logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » sklepy,warsztaty,fachowcy » Fachowiec od gaźnika

Fachowiec od gaźnika

Witam,
Poszukuje dobrego fachowca od gaźników w Warszawie i okolice lub Rzeszów i okolice.
Z góry dzięki

robson105 / 2005-05-17 11:34:39 /


Dobrego w Warszawie... hmm to ja osobiście znam tylko jeden adres godny polecenia:
na Szarych Szeregów
Gościu nie jest tani, bo stawki ma jak chirurg naczyniowy, ale się zna i co ważne za Capri bierze się osobiście. Przy okazji pozdrów go od byłego własciciela czerwonego 2.8 na gaźniku :)

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-17 12:47:06 /


no ten na Szarych Szeregów faktycznie zna sie na rzeczy, jesli chodzi o okolice Wawy to Pruszków ul. Królowej Jadwigi 20 wjeżdżając od ul. Promyka jest to po lewej stronie szyld pt. "regulacja zaworów, gaźniki..." opisuje tak dokładnie bo tam ze 3 warsztaty są, nuemer tel. 7586724 od 8 do 17tej. Najlepiej zadzwonić i sie umówić. aha no i z pewnością będzie taniej niż w Wawie, ale czy tak samo dobrze to nie wiem, w każdym razie po wizycie u tego kolesia zawsze wszystko chodziło jak w zegarku.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-17 13:28:48 /


Tak jak napisał Rayo, dodam tylko:
Wiesław Pietrzyk, ul. Szarych Szeregów 1, tel. 6326951, od 7 do 16.

PiotrekFCapri / 2005-05-17 14:22:13 /


Podobno najlepszy gaźnikowiec (chyba ul.Zajęcza) jest na tyłach salonu Forda przy ul.Dobrej. Za montaż i regulację gażnika chciał około 300-400zł. Niestety drogi ale za jakość się płaci. Chciałem zakupić u niego duży gaźnik do mojego 2.8 i pierwsze pytanie jakie mi zadał brzmiało : Szykuje pan auto do sportu czy jazdy cywilnej?" - mile mnie to zaskoczyło. W końcu go nie odwiedziłem bo gaźnik kupiłem gdzie indziej ale wg opowieści znajomych ten gość to mistrz.

Śmietan / 2005-05-17 15:06:16 /


Dokładnie. Zjeżdzając z mostu Świętokrzyskiego skręcić w Dobrą. Za salonem forda jest brama, a w niej wspomniany gaźnikowiec. Robiony był tam kiedyś gaźnik "dziwki" Spawna. Został on wtedy ustawiony na jak najleprze osiągi i muszę przyznać, że robota była dobrze wykonana. Mogę go polecić. Tyle, że zupełnie nie pamiętam ile zapłaciłem.

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-17 15:14:17 /


Ktoś kiedyś wspominał o dobrym gaźnikowcu w Łomiankach lub okolicy...... ale nie mogę znaleźć tego wątku. A przydałby się taki namiar, bo moje 2.3 pali jak smok.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-17 15:23:15 /


Jezeli chodzi o gaznikowca na Dobrej to sa rozne opinie, znam pare przypadkow, zegaznik byl tak ustawiany, ze samochod palil wiecej niz przed ustawieniem, mi, nie powiem zawsze wszystko w porzadku ustamwiali, wiec z kolei z wlasnego doswiadczenia moge powiedzec, ze OK, z drugiej strony tak wg mnie zawsze mieli bardzo wysokie ceny, poza tym nie maja zestawow naprawczych do Solexow serii EEIT :( co do Lomianek- nie wiem nie robilem u nich gaznika.
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-17 16:09:45 /


Faktycznie ten gość z ul.Dobrej jest dobry .Ja u niego za wymianę bebechów w gażniku + regulacja w tamtym roku zapłaciłem 450 PLN .Pełen profesjonalizm!!!

dzida .M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-17 16:11:15 /


O gażnikowcu w Łomiankach pisał Gryziu , pewnie ma tam jakiś namiar.

