proste...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-28 19:21:57 /


"Zrobiłem takie magnetyzery(rysunki i opis znalazłem w necie).Efekt jest,silnik wyraźnie ciszej pracuje, jest elastyczniejszy, spala ok.1l gazu mniej.Spodziewałem się więcej ,nie jest to rewelka."

Jeżeli tak jest to dla mnie to jest rewelka:) ale ja też próbowałem i nie dawało to zupełnie nic:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-28 21:03:44 /


witam . jeżeli chodzi o magnetyzer to działa na paliwie po przejechaniu 1000km spadek na paliwie to około 1,5l w mieście i 2l w trasie testowałem w silniku 2.0ohc . na LPG nie działa mowie bo kumpel kupil i dupa blada.pozdrawiam Rafał

Łukasz 33 radom / 2004-10-29 13:26:25 /


a co maja do tego przejechane kilometry?

Kriss_MustangII / 2004-10-29 13:33:35 /


po kilometrach magnez sie uwalnia do ukladu chlodzenia no wiesz mniejsze tarcie itp :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-29 13:43:37 /


...i zawijaja je w te sreberka...

Kriss_MustangII / 2004-10-29 14:37:32 /


No to jak to jest zbieraja się ludzie testują różne takie "magnetyzery" w różnych autach z praktycznie nowymi silnikami i nie wychodzi im nic poza błędem statystycznym (niedaeno w pewnym czsopismie motoryzacyjnym które raczej jest zinteresowane obiektywnoscią w końcu chodzi o kasę z reklam), a tu ktoś robi wg. rysunku z www.jestemjelen.pl lub kupuje na allegro i mu pali 1 l do 1,5l mniej .Zastanówcie się to jest tylko wasze pobożne życzenie jeśli cały czas myślicie nad tym ,że z pewnością ma to taki zbawienny wpływ na spadek zużycia paliwa to pewnie noga staje się lżejsza i jak ulał spali mniej 1l czy 1,5 l innego wytłumaczenia nie ma . Zatem lekkiej nogi by rachunki na stacjach były mniejsze życzę Wam wszystkim - zreszta sobie też.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-29 16:44:41 /


bogdanw - co za "teoria" :D

Jezeli zamiast konkretnych argumentow (ktorych nie masz, bo co to za argument: nie bo nie) wolisz wyzywac ludzi od jeleni i nie wiadomo kogo jeszcze, to moze lepiej sobie podaruj.

Ciekawe, ze ja czytalem w magazynach motoryzacyjnych testy, ktore wyraznie pokazywaly roznice w spalaniu... a co do "rzetelnosci" autoswiatow, autosukcesow itp - hmmmm.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-04 11:33:35 /


jeśli cały czas myślicie nad tym ,że z pewnością ma to taki zbawienny wpływ na spadek zużycia paliwa to pewnie noga staje się lżejsza i jak ulał spali mniej 1l czy 1,5 l innego wytłumaczenia nie ma

wg. mnie to jest właśnie argument

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-04 11:47:46 /


niestety placebo jest bardzo silnym argumentem.
Dla Waszej przyjemności, mogę wykonać test (powiedzmy w ciągu roku, zamiennie "z i bez") na magnesach, które potrafią zmiażdżyć palce przy nieumiejętnym sprawdzaniu biegunowości :)
... o ile nie zmiażdży przewodów paliwowych, co wydatnie wpłynie na spadek zużycia ;)
Tyle, że przybliżonych pomiarów nie uda się wykonać aktualnie na docieranym silniku ( :-) ) i nie znajomości przyszłych nowych (zapewne niższych) norm zużycia paliwa.

Sama eksploatacja jest już tak subiektywna, że nie można jej ocenić jeśli nie jest dokonywana dokładnie w takich samych warunkach, na dużym przebiegu, tankowanie w tych samych dystrybutorach (szczególnie LPG), o jakości paliw nie mówiąc :( - wszystko w granicach błędu pomiaru.
A laboratoria... nie widziałem wiarygodnych badań, a chętnie bym je zobaczył i to nie mam na myśli hamowni warsztatowych.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-04 13:58:54 /


Witam
Dołącze się do dyskusji. Z mojego doświadczenia stosowanie magnetyzerów ma sens w silnikach z gażnikiem. Poprawia to czystość spalin i trochę spalanie. Napewno nie działają jak podają producenci, muszą czymś zachęcić. Stosowanie w silniku z wtryskiem niema najmiejszego sensu. Lepiej zadbać o czystość wtryskiwaczy, da wiekszy efekt. Do gazu najlepiej zainwestować w dobre świece,przewody i cewkę zapłonową wyczynową. Da wyższe napięcie,stabilniejszą i mocniejszą iskrę, co się przyczyni do lepszego spalania mieszanki(do benzyny też działa)nietrzeba zmiejszac szczeliny w świecach. To tylko moje skromne doświadczenie.

robson105 / 2004-11-04 14:28:47 /



Cześć !!

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie , nie zdążyłem zamontować magnetyzera gdyż miałem wypadek i mój Taunus poszedł do ksacji , ale gdybym miał coś takiego włożyć ....to byłoby to:

http://www.maksor.pl/p_lpg.php

Co prawda 600,- to dużo kasy , ale jest to magnetyzer III gen. i efekt widoczny jest natychmiast po zamontowaniu. Podobno ?!
Mój kuzyn zamontował coś takiego w Peugeot'cie 306 i twierdzi że różnica jest in + , w zakresie niższych obrotów.

to tyle ...
NARA !

ELVIS76 / 2004-11-05 23:00:33 /


za 600 zł masz 300 litrów gazu - licząc nawet obniżenie zużycia paliwa o 1 litr/100 km (optymistycznie) to masz jakies 30 tys km gratis ..... naprawde warto ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-06 03:09:51 /


za 600zł mozna rownie dobrze wymienic pierscienie, panewki,zrobic szlif wału i obrobic głowice co tesh powinno dac oszczednosc w zuzyciu paliwa/gazu
ale zgodze sie z MikeB4 wolalbym to na gaz przeznaczyc :)

p.s.
jak widze takie cos to mnie dziki smiech ogarnia szczegolnie tasiemka plastikowa :D

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33688869

za niedługo to chyba za darmo beda rozdawac :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-06 09:19:35 /


Chcesz zaoszczędzić i zrobić nic nie warty i nic nie dający magnetyzer -polecam zniszczyć HDD - dyski są tam bardzo silne magnesy - zamontować naokoło przewodu paliwowego i ma się najtańszy zestaw magnetyzerów - najtaniej to wyjdzie na magnesach z uszkodzonych dysków :) - pogorszyć, nie pogorszy, a czy polepszy osiągi polecam sprawdzić...

