logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » WETERAN SZOS+ZNIZKI

WETERAN SZOS+ZNIZKI

Witam!
Imteresuje mnie czy mozna laczyc znizki na weterana szos ze znizkami za bezwypadkowa jazde np.60%.
Wie ktos moze jak to jest???? :)

adasko / 2005-03-22 21:17:15 /


tak czy siak jak weteran to nie znizki za bezwypadkową tyle wiem
moze sie ktoś bardziej zna to ci powie więcej

Ryjo / 2005-03-22 21:19:55 /


SORKI NIEWAZNE DOPIERO SIE DOWIEDZIALEM ZE NIE MOZNA JUZ UBEZPIECZAC NA WETERANA :(

adasko / 2005-03-22 21:20:33 /


maksymalne zniżki jakie możesz mieć to 65%. więc jeśli masz 60 za bezszkodowość i 5 za kontynuacje wiecej nie otrzymasz.

grabasz / 2005-03-22 21:22:01 /


można szczeguły znajdziesz tu :
http://www.capri.pl/forum/420c905e9c1cb#42406e5a355ae
i kożystaj z wyszukiwarki na przyszłość.

grabasz / 2005-03-22 21:24:56 /


a ja polecam: http://www.pzu.pl/index.php?nodeid=150&group_id=40&category_id=29809&_aph_main_content_stage=&prod_id=1710&show=details jest tez plik do pobrania z ustawą. Szczerze mówiąc to nei czytalem tego ale kto wie, moze cos się znajdzie o weteranach. Jak ktoś ma zdrowie żeby czytać cos takiego to prosze bardzo

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 21:54:36 /


zniżka to zniżka - jak masz już max bezszkodowość to Cie nie urządza.........

a jeśli masz zebrane dopiero 20 % za beszkodowość do dodadzą Ci jeszcze 50% zniżki weteran .......... ale maksymalnie 60 czy 70% zniżek można mieć


weteran szos nadal jest - na dodatek nie tylko w PZU

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 22:09:15 /


nie tylko w pzu?? nie słyszałem o weteranach w żadnej innej firmie ubezpieczeniowej?? gadałęś z kimś masz jakieś konkretne ingormacje.
a max zniżki jak isałem to 65% a jak je uzyskasz to inna sprawa.

grabasz / 2005-03-22 22:19:47 /


jest inaczej panowie
liczy sie tak:
np. kwota 1.000zl to stawka podstawowa
od tego odejmujemy za bezszkodowosc np 50%
i mamy juz tylko 500
dalej odejmujemy np. 5% za kontynuacje (lub jeszcze 5 za diesla) i dopiero od tego co zostaje odejmujemy 50% za weterana
wiec wyjdzie mniej niz 250zl na rok :P
proste?
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-22 22:36:22 /


nie no Zakrzak to nie jest absolutnie tak !!!!!!

weteran to tylko zniżka a nie obniżenie stawki ze zniżkami o połowe

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 22:38:51 /


zakrzak chyba nie. zniżki sie sumuje i wtedy oblicza. np. u mnie +30 za wiek -10 za bezszkodowość -5 za kontynuacje -5 za jednorazową opłate, -50 za weterana i wychodzi +30-70 i dzikei temu mam 40% zniżki i place 60% stawki podstawowej. jestem przekonany że jest atk ajk pisze. przynajmniej w pzu.

grabasz / 2005-03-22 22:40:59 /


ja mam 40% za bezszkodowosc, 50% za weterana ,zwyzki za wiek nie place , po podliczeniu powiedzieli mi ze mam za duzo znizek.. i ze maksymalna znizka to jest 70% kwoty wyjsciowej, i teraz moge miec jeszcze 5 innych znizek a placic i tak bede tyle samo, powiedzieli mi ze taniej juz po prostu sie nieda.. za dziobaka 2.0 V6 place 233zl na pol roku, czyli nie tak zle..

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 22:50:53 /


Ja swojego merca ubezpieczyłem w PZU i odbyło się to w dokładnie taki sposób, jak opisał Zakrzak.

rwd Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-22 23:08:51 /


to chyba macie w innym pzu poubezpieczane auta lub was w konia robia :P
mam kilka aut wiec troche tego place i dokladnie sie temu przygladalem i jest tak jak napisalem...co potwierdza moj przedmowca
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-23 00:29:47 /


odejmuje sie znizki po kolei, nie wszystkie naraz
kwota po odjeciu znizek nie moze byc nizsza niz okolo 30% (nie jestem pewien ile) stawki wyjsciowej
dopiero po tym dodaje sie zwyzki

to jest dopiero dziwne, nawet jesli ktos ma niewykorzystane znizki to dowala mu zwyzke za wiek

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 08:38:42 /


A ja mam takie pytanko. Moj caprik jest z 84. roku. Niestety, w dowodzie ma rok produkcji 91, bo wtedy wlaśnie został sprowadzony jako składak. Chciałbym go ubezpieczyć "na weterana", widzę że trzeba będzie przejść przez ścieżkę rzeczoznawcy. Tylko pytanko: czy rzeczoznawca będzie w stanie "odkręcić" zapis o roku produkcji 1991? No bo to przecież kuriozum - produkcja modelu zakończona w 85 roku a w DR stoi rok 1991.
Jak myślicie, mam szansę, czy nie ma się co w to pchać?

