logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » jak najszybciej do 0

jak najszybciej do 0

mam pytanie w zwiazku z przygotowaniem nadwozia do malowania. chodzi o zdarcie starych lakierow i konserwacji. czym i jak najszybciej to zrobic, jak to bylo w Waszych przypadkach. ze wzgledow technicznych piaskowanie raczej odpada.

Cosmo / 2005-01-21 14:44:06 /


mozna spróbować wiertarką z takim kółkiem na rzepa i papier ścierny ale wszedzie sie nie dojdzie.

można użyć opalarki ale nie wszystko schodzi ;-) najlepiej połączyć jedno z drugim - najpierw opalarka dokończyć papierem ściernym na wiertarce tylko nie za grubym papierem bo sie porobią nierówności na blachach ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-21 14:56:56 /


szczota druciana i szlifierka kątowa, opalarka do szpachli, ewentualnie chemiczne specyfiki do sciagania lakieru.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-21 15:00:19 /


jak uzyjesz opalarki to zejda wszystkie powloki, te po drugiej stronie blachy tez :( a tam to juz trudniej zakonserwowac.

Kriss_MustangII / 2005-01-21 15:05:58 /


zdecydowanie polecam "scansol" i wiertarę ze szczotką lub druciakiem.

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-21 15:31:51 /


Ja też polecam szczote drucianą zakładaną na szlifierkę kątową. Do tego może się przydać szczotka boczna zakładana na wiertarkę, do mniej dostępnych miejsc. Ewentualnie doczołowa szczotka na wiertarkę, ale może ci łapy powykręcać.

rwd Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-21 15:40:12 /


temat walkowany wiele razy :)
najlepszym sposoben bez wiektarek opalarek i innnych urzadzen jest "tirolak" kupisz w sklepach chemicznych w butelkach 0.5l 2-3 butelki starcza na cale auto
smarujesz pedzlem czekasz kilka minut i wszystko schodzi pod szpachelka delikatnie szpachla rowniez
sciagalem w ten sposob wszystko z auta do golej blachy (16 warstw lakieru :P+szpachla)
polecam
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-21 16:18:04 /


tak tez myslalem ktoras z tych metod ale jak to wypada czasowo... ile trzeba poswiecic na np cale drzwi... jak Wam to szlo

Cosmo / 2005-01-21 20:17:37 /


Cosmo, nie da sie odpowiedziec na Twoje pytanie, zależy jak takie drzwi wyglądająm czy jest tylko farba, czy masz dużo rdzy, wtedy chemicznie nie usuniesz tylko mechanicznie, każde drzwi są inne i nikt Ci na to nie odpowie, najlepiej jak spróbujesz sobie sam. Zreszta czas ściągania lakieru myśle ze nie jest zbyt istotny i jak zaczniesz cos robic przy Swoim Pasacie ! to napotkasz wieksze problemy, o które lepiej będzie zapytac niż takie pierdoły :) - Polecam opalić tak jak MIkeB4 mówi, później możesz szczotką na wiertarce, papierkiem ściernym i czym w danej chwili będzie trzeba.

Mirek K. / 2005-01-22 11:59:03 /


niby wszystko git bo ladnie po chemii wszystko schodzi ale jest jedno ale...
trza ta chemie dokladnie usunac bo jak zostanie w szczelinach to przeje....

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-22 12:27:05 /


ok dzieki za odpowiedzi :) faktycznie wszystko wyjdzie w praniu. pozdrowionka i jeszcze raz dzieki.

Cosmo / 2005-01-22 12:31:07 /


hmm.. a jak ja usunać ze szczelin ?? bo chyba nie wodą :/

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-22 15:06:21 /


np. nitro lub innym rozpuszczalnikiem

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-22 18:03:51 /


A taki tirolak czy inne chemiczne paskudztwo podejdzie do alufelg? Mam w planach polerowanie, a z tego co wiem to raczej piaskowanie przy polerce odpada, no i większość mechanicznego "zdzierania" farby.

Piotrek PCK / 2005-01-30 13:24:53 /


spokojnie zejdzie wszystko do golego aluminium

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 14:33:01 /