logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » ANGIELSKIE CAPRI

ANGIELSKIE CAPRI

czy ktos ma moze jakies pojecie o angielskich Capri jezdzacych po Polsce, sam mam takiego, znaczy MK I 1600 1972 rok i interesuje mnie czy sa jeszcze inne takie samochody jezdzace po naszych drogach

tomek / 2004-12-04 21:36:35 /


pojecie to pewnie nie jeden ma
ale jesli chodzi ci o auta z kiera z prawej to chyba nie moga one jezdzic po polskich drogach bez jakis specjalnych pozwolen lub musza byc na zoltych blachach :) nie licze turystow z anglii :O
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-04 22:37:17 /


Mój jest angielski ale już fabryce był robiony z przeznaczeniem na kontynent (kierownica po lewej).W zasadzie wygląda identycznie jak Niemiecki ale różni się takimi detalami jak choćby inne rozstawy śrób w migaczach (nie można założyć niemieckich.Takich utrudniających patentów jest bardzo dużo.Pozatym inne silniki ,skrzynie ,mosty ale o tym można poczytac na stronie.

Arni12 / 2004-12-04 22:53:25 /


co masz na mysli,
-angielskie silniki, kent/essex?
-Mk1 produkowane w anglii?
-kierownica po prawej?

moj 3.0 GXL byl przywieziony z anglii, mial kierownice po prawej stronie i zostala przelozona

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-04 23:31:20 /


Arni ma np. otwieranie maski po stronie pasażera ..... migacze GT w pionowe kreski itd itp

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-05 01:27:09 /


migacze w pionowe kreski to nie GT tylko migacze angielskiej produkcji Lucasa a nie Helli, mialy tez inny rozstaw srub mocujacych, byly stosowane przez angoli w 69r
byly tez angielskie biale migacze do Mk1a

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-05 12:44:20 /


sory moglem troche uscislic
moj capri jest "calkowicie angielski" wyprodukowany w Anglii i przeznaczony na rynek brytyjski, czyli kierownica z prawej strony i tym podobne. jest oczywiscie bez zadnych wiekszych przerobek i legalnie zarejestrowany, a takze nie ma zoltych tablic i nie mam zadnego specjalnego pozwolenia :), takze jest mozliwe jezdzenie takim autem calkiem legalnie :)i chodzilo mi o to czy sa jeszcze inne takie capri

tomek / 2004-12-05 17:30:32 /


Widzialem w poznaniu rollsa, kiera po prawej, zwykle blachy - napewno nic nie trzeba, oprocz spokojnego pasazera podczas wyprzedzania :P

Mysza liil (EM) / 2004-12-05 17:45:35 /


TAAA? Serio ? A kiedy rejestrowany bo jak mozna tak to wyrywam do UK!

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-05 21:58:57 /


Wg tego co kiedyś, dawno temu podawał krk4m powołując się na Kodeks Drogowy, można zarejestrować auto z kierownikiem po prawej, jeżeli data pierwszej rejestracji jest wcześniejsza niż 1 stycznia 1984.

/ 2004-12-05 22:06:00 /


mozna przerejestrować każde - niedawno temu był 125p do sprzedania z kierą po prawej ..... ale sprowadzić już nie można zgodnie z prawem inaczej niż na zabytek

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-05 22:15:37 /


W Poznaniu oprócz tego rolsa jeżdzi jeszcze Triumph Spitfire z kierą po prawej. Często stał w zeszłym roku pod WYSROLEM (Wyższa Szkoła Rolnicza czyli Akademia Rolnicza). Blachy tez ma białe.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-05 23:21:08 /


trudno, pozostaje "opcja 2" ;) tylko jeszcze nie wiem jak z przelozeniem kierownic y, deski i pedalow. Z wycieraczkami w 2 strone bym sie juz pogodzil jakos.
Za ta kase co sa Cortiny na eBayu to warto.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-05 23:49:48 /


Tomek może wrzucisz na forum jakieś zdjęcia swojego Capri.Dobrze by było też zobaczyc deskę u Ciebie a pozatym napisz coś wiecej o nim (silnik,w jakim stanie)