Albi_Poznan / 2004-11-06 09:35:50 /


Paaannnowieee! Jakie mam osiągi z magnetyzera pisałem wcześniej.Znalazłem gdzieś w necie opis wykonania i zasadę działania. ponieważ też nie wierzyłem w skutecznośc ,wykonałem prowizorę na izolację. Dwa dupne magnesy (jeden na paliwo, drugi na powietrze),odpowiednio ustawione biegunami.I TO WSZYSTKO! A czy one są przytwierdzone opaską ,czy złotą klamerką z brylantami , to bez znaczenia dla magnetyzera. miłej gadki .

aeroarte / 2004-11-06 10:11:43 /


Przylacze sie do tej goracej dyskusji! Niektorzy tak sie wypowiadaja jakby ich przodkami byli ci co kazali biec z pochodnia przed pierwszymi pojazdami bez koni!
Wiem ze to dziala, ale efekt nie jest jakis rewelacyjny. Nikogo po zamontowaniu magnetyzerow i dodaniu gazu nie wyrwalo z fotelem do bagaznika. Odpowiednie silne magnesy maja wyzszy koszt ale cena za gotowy produkt to rozbuj i nie mam osobiscie zamiaru nabijac kasy firmom je rozprowadzajzcym. Za to mozna nieco podrasowac silnik i tez miec mniejsze zuzycie paliwa wiekszy moment itp napewno w odczowalnym wymiarze.
A firmy maja gleboko w d... niskie spalanie , bezawaryjnosc itp.

Krzysztof x-team / 2004-11-07 05:45:02 /


czyli to firmy są wielkimi spiskowcami.. hehe uwielbiam takie teorie spiskowe.

Powiedz mi jak magnes układa te cząstki paliwa.... płyną w paliwie jakieś opiłki ? pozatym przepływ w takim przewodzie jest dość spory nie wiem czy to w ogóle nadąży coś zrobić..... magnesowanie powietrza żeby sie układało w równą struge jest jeszcze fajniejszym zagadnieniem .... no i jaki to ma wpływ w gaźniku gdzie paliwo i tak jest wysysane z komory pływakowej w której sie spowrotem wymiesza i zawiruje ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-07 14:16:01 /


Magnesy do ukladania czastek paliwa ?? :) Mike, skoro masz takie teorie, to ja sie nie dziwie ze wg ciebie to nie dziala - ja tez nie znam magnesu ktory uklada powietrze w struge :D ROTFL

A co do "firmowek", to oczywiscie w zyciu bym nie kupil kilku magnesikow z napisem "Power" za cene 300zl.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-07 15:42:40 /


do Karola.
http://www.multimag.pl/PIMOT/PIMOT_badania_multimagow_1_str.htm
http://www.multimag.pl/IKEM/index.php

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-07 16:00:03 /


"Rzetelne" teksty w gazetach. Kto ma racje? http://www.multimag.pl/as.php

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-07 16:03:47 /


"http://www.daro.it.pl/magnetyzer.html"-enter.

aeroarte / 2004-11-07 23:03:42 /


Magnesy z dyskow twardych sie nie nadaja. Maja glupio ulozone bieguny i nie da sie tego zalozyc tak jak trzeba.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-08 01:45:34 /


Robiłem według tego "http://www.motolpg.friko.pl/magnetyzer1.htm"

aeroarte / 2004-11-10 08:14:33 /


:) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35105934

Mysza liil (EM) / 2004-11-16 19:13:53 /


co tam było, że usunęli? :)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-17 08:28:59 /


Usuneli, ale jeszcze znalazlem! :) Otoz tytul aukcji brzmial "NIE WCHODZ TUTAJ!!!!!!!!!", zas opis... cytuje:
"A jak wszedłeś to wysłuchaj co mam Ci do powiedzenia na temat magnetyzerów!!!! Chcesz dodac mocy kupując magnetyzer lub oszczedzic na paliwie ??????? To na wstępie wez do reki to coś co trzymasz w prawej rece i jebnij sie w łeb !!!! Następnie wymien filtr powietrza na nowy i filtr paliwa którego to pewnie nigdy nie wymieniałeś , kup nowe sewryjne świece a nie Typu Brisk Turbo nitro Intercooler, a jesli koniecznie chcesz kupic coś marketingowego to kup dodatek do paliwa który przeczysci ci wtryski a za reszte kup żonie lub dziewczynie kwiaty, lub jak takich zjawisk nie posiadasz to kup nowe rybki do akwarium albo choć raz zalej V-powera którego twój samochód 1. Bardzo dawno 2 .Dawno. 3. Niedawno 4 Co to jest V-power ????? (Nie potrzebne skreslić) Nie widział na oczy. A tak na poważnie to zadaj sobie pytanie czy naprawde jakis popieprzony magnes daje takie efekty ???????? Gdybyś czytał gazety motoryzacyjne - te nie zależne to byś widział testy przeprowadzane na hamowni które to potwierdziły efekty po mag coś tam Spadek mocy, lub momentu , a nie przepraszam chyba w jakims daewoo był jeden koń !!! Ale biorąc pod uwage liczbę zakupionych magnetyzerów do liczby faktycznych efektów, zastanawiam sie jakie są proporcje pomiedzy KM lub NM / Osioł i chyba tych osłów którzy kupili to badziewie jest wiecej niz nawet pomnożonych KM i NM przes siebie :))))) Teraz przyszedł czas na pocwiczenie czytania http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=632&postdays=0&postorder=asc&start=0 Bądz tak łaskaw i skopiuj ten link i poczytaj sobie o swoim koledze który mysli podobnie. Na zakonczenie przepraszam cię że musiałem cie nawyzywać i troche osmieszyc ale w inny sposób by to do ciebie nie trafiło. Jak jesteś zadowolony z mojego pseudo monologu do POLAKA, lub sie troche posmiałeś wesprzyj mnie 1 pln abym uzbierał sobie na magnetyzer bo tak naprawde są super!!!!!"