dzida .M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-17 16:13:28 /


http://www.capri.pl/forum/4119d95e63cd9&t=323030352d30322d31382031363a30353a3438

"ETER-MOT
Dziekanów Leśny
Ul. Marii Rodziewiczówny 5/7
tel. (22) 751-19-53
Mają zestawy naprawcze do różnych gaźników, a także zajmują się regeneracją.
Ostatnio robili mojego Webera i nie narzekam.

gryziu liil [2004-09-28 11:14:20]

liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-17 17:59:09 /


Gryziu, niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi !!!
:-)))

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-18 13:56:43 /


Hehe
Grubych i pyskatych :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-18 14:03:38 /


Informacja z ostatniej chwili, poniewaz wlasnei nie maja w Eter Mocie gaznikowca, nie moga zrobic gazniika na miejscu (ani regulacji) w zwiazku z tym albo wysylaja gaznik do kogos, albo trzeba korzystac z innego zakladu
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-18 14:32:07 /


A wiadomo dokąd wysyłają te gaźniki?
Hmmmm..... słyszałem też, że na Gocławku na Szpaczej (chyba) jest jakiś starszy pan, co "od zawsze" gaźniki naprawia. Tylko czy dobrze? I czy tanio?

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-23 09:03:37 /



Wojciech Bączek
ul Omulewska 13, Warszawa
woj. mazowieckie
tel. (22) 810 86 77

Starszy człowiek, który od niepamiętnych czasów serwisuje gaźniki we wszystkich starszych warszawskich Volvo. AFAIK Bączek robi tylko gaźniki i nic więcej. Czasami potrafi wpaść w zachwyt nad jakimś rzadko spotykanym trupem dostarczonym mu do reanimacji. Osoba warta polecenia.

Gabriel / 2005-05-25 01:17:31 /


moj znajomy byl u wymienionego wczesniej gaznikowca z Pruszkowa
tyle ze z Gazem
i jest bardzo zadowolony gosciu starej daty co siedzi przy tym od zawsze z pasja i poprostu zna sie na tym co robi

Szymon Bluntowski / 2005-09-07 16:43:51 /


Mogę cos dorzucic niestety niepochlebnego na temat pana Pietrzyka, od niego zakupiłam regenerowany gażnik za 400 zł, przyjechalam po miesiącu ponieważ nie podobały mi sie zbyt wysokie obroty, wiec pracownik tego zakładu obniżył je, pech chciał ze w trakcie drogi do domu, samochod zaczął miec problemy z ruszaniem, osiagał b. wysokie obroty, ale nie przyspieszał, wiec wróciłam do warszatu i pytaniem ze nie wiem co sie dzieje, ale cos jest nie tak,(potem sie okazało ze spalilo sie sprzegło) reakcja pana Pietrzyka zdumiala mnie i to bardzo, zostałam wyzwana od...roznych takich, ze jak smiałam powiedziec ze cos jest nie tak, przeciez z jego strony wszystko gra. Super tylko moje pytanie brzmi czy warto krzyczec na klienta (który nie musi znac sie na wszystkim?) i wyzwac go?!!! wydaje mi sie to dziwne, w kazdym razie facet na mnie sie obrazil i zostałam wyrzucona za drzwi. Gratuluje temu panu "milej" obsługi, moze jest fachowcem ale oprócz tego gburem i chamem!!!
Przychodzi taka i cos chce...., przypomina mi sie pewien kadr z filmu: tych klientów nie obsługujemy... te czasy wcale nie mineły dla niektorych..

Agaton / 2006-12-04 10:36:25 /


zgadzam się bo do dzisiaj klijent w polsce jest jak w kabarecie Smolenia i Laskowika za sklepem czy jakos tak:)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-04 11:08:28 /


Dołączam się do pochwał pana Bączka z ul. Omulewskiej . Bardzo dobry fachowiec, słowny i przyjaźnie nastawiony do klienta. Ceny konkurencyjne ! Polecam !

