logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Stuka i puka!!!!!!!!!!

Stuka i puka!!!!!!!!!!

Mam skorpio i ja wiadomo jest tam lamany most z przegubami,i wlasnie chyba jeden z nich sie odzywa przy mocnym przyspieszaniu zaczyna stukac i przy ostrym hamowaniu silnikiem,jak rowniez jak zbiera sie łuki ostre (z reguly w prawo jak skream to slychc chyba prawą strone) lewa jest raczej cicha.
Co na to poradzic,wymiana to sstatecznosc bo z gotowką krucho.
DORADZCIE COS!!moze zamienic przeguby stronami????

Tomas / 2002-10-30 21:48:49 /


ma tak samo (w Grani) he he - ja skręcam w lewo i słyszę lewy....
stuka niemiłosiernie, czasem trochę przestaje i znów stuka, i tak od roku, ale nie ma wyjścia, właśnie zabieram się za wymianę, (na używany, mam z innego auta którym jeździłem i wiem że jest OK)
---musiał ktoś tą Scorupą za bardzo TOPIĆ laczki ........

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-30 22:04:01 /


Hhehehe troszke gumy tym wypalilem ,z resztą jak go kupilem to byly wsadzone jakies stare wąskie birznikowane opony do wyrzycenie wiec tak ztopilem je ze druty wylazly;)))))))))

Tomas / 2002-10-30 22:11:04 /


Fajnie, fajnie chłopaki, ale następnym razem DO FELGI !!!!!!!!!!! :-)))))
A do Scorpio chyba pasują od Grani, ale nie jestem pewien

Mysza liil (EM) / 2002-10-31 06:27:00 /


Ale ponawiam moje pytanie poczatkowe o ten przegub,czy ktos jest w stanie cos doradzic??????????????????????????????

Tomas / 2002-10-31 21:45:37 /


poprostu sąwyrobione duże luzy na przegubie ( frezach) i to powoduje pukanie, a że o\pzy skrętach, to przecież wina mechanizmu różnicowego.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-31 22:06:32 /


Mowisz ze mechanizmu roznicowego,to co w koncu jest spiepszone ,i przegub i mechanizm roznicowy?????jak to zrobic???

Tomas / 2002-10-31 22:47:57 /


sam przegub, bo jak napisałeś przy skrętach to przy każdym skręcie siła jest przenoszona na jedno koło, tak wię ten moment powoduje szarpanie lekki i stukanie. miałem ten problem, tylko ze ja wstawiłem nowe półosie razem z przegubami. i cacy, moge dalej laczki palić,

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-01 09:58:13 /


Niewiesz ile moze kosztowac do skorpio sam przegub,napisales ze wstawiles cale polosie z przegubami wiec wnioskuje ze same przeguby tez mozna wymienic????????

Tomas / 2002-11-01 21:33:57 /


Ile moze kosztowac półoska do granady ???? Czy szybciej wyrobią sie frezy na półośce czy na przegubie??? Pytam gdyz nie wiem czy wymieniac wszystko czy tylko przeguby ....

Guti_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-03 08:29:37 /


Odgrzewam trochę temat, w Scorpio stuka mi coś w prawym kole przy skręcaniu w prawo, mniemam że owe przeguby mam do wymiany.
Moje pytanie brzmi czy na półosi sa takie dwa, czy sa one wymienne czy też trzeba zmieniać całą półoś?

Co sadzicie o tych? http://allegro.pl/show_item.php?item=1332407234


Jeszce jedno pytanie co do sprawy bezpieczeństwa jazdy, szykuje mi się niebawem dłuższa trasa i ciekawi mnie czy takie stukanie może spowodować jakaś większa awarie w trasie, np rozsprzęglenie któregoś z kół itp?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-26 00:16:06 /


Skręcanie niewiele ma tu znaczenia, prędzej celowałbym w łożyska albo w niedokręcone koło;P Przegub będzie stukał tym mocniej im mocniej będziesz deptał po gazie. W sumie jeszcze nie spotkałem się ze stukającym przegubem w RWD ale to pewnie przez moje małe doświadczenie. Granadzierz by mógł powiedzieć więcej.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-26 00:24:35 /


Jesli stuka przegub tylny to uzupelnij smar...

