logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » problem z silnikiem fiatoskim 903ccm, 52km!!!

problem z silnikiem fiatoskim 903ccm, 52km!!!

witam!

posiadam taki silnik zamatowany w ogrinalnej kascie o nazwie fiat 850 sport coupe! problem polega na tym ze silnik kreci na swiece dwie,badz jedna! na dodatek dziejes sie to na wszystkich czterech swiecach w roznych kabinacjach!kable nowe, swiece NGK(przejechalem na nich okolo 10km), aparat zaplonowy sprawdzony przez byly polmozbyt:) kilka poprzednich kapletow swiec dostawalo przebicie miedzy rdzeniem a gwintem! ktos mi mowil ze to elektryka wadliwa, ale tez slyszalem ze to od strony sinika! dzieki za pomoc!

pozdrawiam
jędek

jędrek / 2005-05-18 22:58:37 /


wiem ze to nic nie wniesie do sprawy ale ten Fiacik to taki biały jest? a moze czerwony? Bo ostatnio takie widywałem. (zaraz będzie zjebka)

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-18 23:01:29 /


kompresje to to ma ?? ogolnie poszukaj na forum czemu fura moze nie palic na jeden gar. jak bedziesz mial straszny problem to napisz na taunus_73@tlen.pl

nmd / 2005-05-18 23:44:14 /


Jak rozumiem nie zakupiłes owego auta przedwczoraj w stanie unieruchomionym i teraz próbujesz odpalić go po raz pierwszy. W przeciwnym razie zdążyłeś pewnie zauwazyc, że silniki typoszeregu FIAT 100G kręcą się w odwrotną stronę niż we wszystkich normalnych autach. Wielu "mechaników" młodego pokolenia w oparciu o pierwszy rzut oka uważa ten silnik za identyczny z "prawoobrotowym" Fiatem 127-903cc, w wyniku czego myli kolejność kabli, a efektem zawsze jest wówczas praca na dwie świece.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-18 23:44:15 /


skoro już mamy kąbinacje i kilka kąpletów świec ..... to może winna jest

PĄPA

wody ....


hehehe

PS. to nie jest forum o Fiacie - wiec z przyczyn technicznych odpowiedziałem tylko z zakresu ortograficznego

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-19 00:23:42 /


o sorry jeszcze ZAMĄTOWANY ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-19 00:26:31 /


z a m a t o w a n y ;] na amen:))

Rasta Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-19 00:30:40 /


Krk4m, gwarantuję że nie wiedział że się kręci w lewo.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-19 06:59:14 /


nie wiem czy zauważyliście, ale jest to kolejna osoba zarejestrowana 16.05.2005 która wyskakuje z debilnym (moim zdaniem) postem. Zbieg okoliczności?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-19 08:44:39 /


oooo kolejny imiennik i to zarejestrowany 16 go maja, w zwiakzu z tym dla moich imiennikow najlepsze zyczenia z okazji jedynych naszych w roku imienin :) a teraz jeszcze jedna sprawa- drogi imienniku nie-rasta, czy nie chcialbys uzyczyc mi tego ciekawego silnika do projektu mototrawnika? pytam tak przy okazji bo Trojkat nie odpowiedzial na moja oferte dotyczaca 2.9 :(.. tylko mnie koledzy nie bijcie ze mam pomysl wstawienia do trawnika silnika nie od Forda
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-19 08:44:44 /


hmm zostałem do tablicy wezwany w związku z 2,9.. tylko niepamiętam poprzedniego pytania związanego z tym :)) no ale jeśli masz duży trawnik to i 4,0 Ci pożycze :))
ale pod jednym warunkiem! pomożesz mi przenieść napęd!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-19 09:28:09 /


Fiatowskie silniki nie są za dobre. Polecam wstawienie silnika ze Sprintera.