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 08:41:30 /


nie wiem jak u Ciebie , ale wiem, że mozna przepchnać takie coś:
- dogadać sie z ubezpieczyćielem, najlepiej broker
- udać sie do forda celem uzyskana zaświadczenia, że samochód pochodzi z roku XX
- do ubezpieczyciela, z świstkiem od forda
- wyciągnąć zniżke od pzu

pozdrawiam i powodzenia

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 09:11:18 /


po pierwsze weteran jest od 25lat wiec i tak nic nie wskurasz

jesli samochod ma tylko date pierwszej rejestracji 91 to nic nie znaczy ale jesli rok produkcji to raczej tego nie odkrecisz, jest to skladak czyli samochod ktory zostal zbudowany z czesci w 91r , powinienes miec adnotacje w dowodzie o roku produkcji nadwozia i byc moze to wystarczy, ale to i tak dopiero w 2009

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 09:12:09 /


jest dokladnei tak jak opisal zakrzak.Bynajmniej u nas na dolnym.Nara

Abe(ejb) / 2005-03-23 10:09:06 /


Przerabiałem to kilka razy w PZU i wszystkie opisane wyżej warianty się zdarzały. W 1997 r. miałem maksymalne [wówczas 60%] zniżki i kobitka policzyła mi wyjściową ~900zł minus 60% => 360zł, a potem z tego połówkę za weterana, więc zapłaciłem 180 zł. Jednocześnie żona moja miała na swoim aucie zwyżkę 20% za jakąś szkodę i te 20% po prostu odjęto jej od 60% wynikających z iluś tam lat bez szkody, czyli de facto dostała zniżkę 40%.
Po jakichś dwóch-trzech latach przestali sumować zniżki i zwyzki i zaczęli najpierw naliczać wszystkie zwyżki jako mnożniki [baza 100% RAZY 120% za wiek RAZY 130% za szkodę daje 156%, a sumowane dałoby tylko 150%], potem ten wynik MNOŻĄC przez zniżki [ponownie 100% x 80% x 50% x 95% x 95% =36%, a 100-20-50-5-5=20%] i pilnując, aby wynik nie spadł poniżej 35% kwoty bazowej.
Teraz jest tak, że :
1.nie mają OBOWIĄZKU udzielenia zniżki 50% na weterana - MOGĄ udzielić w odpowiedzi na pismo do dyrektora oddziału.
2.dyrektor w zalezności od humoru i sytuacji ekonomicznej oddziału może wymagać żółtych tablic, członkostwa w CARR, papieru od rzeczoznawcy, itp. ale może tez nie wymagać niczego.
3.nadal obowiązuje dolny próg 35% kwoty wyjściowej, czyli jeśli masz wszystkie zniżki za bezszkodowośc i kontynuację oraz żadnych zwyżek za wiek itp. to w efekcie i tak już masz 35% wyjściówki, czyli weteran nic ci nie da.
4.uznanie za weterana spowoduje zatem obniżenie stawki tylko w przypadkach niepełnych innych zniżek albo istnienia zwyżek za wypadkowośc czy młody wiek. Wtedy nawet jeśli po ich machlojkach wychodzi ci 70 czy 72% ceny bazowej, to po zastosowaniu przepisu o weteranie spadasz do 35 albo 36% - dalej i tak się nie da.
Jeśli w którymś inspektoracie jest inaczej, tzn. że agent nie zna przepisów i "w trosce o własne doraźne korzyści materialne działa na szkodę ubezpieczyciela" :)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 10:53:49 /


Bartek
No to kiszka, a juz myślałem, że mi się uda skorzystac z tego weterana. Cóż, będę musiał jakoś inaczej kombinować, bo OC za cały rok to chwilowo ponad 900zł.
Marność...... :-(((

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 11:52:59 /


Witam!!!
A wiec Ci ktorzy mnie znaja to wiedza skad ma informacje ;) , jesli chodzi o firme PZU to przepisy zostaly ujednolicone i teoretycznie wszedzie mozna prosic o znizke Veteran szos i nawet niekoniecznie z pisaniem papieru.
Jesli chodzi o bezszkodowosc to przy autach majacych 25lat i wyzej to znizka Veteran szos jest znizka nielimitowana i nalezy sie wraz ze znizka za bezszkodowosc i kontynuacje.
Wiec do posdtawy ewentualnie dodajemy zwyzke za wiek i od tego odejmujemy bezszkodowosc,veterana i kontynuacje, latwo policzyc i usmiechnac sie jak wychodzi 300zl za rok
W razie pytan polecam sie.

Pozdro!!!

Kordian Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 12:16:36 /


Skoro różnie bywa z tym OC i zniżką na weterana to podsuwam pomysł ubezpieczenia samochodu w ERGO-HESTIA, "agentami" są listonosze. Nie mam dobrych doświadczeń jeśli chodzi o ubezpieczalnie więc mogę powiedzieć, że i tak płacimy i tak płacimy, więc co za różnica czy zapłacimy złodziejskiej firmie x czy y. Dla przykładu podam że ubezpieczenie OC samochodu z silnikiem 1,6 bez zniżek kosztuje około 400-450zł. Nie wiem jak jest dokładnie z wiekiem samochodu ale w OC to chyba nie ma znaczenia.
Osobiście mam ubezpieczenie gdzie indziej ale ze względu na AC, które akurat w Ergo jest sprawą zagmatwaną.
Nie podaję więcej szczegółów na wszelki wypadek, nie wiadomo kto to czyta...

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 14:14:06 /


Jeszcze co do Ergo-Hestia, jeżeli ubezpieczy się przez agenta w ubezpieczalni albo w firmie, która się specjalizuje w ubezpieczeniach to nie będzie taniej. Najtaniej jest jak się pyta listonosza.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-23 14:21:46 /


W ramach sprostowania: próg zniżek w PZU wynosi 30% składki podstawowej.

Krzychu / 2005-03-23 14:37:37 /


Shadow, niestety, ale grubo się mylisz sądząc, że obojetne jest, gdzie płacisz OC, czy w uczciwej, czy "złodziejskiej" firmie, bo w razie czego to nie twój problem.

Polecam uważną lekturę poniższego artykułu:

http://stare.ryzyko.pl/?l_menu=106

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-23 14:44:03 /


wlasnie ubezpieczylem sie na weterana w wawie.
dostalem zwyzke 30% za wiek, (bo mam 25, zamiast 26 lat).

Nie bylo potrzeba zadnych swistkow, liczyl sie tylko wiek auta.

Pozdro.

