logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Jaka masa przyczepy??

Jaka masa przyczepy??

Cześć!!!
Mam małe pytanko. Podczas rejestracji pani w wydziale komukacji kazał mi uzupełnić dane. Większośc potrzebnych danych znalazłem na stronie ale jednej mi brakuje. Jest to maksymalna masa ciągniętej przyczepy. Moze ktoś z Was ma wpisaną taka masę przyczepy w Swoim dowodzie?? Będę wdzięczny za jej podanie. Strasznie ułatwi mi to zakończenie procesu rejestracji samochodu. Byłem w stacjach diagnostycznych i nie mają nic takiego, byłem w Fordzie i tam również klapa. Będę strasznie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
urbek

urbek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-25 12:13:03 /


ale o jakiego Forda chodzi? bo jeśli o Capri to nie wiem czy ktos takowym ciąga przyczepy :D

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-25 12:16:33 /


a tak poważnie to mam wpisane XXX :) czyli dopytaj sie czy te dane są napewno konieczne...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-25 12:19:28 /


http://www.fordcapri.de/Literatur_/Prospekte/Capri_3_GT_Marz_1982/capri_3_gt_marz_1982.html

konkretniej

http://www.fordcapri.de/Literatur_/Prospekte/Capri_3_GT_Marz_1982/seite4.jpg


w przypadku 2.0 R4

niehamowana 540 kg (automat /manual)
z hamulcem 1200 kg (automat /manual)


2.3 V6

http://www.fordcapri.de/Literatur_/Prospekte/Capri_3_Feb_1982/capri_3_feb_1982.html

konkretniej

http://www.fordcapri.de/Literatur_/Prospekte/Capri_3_Feb_1982/capri1982_0417.jpg

czyli niehamowana + 10 kg (550) hamowana (1200)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-25 12:27:21 /


Sorki oczywiscie chodzi o Capri.
MikeB4 Wielkie DZIĘKI. O to mi własnie chodziło. Kurde w końcu odbiorę twardy dowód.

Pozdrawiam
urbek

urbek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-25 12:56:21 /


1200 kg to mozna z fajną kempingową na wakacje jechać ;-))

szerokich dróg

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-25 16:34:01 /


niektore Capri mialy dozwolone tylko 450/900kg, to zalezy od wersji i rocznika
w wiekszosci instrukcji jest napisane ze Capri nie byl projektowany do holowania przyczep i zeby z tym nie przeginac

pamietaj ze pani w wydziale komunikacji nie uzna danych ktore przyniesiesz jej nasmarowane na karteczce
musi to byc kwit ze stacji diagnostycznej na ktorej robia przeglady, oni maja swoje katalogi i sami wynajduja takie dane

teraz jest przepis ze przy kazdej aktualizacji przegladu maja byc uzupelniane wszystkie pola w dowodzie, kiedys wstawiali same xxx lub 0 i bylo ok

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-25 16:45:47 /


Tak doskonale wiem że to musi być kwit ze stacji diagostycznej. Na stacji diagostycznej (nawet kilku) byłem i nie mieli żadnych katalogów gdzie były masy przyczep. Moc silnika i masę mi ustalili. Powiedzieli aby im coś przynieść z serwisu Forda jakieś wyciąg z homolgacji lub poprostu kwit od nich z pieczątką. To mi bez problemu wydadzą zaświadczenie do wydziału. W Fordzie niestety nie byli mi w stanie pomóc z masa przyczepy. A że mam kolegę w serwisie Forda to on mi juz z zaświadczeniem pomoże. Ja poprostu chcę miec w papierach jakieś ( w miarę) faktyczyne dane a nie wyssane z palca co mi proponowano.

Pozdrawiam

urbek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-25 17:04:26 /


A czy to nie jest napisane,przypadkiem na tabliczce znamionowej ???

