logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Granada Ghia X Executive

Granada Ghia X Executive

Jak sie okazuje wg danych z http://www.granni.de/struktur/contentseiten/granada-2/historie-7.htm wersja Ghia X Executive byla produkowana tylko na rynek angielski (kierownica z prawej) więc w Polsce raczej nikt takowej nie ma

Te bogate wersje co niektórzy :o) z nas mają to sa tylko po prostu rozne opcje wersji Ghia.
Czy ktoś ma inne dane ?

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-01 11:49:15 /


Ponoc executive to X ze skora. A co jest maksymalnym wyposazeniem czyli magicznym X-em, to nikt nie wie :/ bo zalezalo to pewnie od roku produkcji, regionu sprzedazy i doplat. W kazdym razie juz wiem ze moja princess nie bedzie miala takich kwiatkow jak: tempostat, samopoziomowanie reflektorow przednich, zamek czytajacy linie papilarne (info nie potwierdzone ale ponoc tez to mialy za doplata!!), nie wspominajac telefonie(!), czy tych mahoniowych stoliczkach w oparciach przednich foteli i telewizorze w wersji "lang".

Twoja tez na X Executive nie wyglada - nie ma chocby elektrycznego szyberdachu.

Mysza liil (EM) / 2004-11-01 13:06:43 /


Dokładnie.
A tym co mnie w tym upewnia jest kierownica z lewej strony :o)

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-01 16:03:54 /


Eeee tam chłopaki - czy to ważne jak dana wersja jest oficjalnie oznaczona ?
Najważniejsze co ma na pokładzie. Ja swoją uważam właśnie za Ghia X Executive bo ma wszystko co ta wersja mieć powinna i basta :)

$miechu / 2004-11-01 20:25:36 /


mysza a co to ten "tempostat?..moze chodzilo ci o " tempomat? :)
a fakt ze w reflektorach przednich sa otwory jakby na silniczki el. do regulacji..wiec byly takie ?? w opcji?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-01 22:23:51 /


to to samo

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-02 00:42:28 /


Sądzę że jeżeli w wyposażeniu są elektrycznie regulowane siedzenia to jest już dobrze wypasiona , widziałem taką w Niemczech jak szła pod prasę, łza w oku się kręciła.

Staszek z Chełma / 2004-11-02 08:57:14 /


pozwoliłem sobie przetłumaczyć na polski tabelę z opcjami wyposażenia:
http://granada.zakladka.pl/wersje.html

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-02 10:16:39 /


Może to autko kogoś zainteresuje ?
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=6472&item=2497498246&rd=1&ssPageName=WDVW#ebayphotohosting

Staszek z Chełma / 2004-11-02 10:44:34 /


hehe,
lookałem już ją kilka dni temu
fajna, tylko angielska
jeszcze nie widziałem tej wersji z kierownicą z lewej
poza tym dość drogo, widywałem tansze

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-02 10:48:36 /


a wracajac do wyposazenia granad sporo zalezy jeszcze od roczmika
nie wiem czy to prawda ale slyszalem ze w ostatnim roku lub dwoch produkcji moznabylo nawet abs zamowic:) a el. fotele byly od '84r ?
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 11:24:25 /


ABS można było zamówić, a el. jeżdżone fotele były już w przedliftingowej.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 14:20:02 /


o ABS tez cos slyszalem,

w ostatnim roku produkcji jeszcze jakies zmiany powprowadzali, np owiewka wysuwajaca sie po otworzeniu szyberdachu - jak w scorpio

Elektryczne fotele byly od poczatku w poliftingowych

Mysza liil (EM) / 2004-11-03 14:23:21 /


I jeszcze coś z mechaniki było w ostatnich wersjach dodane.
Rozbierałem ostatnio sedana GHIA z ostatnich miesięcy produkcji.
Zawieszenie tylne miało...drążek stabilizujący:))

pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 19:44:20 /


No moja "klatka smierci" jest 84 i ma stabilizator (byla kiedys 2.8iGhia). Do "princess" tez juz zalozylem (byla oryginalnie 83 2.8PYA i nie miala stabilizatora)
Z tego co zaobserwowalem to stabilizatory tylne wystepowaly w 2.8 ale tylko na wtrysku. Ciekawostka - poduszki nie do dostania, jeden lacznik kosztuje 100 PLN

Pozatym w 84 zmienili sterownik centralnego zamka - silowniki nie klapia wszystkie na raz, tylko podzielone jest na pol - najpierw 2 drzwi, potem drzwi i bagaznik (lub odwrotnie ;p)
W 84 rowniez zmienili kolor puszki filtra i tej blachy nitowanej na scianie grodziowej - z czarnego na siwy.