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-15 12:04:39 /


No właśnie. Ja ostatnio byłem opłacić OC za Junaka w PZU. No to się zapytałem z głupia, jak to jest z tą zniżką na Weterany w przypadku motocykli. Zapanowała lekka konsternacja, panie popatrzyły na siebie i w końcu jedna z nich powiedziała, że również obowiązuje :)
Ech, 31 PLN za cały rok :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-15 13:37:15 /


Osz, kurna, a u mnie w Żyrardowie wlasnie skasowali wterana szos, nawet na Junaka chca mi zabrac, chociaz od 3 lat mam u nich taka znizke. A zeby Capri ubezpieczyc
na weterana szos to musialem opinie rzeczoznawcy zalatwic. Co za firma, co okienko to inna interpretacjia.

Pozdrawiam

Przemko / 2005-07-15 14:04:13 /


Przemko, idz do innego przedstawiciela, sprawdz ceny u innych ubezpieczycieli, np. w poznaniu allians ma niższa stawke na capri niz z pzu z 50% zniżka.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-15 14:05:52 /


Taniej to chyba nie znajde 440 pln/rok, ze znizka oczywiscie, Allianza u mnie nie ma, a u tych co sie dowiadywalem (samopomoc, compensa) to w oklicy 1000pln oscylowalo.

Przemko / 2005-07-15 14:15:06 /


cOke: a dotyczy to też "małoletniego"? Wiek poniżej 25 lat?

Piotrek PCK / 2005-07-15 16:01:39 /


Mowa o właścicielu i samochodzie też ;)

Piotrek PCK / 2005-07-15 16:02:02 /


na stronie alliansa jest kalkulator stawki oc, policz, albo zadzwoń i sprawdź, w roznych regionach, sa rozne stawki ubepieczeniowe, i róznie to wychodzi.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-15 16:28:44 /


dotyczy młodego kierowcy - zwyżka 30 % na starcie i 50% zniżki ;-) młodego auta (poniżej 25% zniżka weteran nie dotyczy). W Allianz mają Fordy taniej ;-) czasem taniej niż PZU ze wszystkimi zniżkami (nawet z weteranem)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-15 18:05:03 /


ja place (dzieki znizka ojca) za capri 362zl. i to bez zadnych znizek za weterana szos, bo hestia czegos takiego nie ma. wiec trzeba szukac wszedzie gdzie da rade a na pewno znajdzie sie jakas tansza alternetywe.
pozdr.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-16 10:13:47 /


a jesli chodzi o placenie w ratach to juz w 2 autach mam oc podzielone na 4 raty
wystarczy podanie ktore na miejscu podbijaja i juz :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-21 21:42:57 /


Witam. Posiadam Forda Fieste MK1 z 1981 roku. Jest zarejestrowana na starego (ma wszystkie zniżki). Pytałem sie w PZU czy bede mógł miec w 2006 roku zniżke za wiek. Powiedzieli ze tak, tylko musze sie zapisac do jakiegos klubu (np Club CAAR itp). Napisałem maila do Club CAAR i tam mi odpisali cytuje:

"zniżka weterańska może być udzielana przez ubezpieczyciela pojazdom, które ukończyły 25 lat. Nie jest on jednak zobligowany do jej udzielenia. Jeżeli pojazd ma charakter zabytkowy warto zrobić uproszczoną ocenę rzeczoznawcy samochodowego i wtedy znacznie łatwiej uzyskać zniżkę. Przynależność do klubu CAAR i kilku innych klubów pozwala uzyskać DODATKOWE zniżki ponad 50% za weteraństwo".

Teraz juz totalnie zgupiałem, i nie wiem czy moge miec dodatkową zniżke czy nie. Pomóżcie

FredFiesta / 2005-11-23 14:06:05 /


Żeby otrzymać zniżke (zniżke) weteran szos auto musi mieć skończone (skończone a nie dopiero zaczęte) 25 lat.
Nic więcej nie trzeba - żadnych zaświadczeń, klubów itd.


Ale jest to zniżka - więc jeśli ktoś ma już 60% za bezszkodowość + 5% kontynuacja + 5% jednorazowa opłata to i tak nie dostanie więcej zniżek bo te 30% podstawy musi zapłacić - przynajmniej tak mi to tłumaczyli......

Natomiast udział w CAAR - umożliwia dodatkowe zniżki poniżej progu 30% podstawy naliczania stawki OC.... ale wymagane jest opłacenie składki członkowskiej w Caar i stawienie sie na przynajmniej jednym zlocie rocznie - wiec w ostatecznym rozrachunku przy posiadaniu jednego auta raczej sie nie opłaca. Chyba, że naprawde ktoś chce należeć ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-23 17:47:03 /


Jedno małe ale - zniżki liczymy iloczynowo, a nie dodajemy. Tak więc w przykładzie jw. zniżki razem to 36% należnej składki - czyli 64% znizki.
Natomiast najczęściej dolną granicą zniżek jest 30% należnej składki wyjściowej.
Natomiast przy samochodzie min. 25-letnim i pozytywnej opinii rzeczoznawcy można go ubezpieczać jako historyczny - czyli OC czasowe, np. na lato.
Przy samochodzie ponad 40-letnim by był zabytkiem nie potrzeba już żadnych opini. To z mocy ustawy. Natomiast zniżka za weterana szos to sprawa taryfowa danego towarzystwa - jest lub nie.

mtango / 2005-11-23 21:27:41 /


Nie, czytałem powyższych wszystkich wypowiedzi, możliwe, że coś powtórzę.
W zeszłym tygodniu dostałem opinię od rzeczoznawcy, że mój Caper zarejestrowany na 1989 SKŁADAK, ma rok produkcji podzespołów 1975-1978. W dowodzie rejestracyjnym będzie dalej składak a w notatkach: NADWOZIE POCHODZI Z ROKU 1978. To mi pozwoliło uzyskać zniżkę na WETERANA, oczywiście w PZU musiałem pokazać i zostawić kopię opinii od rzeczoznawcy.