Mysza liil (EM) / 2004-11-17 10:19:41 /


Czy magnetyzer dziala czy nie nie wiem ale czemu uzywa sie zwyklych magnesow zamiast elektromagnesow ktore sa o wiele silniejsze? Bo przeciez tu chodzi o sile przyciagania!
Co do koncernow samochodowych to z nimi bywa roznie i czasami nie dzialaja zgodnie z logika... Np pewien POLAK, nie pamietam nazwiska wymyslil urzadzenie co zamontowal do malucha ktory przy uderzeniu w betonowa sciane nawet sie nie zarysowal. Byla bierznia z zebami i kolo zamachowe z trybem. Przy uderzeniu sila bezwladnosci zamieniana byla na ruch obrotowy kola i maluch byl nie zniszczalny :) A czy ktos slyszal o czym takim w seryjnym aucie?
Moze byc i tak ze takie glupie zjawisko namagnesowania paliwa moze wplywac na jego spalanie ale w jakim stopniu to juz inna sprawa.
Zwykle magnesy mozna sobie uczepic aby nie zadurze bo ich masa spowolni nas pojazd a jak troche zostanie w zbiorniku to wtedy mozna zaczac je sprzedawac :) :) :)

ford76 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 00:29:37 /


polak może wymyślił.. ale trzeba dopisać ze ów urządzenie ważyło tyle co pół malucha.. i przy prędkości powiedzmy 40km/h było skuteczne. ale powyżej działało już jak taran i w zderzeniu z innym samochodem przejechało by po nim :)) .. no ale to drobny szczegół :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 08:35:36 /


Pierwsze samochody z trudem napedzaly same siebie, i jak to sie ma do dzisiejszych? Kazdy wynalazek trzeba dopracowac, moze za jakis czas cos z tego wyjdzie.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 13:33:19 /


Trojkat ale czy caly system bezpieczenstwa w nowym aucie jest taki leciutki? A jaki samochod przy 40km/h wytrzyma uderzenie w sciane? Chyba radziecka TATRA :)
Gdyby montowali zderzaki na tej samej wysokosc we wszystkich autach nie bylo by problemu!!!! :)
Wszystko wymaga dopracowania i burzy mozgow wielu inzynierow a to przeciez wymyslil o ile sie nie myle zwylky mechanik.

Ciekawe czy mial magnetyzer w tym maluchu bo moze to tez powodowalo mniejsze zniszczenia :) :) :)

ford76 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 23:45:42 /


to załuż sobie po 400 kg na pród i tył auta, zobacz jak sie jeździ jak działają chamulce i przekalkuluj sobie czy sie opłąca.....

grabasz / 2005-05-04 23:49:53 /


Nie jest wielkim problemem zrobić magnetyzer.Zróbcie sobie ,spróbujcie.Ja na próbę to przykleiłem taśmą.Moim zdaniem efekty są , nie rewelacyjne, ale silnik pracuje ciszej i równiej.Nawet przy 400 obr.Czy mniej pali tego dokładnie nie wiem ,bo kombinowałem z mikserem.Ogólnie pali mało.

aeroarte / 2005-05-05 00:37:21 /


Chyba radziecka TATRA :)

- Czy to jakiś żart jest ?? ;-/



Co do sprawy malucha:

Naprawde mając choć troche wyobraźni zorientowałbyś sie, że :
Urządzenie o tyle genialne że działa tylko przy czołowym zderzeniu - uderzenie pod kątem powoduje że całość nie działa jak należy. Trudno zamontować to na bokach auta bo miało by zapewne szerokość 2 pasmowej drogi. Waga koła które zamienia siłe uderzenia w ruch obrotowy to niepotrzebny balast - powodujący większe zużycie paliwa i komplikujący reszte konstrukcji auta.

A magnetyzer - hmmm można sobie magnesować paliwo - tylko po co ? Może pływają w nim jakies opiłki metalu ? ..... przy takim przepływie jaki jest w przewodzie paliwowym raczej nic nie zdąży sie namagnesować - a po przepłynięciu za magnes jest jeszcze gaźnik / wtryskiwacz kol.ssący ..... który znowu wszystko pomiesza.
(Może w silnikach GDi - lepiej działa)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 03:35:45 /


wyobrazasz sobie jak by z tym wygladaly samochody? zeby to dzialalo dookola (o ile jest to wogole mozliwe) musialoby wazyc 2 tony, ciezko byloby wsiadac, samochod wygladal by, mial przyspieszenie i palil jak T-34

to jest wynalazek ktory dziala w 1 konkretnej sytuacji, przy malych predkosciach chroni samochod i pasazera przed skutkami czolowki
dzisiaj samochody sa zrobione tak aby same sie zniszczyly i chronily pasazerow, same pelnia funkcje tego urzadzenia o wiele lepiej
zreszta przyspieszen nie oszukasz, jak ktos uderza samochodem w mur to ratuja mu zycie te ulamki sekundy przez ktore samochod sie zgniata

nie ma co nad tym rozprawiac, koncerny samochodowe wystarczajaco dbaja o bezpieczenstwo i dla nich taki wynalazek to epoka lokomotywy parowej

inny wynalazek, przyspawaj do malucha pierscien z szyny kolejowej, taki zderzaczek, do 40km/h tez nic mu sie nie stanie ale przy wiekszej predkosci silnik sie urwie i przeleci przez kabine ;)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 07:48:31 /


Pamiętam ten film ze zderzenia malucha ze ścianą. Tak na moje niewprawne oko to urządzenie wyglądało jak gruby, kamciaty zderzak, wystawało na jakieś 10-15 cm przed malucha i nie wyglądało na 200 kg wagi. Po uderzeniu maluch lekko podskoczył i odbił się kilka cm w tył. Poza tym tenże wynalazca prezentował hamulec podobno skuteczniejszy od ABS-u. Nie mam wyrobionego zdania na temat tych rewelacji. Gdybym to zobaczył na żywo, z bliska, to mógłbym coś powiedzieć... Z drugiej strony, gdyby to było skuteczne, to jestem gotów zamontować te 200kg do samochodu ;)

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 08:42:45 /


hamulec skuteczniejszy od ABS-u?
przeciez ABS nie skraca drogi hamowania, a w pewnych sytuacjach nawet ją wydłuża (hamowanie na śniegu/piasku/żwirze, gdzie przed zblokowanymi kołami tworzy się coś w rodzaju klina i pomaga wytracić prędkość). Podstawowoym zadaniem ABS-u jest zachowanie sterowności pojazdu podczas gwałtownego hamowania.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 08:52:58 /


tak apropo magnesów/magnetyzerów :)

- Stary, nie jestem już impotentem!
- Jak się wyleczyłeś?
- Piję wodę bogatą w żelazo i wieszam na szyi magnes.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 09:03:23 /