KO-ZI / 2006-12-07 22:33:43 /


A czy ktoś może był i zna pana Włodzimierza Sierpińskiego z Pruszkowa-ma zakład przy al.Jerozolimskich 462 (jadąc do Wawy - z lewej strony przed Tesco).
Za pełną regulację 2.8 (regulacja zaworów, ustawienie zapłonu, ustawienie gaźnika, analizator spalin) winszuje sobie 300zł- więc chyba nie aż tak drogo (pisaliście, że niektórzy tylko za regulację gaźnika 450zł potrafili brać...)
Jedyna rzecz-czy facet zna się na rzeczy - czy ktoś już u niego coś robił-czy jest godny polecenia?
Aha - za pełne ustawienie silnika z jedną głowicą (ohc) - 240zł, v6 - 300zł

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-21 23:33:01 /


Pamiętaj, że regulacja starego gaźnika to nie wszystko. Zdarza się, że trzeba wymienić wiele mniej lub bardziej drobnych elementów. U wskazanych wyżej fachowców cena 400zł za "usprawnienie" gaźnika częśto zawiera części za 150zł.

Śmietan / 2008-04-22 08:41:55 /


Spoko-ja mam wszystkie nowe dysze/membranki itp. Gaźnik w zeszłym roku regenerowany - pozostaje regulacja, bo się zesrało na benzynie. Stał zimę pod wiatą. Odpalił od razu, ale chwilę pojeździł i coś się właśnie na benzynie popsuło. Zalewa go beną-można jechać, ale tylko na minimalnie wciśniętym gazie. Przy próbie przyspieszenia-jakby ktoś odcinał paliwo...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-22 14:06:16 /


602-734-893 przy trasie torunskiej.

Cezar2,3v6 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-22 15:51:47 /


czesci czesciami a inna sprawa czyszczenie calego gaznika w ultradziwekach z tego co w kazdym zakatku uroslo przez tyle lat, w kazdym kanaliku, komorze, wszedzie gdzie tylko moglo, nierzadko likwiduajc przeswit

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-22 17:27:19 /


a tak z ciekawości to ile takie czyszczenie ultradzwiękami kosztuje?

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-22 17:32:31 /


tak jak chlopaki wyzej pisali za solexa do v-ki z nowymi wszystkimi dyszami, membranami, czyszczeniem wszystkiego co sie da, regulacja - od zdjecia z silnika samochodu ktorym przyjechalmem do zalozenia i wyregulowania na analozatorze spalin na szarych szeregow w wawie 350. ale wyglada tak ze mozna z niego jesc

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-22 21:08:07 /


No to Ci powiem,że przepłaciłeś
Za to samo w Pruszkowie ( z tym,ze mnie robił Webera do 3,0 Essex) dałem 250.

Pzdr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-22 22:48:06 /


I dopiero teraz o tym mówisz?!??! Oj Palio Palio...
W którym miejscu w Pruszkowie?

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-22 22:49:39 /


dopiero teraz wszyscy mowia, a jak szukalem to jednak tylko Pietrzyk z szarych szeregow byl.

coz, nie zaluje, nie mam na co naerzekac, stowkie moze kiedys sobie odbije :)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-23 21:43:40 /


Jestem po wizycie.
Warsztat "Gaźnikowiec" przy Al.Jerozolimskich w Pruszkowie (niedaleko Biedronki za Tesco :)
Regeneracja, oczyszczenie, ustawienie gaźnika, regulacja ssania el. Ustawienie zapłonu i regulacja na analizatorze spalin.
Jedna membranka musiała być dorobiona.
Wszystko kosztowało mnie 240zł
Autko świetnie teraz pracuje zarówno na gazie jak i benie.
Myślę, że fachowiec godny polecenia.
Miły gość poza tym, pozwolił mi przyglądać się pracom, wszystko tłumaczył.
Jakby się coś działo-udzila gwarancji, można podjechać do rególacji jakby się coś działo w najbliższym czasie.
Ogólnie naprawdę pozytywne wrażenie.

