logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Swap - co mnie czeka ?

Swap - co mnie czeka ?

Przymierzam sie do wstawienia silnika 2,9 automat i mostu ze Scorpio do Granady 2,8i automat.

Jakie problemy dodatkowe poza prostym wyjęciem i wstawieniem tych elementów się pojawią ?

Wg mojej skromnej wiedzy następujące:

- wymienic trzeba chłodnicę (inne wejscia-wyjscia obiegu wody)
- wymienic trzeba pompę wspomagania kier. (inne mocowanie)

Nurtują mnie jednak jeszcze inne możliwe problemy, czy wystąpią? :
- problem z działaniem komputera pokładowego i obrotomierza/szybkosciomierza ?
- problem z mocowaniem wału napędowego ?
- problem z mocowaniem mostu ?
- pompy paliwa nie trzeba wymieniac, prawda ?

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-29 10:09:27 /


Chlodnica ta sama, pompa moze zostac - uchwyt da sie przerobic. Niesktore scorpio mialy wyjscie ze skrzyni na linke predkosciomierza, jezsli nie to da sie zalozyc, obrotomierz bedzie dzialal, wal powinien pasowac od granady, most od scorpio sie na nic nie nadaje - granadowy jest lepszy (chyba ze masz ze szpera od cossiego) - ale most od scora zupelnie nie pasuje i zbyt duzo przerobek, pompa paliwa moze zostac.

Mysza liil (EM) / 2004-10-29 15:12:49 /


ok, chlodnice i tak musze zmienic bo obecnie mam w Granadzie reczną skrzynie i niedzieloną chlodnicę

uchwyt pompy wspomagania trezba przerabiac granadowy czy bedzie dobry ten od scorpio bez przeróbek ?

moja Granada miała skrzynie automatyczną i z niej było wyjscie na linkę prędkosciomierza - a wiec tak, jak to moze jest w tym scorpio

wał krótki do skrzyni automat gdzies mam, ale daleeeko... lepiej bedzie kupic ten scorpiona niz po tamtego jechac i szukac

most w takim razie sobie daruję, bo nie sądze zeby tam byl jakis ponadstandartowy

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-29 16:15:29 /


nie jestem fachowcem i nie wiem czy to jest problem ale mi niedawno mechanik na podobne pytanie powiedział cos takiego:
pana silnik ma płaską miskę i leży na moście - w skorupie miska od 2.9 jest podcięta, opuszczona itd i... zniechęcił mnie :)

ander Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-29 16:58:40 /


skoro powiedzial Ci ze silnik lezy na moscie to chyba slabo sie zna na granadach...albo to moze ja pomylilme cos ;P

dyra / 2004-10-29 18:03:52 /


ander a po kiego czorta chcesz tego 2.8 na 2.9 wymieniac?
do 2.9 chyba roznie miski były, wiec wystrarczy poszukac własciwej, ale _chyba_ akurat ta ze scorpiaka powinna pasowac. (jak juz to o belke czy kołyske a nie most)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-29 19:36:22 /


Pewnie uprościł wypowiedź dla moich potrzeb ;D
2,8 jest jakby to ująć - lekko zmęczone :) - a 2,9 było nowsze, poniemieckie, niegrzebane i na wtrysku.
Miski były inne widziałem ale silnik już poszedł w ludzi więc nie sprawdzałem czy można zamienić na inną.

ander Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-02 16:45:22 /


stary wątek - cza odświeżyć....
jest rok pański 2021 - chciałem zapytać, ile u mechaników komercyjnych teraz trzeba zapłacić za swapa? Braciak ma dobry silnik w pordzewiałym opakowaniu. Poprosił mnie, żebym podpytał, ile trzeba za przekładkę silnika (w fwd) teraz zapłacić. Auto z lat 90...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-18 10:31:04 /


Przekładka 1:1 czy inaczej?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-18 10:33:29 /


1200-2500 zł w zależności czy z przezbrajaniem i myciem całości czy tylko przełożenie plus ewentualne częsci płyny eksploatacyjne o ile będą potrzebne

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-18 22:31:56 /


Marcin 1:1...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-18 23:31:27 /


Dobre steki, jakiś browar. Damy radę :D

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-18 23:51:11 /


Nie to, żebym się miał podjąć, bo takich nowych to ja nie, ale Chudera szacunki są bardzo miarodajne.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-19 08:39:50 /


Witam Barto
Jak być podał więcej szczegółów to wycena byłaby bardziej dokładna.
Pozdrawiam
Misiek

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-21 19:31:49 /