Karol, a może byś przeprowadził badania na silnikach od agregatów? pracują w iście cieplarnianych warunkach, nie ma mowy o wpływie kierowcy na zużycie?...
Co do linka z pimotu, to żenada. Wykonali jeden cykl pomiarów (świeżo po dotarciu) i wydają opinię.... Każdy kto wykonywał jakiekolwiek badania wie, że pomiarów powinno być przynajmniej 5, max i min odrzucić jako błędne i z pozostałych wyciągnąć średnią. Ja tam wierzę w efekty magnetyzerów, ale na poziomie 1-3% zużycia paliwa i tyleż samo toksyczności.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 09:12:15 /


gdyby magnetyzer był takim cudownym środkiem to producenci samochodów juz dawno montowali by je fabrycznie, zamiast zmieniac wydech, montować katalizatory itp. produkty
imho za ta kase lepiej sobie gaznik zregernerowac/wyregulwoać, efekt napewno bedzie lepszy i bardziej długotrwały, poprawa osiagów i spadek zużycia paliwa wiekszy niż po użyciu magnetyzera :P

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 09:25:29 /


a co do Poznaniaka o którym mowa, to czytałem coś parę lat temu. Koleś nie ma pojęcia o fizyce i dlatego mu to wychodzi, bo nie wie że nie powinno wyjść.
Ogranicza nas edukacja i wpajane nam aksjomaty. Pamiętacie, że Einstein przez współczesnych był uważany za idiotę, bo podważał aksjomaty? Polecam książkę "Gra Endera" Carda. To mniej więcej o tym co mogą umysły których nie ogranicza się tylko pozwala im się płynąć w swoją stronę.
Proponuję nie śmiać się z tego kolesia. Może jeszcze wynajdzie coś co zburzy znaną nam fizykę?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 09:33:25 /


Co do magnetyzerow podchodzilem do tego urzadzenia bardzo sceptycznie ale postanowilem sprobowac :)
załozyłem samochod juz zrobil z nimi jakies 10000km i jezdzi dalej ;)
na przykladzie poldolota:
-zmienila sie charakterystyka pracy silnika stal sie duzo elastyczniejszy
-silnik znaaaaaacznie sie wyciszył
-nie ma charakterystycznego "dudnienia" po wrzuceniu za wysokiego biegi i dodaniu gazu
-spadku w zurzyciu paliwa nie odnotowalem wrecz delikatnie wzrosło (ale to moze przez brak regulacji stare swiece oleje itd)

na przykladzie Octavi TDI
-silnik pracuje rowniej i znacznie ciszej
-przestał dymic przy mocnym depnieciu gazu
-minimalnie mniejsze zuzycie ropy

na prykladzie Fiat Punto HGT
zrobilem mała sztuczke otworzylem maske pogrzebalem "cos" nic nie zamontowalem :P i kazalem sie przejechac koledze zadnych efektow :D
dopiero za 3 razem zamontowalem magnesy ;)
efekt
-jak w polonezie
-o zurzyciu jeszcze nie wiem

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 09:38:49 /


No to ja może rozładuję atmosferę: mam 2 magnetyzery na przewodach paliwowych, ale nie wiem czy działają, bo gaźnik zaliczył awariozę i jeżdżę tylko na LPG (a na lpg ponoć magnetyzerów się nie zakłada - są to słowa człowieka montującego tego typu inistalacje)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 09:51:19 /


Ja mam tylko LPG.

aeroarte / 2005-05-05 10:10:01 /


http://www.xinxin.pl/index.html

Adres dla chętnych Adamów Słodowych. Ceny magnesów już od 24 gr za sztukę... Warto porównac ceny z tym na allegro. Nie mam nic wspólnego z tą firmą, adres podaję ot tak...

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 23:04:17 /


pisze sie "fińskich", a nie "filandzkich", chyba ze chodzi o Filandrie.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 23:15:45 /


co do tego goscia co wymyslil i opatentowal tez "zderzak dynamiczny" bo tak bodajze to sie nazywalo to mieszka on 20 km odemnie w kowarach
nie chodzilo tylko o zerowe straty w przypadku uderzenia w cokolwiek ale takze o niwelowanie do 0 sily bezwladnosci!!!
koles startowal malcem na sciane bez pasow i z wyciagnietym pedalem hamulca zeby odruchowo nie nacisnac!
pozatym wymyslil jeszcze jedno urzadzenie a mianowicie "hamulec dynamiczny" i probe przeprowadzono w ten sposob ze ustawiono szklanke pelna wody i podczas hamowania nawet kropla sie nie uronila
czyli ogolnie mowiac gosc zlamal wszystkie dotychczas znane prawa fizyki :P
nie wiem czy to prawda ale mowili ze jakis koncern odkopil od niego ten patent i pewnie juz nigdy badz przez dlugie lata nie ujzy swiatla dziennego :( a szkoda
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 23:39:15 /


fizyki nieoszukasz ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 23:46:45 /


Też o tym słyszałem. Utopili taki patent w szufladach. Może kiedyś jakiś IPN ?Jak to niedaleko ,to może coś wyciągnij ciekawego od gościa.

aeroarte / 2005-05-05 23:48:06 /


a jednak on oszukal :D

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 23:53:27 /


Zakrzak zapewniam cie ze jakby oszukal prawa fizyki to juz dawno by nie żył :]

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-06 10:39:28 /


A jdenak co jakiś czas okazuje się że jakiś aksjomat zostaje obalony. Cała nasza fizyka opiera się na założeniach. Jeżeli ktoś z głową wyzbędzie się tego co mu w podstawówce nakładli do łba to może zrewolucjonizuje świat.
Wystarczy popatrzeć na różnicę między podejściem do przeróbek samochodów u dzisiejszych 18-latków i 30-parolatków. Młody jak nie kupi w sklepie, to się nie da, a starsi :-) rzeczy niemożliwe robią od ręki, cuda w tydzień...
Wszystko jest względne, jak facet wymyślił że te siły działają względem czegoś innego? Ucichło o nim, pewnie armia położyła na nim łapę. Za parę lat może okaże się że mamy czołg którego pancerza nie da się przebić, a żołnieże będą pociski amatnie przyjmowali na klatę, bo bedą mieli takie kamizelki kuloodporne. Aż szkoda że wszystkie epokowe wynalazki stworzone do ratowania i rozwijania życia zaczynają swoja karierę od jego niszczenia...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-06 11:14:00 /