W jakimś poście czytałem, że ktoś miał podobny problem - chodzi o SKŁADAK, jednak można :)

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 09:45:41 /


no widzisz:)
mówiłem, że to nie problem;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 10:33:23 /


a swoją drogą to skąd on wziął te: 1975-1978?? to jakaś pół dwójka, pół trójka jest??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 10:38:10 /


przeciez nie ma trojek tylko sa dwojki po liftingu :D

Mysza liil (EM) / 2005-12-27 11:16:51 /


Shadow.. problem istnieje nadal.. bo PZU od nowego roku likwiduje zniżkę na weterana :(

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 14:21:33 /


Nieinaczej, dzisiaj byłem w PZU i od nowego roku Weteran znika:(

zuq Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-27 14:47:44 /


no jest jeszcze jedno małe ale.. w PZU z moimi zniżkami + weteran wychodziło i tak drożej jak w samopomocy bez weterana ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 15:47:32 /


Bobik - nie kwestionuję opini rzeczoznawcy :) - tak napisał tak jest :).
Trójkąt - ja wiem, że od nowego roku nie ma weterana, mi chodziło o to, że w jakimś wątku u nas na stronie znalazłem cyt: 'składaka zarejestrować na weterana chyba się nie da' - a mi sie udało :)

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 17:23:08 /


tez bylem w pzu lecz w sprawie czasowego zawieszenia oc na podstawie opini rzeczoznawcy o unikalnosci czytez wartosci historycznej pojazdu fc mk1 ktora mam zamiar zrobic lecz lipa opinie moge sobie robic a placic trzeba tak mi powiedzieli w pzu kolobrzeg cwoki

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 17:48:41 /


bzdura, nie daj sie splawic
jesli Twoj samochod ma ponad 25lat i opinie o unikalnosci albo szczegolnym znaczeniu dla historii rozwoju motoryzacji to skladasz pismo o wypowiedzeniu OC na podstawie konkretnego punktu ustawy ubezpieczeniowej, zalaczasz ksero tej opinii i nikt nie ma prawa z Toba dyskutowac, jezeli babka z okienka probuje to nie marnuj czasu tylko popros dyrektora, jesli tez bedzie probowal to powiedz ze nie zna podstawowego dokumentu na ktorym opiera sie dzialalnosc jego firmy
OC jest regulowane ustawowo a nie wewnetrznymi przepisami firmy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 20:27:05 /


Zgadzam się z Camaro - jeżeli jest to pojazd historyczny (koniecznie) i nie chcesz go używać przez cały rok, to masz prawo zawierać ubezpieczenie OC na czas określony - minimum jeden miesiąc. Ale jeżeli masz obecnie umowę roczną OC, to raczej musisz doczekać do jej końca. UWAGA- jeżeli opłaciłeś ją w całości, to z mocy prawa wznowi się automatycznie na nowy okres roczny - chyba że będzie wypowiedzenie umowy przed końcem obowiązującej. Poszukam i dopiszę konkret - podstawę prawną.

Trójkąt - przynajmniej w 3M stawka wyjściowa na Forda w Samopomocy jest o ok. 100% wyższa niż w Allianz - w tej firmie lubią Fordy, a niekoniecznie np. FSO - sporo wyższa stawka.

mtango / 2005-12-27 20:58:45 /


nie trzeba czekac do konca, w kazdej chwili mozna wypowiedziec umowe, ubezpieczalnia musi wtedy wyplacic reszte kasy

mowa oczywiscie tylko o samochodach historycznych

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 21:03:52 /


faktycznie w różnych regionach stawki są różne.. w milanówku się opłaca.. ale w warszawie już niebardzo :)) są tańsi.. trzeba pytać tam gdzie się mieszka :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 21:14:51 /


nie chce zrobic mu zabytkowycz blach tylko miec papier by moc jednorazowo bezterminowo zawiesic oc,camaro mozesz sie dokopac numerow tej ustawy lub jakis trop gdzie szukac

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 21:16:29 /


www.pzu.pl -> tam jest ustawa i ich regulamin

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 23:20:11 /


http://www.pzu.pl/?nodeid=produkt_pzu_sa&group_id=35&category_id=63&prod_id=1710

dokładniej tutaj - mozna pobrać i poczytać.


Chodzi o punkt 11. podpunkt d)

(wiadomo, że samochód nie spełni wszystkich 4 punktów naraz - podpunkt d) umożliwia sprawe bez uzyskiwania zółtych tablic i przerejestrowywania auta - zresztą b i c też ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 23:28:26 /


po raz ktorys
historyczny nie znaczy zabytkowy, odwrotnie tak
sa cztery kategorie pojazdow historycznych, jedna z nich to zabytkowe

ustawa mowi o pojazdach historycznych, nawet wypunktowuje te cztery kategorie

samochody powyzej 40 lat nawet nie musza miec zadnej opinii, moga byc najnormalniej zarejestrowane i w kazdej chwili mozna wypowiedziec OC

samochody z przedzialu 25-40 lat musza miec opinie ale tez moga byc normalnie zarejestrowane

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-28 01:26:44 /


To jak chcesz ustawę alwax to ja Ci mogę jutro sfotografować ustawę i podrzucić zdjęcia na maila -> jak chcesz to napisz mi na maila z profilu. Nie wiem czy jutro będę miał aparat, ale jak nie będę miał to mogę "raz, raz" przepisać ustawę. Dzisiaj już późno jest to nie chce mi się...

P.S. - Jeśli Ci to pomoże to dodam, że chodzi o ustawę (Dz. U. Nr 107, poz. 1135)

Tak po krótce:

a) zabytkowe, w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym

b) wpisane do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach

c) majace co najmniej 40 lat

d) mające co najmniej 25 lat i uznane przez uprawnionego rzeczoznawcę techniki samochodowej i ruchu drogowego za pojazd unikatowy lub mające szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji

Jeśli Twoje auto spełnia jeden z tych czterech warunków, to możesz nie płacić OC, moje spełnia warunek "d". Mój Caprik ma szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;) i bardzo mnie to cieszy, a jeszcze bardziej cieszy mnie, że nie muszę płacić za niego OC na czas remontu...

