logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Dziwna sprawa z gaznikiem...

Dziwna sprawa z gaznikiem...

Wiec.. Fiesta 900 cm gaznik 82r. zdjalem ostatnio ta cala obudowe od filtra powietrza zeby sie dostac do gaznika, wyregulowac mu ssanie... zrobilem tak jak pisalo w ksiazce wszystko ok potem zaczalem skladac i jedna rzecz mnie zastanowila, mianowicie: nie wiem czy to tak zawsze jest, ale u mnie wyglada to tak ze jest gaznik na gaznik idzie to cos od gazu a potem na do ta puszka od filtra powietrza.. ssanie dziala na takiej zasadzie z tego co u mnie zauwazylem, ze zamyka klapki od dostepu powietrza i ciagnie lekko za linke od gazu... ale te klapki, hmm one sa w gazniku, a na gazniku jest to urzadzenie co wprowadza gaz do gaznika, czyli logicznie myslac jesli otwieram mu ssanie, zamykaja mu sie klapki czyli dostep powietrza i gazu :| szukalem innej drogi gdzie moglby gaz wchodzic ale nie ma, tylko tamtedy wiec juz chyba rozwiazal sie moj problem dlaczego auto nie chce zapalac (nie do konca sie rozwiazal bo nie wiem co dalej). Na benzynie ssanie dziala ok, zamyka dostep powietrza a benzyne przeciez bierze skad indziej nie tak jak gaz... za bardzo nie wiem co z tym zrobic :/ moze macie jakis pomysl na to zeby to wszystko dzialalo tak jak powinno? bo za cholere auta na gazie nie zapale jak zimniej sie zrobi :( a jak juz zapali to i tak zanim pojade musze poczekac az sie nagrzeje bo gasnie.. ssanie zaciagne to nic nie da ehh... pomozcie :(

Somebody Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 16:23:14 /


ty sie najpierw zdecyduj z ktorego roku masz ta fieste bo raz piszesz ze 78 a raz 82, a moze twoj samochod to wcale nie fiesta ????? :P
a forum dotyczy forda capri

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 18:46:14 /


segal.. nie takiej odpowiedzi sie spodziewalem i jesli nie masz nic na ten temat do powiedzenia to tez do konca nie rozumiem po co sie udzielasz.. a fiesta rok 78 silnik 82, z gory dziekuje za pomoc bardziej kulturalnym forumowiczom...

Somebody Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 18:49:38 /


Zamknięcie przesłony ssania powoduje wzbogacenie mieszanki, bo wtedy powstaje większe podciśnienie na rozpylaczu i w kanale wolnych obrotów jednocześnie ograniczając dopływ powietrza. Fakt, powoduje to też ograniczenie dopływu gazu do gaźnika. Spróbuj wykonać takie ssanie, ale dla gazu. Po prostu zrób taką przesłonę przed filtrem powietrza. Przymknięcie tej przesłony spowoduje analogiczne skutki do gaźnikowego ssania (sprawdzone).

rwd Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 20:11:44 /


http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/

Zadaj to pytanie tam . Przyjaźniejsi ludzie jeżdżący jedynkami się pojawiają i chętnie ci odpowiedzą .

CzarnyMatowy / 2005-01-23 20:24:12 /


sprawa jest prosta - odpalaj na benzynie a jak sie całkiem nagrzeje silnik i wyłączy ssanie to włączaj gaz - proste nie ?????

są takie jak to sie nazywa ? mikser ? pod gaźnik chyba i wtedy by było ok jeśli w ogóle gaz jest ok ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 21:36:49 /


http://www.capri.pl/forum/41e00f49e850f#41f022a246075
tu juz zadawales te same pytania i ci forumowicze odpisali, wiec po co nowy watek?

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 21:51:36 /


pojedź do dobrego gazownika na regulacje.. to pomoże.. ssanie nigdy nie zamyka dopływu powietrza w 100% w przypadku gazu położenie przepustnic ssania nie ma żadnego znaczenia..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 00:23:26 /


Jezeli ssanie zamyka klapki i lekko podciaga gaz to dziala jak powinno, ja mam tak samo mixer na gazniku i wszystko dziala bez kombinacji. Zobacz czy mixer jest dobrze zalozony - czy ma odpowiednia wielkosc (cale powietrze do gaznika powinno leciec przez mixer), czy przylega do gaznika (nie powinno byc odstepu miedzy nim a gorna krawedzia wlotow).

Na benzynie musisz poczekac bo gasnie?

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 00:51:55 /


Wiewior wszystko jest tak jak piszesz.. a jednak u mnie dalej cos nie tak jest i nie wiem co..

Segal.. przeczytaj uwaznie co Ci odpisalem wczesniej..

Somebody Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 13:03:44 /


w przeciwienstwie do ciebie czytac potrafie

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 13:05:58 /


no chyba nie do konca potrafisz... albo i potrafisz tylko potem nie umiesz zrozumiec sensu zdania ktorego przeczytasz hmm.. moze byc i tak..

Somebody Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 13:23:00 /


a ja popieram segal po co nowy wątek w tej samej sprawie ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 13:25:13 /


A ja Ci odpowiem trochę parafrazując Twój wpis:
Somebody.. nie takiego pytania sie spodziewalem i jesli nie masz nic na temat Forda Capri - lub innych o których traktuje regulamin - do powiedzenia to tez do konca nie rozumiem po co sie udzielasz.. (patrz regulamin)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 13:47:55 /


Zgadza sie !!!
jezeli od 19 dni nie miales czau na przecztanie regulaminu to mysle ze warto zajrzec !!!a nie sprzeczac sie i panoszyc w nieodpowiednim miejcu i z niodpowiednimi osobami!!
mialem sie nieodzywac bo tak naprawde cie nie znam a i ty sie nie chcesz tu pokazac bo nic o tobie wiedziec nie mozna oprocz tego ze masz na imie Adam(moze)
wiec zwracaj sie ladnie do kobiet!!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 15:25:40 /


Akurat ten temat moze dotyczyc prawie kazdego Taunusa, Capri czy Granady, wiec problem zasadniczo rozni sie od na przyklad "dawac rasisci schemat elektryki do 125p".

Somebody, nie pytaj w kolko o to samo, tylko jedz w koncu do kogos kto wyreguluje porzadnie ta gazownie.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 16:18:33 /


swoją drogą o schemat do nigdyś najpopularniejszego auta w PL pytać na forum starych Fordów przy takiej dostępności literatury do 125p/naszych aut to juz zakrawa na bezczelność ;-)

niektórzy to lubią mieć podane pod nos

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:24:06 /


hehehe Mike masz racje :)
byle ktora knige z polki wezme to wszedzie pojawiaja sie znajome cyferki 126,125 no i polonyz :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 20:31:26 /


hoho z gaznikow jestem kiepski i mam czesto niepelne pojecie na ten temat ale myyslalem ze sie tu czegos nowego dowiem...i dowiedzialem :P o kolejnej jadce :P
papa

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 21:28:26 /