Z tym obalaniem alsjomatow fizyki to bym nie przesadzal, chociaz aksjomaty sa wlasnie po to:)...jezeli chodzi o zderzak dynamiczny to przeciez sa google i np: http://www.jakubw.pl/zderzak/Zadania/
i jeszcze to: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2645.....
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-06 11:29:53 /


oczywi,scie drugie podlinkowanie mialo brzmiec:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2645
pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-06 11:30:28 /


main zainteresuj sie troche niejakim panem Tesla to szybko zmienisz zdania :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-06 19:56:48 /


Tesla to by dopiero magnetyzer zrobil!!!!!!! Zuzycie spadloby o 50% a moc wzrosla o 100%!! :) On ponoc skonstruowal nazwijmy to pradnice ktora wytwarzala prad czerpiac energie z przyciagania ziemskiego a wiec za FREEEE!!! Cos na zasadzie indukcji magnetycznej. W sumie cos w tym jest przeciez przyciaganie ziemnskie to tez magnetyzm. Nie wiem na ile to prawda ale podobno umial wytworzyc i sterowac "piorunem" kulistym, energia w czystej postaci.
Tylko jak zawsze nie wiadomo czemu malo kto o tym wie ( w sumie wiadomo bo wszystko kreci sie wokol $$$$ kto by placil np za darmowy prad...)

Ze wszystkim jest tak ze 100 osob bedzie rozwiazywalo problem i beda wiedzieli ze tego sie nie da zrobic, rozwiazac, a przyjdzie ktos kto tego nie wie i to zrobi. Tak powstawaly najwieksze wynalazki, w przydomowym garazu a nie w hiperlaboratoriach (choc one czasem tez cos wymysla :) ) Na przyklad mlody Einstein rozbil atom piwa i mamy teraz z babelkami.... :) :) :)

ford76 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-07 03:40:17 /


>przeciez przyciaganie ziemnskie to tez magnetyzm

??
w sumie to nie chce mi sie do ksiazek zagladac, ale czy grawitacja nie jest raczej wywolana ruchem wirowym ziemi ?

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-07 14:07:32 /


Jak by tak było to by nas siła odśrodkowa w kosmos wszystkich wystrzeliła :)

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-07 16:49:08 /


ziemia to jeden wielki magnes z 2 biegunami i niestety co jakis czas te biegunu sie zmieniaja (epoka lodowcowa) i jest wtedy kiepsko dla tych co zyja na ziemi
poczytajcie sobie o roku 2012 :)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-07 18:36:48 /


Magnetyzm to jedno, a grawitacja to drugie. Linie pola magnetycznego przebiegają od jednego bieguna do drugiego, natomiast linie pola grawitacyjnego (podobnie jak elektrostatycznego) rozchodzą się we wszystkich kierunkach od masy w nieskończoność. Każda masa wytwarza pole grawitacyjne, czy to będzie planeta, czy ford capri, czy pojedynczy atom.

rwd Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-07 22:01:43 /


wiec wlasnie rwd, dla przypomnienia powiem ze obecnie biegun polnocny magnetyczny jest gdzies w kanadzie.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-07 23:22:44 /


Czy ktos zauwazyl ze od malego magnetyzera doszlismy do spraw globalnych o szerokiej tematyce? Doskonale to obrazuje dzialanie tego czortowstwa! Jesli sama rozmowa o magnetyzerze tak wplywa na ludzi to co sie dzieje z paliwem!!!!! :) :)
Tak sobie wydumalem ze aby nie zwiekszac masy pojazdu magnetyzerem :) mozna by przewody paliwowe poprowadzic razem z wiazka kabli od car audio do magnesow glosnikowych-gra muzyczka i paliwko!!! :) :)

ford76 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-08 03:20:23 /


chlopaki, opuszczalo sie lekcje fizyki w podstawowce ;)
co mam magnetyzm ziemi do grawitacji? co ma do tego ruch wirowy? (moze tylko to ze wywolana przez niego minimalna sila odsrodkowa dziala przeciwnie do grawitacji i ja zmniejsza)
kazde cialo ma jakas mase, kazda masa przyciaga druga, sila ta jest wieksza jesli odleglosc pomiedzy nimi jest mniejsza, jesli jedna jest tak duza jak ziemia a druga tak mala jak my ludziki i do tego stoimy na jej powierzchni to zmiemia przyciaga nas dosc mocno (my rowniez przyciagamy ziemie ale nieco mniej ;))

minely juz troche czasy obalania praw fizyki, kiedys bylo to dosc czeste bo nauka byla mocno ograniczona, nie mowie ze to sie nie zdarzy ale jest malo prawdopodobne
to ze malo wyksztalceni wynalazcy czasami cos ciekawego wymysla nie znaczy ze obalaja jakies prawa, po prostu nieswiadomie je obchodza

wiele wielkich teorii perpetum mobile wydaje sie bardzo prawdopodobne ale w koncu okazuje sie niemozliwe
sprawy takie jak piorun kulisty czy rozbicie atomu to nie jest darmowa energia, owszem jesli opanuje sie dobrze (i bezpiecznie) taka technologie to bedzie tania ale nie wyczarowana ;)

rozmowy zeszly nieco z tematu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-08 11:09:22 /


Kiedys zobaczylem sasiada jak taszczy skrzynke piwa i spytalem sie skad ma kase na tyle piw a on ze sprzedal butelki z piwa. Perpetum mobile !!!

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-08 12:23:47 /


Przyklej pan magnes do filtra oleju
http://www.filtermag.com/tech.php

-----------------------------------

Patented FilterMAG™ Oil Filter Magnet Technology Removes Steel Particles As Small As 2-Microns from Engine Oil.

...

While the spectro Fe (iron) stayed essentially the same, if you look at the graphic in the center you will see a huge drop in the particle count (350 on test #88532, only 58 on #95049). The symbol >2 and >5 refer to particle sizes, 2 micron and 5 micron respectively.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-31 21:49:57 /


za pl.misc.samochody :)
----

Wersja faq nieocenzurowana ;)

NASZ SPECJALISTA ZENON K.

"ALLEGRO MAGNETICS RESEARCH"

ODPOWIADA NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1. Dlaczego magnetyzery nie są montowane fabrycznie w nowych samochodach?

ad1. Odpowiedz jest prosta. Magnetyzery oprocz zbednego balastu nic nie
daja.

2. Dlaczego mój samochód nie posiada takiego wynalazku?

ad2. Na rynku motoryzacyjnym już od paru lat trwa swego rodzaju wojna o
prawa patentowe produkcji i rozpowszechniania magnetyzerów. Natomiast byle
pajac (np. ja) z Allegro może wciskac ludziom kit i trzepac kase z frajerów.