Staszek z Chełma / 2005-02-25 19:15:09 /


Instrukcja napraw Capri 1 oraz Capri 2 Dieter Korp ----dla Capri 1 2300/108 PS podaje 1200 kg z hamulcem oraz 500 kg bez zarówno dla manuala jak i dla automatu zaś dla Capri 2 odpowiednio 1200/550 kg . Co ciekawe w słabszych silnikach istnieją wyraźne różnice dla autoamatu . Np dla Capri 1 1600/88PS ze skrzynia manualna 1100 kg a z autoamatem zaledwie 650 kg !!!

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-25 20:20:59 /


Jeżeli masz taką okazję i kolega przypieczętuje Ci wszystko to ja bym się nie zastanawiał tylko wypisał sobie 750/1500, przynajmniej bez problemów będziesz mógł ciągnąć każdą przyczepę kampingową albo lawetę z drugim capri

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-25 21:29:31 /


W urzedzie maja katalogi, jak brakuje im jakichs danych to niech sobie sami znajda. Mi brakowalo przyczepy i paru innych glupot, ale babka bez slowa w ciagu paru minut sama wszystko uzupelnila.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-26 23:29:00 /


jesli nie masz zamontowanego haka holowniczego to ten wpis jest zbedny
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-27 14:09:36 /


u mnie byl hak w dowodzie ale bez masy

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-27 14:38:17 /


Czy ktoś ma dane o dop. masie całkowitej przyczepy dla Granady o masie (dmc) 1965 kg? Tak by można było to przedstawić diagnoście?

mtango / 2005-03-22 23:03:43 /


ja mam tak:
granada kombi 2.8i ghiadmc 1880 a dmc przyczepy 1410

wiec skoro masz dmc ponad 1900 (co troche dziwne ) to smialo moze ci wpisac 1500 dla przyczepy tak proporcjonalnie by wychodzilo
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-23 00:33:59 /


Tak BTW, mnie w czasie przeglądu ostatnio gość powiedział, że takie dane się uzupełnia nie przy przeglądzie, tylko przy wymianie dowodu rejestracyjnego, np. jak się skończy miejsce na pieczątki. Tak więc mnie nie kazał nic uzupełniać.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 13:17:33 /


W Twoim przypadku (tj silniku i budzie) Max masa przyczepy z hamulcem wynosi:
- 1590kg (manual)
- 1640kg (automat)
bez hamulca - 680kg
Dane pochodza z katalogu
P.S.
Przesyłam Ci jeszzce skan na majla - niestety jest za duży aby go tutaj wkleić..

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 13:56:24 /


Chciałem zarejestrować auto - granada automat i potrzebuje dpuszczalną masę przyczepy. Jest na tabliczce?????. Czy panowie na stacji diagnostycznej będą mieli ja w jakimś katalogu????

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-19 16:45:46 /


Jeżeli hak jest oryginalny, to są dane - prawdziwe i niepodważalne - także dla diagnosty. Popatrz ewentualnie w skany z folderów Granady na stronie - tam też znajdziesz te dane - dla hamowanej i nie.

mtango / 2005-12-19 21:20:15 /


Katalogi maja, ale zazwyczaj tylko w okregowych SKP, kwit o dodatkowych parametrach (tzw. przeglad dodatkowy) kosztuje 60,- , ale czesto mozna sie dogadac z diagnosta i wystawiaja za darmo, jesli nie beda mieli Twojego modelu, to czesto podpasowuja z 'siostrzanych', zawsze warto ponegocjowac ;)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-19 22:22:45 /


No i dopadła mnie konieczność wymiany dowodu rejestracyjnego, a przy okazji kazali uzupełnić m.in. DMC przyczepy. Przekonany, że to tylko formalność, zgłosiłem się do odpowiedniej stacji diagnostycznej i, niestety, roczarowanie: pan obejrzał tabliczkę znamionową samochodu i powiedział, że nie ma tam wbitej dopuszczalnej masy zestawu samochodu z przyczepą (pozycja 14 na najnowszym typie tabliczki http://www.capri.pl/garage/id-plates ), a to oznacza, że producent nie przewidział możliwości ciągnięcia przyczepy przez ten samochód. W związku z tym on mi nie podpisze kwitu, w którym byłaby informacja o przyczepie, i to samo odpowie każdy inny diagnosta. Nie pomogły moje tłumaczenia, że na haku jest oryginalna tabliczka z potrzebnymi danymi. Granada chyba od urodzenia ciągneła przyczepy, na pewno jeszcze za Niemca, a tu nagle na starość zaniemogła - buhahaha... :-) No dobra, ale mnie nie do śmiechu. Coś mi mówi, że gość bzdury gada, ale w takim razie gdzie się zgłosić po pomoc? A może ma rację - nie ma sprawy, amputuję hak, gdyby się okazało że to szczep, nie jestem przywiązany do niego. Radźcie, proszę.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 14:40:04 /