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-28 02:19:55 /


Camaro samochody z przedziału 25 do 40 lat nie muszą mieć opini jeśli spełniają punkt "b" i mogą być normalnie zarejestrowane... Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-28 02:22:01 /


Proszę... jak na dłoni cała ustawa -> wklejam ją na forum, żeby ludzie się po stokroć nie pytali o to samo. Teraz wszystko będzie w jednym miejscu i mam nadzieję już wszystko będzie jasne.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW

z dnia 24 listopada 2000 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów.

(Dz. U. z dnia 7 grudnia 2000 r.)


Na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1990 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 1996 r. Nr 11, poz. 62, z 1997 r. Nr 43, poz. 272, Nr 88, poz. 554, Nr 107, poz. 685, Nr 121, poz. 769 i 770 i Nr 139, poz. 934, z 1998 r. Nr 155, poz. 1015, z 1999 r. Nr 49, poz. 483, Nr 101, poz. 1178 i Nr 110, poz. 1255 oraz z 2000 r. Nr 43, poz. 483, Nr 48, poz. 552 i Nr 70, poz. 819) zarządza się, co następuje:


§ 1. W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 24 marca 2000 r. w sprawie ogólnych warunków obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów (Dz. U. Nr 26, poz. 310) wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 2 pkt 1 i 2 otrzymują brzmienie:
"1) pojazdy samochodowe, ciągniki rolnicze, motorowery i przyczepy podlegające rejestracji stosownie do przepisów prawa o ruchu drogowym, w tym pojazdy:
a) zabytkowe, w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym,
b) wpisane do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach,
c) mające co najmniej 40 lat,
d) mające co najmniej 25 lat i uznane przez uprawnionego rzeczoznawcę techniki samochodowej i ruchu drogowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji,
2) pojazdy wolnobieżne w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym, z wyłączeniem pojazdów wolnobieżnych będących w posiadaniu rolników prowadzących gospodarstwo rolne i użytkowanych w związku z prowadzeniem tego gospodarstwa,";
2) § 3 otrzymuje brzmienie:
"§ 3. 1. Przepisy rozporządzenia stosuje się także do posiadacza lub kierującego pojazdem, o którym mowa w § 2 pkt 1, z wyłączeniem pojazdów określonych w § 2 pkt 1 lit. a)-d), przed jego rejestracją oraz do posiadacza lub kierującego pojazdem zarejestrowanym za granicą, nie dopuszczonym do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, od chwili wprowadzenia tych pojazdów do ruchu.
2. Przepisy rozporządzenia stosuje się także do posiadacza lub kierującego pojazdem, o którym mowa w § 2 pkt 1 lit. a)-d) i pkt 2, nie dopuszczonym do ruchu, od chwili wprowadzenia tego pojazdu do ruchu na drogę publiczną.";
3) w § 6 w ust. 3 pkt 1 i 2 otrzymują brzmienie:
"1) określonych w § 2 pkt 1 lit. a)-d), z zastrzeżeniem ust. 4,
2) wolnobieżnych, określonych w § 2 pkt 2.";
4) w § 7 dodaje się ust. 4 w brzmieniu:
"4. Pomimo braku pisemnego powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, zawarcie kolejnej umowy nie następuje, jeżeli zakładowi ubezpieczeń cofnięto zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC.";
5) w § 8:
a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
"1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC:
1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu podlegającego rejestracji, z wyjątkiem pojazdów, o których mowa w § 2 pkt 1 lit. a)-d),
2) przed wprowadzeniem do ruchu na drogę publiczną pojazdów, o których mowa w § 2 pkt 1 lit. a)-d) i pkt 2,
3) przed przekroczeniem granicy, jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem wprowadzanym do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie posiada ubezpieczenia OC,
4) przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów, o których mowa w § 2 pkt 1, które nie zostały zarejestrowane, z wyłączeniem pojazdów określonych w § 2 pkt 1 lit. a)-d),
5) przed wprowadzeniem do ruchu na drogę publiczną pojazdów, o których mowa w § 2 pkt 1 lit. a)-d) i pkt 2, które nie zostały dopuszczone do ruchu,
6) przed wprowadzeniem do ruchu pojazdów zarejestrowanych za granicą, nie dopuszczonych do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
7) najpóźniej w dniu ustania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń w przypadkach określonych w ust. 4 pkt 1 i 3, ust. 9 oraz w § 7 ust. 3, a także w razie wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC.",
b) w ust. 4 zdanie pierwsze otrzymuje brzmienie:
"W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy.";
6) w § 9 w pkt 3 po wyrazach "w § 8 ust. 4" dodaje się wyrazy "i 9";
7) w § 10 w ust. 6 zdanie drugie otrzymuje brzmienie:
"W takich przypadkach odszkodowanie jest wypłacane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w trybie i na zasadach określonych przepisami o działalności ubezpieczeniowej.";
8) w § 11:
a) w ust. 1 skreśla się wyrazy "lub naczepą",
b) w ust. 2 skreśla się wyrazy "lub naczepy" i "lub naczepą";
9) w § 13 pkt 4 otrzymuje brzmienie:
"4) polegające na zanieczyszczeniu lub skażeniu środowiska,";
10) w § 16 w ust. 3 w pkt 1 wyrazy "pojazd wolnobieżny lub zabytkowy" zastępuje się wyrazami "pojazd, o którym mowa w § 2 pkt 1 lit. a)-d) i pkt 2";
11) w § 21:
a) w ust. 1 w pkt 3 skreśla się wyrazy "oraz w przypadku określonym w § 9 pkt 4",
b) w ust. 2 wyrazy "w § 9 pkt 3-5" zastępuje się wyrazami "w § 9 pkt 2-5",
c) ust. 3 otrzymuje brzmienie:
"3. Zwrot składki za nie wykorzystany okres odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń w przypadkach, o których mowa w § 8 ust. 4 pkt 1 i 2 oraz ust. 9, następuje po przedstawieniu kopii lub odpisu dokumentu ubezpieczenia zbywcy pojazdu lub ubezpieczonego, o którym mowa w § 8 ust. 9."