_Domage_ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-19 09:44:44 /


oj to chyba deal nam nie wyjdzie Mistrzu Trojkacie, bo do przenoszenia napedu to ja za slabowity w recach jezdem :) a co do silnika ze Sprintera to nie chce, bo jak mi z trawnika taki sprinter wyjdzie to go nie bede ganial bo w klulasach tez jezdem slabowity :)
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-19 09:49:51 /


silnik kreci sie w strone w ktora ma czyli w lewo! jak go odpalilem pierwszy raz to szed jak pszczolka! jakies 4 miesiace nie byl odpalany a jak juz odpalilem po przerwie to jest kicha! chodzi na tym jednym garku czy dwoch ale jak komar! kawalek nim jechalem nawet ale nie bardzo mu to szlo! a pisze tutaj bo na forum fiata nikt nie byl mi w stanie odpowiedziec na to pytanie! myslalem ze tutaj sie dowiem czegos ciekawszego ale widze ze tu niektorzy nie wiedza co to forum!

jędrek / 2005-05-19 13:22:54 /


Jędrek wierz mi że tutaj ludki wiedzą co to jest forum i jest sporo osób z ogromną wiedzą.. ale jest to FORUM FORDA! przy rejestracji napewno miałeś do zatwierdzenia regulamin tego forum.. ale go olałeś!. wiec w odpowiedzi ludki olewają Twój temat.. chyba nic w tym dziwnego :)

w Twoim przypadku wtystarczyło poszperać trochę po forum bo podobne przypadki były opisywane.. silnik fiata zasadą działania nie różni się od fordoskiego wiec mogłeś to przełożyć na swoje potrzeby..



Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-19 13:39:44 /


człowieku odpuść sobie ....

nie wiem czy czytałeś regulamin
http://www.capri.pl/terms-of-use

ale zwróć uwagę na punkty: 1, 4, 6 ....

przeczytaj, otwórz okno, odetchnij świerzym powietrzem, przemyśl sprawę i wtedy się zastanów czy aby napewno niektórzy nie wiedzą co to jest forum ...
a może niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem?

mimo wszystko pozdro

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-19 13:40:08 /


Jezu, to tu jest jakiś regulamin??? To nie jest forum ogólnofiatowe? Coś podobnego, idę sprawdzić... :D
To byłem ja, Jarząbek.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-19 14:29:27 /


Jędrek, dostałeś konkretną odpowiedź od jednego z forumowiczów, dodatkowo ja wskazałem Ci go po raz wtóry. A ty nadal z maniackim uporem ciągniesz tą sprawę na forum. Wierz mi że są tu ludzie nieposiadający Fordów, ale nie wywlekają tego na forum. Przeczytaj jeszcze raz odpowiedzi i pomyśl do kogo odezwać się prywatnie, nawet na telefon, żeby otrzymać najlepszą pomoc jaką możesz i do tego nawiązać niezwykle cenną w Twoim przypadku znajomość.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-20 09:07:46 /


No coz, takie cos moze sie zdarzyc w kazdym samochodzie, wiec w drodze wyjatku nie wstawie obrazku z czolgiem tylko napisze, ze:
skoro silnik nie bardzo chodzi i padaja swiece to pewnie masz cos nie tak z zaplonem, na przyklad na duza przerwe na platynkach (i zbyt wysokie napiecie iskry), zle swiecie (zla przerwa, zla cieplota), jakis problem z cewka.
Jezeli kupowales nowe kable to mozliwe ze one sa winne, nowe nie znaczy dobre, dzisiaj wiekszoszc kabli jest przystosowana do wyzszego napiecia jakie wystepuje w zaplonie elektronicznym i nie chodza poprawnie w starych silnikach.

A poza tym jezeli wchodzisz na forum Fordow i jebiesz ludzi za to, ze nie odpisuja w temacie "jak naprawic fiata", to znaczy ze to ty masz problem ze zrozumieniem co to forum!

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-22 00:12:54 /