3. Czy magnetyzery można montować też w motorach?

ad3. Tak. Pod warunkiem że motocykl jest wyposażony w silnik 4-suwowy.
Silniki 2-suwowe nie nadają się do współpracy z Maggi podobnie jak 4-suwowe.

4. Czy magnetyzery można montować w silnikach zasilanych wtryskowo?

ad 4. Oczywiście. Samochodów zasilanych wtryskowo jest zdecydowanie więcej.
Moje dochody ze sprzedaży magnetyzerów byłyby szczątkowe gdybym napisał ze
się nie nadają.

5. Dlaczego mój stary silnik z gaźnikiem wymaga regulacji?

ad 5. Starsze silniki wyposażone w gaźnik, w którym następuje przygotowanie
mieszanki wymagają obowiązkowej regulacji . Dlatego też dodatkowa regulacja
nie jest potrzebna.

6. Dlaczego pełen efekt aktywacji magnetycznej uzyskujemy po przebiegu
3000km?

ad.6 Jak już wiadomo, sprzedaję głownie na allegro. Przejechanie 3000km to
dość długi okres czasu. Dlatego większość klientów wystawi od razu pozytywny
komentarz za to, że sprawnie wydębiłem od nich kase. Ci którzy nie są
zadowoleni i tak postawią pozytywny z obawy odwetowego.

7. Skoro założenie magnetyzera w nowym pojeździe nie spowoduje spadku
zużycia to po co go zakładać?

ad 7. Chociażby po to, żeby dać mi zarobić.

8. Czy magnetyzery można zakładać w silnikach diesla?

ad. 8. Tak, lecz w takich silnikach zalecamy obowiązkowy montaż 2 szt. Maggi
na przewód paliwa .Jest to spowodowane tym, iż paliwo ON posiada ciężkie
frakcje, które trudniej poddają się procesowi aktywacji magnetycznej.
Oczywiście mógłbym sprzedawać większe, silniejsze magnesy, ale po co skoro
można zarobić podwójnie??

9.Nie jestem mechanikiem. Czy będę potrafił sam założyć Maggi?

ad 9. Oczywiście. Montaż jest bardzo prosty i trwa zaledwie 5 minut. Jak
pisalem jest tak prosty, że w razie reklamacji moja argumentacja opierać się
będzie na nieprawidłowym montażu.

10. Jakie zastosowanie ma magnetyzer Maggi w domowej instalacji wodnej?

ad10. Nadmiernie osadzający się kamień nie musi już stanowić problemu -
zwłaszcza na rurach PCV. Dzięki magnetyzerom Maggi wydłużysz żywotność
swojej pralki lub zmywarki. Do każdej pranej koszuli, zalecamy przypiąć co
najmniej dwa magnetyzery.

Nie można zapominać również o zdrowszej wodzie pitnej. Do tego polecamy
magnetyzery na czajnik.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-10 16:23:12 /


Najlepszy jest magnetyzer na glowe, wystarcza 2 silne magnesy skierowane przeciwnymi biegunami, prowadzi to do odpowiedniego spolaryzowania impulsow elektrycznych ktormi przesylane sa informacje w mozgu a takze poprawienie polaczen pomiedzy synapsami.
Gdyby ktos byl zainteresowany to mozecie to kupic u mnie nie za 1000 zl ani nawet nie za 500 zl tylko za smieszne 499zl ! Teraz w promocji magnetyzer-obroza dla twojego psa gratis!

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-10 17:51:33 /


Fizyka i praktyka potwierdziły jednoznacznie, że są magnetyzery które udają działanie i dlatego tworzą negatywną famę i są takie MAGNETYZERY, którym naukowcy,rzeczoznawcy, szefowie autoryzowanych serwisów,diagności i inni - nie byłi w stanie - mimo wielu wysiłków udowodnić, iż NIE DZIAŁAJĄ - za nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych, przyznaną w ramach nagłośnionego w mediach - KONKURSU. Czy warto wrzucać wszystkie magnetyzery do jednego worka i powtarzać opinie osób, które niewiele wiedzą o magnetyzerach, a lubią z natury cytować opinie negatywne ?. Czy nie lepiej zapoznać się z faktami popartymi licznymi dowodami na stronie www.multimag.pl
BKM

BKM / 2008-11-19 12:31:56 /


to nie jest miejsce na reklamę

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-19 12:52:33 /


mamy osobny dział dla dowcipów

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 13:06:06 /


aaaa , czekam niecierpliwię na publikację tego "doktoratu" , na stronie nic nie ma

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 13:13:18 /


Panie dziala? dziala dziala !!

Classmobile / 2008-11-19 13:21:15 /


pan "B'ardzo K'onkretny M'agnetyzer" na złą strone trafił... ale w związku z tym nasuwa mi sie pytanie... -czy są magnetyzery do gazu??

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-19 16:10:18 /


Też. Ja sobie na amortyzatory założyłem. Drugi zestaw w domu, na kolanko od spłuczki.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 16:15:23 /


przeczytałem tę śmieszną stronke zgrubsza i żadnych konkretnych argumentów, zdjęcia magnesów neodymowych na pseudo pasku od zegarka zczepionych opaską zaciskową czy jakoś tak, mało do mnie przemawia, wolał bym kupić sam mocny magnes i taśmą go przykleić, koszty mniejsze a nie "240zł" :) i skąd pewność że te cząsteczki paliwa czy powietrza nie poprzestawiają sie zaraz po minięciu magnetizera:) ?? może powinien być montowany przed zaworem ssącym zaraz obok wtryskiwacza??:) widziałem niestety już na wężu gazowym neodymy i facet twierdził że niby mniej pali i lepszego kopa ma a magnesy były wielkości jak te od starych szafek... że opiłki wychwytuje to się zgodze... zresztą warto sobie wrzucić magnes do miski i po 100tys go wyjąć, ciekawe zjawisko, próbowałem... ale jeśli faktycznie wpływało by to jakos na prace silnika, a marki na całym świecie gonią za ekonomiką i dynamiką, to układy wtryskowe były by tak zbudowane żeby taki niby ustawiacz cząsteczek działał... to jak pompowanie kół helem żeby było auto lżejsze... Pozdr!