§ 2. 1. Rolnicy prowadzący gospodarstwo rolne, będący posiadaczami pojazdów wolnobieżnych użytkowanych w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, którzy zawarli umowę obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, są uprawnieni, z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, do wypowiedzenia tej umowy oraz do zwrotu składki za każdy pełny miesiąc ubezpieczenia, o ile nie nastąpiło zdarzenie uzasadniające wypłatę odszkodowania.
2. Jeżeli rolnik, który zawarł umowę ubezpieczenia OC na okres 12 miesięcy, nie skorzysta z uprawnienia wynikającego z ust. 1, umowa ubezpieczenia OC nie podlega przedłużeniu na okres następnych 12 miesięcy.

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 15 grudnia 2000 r.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-28 02:26:14 /


Ja mam opinię rzeczoznawcy, poszedłem do warty, złożyłem wypowiedzenie, skreśliłem tylko podpunkt o zbyciu pojazdu i wpisałem numer artykułu ustawy mówiący o tym, że nie muszę ubezpieczać. Burzyli się, ale w końcu mam prawo wypowiedzieć swoją umowę, nie? W końcu przełknęli, ale powiedzieli, że przy ubezpieczaniu na miesiąc (np) mam przynieść tą opinię i zrobią ksero. W międzyczasie wypowiadał się prawnik z ich firmy, że nie mogę tak zrobić, ale zamknął się, jak mu powiedziałem: " w takim razie co z artykułem takim podpunkt taki ustawy o pwszechnym ubezpieczeniu komunikacyjnym?" Na to nie miał odpowiedzi ;)
Rada - przeczytajcie tą ustawę ze zrozumieniem, tam naprawdę jest wszystko opisane, nawet w miarę przystępnie.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-28 08:46:37 /


pewnie ze nie Wroniasty, ale raczej nikt z nas nie ma ani nie trzyma swojego samochodu w muzeum

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-28 10:06:21 /


Wroniasty tylko, że tą ustawe co podałeś to troche stara jest ;-)

http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/produkty/koumnikacyjne/USTAWA_OC_obowiazkowe_komunikacyjne.htm

na stronie PZU jest obecnie obowiązująca.

Interesuje nas pkt. 11 podpkt d) z artykułu nr. 2 (w sumie cały punkt)

Artykuł 27
Artykuł 29

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-28 10:31:11 /


Faktycznie Mike masz rację... mój błąd. Bartek póki co nie ma wśród nas właściciela muzealiów, ale może za jakiś czas;) Pozdro

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-28 11:22:56 /


bardzo dziekuje poczytalem sobie i jestem teraz madry w pzu wiem jak rozmawiac i na co sie powolac bo te cwoki.......

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-28 22:46:15 /


te .... dalej tego nie wiedzą - chyba trzeba walczyć o wszystko co powiedzą na piśmie !!

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-29 01:40:39 /


Mike masz może zapisany nr Dziennika i ustawy bo nie mogę tego uruchomic.Czy to może ten sam nr Dziennika który podał Wroniasty tylko po nowelizacji.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-07 00:51:46 /


zaczekaj - serwer pzu padł - pod tym linkiem jest dziennik z numeru wymieniony chyba

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-07 01:42:44 /


To ja też mogę się pochwalić tym że,zdobyłem oświadczenie rzeczoznawcy mówiące o tym że moja Grandzia jest pojazdem historycznym mającym szczególne znaczenie...itd.100zł :)Dzięki za pomoc dla mkozlowsk.Śmigam do pizetju.Pewnie jak zwykle będą zdziwieni.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-24 10:52:40 /


Mam pytanie czy jeśli kupiłem samochód ze znizką 50% w PZU weteran to ta zniżka przejdzie na mnie jeśli przedłuże umowę z PZU?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 23:59:27 /


Obawiam sie że weterana szos w pzu już nie ma od stycznia :[ przynjamniej tak mi powiedzieli w inspektoracie na Grójeckiej w Wawie...

Konar / 2006-06-19 00:00:43 /


No dobrzę ale podobno jesli się kontynułuje to zniżka nadal obowiązuje, lecz niewiem czy obowiazuje to też jesli właściciel samochodu się zmienił

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 00:02:43 /


nie.. nawet jesli teraz jeszcze masz to odnawiajac umowe juz jej nie dostaniesz.. pytalam w kilku inspektoratach w Poznaniu i wszedze to samo:(

Monia Poznan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 00:04:26 /


chyba nie... nawet mi (jako wciąż właścicielowi :] ) nie dali kontynuować

Konar / 2006-06-19 00:06:02 /


To raczej nie "przedłużenie" umowy, a co rok podpisanie nowej :) tak samo też co rok dodaja/odejmują zniżki i przeliczają składkę wg znowelizowanych stawek. 50% na wetereana obowiązywało jak umowa była podpisana przed 01.01.06, kolejny roczek będzie już bez tych -50% i niema innej opcji.

Piotrek PCK / 2006-06-19 00:57:48 /


Niedlugo ide z podaniem, bo jest szansa ze przedluzą. Ale w Plocku nawet PZU to nie dusigrosze :D

Mysza liil (EM) / 2006-06-19 08:44:04 /


A czy moge im wypowiedziec w razie czego umowe? bo troche sie zgapiłem i mam w sumie jeszcze tydzien OC ważne

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 09:33:45 /


Czyli co Mysza masz szanse przedłużenia weterana w PZU? może u mnie też by sie udało

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 09:37:17 /


Mysza jak się uda to napisz co i jak ;)

Piotrek PCK / 2006-06-19 09:54:14 /


Umowę możesz wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed końcem. Tylko jak wypowiesz, to musisz wykupić kolejną z dniem wygaśnięcia tamtej (chyba że masz kwit o wartości histerycznej, czy jak mu tam...)
Przedlużanie "weterana"... mnie pani w ubezpieczalni powiedziała, że nie przedłużą bo już nie ma tej zniżki, ale od razu ta sama pani mi wyliczyła, że w HDI będę miał taniej niż w PZU z weteranem, więc sie nie przejąłem zbytnio tą wątpliwą stratą.
Pozdro.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-19 10:27:11 /


czyli tak czy siak musze wykupic polsę w PZU?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 10:37:07 /


