logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » przesuniecie kol

przesuniecie kol

kola [most]sa przesuniete ze z jednej strony ocieraja o nadkole a z drugiej jest luz,prowadzi sie dobrze,ale jest krzywo czy to ktos ma?[capri-kola tyl]

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-15 22:29:46 /


ściągnij resory i wymień tuleje w nich.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-15 23:01:58 /


zobacz na drążki reakcyjne mostu - widać ktoś je założył na pałe.

Mają regulacje odległości poprzez wkręcanie/wykręcanie na gwincie.


Przy okazji zauważe że mam podobnie tj. lewe tylne koło jest bliżej przodu auta niż prawe - ale u mnie drążków akurat nie ma założonych bo kupiłem bez nich a auto nie jeździ.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-15 23:07:44 /


ale przyglądając sie zdjęciom Caprika Arniego też wychodzi że lewe tylne jest bliżej przodu auta a prawe tylne jakoś bardziej z tyłu. Różnice są nieznaczne ale widoczne.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-15 23:11:49 /


kola nie sa przesuniete przod tyl tylko lewo prawo

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-15 23:26:05 /


a taki bajer - u mnie koło prawie trze o nadkole bieżnikiem opony po lewej stronie ;-) myślałem że u Ciebie wystąpiło coś podobnego

jeśli chodzi o ustawienie mostu na szerokości auta to niestety nie wiem czy jest jakoś przesunięty fabrycznie. Przypuszczalnie nie.


Ciekawe że jak przykręcałem RSy 7x13 to z prawej weszło spokojnie na szpilki i przyłapało na 2 zwoje gwintu - a z lewej ni cholery - musiałem zdjąć bęben żeby dokręcić felge ;-) miał ktoś podobnie ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-15 23:34:40 /


sprawdz czy poloska sie nie wysunela - zobacz czy nie ma szpary pomiedzy bebnem a tarcza kotwiczna
jesli masz luzy na tulejach resorow to most bedzie sie przechylal na jedna strone

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-16 00:44:30 /


Witam. Się zastanawiam czy coś jest nie tak z moimi nadkolami czy może most krzywo siedzi. A więc wspawałem reperaturki nadkoli, ustawiłem je trzymając się błotnika wewnętrznego , może minimalne odjechałem w którąś stronę jednak linia auta zachowana. A gdy założyłem koło to widzę że jest przesunięte ku przodowi. Auto było kombinowane przez kowala tuningowca także wszystko jest w nim możliwe ale że aż tyle się pomyliłem z tym nadkolem?? a może "ten typ tak ma".

ste-fun Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-27 20:27:04 /


Odkręć most od resorow i ustaw tak, zeby bylo rowno.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-27 22:28:45 /


Na moście to chyba o kila mm sie da przesunąć a tu brakuje kilku cm....

Kilgore / 2010-08-27 22:43:01 /


jak zawieszenie , będziesz miał w specyfikacji mniej offroadowej to koło będzie tam gdzie trzeba... no chyba ze masz róznice miedzy lewa a prawa strona auta to juz inna kwestia

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-28 01:05:38 /


Perana może masz racje tez się nad tym zastanawiałem zobaczymy jak będzie obciążone, teraz jest kompletnie wybebeszone a jak nie to to co?? Jeszcze raz nadkole spawać?? nie chcę się znów cofać

ste-fun Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-28 08:42:13 /


bedę dziś w strzelcach ;] moge to ogladnac;]

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-28 09:37:16 /


Przecież położenie nadkola determinuje Ci także próg więc jeśli go nie ruszałeś to nie ma mowy o błędzie.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-28 10:59:51 /


ja nie ruszałem ale jak pisałem samochód został naruszony i to w sposób drastyczny przez poprzednich włascicieli

ste-fun Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-28 13:47:33 /