Mysza liil (EM) / 2010-11-26 07:14:46 /


U mnie stukalo gdy pekl mi seger blokujacy tylnia polos i oska sie przesuwala w przegubie podczas skretu.

Hektor / 2010-11-26 12:40:32 /


A po co pekl? Bo juz sie przegub zacieral i nie bylo luzu poosiowego? Czyli co? Sucho bylo pewnie...

Mysza liil (EM) / 2010-11-26 14:57:12 /


Tak sobie pekl, smaru bylo duzo, odpowiedni luz tez byl.

Hektor / 2010-11-26 15:02:50 /


Gaśnica Ci lata po bagażniku na pewno ;)

cortinas !G.O.P! / 2010-11-26 15:10:13 /


jesli masz scorupe 4x4 to moze byc przegub zewnetrzny ..ale w profilu masz 2.0 a takie wystepowaly tylko jako rwd wiec raczej obstawialbym lozysko a jesli skuka przy skrecie to juz jego dni sa policzone :)
oblookaj takze czy moze klocki sie gdzies nie luzuja badz masz mocno wywalony sworzen...choc nie spotkalem sie zeby sktkal przy skrecie ale ja malo jeszcze na te tematy wiem
przyczyn moze byc wiele ...nawet lozyska mcpersona w kielichu

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-26 21:14:33 /


Powiem tak stukało potem przeszło, ale ostatnio trochę na lodzie bokami pośmigałem i znów zię zaczeło.
Ogólnie to obiawia sie że przy wciśnieciu i puszceniu sprzęgła jest stukniecie trudno mi powiedzieć czy przy skrzyni czy moście (poduszka, docisk lub podpora wału?)
A po tych bączkach stukało jak skręcałem w prawo w prawym kole, lewe luzz.
Im szybciej jechałem tym częstotliwosć stuku wzrastała, przy cofaniu to samo koło też co chwila stukneło. Ale dziś się to uspokoiło.
Natomiast przy dodawaniu gazu czy też głałtownym jego puszczeniu tak gdy silnik zaczyna hamować słychać stukniecie i takie lekkie szarpniecie z tyłu wozu.
Fura to standartowy RWD

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-27 10:23:40 /


Słuchaj, przez internet niczego nie naprawisz, trzeba wejść pod auto i poruszać to tym, to tamtym. Ile tam jest elementów, które mogą stukać?
1. Półosie
2. Most
3. Wał

Spuszczanie się przez trzy dni nad tym co stuka nie ma sensu. Wejdź pod auto, daj na luz i sprawdź cóż to tak upierdliwie napitala.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-27 15:42:57 /


Miałem podobnie mimo znikomego przebiegu skorupy - raz stukało, raz nie.
Jak auto podskoczyło na większym dołku lub podniosłeś podnośnikiem i zestawiłeś objawy przechodziły. Wystarczyło uzupełnić smar w przegubach (który po prosu wysechł!! po tylu latach) - od zeszłej zimy spokój.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-27 16:31:25 /


Dzięki :D

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-28 00:32:14 /


u mnie ( co prawda w Granadzie, ale to chyba podobne) pękła manzeta, smar w przegubie był, ale stuki pojawiały sie w całkiem róznych sytuacjach -czyli podobnie jak u Ciebie. Wymieniłem manzety- jak ręką odjął.

stiop3 / 2010-11-28 02:15:11 /


Z tą gaśnicą to już wyjaśniam .. mam gaśnicę w bagażniku co se tak lata gdzie sie jej podoba.I potem każdy kierowca który jedzie ze mną robi się mądrym mechanikiem .. że to półośka..że resor .. że mi wydech wali.. kiedy już skończą swoje wywody uspokajam :) Gaśnicę mam w bagażniku ;)

cortinas !G.O.P! / 2010-11-28 07:29:26 /


ej ale on samego zapalania gaśnica nie włącza tryby FullVibration i nie wali po bagażniku:P

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-28 11:53:17 /


;)

cortinas !G.O.P! / 2010-11-28 12:04:28 /