Możesz wykupić gdzie chcesz, aby tylko była ciągłość. Ja np. wymawiam w PZU i z ostatnim dniem obowiązywania tej polisy wykupuję w HDI

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-19 11:01:04 /


No ale czy moge wymówić im umowę bo polise mam do 25 tego miesiąca czyli tydzien jeszcze ważne, i teraz niewiem czy moge do nich jeszcze iść i wymówić czy przez to ze jest poniżej 30 dni do końca ważności polisy to jestem zmuszony przedłużyć u nich tą polisę?
Pomocy !!!!!!:(

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 11:32:34 /


Toć napisałem, że jeden dzień przed wygaśnięciem nawet możesz iść i zrezygnować z dalszej współpracy. Jeden dzień trwa krócej niż tydzień.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-19 11:48:16 /


niema mozliwości przedluzania z weteranem (w kwietniu to przerabiałem) i tak mnie zeźlili ze zainwestowałem w opinię rzeczoznawcy

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 12:00:57 /


Dzięki gryziu liil (EM) poprostu wydawało mi się że trzeba wypowiedzenie złozyć 30 dni przed koncem ważności, wielkie dzięki ide sie zorientować ile chca w PZU a ile bede musiał w HDI zaplacić

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 12:55:05 /


O ile pamiętam to kiedyś tak było...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-19 15:27:17 /


czyli teraz tego niema ee luzik:)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 17:43:21 /


Wypowiada się umowę NAJPÓŹNIEJ!!! na jeden (1) dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Nie ma żadnych formalnych przeszkód, by wypowiedzieć np. już w dniu zawierania nowej polisy. Jest jedno ale - nie działa tu KPA (Kodeks Postępowania Administracyjnego) - tak więc jeżeli termin wypowiedzenia upływa w niedzielę - ustawowo dzień wolny - to trzeba było zadbać o to, by złożyć wypowiedzenie najpóźniej w sobotę. Uwaga też na wysyłanie pocztą - jeżeli list (oczywiście polecony!!!) dojdzie z opóźnieniem, to mamy problem - ustawa mówi o POWIADOMIENIU ubezpieczyciela, a nie o wysłaniu listu w terminie. I ZAWSZE brać potwierdzenie złożenia wypowiedzenia - czyli ksero z pieczątką i podpisem.

mtango / 2006-06-19 23:03:59 /


Byłem dzisiaj i w PZU zabulił bym 1199pln bez weterana bo babka mi powiedziała że weterana dają tylko jak sie ma legitymację klubową:) próbowałem jej wytłumaczyć to samo co można znaleść w tym forum na ten temat ale ciągle się upierała i niechciała nic sprawdzać w sumie to za młody wiek 30% zwyżki bym i tak dostał więć olałem i w HDI Samopomoc mam 756pln za cały rok jednorazowo lub 929 w 2ch ratach.

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 16:59:40 /


Jeszcze ciekawostka babka wypisałe mi polisę i sie pomyliła w roczniku i wpisałe Ford Taunus rok produkcji 1992:) a to rok pierwszej rejestracji dobrze że spradziłem bo bym miał potem kłopoty w czasie kontroli a tak na szczęście poprawiła

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 22:03:12 /


A tak odnośnie ubezpieczeń to ja mam polisę wypisaną na weterana na Ford Capri, a jak przyszedł kwit do zapłacenia drugiej raty to mam teraz Ford Cougar :)
Wiem, że kiedyś Gościu pisał o tzw braku Forda Capri w ewidencji. Czy ktoś też ma taki przypadek, to trzeba odkrecić czy olać?

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 09:54:51 /


a jezdzisz cougarem?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 10:32:00 /


cOke - nie jeżdżę cougarem, ale może za mało wyjaśniłem. Pierwsza polisa była wypisana ręcznie przez agenta, drugiej nie odebrałem (zrobiłem tylko przelew na konto - na markę Ford Capri) bo siedzę w Wawie a bryka ma blachy Chełmskie. Byłem w PZU ale wtedy nie działał im system i nie wiedziałem, że mi cougara ubezpieczyli. Ale pewnie na drugiej polisie widnieje napis Cougar skoro kwit na przelew wygląda tak jak poniżej.
Chodzi mi o to czy muszę to jakoś odkręcić czy nie ma to znaczenia. Gościu wtedy pisał że jakoś chyba na "NN" ubezpieczył czy coś jak mu chcieli wpisać Ford KA Capri. Czy ktoś ewentualnie z glinami miał problem z takim mykiem.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 12:38:21 /


dla świętego spokoju to lepiej odkręcic sam dobrze wiesz jaka nasza policja bywa inteligentna no chyba że sam chcesz się przekonać i zabulic niepotrzebnie pare setek no chyba że masz za dużo kasiorki

Banan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-24 12:51:20 /


moze sie komus przyda,wczoraj pisalem do PZU :

Szanowny Panie,

Informujemy, iż w obowiązkowym ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych - posiadacze pojazdów z okresem eksploatacji powyżej 25 lat (weterani szos), z uwagi na szczególny charakter użytkowania pojazdu, od 1 stycznia 2006 nie mogą otrzymać zniżki w opłacie składki, gdyż została ona zlikwidowana.
Posiadacze takich pojazdów - zrzeszeni w Clubie Antycznych Automobili
i Rajdów (CAAR), Automobilklubie Polskim oraz Klubie Pojazdów Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych, korzystają ze specjalnej 50% obniżki w opłacie składki.