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-19 16:27:40 /


Koła to ja proponuję wodorem pompować, przynajmniej jest możliwość hucznej zabawy:)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 16:30:44 /


tachu, a skąd pewność że się w ogóle ustawią po minięciu magnetyzerocuda ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 16:43:17 /


co do helu to jeszcze nie zmieniłeś powietrza w oponach na zimowe ? :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-19 16:54:01 /


Kohas, ale to trzeba stopnioo bo się felgi przestraszą radykalnych zmian i wywiną do środka, ja dopierdze raz na 2 dni i powoli bez rewolucji calutkie powietrze zostanie zastąpione właściwym dla pory roku :)

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 16:57:31 /


marian właśnie nie wiem co to niby wychwytuje czy nam sam tlen potrzebny do spalania poustawia, nie podpierają sie żadnymi konkretnymi dowodami wiec nawet jak to na cos tam wpływa to nie wierze że czuć to pod gazem, właśnie chciałbym żeby mi to ktoś udowodnił albo podał przykład jak moge to sprawdzic... np ja potrafie udowodnic jak sie spala gaz ciekły tworząc prostą instalacyjke (patrz mój profil, auto sprzedane) chwalą sie certyfikatami, hamowniami ale to są rzeczy których zwykły człowiek nie może sprawdzić, tak samo jak udowodnie że para wodna odpowiednio podana do silnika powoduje nagły samoczynny wzrost obrotów, bo także to testowałem... i sam sie zastanawiam skąd wzieło sie pojęcie magnetyzer czy zawsze to był tylko reklamowy MIT??

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-19 17:11:45 /


nie wiem czy tego tu już nie pisałem, ale zacytuję
"magnetyzm jest znany ludziom od wieków i od wieków służy jedynie do trzepania kasy"

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 18:13:49 /


Dajta panu spokój, juz jest zmęczony, pewnie przez 40 lat wdraza wynalazki ktore za miedzą juz nikomu nie sluzą, wiec niech tkwi w przekonaniu ze jego zyciowa misja jest sluszna. Nie rujnujcie mu swiatopoglądu ;)

Mysza liil (EM) / 2008-11-19 19:44:10 /


Hehehe, magnetyzery - ale powiedzcie co jest fajnego w magnesowaniu paliwa , które nie jest zbyt podatne na pole magnetyczne ......... no i oczywiście jeśli za przewodem paliwowym wpada przez gaźnik w kolektor ssący i zostaje zawirowane ;-P

Ogólnie wystarczy trochę wiedzy nt. składu chemicznego paliwa (benzyna, lng, cng, lpg, e85 czy on czy wielu innych węglowodorów). To tak jakbyś chciał namagnesować wódkę ;-PPPP A kto nie da gwarancji że taka z magnetyzerowanej flaszki lepiej kopie ? ;-PPP


Spróbuj wyciągnąć benzyne z baku za pomocą magnesów jak takiś mądry ;-)
A śrubkę się da .....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-20 03:02:53 /


MikeB4 no z wódką to chyba przesadzasz :] już dawno kupiłem kielonki z magnesami neodymowymi w podstawach. Jak się z nich pije to wódka ma lepszego kopa i nie ma się kaca później. Więc na wódke działa ;P

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-20 14:13:11 /


Dobra dobra, a wszystko to na blaszanym stoliku w garazu :D

Mysza liil (EM) / 2008-11-20 16:38:07 /


a wlasnie ze dzialaja,ja juz ma je jakies 140tkm.
silnik dziala swietnie,korbki do szyb chodza leciutenko,pilot od alarmu starcza na 1,5 roku.
tylko na przegladzie pan tak dziwnie patrzy?chyba zazdrosci.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-20 23:18:08 /


Tym razem poważnie: Mam w każdym starym aucie. Zdecydowanie poprawia kondycję psychiczną. Ostatnio eksperymentowaliśmy z Wiewiórem na magnesach od hard disków. Jak się odpowiednio ustawi bieguny, to działa jak neodym i wpływa na samopoczucie kierowcy. Po prostu wiem, że założyłem do motóru wszystko, co się da i więcej z serii nie ukręcę. Polecam.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-20 23:38:42 /


Hrabia to już wiem czemu ci w Capri podłużnica odpadła ;P

A jak Piem zdjął magnetyzer to od razu na PC jechać nie chciał ....

michalch83 / 2008-11-20 23:45:15 /


nie wiem jak jest do końca z magnetyzerem ale jeśli spirytus rozkopie się z wodą to na "surowo"kiepsko się pije,lecz po wstawieniu na 2 min. do mikrowelli daje efekt 2tyg. przegryzania,skoro mikra działa na zasadzie rozgrzewania produktu zmieniając bieguny +- to moę magnetyzer choć w małej mierze szereguje i ustawia atomy w określony szereg-oponentów uprzedzam że częściowo są to dywagacje czysto teoretyczne!

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-20 23:51:18 /


to moze mikrowelle na przewod paliwowy , chocby na dwie min.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-20 23:57:21 /


magnetyzer to syf , lepsze bedą nakładki wibracyjne od durex play na każdym przewodzie :) ich specjalnie dobrana częstotliwość wibracji najlepiej układa atomy i inne takie...

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-21 00:00:26 /


Ja tam preferuje po 2 rozance na dolot , 1 na paliwo i 1 dla pewnosci na wydechu zeby spelnial euro 2

Classmobile / 2008-11-21 00:51:25 /


Zielony, a kto ci powiedział, że mikrofala działa na zasadzie zmiany biegunów?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-21 09:15:22 /


Erwin Keta.

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-21 23:49:25 /


m.kozlowski powiedzmy że chciałem mocno uprościć temat-Zasada działania jest następująca: Magnetron to lampa dwuelektrodowa, do której doprowadzony jest prąd o bardzo wysokim napięciu rzędu 4kV. Tak wysokie napięcie prądu wyprostowanego przez diodę powoduje wyidukowanie się fali elektromagnetycznej o częstotliwości 2,45GHz. Promieniowanie to przenika głęboko do żywności na głębokość ok. 2,5cm powodując przyspieszenie atomów i szybsze ocieranie się atomów między sobą. Poprzez zwiększenie prędkości ruchu atomów w żywności rośnie temperatura. Temperatura rośnie wraz z czasem działania mikrofali na żywność. Magnetron charakteryzuje się tym, że niema możliwości sterowania ilością mikrofal emitowanych przez elektrody. Dlatego aby było można sterować czasem nagrzewania się żywności w mikrofalówce znajduje się układ sterujący czasem podawania napięcia na magnetron. Przy najmniejszym poborze mocy lampa pracuje na pełnej mocy aczkolwiek przez okres 3s, po czym następuje 16-sekundowy okres przerwy. Przy zwiększeniu mocy okres nagrzewania wydłuża się, a okres przerwy skraca.