Mysza liil (EM) / 2004-11-03 20:05:19 /


ja mam, ale scorpio executive TD i wcale nie jest tak kolorowo jak by sie wydawalo, u mnie tylko: drewno, el. szyby z przodu, 2 poduszki i radio z pilotem:] to tyle z wyposazenia ekstra, a to ze wzgledu na to ze mozna sobie bylo zamawiac rozne dodatki extra, a model....no coz...modelem..
...i palimy kapcie.....

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 20:16:11 /


a moja jest '83 i ma stabilizator z tylu tyle ze to kombi no i na szprycy :)
a wie ktos czy byly jednoczesnie siedzenia el. ustawiane i podgrzewane?? czy tylko albo podgrzewane albo el. ustawiane?
i czy tylnia kanapa byla el. przesuwana??..jak w scorupie? a jesli nie czy podeszla by taka ze scorupy?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 21:18:20 /


Siedzenia były w różnych konfiguracjach. Albo tylko suwane, albo z grzaniem, albo oba razem. Generalnie nie spotkałem się jeszcze naocznie z samymi podgrzewanymi bez przesuwania na prund, ale taka opcja była na skandynawię i w ogłoszeniach na jakiejś bodajże holenderskiej stronie jest grania z manualnymi i grzanymi. Tylnej kanapy nie było z prundem.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 21:45:05 /


hehe ja mam wlasnie takie samo podgrzewanie ale bez el. ustawiania :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 21:51:27 /


He he he no prosiem :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 22:14:57 /


a sam mechanizm el. ustawiania mozna zaadoptowac do takiego zwyklego fotela czy musi bys fabrycznie w to wyposazony?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 22:17:30 /


cudownie się czyta o tym co kto ma a czego nie, a ja coraz bardziej się dziwię - jak to jest? mam Granię z '84 i to byłoby na tyle. ma wspomaganie i uchylany szyberdach - to wszystko. centralny zamek z tego co się orientuję to podstawa - u mnie nie. nie żebym się tutaj wypłakiwał, bo Grania jest Granią, poza tym mniej dupereli mogących natarczywie się psuć, lub denerwująco nie działać choć są, ale poprostu dziwię się. Czy to możliwe, że pod koniec produkcji wychodziły tak gołe wersje wyposażenia? z tego co mi wiadomo wersje L miały chociażby centralny zamek. co Wy na to.....?

danielofski / 2004-11-06 12:32:52 /


W mojej L-ce nie ma nawet centralnego. Ale jesli o moją "Gunię" chodzi to już nic mnie nie zdziwi chyba...

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2004-11-06 12:38:33 /


e tam, w mojej GLce centralnego nie ma (początek poliftingowej Mk2), jest wspomaganie i szyber uchylny/otwierany. i podparcie lędźwiowe kierowcy:-D. I tyle jesli chodzi o serię. Bo teraz powoli zmieniać bedzie sie w ghię(nie do końca, ale...)

pozdrawiam

Mroova / 2004-11-06 12:52:11 /


danielofski - wersje L i LX nie miały w standarcie centralnego zamka
zaczynał sie dopiero od wersji GL
zobacz zestawienie:
http://granada.zakladka.pl/wersje.html

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-06 14:13:33 /


mroova w takim razie musisz miec L-ke, bo GL miala: w obu fotelach regulacje ledzwiową oraz welurek na podsufitce i uuszczelkach drzwiowych nie wspominajac o fotelach, miala takze szerokie listwy z chromem i nakladki progowe, central, drewniana deske i obrotomierz oraz lampki do czytania w tylnych slupkach. Szyberdach i tylne zaglowki - jak sie trafilo.

Mialem 2.3 L-ke z szyberdachem, centralnym zamkiem i elektrycznie otwieranym bagaznikiem, ale napewno bylo to za doplata.

Teraz mam jeszcze jedna 2.3L-ke ktora ma central i szyber oraz konsole z lampkami przy lusterku. Obydwie L-ki 84, w obu tapicerki byly jak to mowie dzinsowe a nie welurowe.

Mysza liil (EM) / 2004-11-06 18:35:07 /


heheh, ile to się człowiek nowych rzeczy dowiaduje ;-). Jak Lka to Lka, grunt, że włąśnie trafiają do niej welurowe fotele i kanapa z ghii przedliftingowej a boczki drzwi welurowe stoją pod ścianą (dzięki Albi). Drewienko też się znajdzie, i troche elektryki. tylko ten obortomierz jest problemem :D
pozdrawiam

Mroova / 2004-11-07 01:48:41 /


Stabilizator tylny był w wersji 2.8 Injection ( i może później w ostatnich Ghia, bo wtedy to montowali chyba wszystko "co mieli", żeby uatrakcyjnić towar)
A co do wyposażenia to nie dziwcie się że nie macie tego czy tamtego, bo w Polsce to sami artyści i jak czegoś nie wykręcą z samochodu to są "chorzy" :-P

S_I_M_O_N / 2004-11-17 10:20:53 /


Ja tam jak nie wkrece czegos to jestem chory :)