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-28 14:05:19 /


to widać, że ma "różne" ceny, nie koniecznie stałe, ale rzeczywiście gwarancja jest i to "respektowana" :)
PS. to dlatego widywałem Twojego dziobaka pok PKP Pruszków :)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-28 20:43:08 /


Prośba o pomoc ekipę z Wrocławia. Kolega, który jest posiadaczem Mitsubishi Sapporo '79 szuka ogólnego mechanika, oraz speca od gazników ( w tym aucie są 2 pionowe webbery). Znajomek właśnie się przeprowadził do Wrocka i chciałby tam serwisować auto, a nie zna tam nikogo ze starym autem. Plizzz help

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-08-09 15:10:51 /


jesli wrocław to tylko stefania garbień
ul smętna na sępolnie

puzon323 / 2009-08-09 22:45:41 /


oo dzięki - a jakiś ogólny mechanik? ktory nie boi się włożyć rąk do 30 letniego auta?

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-08-10 15:20:21 /


Omulewska-polecam. Pan nawet podpiął mnie pod komputer, bo miał dyskietke do capri;))

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-08-12 00:26:29 /


Buhaha, coś na zasadzie jak Halama podpinał świni internet ;P -I co? -I nic :D

Mysza liil (EM) / 2009-08-12 01:09:58 /


oo dobre dobre - to elektroniczne japonskie gazniki chodzą jak zegarki z melodyjkami - tylko na komputerze da sie zrobic regulacje :)

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-08-12 09:16:28 /


Ja mam dwa doświadczenia z gaźnikowcami:
1) Warszawa, Rzemieślników 13 - miałem problemy ze ssaniem (teraz wiem, że szwankował bimetal) - jest tam starszy dziadek od gaźników (nie właściciel), zrobili, wzięli kasę (nie pamiętam ile) i po jakichś dwóch tyg problemy wróciły. Dzwoniłem, żeby się umówić, ale już na poprawę nie byli chętni, żeby ktoś został po 17:00 (na przyjęcie auta zaczekali, bo po pracy mogłem tylko), więc musiało minąć kolejnych kilka tygodni zanim mogłem się zwolnić z pracy. Jak przyjechałem w końcu, dziadek otworzył pokrywę filtru powietrza i zaczął mi wmawiać, że stary samochód (bo dymek leci z odmy) i że coś tu było grzebane... Poprawili, wróciłem po odbiór a dziadek każe mi się rozliczać, ja mówię, że nie widzę powodu, bo to poprawa, no to kazał mi z właścicielem gadać, który się zgodził, żebym nie płacił. Poprawa nie pomogła, problem nadal się pojawiał
2) Pruszków, Al. Jerozolimskie 462 - koleś uprzejmy, wszystko tłumaczy, wziął z dorobieniem bimetalu chyba 350 zł (100 za bimetal) i daje 3 m-ce gwarancji. Powiedział, że muszę jeszcze wymienić przyspieszacz zapłonu i wytłumaczył mi jak mam to zrobić. Powiedział, że ssanie jest na 80% dobrze ustawione i jakby za długo działało, to na gwarancji mi doreguluje (bo nie chciał, żebym mu na noc zostawił auto). No i za długo trzymało, więc umówiłem się na poprawkę. Przy odbiorze stwierdził, że zapłon oszukali bo przyspieszacz nie działał i teraz jak jest dobry przyspieszacz to musieli zmienić zapłon i przeregulować gaźnik i zażyczył sobie "tylko" 50 zł ponieważ miałem gwarancję. I teraz - zapłon ja zmieniłem bo był mulasty - ich zmiana zapłonu wróciła do tego co było (bo zaznaczyłem sobie), więc argument z tym, że wtedy oszukali zapłon jest fikcją. I nadal z tym samym ustawieniem zapłonu jest mulasty - nie wnikam dlaczego na "prawidłowym" ustawieniu jest mulasty, chodzi oto, że regulowali i za pierwszym razem i za drugim razem na takim samym zapłonie, więc po co kit, że z powodu dobrego przyspieszacza musieli przeregulować wszystko i za to 50 zł. Wygląda mi na to, że przeregulowali ssanie i przyspieszone obroty, bo mieli wreszcie okazję zobaczyć silnik wyziębiony (powiedziałem, że zostawiam auto na 2 dni) - czyli poprawili to, czego nie udało im się zrobić za pierwszym razem, bo nie chcieli auta na noc, a może dlatego, ze pojawił się dobry przyspieszacz. Ssanie i przyspieszone obroty teraz bardzo ładnie się wyłączają. Mam mieszane uczucia - z jednej strony teoretycznie z powodu zmienionego przyspieszacza mogły też regulacje gaźnika wymagać poprawy, ale z drugiej strony, gdyby za pierwszym razem powiedzieli mi - Panie albo zostawiasz Pan auto na parę dni i dokupujemy przyspieszacz, albo jedzie Pan teraz do domu i potem będzie płatna poprawka - to byłoby fair, natomiast usłyszałem: Jedź pan do domu, na 80% będzie dobrze. Sami osądźcie czy należało się 50 zł...

