logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » 2.9 wydaje dziwny odgłos przy dodawaniu gazu... Do posłuchania na youtubie.

2.9 wydaje dziwny odgłos przy dodawaniu gazu... Do posłuchania na youtubie.

Nie podoba mi się odgłos jaki wydaje sinik w moim fordzie.
Przy dodawaniu gazu pojawia się specyficzny przydźwięk w tle. Mi się kojarzy z np. odgłosem malucha na jedynce albo corsą na wsteczym :P Takie wziiiuuut.

https://www.youtube.com/watch?v=_0ZjH2tWBe8&feature=youtu.be

O co chodzi słychać przy 13 sekundzie, następnie dość wyraźnie od 34 sekundy oraz w 44-45 sekundzie.

Jak widać na filmie- nie jest to ani alternator ani pompa wody...

Cóż to może być?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-08-25 00:33:04 /


moim zdaniem gdzieś jakiś wąż podciśnienia/serwo puszcza... to piszczenie takie? poza tym, cuś klepie (jak wał o miskę)... albo hydraulika niedomaga...ale tego z wideo nie da się stwierdzić...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-08-25 09:38:55 /


Podbiłem wysokie i średnie tony oraz obciąłem bas aby wyszczególnić ten odgłos...
Wskaźnik ciśnienia oleju pokazuje 1/3 skali na postoju i połowę w czasie dodawania gazu. W poprzednim 2.9 jak miałem padnięte popychacze to wskazówka wisiała ledwo nad czerwonym polem. Można przyjąć, że hydraulika coś tam działa jeszcze...

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-08-25 10:16:10 /


U mnie taki odgłos wydaje chyba wężyk podciśnienia od serwa. Założyłem jakiś miękki i teraz przygniata go i gwiżdże.

sadek / 2015-08-28 14:21:48 /


U Larrego kiedyś tak piszczał filtr oleju. Co ja się naszukałem źródła tego piszczenia....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-08-28 18:00:23 /


Po dzisiejszej jeździe mam wrażenie, że to... termostat :D?!?! Wykluczyłem pompę wody, bo odgłos też był słyszalny bez założone paska. Ale dziś okazało się, że milknie gdy termostat się otworzy i woda popłynie na chłodnicę.
Nie no, to nie termostat, ale definitywnie ma to związek z osiągnięciem temperatury przez silnik.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-05 21:05:40 /


Jak dla mnie to ten silnik w ogóle nie brzmi, Tam "wszystko" pięknie słychać, prócz dźwięku silnika. Zatkaj korek (ustawiany do mikrofonu) i sprawdź kolektory wydechowe.

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-05 22:26:44 /


I zdejmij te "Fujary" z dolotu- masakra
ps Ciekaw jestem co wisi na dole ;)

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-05 22:29:47 /


Fujar już nie ma- są zwykłe dwie typowe gumy jak w scorpio do filtra powietrza.
Niestety ze względu na brak miejsca są podłączone dwa stożki.
Kolektory... no fakt - sprawdziłem i trochę popierdują na łączeniu z resztą wydechu.
Dobra, jutro to nagram czymś lepszym niż telefon i wrzucę, bez podbijania wysokich tonów - w rzeczywistości nie jest tak źle... Zapierd@l@ jak szalony skurwesyn :D Na poprzednim 2.9 nie było połowy takiego przyspieszenia...

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-05 23:01:24 /


Kiedys mialem dziwne piszczenie z silnika, powymienialem pompe wody, alternator, wisko i dalej to samo. przyczyna okazala sie prozaiczna: byl to przytkany korek oleju na pokrywie zaworowej, w srodku jest wypelnienie z siatki metalowej i to powodowalo ten zajebiscie irytujacy swist.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-06 07:11:57 /