No to trafiłeś na debila. Ja kilka dni temu robiłem to samo i nie miałem kłopotów. Dostałem dmc 1400kg. Pan znalazl w kompie w jakims starym programie granade i tym sie sugerował. Moze wystarczy wziąć jakiś folder i z nim sie udać do stacji diagnostycznej???

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 16:36:57 /


A do tabliczki samochodu zaglądał? To był przypadkowy diagnosta, czy specjalnie wybrany taki, co się zna na Granadach? Bo ja wybrałem zupełnie przypadkowo, pierwszy raz widziałem gościa.

Folderu akurat nie mam żadnego, ale udałem się z książką serwisową i manualem Haynesa. Mam nadzieję, że nie poczuł się urażony tym, że klient przychodzi z własną literaturą. ;-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 17:53:18 /


Ja wogóle nie bylem samochodem, bo narazie nie jest sprawny. Miałem tylko dowód. Może wydrukuj sobie folder ze strony, albo idż do innej stacji.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 17:56:33 /


Dobra, pojechałem do innego diagnosty. Szczytu fordoznawstwa co prawda nie zaprezentował, ale przynajmniej podszedł z szacunkiem do weterana i nie obraził się, jak klient rzucił mu na biurko literaturę i zaczął dyktować co ma pisać. :-) DMC przyczepy dostałem 1500 kg jako zapisaną w jakiejś tam ustawie funkcję DMC samochodu. Trochę bez sensu, że każdy z nas ma inną wartość, ale skoro każda ma jakieś tam uzasadnienie, to niech tak zostanie. Na haku mam wprawdzie nabite 1900 kg, ale gość wytłumaczył, że to jest parametr haka, a tu chodzi o parametr samochodu i raczej nie powinno być tak, żeby przyczepa była cięższa od auta.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-02 20:01:07 /


fakt źle sie jeździ z przyczzepą ceższa od auta, zwłaszcza jak jest prawie 2 krotnie ciezsza (ale oczywista stary ford jak zawsze poakzuje ze da rade ;) )

grabasz / 2006-01-02 20:23:41 /


Jechałem z Piły na SO takim zstawem jak poniżej n zdjęciu.
Granada 1500kg (4,8m) + Przyczepa dwuosiowa 1600kg (7m)
Całkiem fajnie mi się tym składemjechało:))
Pozdro dla Grzesia, bez którego nie mógłbym nic zdziałać!!!:)))

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-03 01:11:33 /


Kolega Zakrzak napisał "jesli nie masz zamontowanego haka holowniczego to ten wpis jest zbedny" ja mam taka sytuacje że niemam haku w samochodzie niemam go też wbitego w dowód a mimo to baba w wydziale komunikacji kazała mi zrobic badania to ustalające

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-23 14:04:35 /


Bo teraz przy okazji zmiany dowodów zdaje sie jest potrzebny ten parametr - nieważne czy jest hak czy nie ;-) Przed zmianą dowodów na te bez numerów silnika pewnie tak było.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-23 15:21:50 /


A co wpiszą jeśli haka nie ma, a diagnosta uzna, że "samochód nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy", tak jak mnie jeden powiedział, bo nie znalazł informacji o przyczepie na tabliczce znamionowej? :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-24 16:46:56 /


Może komuś sie przyda - jest to treść z książki

"Jetzt helfe ich mir selbst"
autor : Dieter Korp
rok 1978

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-31 10:31:38 /