logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Czas trwania wszystkich formalności

Czas trwania wszystkich formalności

Próbowałam cokolwiek dowiedzieć się z internetu ale na każdej stronie jest napisane coś innego.
Kupuję samochód sprowadzony z Niemiec. Pośrednik zaproponował, żeby kupić samochód od niego (dokładnie od jego firmy), a nie bezpośrednio od Niemca, w związku z czym nie muszę płacić 2% podatku. Jak załatwi formalności to podpiszemy umowę.
Czy ktoś może mi wyjaśnić co On właściwie załatwia? W jakim stanie prawnym dostanę samochód? Co jeszcze będę musiała opłacić, podpisać, złożyć aby móc wsiąść do zupełnie włanego samochodu? I ile będzie to trwać?

Z góry dzięki za pomoc

Ascaia / 2004-12-12 15:40:14 /


Jeżeli on wszystko załatwi i auto kupisz od niego, to niczym się nie przejmujesz, spizujesz umowę, idziesz zapłacić podatek od kupna, w razie czego wykup sobie OC w dniu rejestracji albo nawet wcześniej, przykręć nowe blachy i się ciesz autem. A potem zrób fotki i pochwal się :)

Piotrek PCK / 2004-12-12 16:37:25 /


wszystko oki doki ale to forum starych kultowych fordow 99% z nas kupujac takiego forda nie placi 2% do skarbofki (chlopaki nie placa :) )
a skoro chcesz to miedzy innymi ominac oznacza ze chcesz kupic wzglednie nowe auto...wiec chyba pomyliles forum :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-12 17:31:57 /


Eee.... ja jak kupowałem musiałem 2% zapłacić... a jestem pewien że to atary ford ;). A można tego nie płacić jakoś przy starym aucie? Choć nie narzekem... przy płaceniu tych 2% bardziej mnie wkurzało latanie do kolejnego urzędu niż ta... symboliczna ;) opłata.

Piotrek PCK / 2004-12-12 17:40:08 /


jak na umowie masz kwote ponizej 1.000zl to jestes zwolniony z oplaty..lub nawet nie musisz isc podbijac umowy :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-12 17:43:43 /


No, faktycznie, ja niestety miałem więcej ;)

Piotrek PCK / 2004-12-12 17:44:45 /