Pozdrawiam,

Piotr Sitkiewicz.
Obsługa Klienta Grupy PZU

oliverr / 2006-06-24 15:53:40 /


skoro capri.pl jest stowarzyszeniem, posiada członków, to może warto uderzyć do jakiegoś ubezpieczyciela i zaproponować stworzenie ulgi dla zrzeszonych członków i ich samochodów "zarejestrowanych" w klubie? Może dla ubezpieczalni z pkt. widzenia marketingowego byłaby to okazja. Jest sporo klubowiczów, wielu posiada więcej niż 1 auto? Może to i ciekawa oferta dla ubezpieczyciela?
:-) pozdrrr

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 16:05:29 /


Jeżeli nawet członkostwo w automobil klubie innym niż polski, jak się okazuje, nic nie daje jeśli o zniżki chodzi, to raczej nie uwierzę póki nie zobacze, że jakiś ubezpieczyciel da zniżkę dla członków Capri.pl...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 21:03:50 /


tak czekam jak ktoś wreszcie napisze jak można uzyskać te 50% zniżke
wszyscy tylko mówią że nie ma i że się skończyło.. a czy np właśnie człokonkostwo w automobilkubie i autko 25lat nie upoważnia właśnie do 50%? pytam bo nie wiem, a nic tutaj konkretnego nie znalazłem, dopiero Kżyho napisał coś z czego można się domyślać że tak jest ale teraz się dziwie że tylko w automobilklubie polskim
bo chyba cOke kiedyś pisał że mają jakis spis automobilklubów którch członkostwo upoważnia do zniżki
czytałem statut Automibilklubu Polski i wydaje się że zwykły posiadacz Forda może zostać członkiem wspierającym, chyba że ma się znajmych...(czy wystarczy?)
Niech ktoś napisze co potrzeba dokładnie, świstek od rzeczoznawcy, członkostwo(gdzie i jak się dostać,jaki automobilklub ile opłat itp.) fakt jest taki że ubezpieczyciele sami nie wiedzą i jak ich się pytam to taaakie oczy robią i sie smieją mowiąc nie ma opcji.

Havel aka Gaweł Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-24 22:18:14 /


cOke kiedys powiedział, ale cOke potem poszedł ubezpieczać i niestety się okazało, że tak różowo nie jest i upoważnia tylko Automobilklub Polski, CAAR oraz to dziwne coś, co pare postów wyżej jest wymienione...
Skutek tego taki, że też nie wiem jak dalej zagrać z moim autem, bo mam na siebie i jeszcze na 2.8 w papierach chciałem ładnie też zmienić
Ale bez zniżki 50% to sie mogę nie powiem co...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-25 00:13:01 /


no to już klarowniej, może teraz ktoś napisze czy jest członkiem w automobilkubie polskim, albo jakiś znajomy, co trzeba uczynic by się dostać do tego szanownego grona,bo wynika że rekomendacja 2 członków wprowadzających
Co jest potrzebne, bo może wystarczy składka? czy zeby dostać zniżke trzeba być "członkiem rzeczywistym" czy wystarczy wspierający..
http://www.ak-polski.org.pl/sport/dokumenty/statut.doc -> 3 rozdział
Mi pozostanie opinia rzeczoznawcy i wyrejestrowanie auta czekając na jakieś normalniejsze rozwiązanie:/ też mam auto na siebie i jak mi mają wyliczyć 2000zł za rok to poczekam na innych prezesow PZU..

Havel aka Gaweł Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-25 00:36:55 /


Allianz się coś skaszanił, bo przedtem nawet bez weterana tam wychodziło nienajgorzej, a teraz, za 1.7 z 10% więcej zniżki niż jak kiedyś liczyłem wychodzi mi dobre 2 stówy więcej niż parę miesięcy temu (kiedyś coś koło 1050zł bodajże, a teraz wychodzi 1215, podkreślam, z dodatkową zniżką 10%...:/ ), a za 2.8 to mi w ogóle wyszło niecałe 1800zł.
Paranoja...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-25 01:02:16 /


Dodam tylko do tego komentarz taki: I chciej tu być uczciwym w tym chorym kraju...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-25 01:03:11 /


Moda na Tico i inne małolitrażówki trwa ;-) A każda z nich może spowodować takie same szkody waląc np. w Merca SL 55 AMG co każde inne auto (nieważne czy małe czy duze). Oc od pojemności jest lekkim bezsensem ..... no ale cóż. Ide poczytać tamten status Automobilklubu Polskiego.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-25 01:21:30 /


ee panowie zbuntujmy sie masowo przeciw krwiopijcom, ja nie pytam ile bym płacił za 2.0 gdyby nie było na ojca . Mój sąsiad za 1.5 zapłacił prawie 2 000 . Zdzierstwo. Jestem za takim systemem jak są bilety w tramwajach za granicą. wysyłasz smsa i w ten sposób płacisz za bilet, i tak za oc godzinne. Albo karty parkingowe zrobic na karty oc "proszę oc na pół godziny" :P hehe

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-25 07:13:23 /


oc powinno byc na kierowce nie na auto
np. mam kilka aut ale przeciez 2 czy 3 naraz jechac nie dam rady wiec majac oc na siebie wsiadam w pierwszy lepszy i nim jade a jesli chce pozyczyc auto komus to tez musi miec on swoje oc taki system chyba gdzies jest w europie lub podobny ale nie pamietam w jakim kraju
gdyby tak u nas bylo to mialbym nie 5 a 50 aut pod domem :P

a co do znizki w automobilklubie to skad wziasc te glupie rekomendacje?? jest ktos w tym klubie z capri.pl? moze by wystawil wszystkim chetnym :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-26 00:48:47 /


W Szwajcarii zdaje się jest taki system jeśli o OC chodzi.
A rekomendację musisz mieć od pełnoprawnych członków danego automobilklubu.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-26 15:54:44 /


I w hiszpanii - ale niestety mają też podatek drogowy za każde posiadane zarejestrowane auto.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-26 20:17:07 /


No i wykrakałeś. My już prawie też mamy

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-22 13:21:44 /


dajcie spokój z tymi podatkami wógóle, serio ma to wejść? poupadali na głowy? jednak bedzie tutaj drugi wietnam, zaraz ide zamienić dziobaka na jakąś zmotoryzowaną riksze

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-22 13:50:20 /