logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » transit po raz kolejny

transit po raz kolejny

witam! jestem w rozterce miedzy sierra kombi, granada kombi a transit najlepiej świniak. co wybrać ma to być duże i dobre na wyprawy! podzielcie sie ze mną swojimi doświadczeniam! piszcie!

olowaty / 2005-04-21 21:16:59 /


Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Dopóki ich nie określisz, nikt Ci nic nie powie, bo cięzko jest doradzać nie mając żadnych informacji. Najlepiej kup trzy i sam zadecyduj. Albo rzuć monetą.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-21 21:20:12 /


w wiekszosci wypadków bede jeżdził z grupka paru osób a pozatym mam sad owocowy wiec szykuje sie wożenie jabłek i takich tam!(nie śmiać sie ze mnie)
odrazu mówie ze nie szukam auta do zajeżdzenia az do śmierci klincznej!
a w weekendy czekają wypady na łono matury!

olowaty / 2005-04-21 21:34:20 /


dla mnie kolejnosc bylaby taka : granada na pierwszym miejscu potem transit a o sierce bym raczej zapomnial :)
pozdro
p.s. bo jak cos zawsze mozna do grandzi przyczepke przypiac :) i sie owoce zmieszcza

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-21 21:37:30 /


chodzi mi głownie o to zeby zwłaszcza posiadacze wymienionych modeli sie wypowiedzieli. choć za inne wypowiedzi też bede wdzieczny!

olowaty / 2005-04-21 21:42:21 /


co prawda bezpośrednim użytkownikiem nie jestem... ale moja siostrzyczka od paru latek.. jakichś 10 jeździ sierką kombi z 2,0 DOHC.. auto od zawsze jest zagazowane i ma przejechane już jakieś 240tyś km.. do tej pory nie było żadnych większych problemów z autem.. jedynie materiały eksploatacyjne, jakieś amortyzatory, no i 2 naprawy blacharskie po kolizjach :)) no ale to chyba wszystko z poważniejszych napraw.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-21 22:04:10 /


Mam doświadczenie tylko z Sierrą 2.0 L V6 z 1983 roku. Skrzynia '4'. Auto nie do zajechania, trochę trzeszczały plastiki i stukała z tylna półka. I to tyle. Ale Granada to inny klimat :)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-21 22:11:16 /


Polecam Sierrę, ale wydaje mi się że dla Twoich potrzeb jest trochę za mała.

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-21 22:41:33 /


jamialem 3 sierki mam granade i moge powiedziec ze sierra i granada to 2 swiaty granada jest duzo wieksza ale czasm jest utrudniony dostep do czesci ale jak pojeździsz granada to na sierre mozesz nawet nie chciec spojrzec sierra jest praktycznie bez obslugowa i zero klopotu z czesciami ale zeby ocenic przejedz sie najlepiej jednym i 2 bedziesz widzial sam jaka jest roznica jeslinie potrzebujesz wozic bog wieczego grani kombi ci starczy w 100% ja jak trzebazabieram 6osob i bagaz i jade na studia 100km w 1 strone i nikt nie narzeka na brak komfortu a transit nie daje juz takiej frajdy jak granada czy sierra i ceny czesci sa duzo wyzsze (klocki amorki itp)

michałP / 2005-04-22 00:07:16 /


Transit ma 0 komfortu w porównaniu z Granadą. Długość paki w granadzie nawet większa niż w transicie ze standardowym rozstawem osi, jak się obali przednie oparcie :) Części do Grani są dostępne, tylko przeważnie "nie ma w magazynie", ale 3 dni i się znajdują. Jeśli coś ma służyć także celom wycieczkowym polecam granie.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-22 08:34:31 /


polecam granade ;) nie mam takiej ale mam consula i wiem co to jest komfort jazdy :D a grania kombi baaaardzo pojemna jest ;)

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-22 08:41:43 /


faktycznie jeźli o komfort chodzi to grandzia nie ma sobie równych ;] a wersja kombi przy swojej masie wręcz płynie po naszych dziurawych drogach :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-22 08:50:15 /


Granada kombi.
Swoim karawanem przewoziłem 44 25-ciokilowe worki zaprawy na jeden rzut. Tak, dobrze liczycie. 1100 kg. + ja i żona. 20 km. tylko pod odbojniki podłożyłem kołki, a w tylne koła wbiłem po 3,5 bara.
A o komforcie karawana nie trzeba przekonywać.
Jedyny problem to obsługa tego samochodu. Musi być z sercem. Na odwal się nie da.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-22 09:17:05 /