logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Pilna sprawa

Pilna sprawa

Mam problem i chciałbym porady w którą stronę iść :)))))

Silnik 2.0 V6, po odpaleniu, kiedy zatykam ręką gaźnik tak że prawie w ogóle nie dostaje tlenu to chodzi i wkręca się ja szatan, kiedy pozostawiam mu wolny dostęp powietrza natychmiast zdycha. Ani wolnych obrotów, ani wysokich, średnich też nie.

Sprawa jest pilna bo szykuję auto do rajdu i chciałbym mieć już spokój z silnikiem.

Acha, nie ma wydechów na razie, więc żadnego dławienia też, jeżeli to może mieć związek.

Student79 / 2005-04-19 20:14:31 /


Pytanie pierwsze:
Masz gazownie?

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-19 20:20:17 /


Wydaje mi sie, że ci paliwa nie bierze. Sprawdź filtr paliwa, czy przewody paliwowe są szczelne itd. Niedawno taki przypadek mialem ze starym bmw... tyle, że działał na bardzo wysokich obrotach, a na niskich tylko jak mu sie ręką przytkało gaźnik - okazało się że za mało paliwa w zbiorniku bylo. Wystarczyło kilka litrów i silnik działał jakby nigdy nic.

Tomar / 2005-04-19 20:22:17 /


Ja bym najpierw zalozyl wydechy jakies... Obudowa filtra powietrza ma 2 doloty, moze drugim lapie - tym przy kolektorze wydechowym, przeciez bez powietrza by nie chodzil. Dalej - jesli na benie, to zaloz obudowe, filtr, uszczelke pod obudowa, sprawdz czy gora gaznika schodzi sie idealnie z reszta - jesli ktos zbyt mocno dokrecal sruby od obudowy filtra mogl odksztalcic gaznik. Dalej dysze, membranki, uszczelki w gazniku. Na koniec po zmotowaniu i wyczyszczeniu wszystkiego regulacja.

Tomar - o co chodzi ze szczelnoscia przewodow palliwowych??

Mysza liil (EM) / 2005-04-19 20:36:45 /


Tak sie dzieje jak silnik zamiast paliwa wciąga dużo powietrza. Jak przytkasz gaźnik to zwiększa się ujemne ciśnienie i bieże więcej paliwa i chodzi. A tak może być jak gdzieś z przewodów gdzie paliwo idzie powietrze sie dostaje, albo jak dysze są zabrudzone, albo filtr paliwa zapchany.

Tomar / 2005-04-19 21:27:24 /


Może bierze gdzieś lewe powietrze? Może pod gaźnikiem lub pod kolektorem. Jeśli zatykasz gaźnik i chodzi to musi gdzieś brać powietrze.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-19 21:31:45 /


może poprostu masz zapchany gaźnik.. teoretycznie bez filtra powinien jakoś pracować :)
jeśli silnik stał dłuższy czas nieruszany to gaźnik raczej na pewno masz do czyszczenia..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-19 21:58:12 /


Silnik stał bardzo długo, nie ma gazu, kiedyś krótko na szczęście chodził na gazie, więc może jeszcze ta zasrana sadza do usunięcia. Wydechy oczywiście założę. Filtra paliwa nie ma jeszcze, a bena jest podawana z kanistra.

W ogóle to jest to silnik zaaplikowany do gaza 69, którym rajduję terenowo.

Czyli zmotam wydechy i czyszczenie gaźnika...

ale jak go przytykam to wkręca się jak szatan... :)))))

Student79 / 2005-04-19 22:06:02 /


w terenie powiadasz? a skąd jestes?

Tomar / 2005-04-19 22:24:18 /


http://www.capri.pl/services/user-info?id=3487

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-19 22:29:03 /


Tomar oto powyżej linka ratunkowa dla Ciebie ;)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-19 22:29:59 /


jesli to v6 2.0 i bierze lewe powietrze to zapewne z powodu braku takiej plastikowej zaslepki czy jak to nazwac ktora jest u gory zboku gardzieli
tak mialem w taunusie jak go kupilem
poprostu ktos zapomnial ja zalozyc :)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-19 22:36:42 /


Te zaslepki powinny byc 2 w solexie, jedna po lewej stronie na ciegnie ssania, druga na srodku z przodu silnika.

Mysza liil (EM) / 2005-04-20 07:12:23 /


ewidentnie pozatykane dysze i kanały i/lub popękane membranki w gaźniku. Bez filtra powinien całkowicie normalnie chodzić. jeżeli masz nieczynną pompkę przyspieszającą to będzie taki efekt: dodajesz gazu i się dławi i nie wchodzi na obroty, jak przysłonisz ręką dolot, to daje się wprowadzić na obroty.
Jeszcze jedno: a dałeś mu się rozgrzać? Jak robisz próby na zimno i ssanie za szybko się otwiera, to będzie dokładnie to samo.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-20 07:28:17 /


Dałem mu się rozgrzać:))) Sprawdzę gaźnik i tyle... eee kiedyśtam p. Marszałek znany tym i owym go regulował to może i nie ma prawa działać faktycznie.

Student79 / 2005-04-20 12:35:15 /