Matdab / 2010-02-05 12:06:34 /


Na temat p. Sierpińskiego - "gaźnikowca" z Pruszkowa mam ugruntowane zdanie od lat. Na początku mojej przygody z Taunusami, trafiłem własnie do niego na naprawę gaźnika. Wracałem na poprawki s i e d e m (!!!) razy, a kosztowało mnie to parę stów. Szukał przyczyn wszędzie i zawsze madrze udzielał "fachowych" porad.

Zirytował mnie do tego stopnia, że kupiłem dwa kolejne gaźniki i sam z książką w ręku zmontowałem jeden. Pojechałem pod kolejny Pruszkowski adres na ul. Królowej Jadwigi. Ponieważ nie chcieli się dotykać do gaźnika, który miałem w aucie, poprosiłem o montaż swojego "domowej roboty". Zgodzili się w cenie 90 zł ;)

Przez kolejne 5 lat na nim jeździłem. Więcej nie odwiedziłem już żadnego "fachowca" w Pruszkowie.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-05 13:35:52 /


Polecam warsztat na Omulewskiej. Starszy Pan Bączek już niestety nie żyje, teraz prowadzi to syn, ale również świetny fachowiec i uczciwy

moraw / 2010-09-14 14:48:53 /


Gdyby ktoś jeszcze szukał - polecam Pana Bączka z ul.Omulewskiej w Wawie. Silnik i gaźnik po regulacji i czyszczeniu w mustangu z 66r. nie chodził chyba tak od nowości :) Świetny fachowiec i uczciwy, za regulację i czyszcznie gaźnika zapłaciliśmy 100zł. Osoba warta polecenia.

melasia / 2014-06-05 11:56:35 /


Witam

Czy ktoś coś o kimś co by wyregulował gaźnik w 2.0 v6 ?? Najlepiej w Kielcach....

Pawel1982 / 2014-09-18 20:29:43 /


U mnie dokładnie to samo, w Łodzi.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-09-18 23:08:13 /


https://maps.google.at/maps?q=Kielce,+Poland&hl=de-AT&ll=50.881289,20.568016&spn=0.005733,0.014302&gbv=2&fb=1&gl=at&hnear=Kielce,+Powiat+Kielecki,+Heiligkreuz,+Polen&t=h&z=17
Swego czasu na malikowie (ul piekoszowska) byl jeden taki co sie nawwet na gaznikach znal. Czy dalej jest nie mam pojecia. Dokladnie tez nie jestem go w sanie zlokalizowac :( Nawet nie pamietam czy byl przed czy za obwodnica...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-09-19 09:49:28 /


chłopaki, jedźcie nad morze....
:-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-09-19 11:38:53 /


Bez wyregulowania gaznika to nad morze dotre w jakies 3 dni :-)

Pawel1982 / 2014-09-20 21:59:18 /


A w którą część bałtyku celujesz?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-09-20 23:25:51 /


Zagramanicę Panie drogi, a jakże?? :P

Pawel1982 / 2014-09-22 18:55:29 /