Wykres pracy mikrofalówki:
Napięcie zasilania 220/230V
Prąd zasilający talerz obrotowy, wentylator, żarówkę i programator = 0,24A P=~54W
Prąd magnetronu: krótkotrwały = 6A P=~1350W, ciągły 5,8A P=~1305W


czy teraz lepiej? :)

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-22 20:22:00 /


"(...)powodując przyspieszenie atomów(...)"
no zamiana biegunów to to nie jest

poza tym - atomy nie mają "biegunów" przynajmniej w takim znaczeniu jakie jest powszechne :)
poza tym - atomów nie da się przyspieszyć
poza tym - eeeee, lepiej nie będe się ropędzał... ;)

Konar / 2008-11-22 20:27:38 /


no to teraz będziemy sie zarzucać textami czy jak bo ja text po myślniku skopiowałem z http://www.sciaga.pl/tekst/37215-38-kuchenka_mikrofalowa :)

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-22 20:43:45 /


ach nie dodałem tego ,że to a propos Twoich wątpliwości czy atomy da się przyspieszyć.

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-22 20:46:02 /


ty taki calkiem zielony nie jestes.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-22 20:50:35 /


sciaga.pl to chyba nie najlepsze źródło tekstów naukowych :)

jeśli ktoś, kto to wymyślił pisząc "przyspieszenie atomów" nie miał na myśli zwiększenia częstości drgań atomów w sieci - to bredzi :D

poza tym, juz chyba nieco za daleko od magnetyzerów odeszlismy - tak czy inaczej mikrofale nie maja z nimi nic wspolnego...

Konar / 2008-11-22 20:53:31 /


podoba mi się końcówka Twojej wypowiedzi.

ZIELONY Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-22 21:02:29 /


ale jakby przykleił mikrofalówke na węży dolotowym??? hmm??? :D

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-22 22:43:10 /


Nigdy super fizykiem nie byłem, ale to brzmi znacznie bardziej racjonalnie niż jakieś tam magnesy

http://tech.slashdot.org/article.pl?sid=08/09/27/0220256

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-22 23:25:55 /


Tylko, że to tylko dla wytrysków...

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-22 23:28:58 /


a_patch

aż chciałoby się napisać, że na capri.pl niejeden ma ów wytrysk w samochodzie więc Twój link się przyda :-D

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-22 23:39:24 /


Na ciebie Korniku zawsze można liczyć ;) Chodziło mi bardziej o technologię, niźli o użyteczność tego w gaźnikowcach ;)

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 02:42:30 /


Mikrofala nadaje się na uciszenie sprzętu głośnego sąsiada,
Otwierasz mikrofale, blokujesz zatrzaska drzwiczek by mikrofala myślała ze ma je zamknięte, przykładasz do ściany w miejscu prawdopodobnie umieszczenia sprzetu grającego, włączasz mikrofale i czekasz aż się sprzęt uspokoje:)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 11:17:11 /


Sprzet cichnie a ty wygrywasz guza muzgu

Classmobile / 2008-11-23 13:08:40 /


mózgu

Classmobile / 2008-11-23 13:09:06 /


ciekawe: http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Motrol7/Szyjka.pdf

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-17 11:58:02 /


sprawdzałem do diessla -badziewie nic nie dało naszczęście za niego nie płaciłem .Sprawdzałem uszlachetniacz do oleju silnikowego miał wygłuszyć silnik ale nic nie pomógł . Generalnie wydaje mi się że te wszystkie magnetyzery to pic na wodę . Jakby były takie super to producenci by je montowali seryjnie.

manius Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-18 22:27:54 /


Długi zrobił się ten wątek, oj długi.
Moja rada- kupcie jakiegoś taniego japońca, wymontujcie silnik, wstawcie do garażu, a zbiornik paliwa zróbcie z jakiegoś pojemnika z dokładną miarą objętości. Odpalcie go i trzymajcie na określonych obrotach przez pewien czas (dystansowi 1000 km?). Potem zamontujcie ten magnetyzer i w takich samych parametrach zmierzcie zużycie paliwa.
Proszę pamiętać o takiej samej temp. otoczenia, ilości tlenu w powietrzu, wilgotności, i innych parametrach o których tutaj nie chce mi się myśleć.
Dziękuje :)

Wartownik Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-19 09:40:12 /


Wyniki modelowe niekoniecznie musza sie przekladac na drogowe. Magnetyzer nie ma sensu.

Mysza liil (EM) / 2009-10-19 13:09:01 /


Silnik nie pracuje w czasie jazdy na wyłącznie jednych obrotach ... spalanie zależy właśnie od ilości powietrza, temperatury , wilgotności ...... jak również stylu jazdy. Od jakości samego paliwa również zależy....

Czy ktoś widział żeby magnes przyciągał węgiel lub wodór ??? No chyba nie bardzo .... więc jak magnes założony na przewodzie paliwowym może cokolwiek zadziałać na paliwo w środku. Po drugie następnie to paliwo z przewodu jest dostarczane do gaźnika/systemu wtryskowego i rozpylane dyszą , lub przez wtryskiwacz (też taka dysza w sumie). Więc co za różnica czy w przewodzie popłynie jakoś uporządkowane ?


Jedyne wytłumaczenie zadziałania magnetyzera jest takie - że po jego założeniu zaczęliśmy jeździć spokojniej , sprawdzając czy coś sie zmieniło ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-19 18:03:55 /


Ale nie miałem tu na myśli warunków na trasie. Chodziło mi o pracujący silnik, a on przecież spala pewną ilość paliwa. Myślę że wykluczając, jak największą możliwą ilość czynników modyfikowanych, będzie można wywnioskować czy ten magnetyzer daje jakieś efekty.
PS.
Ja sceptycznie podchodzę do tego urządzonka.

Wartownik Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-19 18:30:18 /


Odniescie sie do wynikow badania, bo "wydaje mi sie" to wiecie ile jest warte.

Jezeli znalezliscie bledy w badaniu to chetnie o tym przeczytam.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-20 01:49:14 /


Błędy w badaniu mogą być już u jego podstaw - tzn. może być opłacone przez producenta aby zapewnić sobie zbyt na dany towar , a uzyskany wynik oczywiście nie musi być wiarygodny ... - po co odnosić się do czegoś takiego ? Nie każdy ma możliwości i ochotę badać wszystko we własnym zakresie (przydałaby się hamownia, inny zbiornik na paliwo, piąte kółko itd itd)...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-20 10:20:22 /