Mysza liil (EM) / 2004-11-17 10:25:52 /


a co do wersji Ghia-to czy mogli byscie powiedziec mi co znacza symbole w granadzie na kontrolkach w konsoli przy lusterku u gory?-pali mi sie cos podobnego do recznego-moze to hamulce-po odpaleniu, i za pare minut gasnie, podobnie jest z czyms co przypomina bagnet zanurzony w oleju-albo jak kto woli...parasol:P-tez gasnie za jakis czas-to olej? wskaznik oleju pokazuje prawidlowo-i prawidlowe cisnienie (chba..-bo reaguje) jakby ktos z Was byl na tyle uprzejmy i powiedizla mi oznaczenia kontrolek na tej konsoli..?-rezerwe paliwa to zachwycilem sam..:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-20 20:22:29 /


U mnie też na początku wszystkie się zapalają a po paru sekundach gasną. Więc chyba tak powinno być. Niestety w kolejności nie pamiętam ale są tam ostrzeżenia o:
-niskim poziomie płynu chłodzącego
-niskim poziomie płynu do spryskiwacza
-zurzytych klockach hmulcowych
-niskim poziomie oleju w misce
-no i o niskim poziomie paliwa :p

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-20 20:43:39 /


Generalnie jest tam 5 lampek kontrolnych (centralka od nich znajduje się nad otwieranym schowkiem, pod deska rozdzielczą).
To o co pytasz:
Kontrolka wyglądająca jak od hamulca - jest poodłaczona do czujników zuzycia klocków hamulcowych.
Kontrolka z bagnetem - stan poziomu oleju w misce (jeśli jest za niski to się zapala). Tak przy okazji, to gdzie Ty masz wskaźnik poziomu olejuinny niz ten na konsoli górnej?? Żona jeździ poliftingową GHIĄ i tak jest jedynie ciśnienie na manometrze podane (obok amperomierza).
Generalnie miganie którejkolwiek kontrolki po prekręceniu zapłonu oznacza brak/awarię czujników. Gdy zgaśnie, jest ok. Zapalenie się na stałe oznacza za niski poziom (oleju, płynu w chłodnicy, płynu w spryskiwaczu, paliwa w zbiorniku)lub zużycie klocków hamulcowych.

Pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-20 21:01:45 /


no to juz jestem prawie wszechwiedzacy:D centralka jest z taka szeroka listwa wtykowa w schowku-a czy w tym samym miejscu jest uszka bezpiecznikow?-musze sprawdzic to jutro..padla mi prawa strona szybek elektrycznych-Granadziarz mi powiedzial ze nad nogami pasazera jest od tej stronki ezpiecznik-to ta sama puszka?-i od czego jest bezpiecznik pod maska ktory na tej przezroczystej klapce ma symbol takli jak na klawiszach szyb?-to jest lewa strona?-ciekawe rozmieszczenie...jeden pod maska drugi w srodku:) Dzieki za pomoc-Jakoze stalem sie dzis nabywca calkiem milej grandzi 2.3 V6 Ghia to takich pytan mge zadawac troche wiecej-i czesciej:)

Pozdro dla wszystkich granad!-dzieki za pomoc!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-20 21:14:37 /


Pod maska nie ma bezpiecznika od szyb, sa w srodku u gory za schowkiem!, a nie w schowku obok centralki do zapalania lampek (ktora to jest we wszystkich GLkach po FL oraz w Lkach za doplata i bodajze w standardzie w L od 84, a nie tylko w Ghia)

O jakim symbolu bezpiecznika mowisz, ze niby taki sam jak na wlacznikach?? Na wlacznikach sa strzalki. Na pokrywce od bezpiecznikow nie ma takiego logo.

Mysza liil (EM) / 2005-11-20 21:21:30 /


jest wlasnie takie logo ze strzalkami w gore i w dol-na tej szybce plastikowej zamykajacej puszke od bez pod maska-juz znajde te pod schowkiem-dzieki za pomoc!pozdro!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-21 15:58:50 /


a moze to kierunkowskazy...

Mysza liil (EM) / 2005-11-21 16:03:44 /


hmm..niewykluczone:)ale symbole podobne-przyznacie:)

szyby juz hulaja jak wsciekle-dzieki!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-21 21:27:23 /


Powiedzcie czy ktoś się zetknął z takim wykonaniem "drewna" w ghii ? czy to całkiem schludnie wykonana samoróba z naklejek

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-08 08:12:53 /


Samoróba. Takie okleiny są czasem na allegro.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-08 08:35:23 /


Co za shit...

Mysza liil (EM) / 2012-05-08 09:21:17 /


Tak jak drewno lub raczej "drewno" w aucie lubię, tak nigdy nie mogę zrozumieć czemu ktoś sobie nakleja te paskudne allegrowe naklejki...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-09 02:58:26 /


nawet w jag'ach xj takie cos robili na desce... wyglada jak mongolska dacza niestety :P

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-09 18:33:23 /