Arni12 / 2004-12-06 15:16:21 /


Co do sprowadzenia, to na mienie przesiedleńcze jeszcze można. Bardziej skomplikowane to jest, ale może jedyna możliwa opcja, jak już koniecznie musi być z UK.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-06 18:17:04 /


Skoro mowa o angielskim, to międzynarodowo zapytam się o japońskie capri. W listopadowym numerze Auto Moto Sport pojawił sie artykuł o auto-designerach. Przedstawiono m.in. sylwetkę niejakiego Iana Calluma, twórcę lusterek do transita '79. Otóż koleś ponoć wcześniej pracował nad nad następcą capri, a prace były prowadzone w Japonii. Prace zostały przerwane. Ale może ktoś ma jakieś foty? Rysunki? Sam jestem ciekawy jak to mogło wyglądać. Może jak Probe ;) He he he.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-06 22:57:58 /


jest to dokladnie wersja 1600 XL z przed face-liftu niestety nabylem go bardzo zaniedbanego potrzebna mu byla gruntowna blacharka i nowe wnetrze( z ktorym dalej walcze) deska rozdzielcza jest w oplakanym stanie a jest ona lustrzanym odbiciem wersji kontynentalnej i watpie czy dam rade znalezc taka w Polsce (chyba ze ktos moze przerabial takie capri na "normalna wersje" i mu zostala taka deska wtedy bardzo chetnie bym ja kupil) zewnatrz jest w miare oryginalnie jedynie lampy sa inne z tylu od jakiegos opla a z przodu od pf 126 :/ no i nieoryginalny gril ale calosc calkiem niezle sie prezentuje auto wzbudza niemala ciekawosc innych uzytkownikow drog, niedosc ze capri samo w sobie jest bardzo ciekawym autem to jeszcze ta kierownica z drugiej strony, niestety wzbudza to tez niemala ciekawosc policji ale jest taki przepis ze jezeli samochod raz zostal zarejestrowany i nie byl pozniej wyrejestrowany to nik nie moze sie przyczepic, wiec moga mi nadmuchac :). wiem ze nie ma problemu z przerobieniem mojego auta na wersje kontynentalna koszty tez nie bylyby wielkie ale postanowilem zostawic go takim jaki jest szczegolnie ze jest legalnie zarejestrowany w dowodzie mam nawet wpisane wersja wlk brytania zreszta nie jezdze niem na codzien wiec za bardzo nie odczuwam jakiegos dyskomfortu w jezdzie a wrecz przeciwnie :).
dlatego jezelie jest ktos w posiadaniu takiego auta albo posiada do niego czesci bardzo prosilbym o kontakt lub jezeli ktos chcoalby sie czegos dowiedziec moj gg 8583138
niedlugo postaram sie wrzucic jakies foty
pozdrawiam

tomek / 2004-12-07 12:10:45 /


No, niezła ciekawostka. :-) Części poszukaj na angielskim eBayu, nie twierdzę, że wszystko i szybko dostaniesz, ale z czasem to i owo upolujesz.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-07 14:29:50 /


Na Angielskim Ebay do Capri Mk1 dużo łatwiej coś znaleść niż na niemieckim.Dużo jest części nowych np.Rozrusznik do mojej mk1 NOWY 15 funtów.Problemem jest za to koszmarnie droga wysyłka.

Arni12 / 2004-12-08 12:50:09 /


Tak odswiezajac watek dodam, ze musze sie zorientowac, jak to jest ze sciagnieciem anglika MK III do Polszy. Jako, ze jestem ultraanglofilem (ciekawe slowo wyszlo :-)) i mam zamiar wygenerowac bolid na PC 2006/2007, to nie wyobrazam sobie, zeby moglo miec kiere z innej strony, niz prawa :-)))

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-15 19:53:02 /


kiepski pomysł, słabo bande bedzie widać ;)
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-15 20:02:51 /


Coke, ale ja SOBIE TO WYMARZYLEM, wiec dyskusji w tej kwestii juz nie ma :-))) Teraz tylko pozostaja formalnosci. A bedzie ciezko, bo samochod na pewno nie bedzie mial cech pojazdu zabytkowego (nie bede przciez niszczyl w celach wyscigowych Capri w dobrym stanie, wiec musze sciagnac jakiego rumpla, zeby nie bylo przykro go przerabiac).

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-15 20:11:35 /