logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Przeróbka nadwozia z 4d na 2d Taunus

Przeróbka nadwozia z 4d na 2d Taunus

Witam Panowie i Panie.
Mam nadzieje że nikt mnie za jaja z tego powodu nie powiesi.Otóz chodzi mi po głowie przeróbka mojego taunusa z wersji 4d na 2d w pełnym tego słowa znaczeniu.Czyli przesunięcie środkowego slupka do tyłu,wstawienie drzwi od 2d+błotniki od 2d.Wiem że niektórzy z Was powiedzą "A po co skoro mozna kupic taunusa 2d"Tak owszem mozna kupic takiego ale nie wiadomo w jakim stanie blacharskim a przynajmniej swoją bude już znam,wiem co ją przynajmniej boli.Generalnie chcialbym usłyszeć co o tym myślicie.Na dwa taunusy mnie nie stać a swojego "dziecka" nie sprzedam.Z drugiej strony zawsze chciałem mieć taunusa 2d.Pozdro 4All

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-31 18:31:26 /


witaj, mysle ze uslyszysz tutaj opinie pozytywne i negatywne na ten temat ,a cala sprawa itak spelznie na niczym.a co do przespawywania i innych kombinacji z nadwoziem pogadaj z PAJĄK-iem ponoc jest z niego niezly szpec w tych sprawach:) mowisz ze szkoda ci sprzedac-zamienic twojego auta na 2d (byc moze kwestia przywiązania),moim zdaniem koszty tej przeróbki beda wieksze niz kupienie wersji z dwiema furtkami.to tylko moje skromne zdanie w tej kwestji.
pozdrawiam
ps.sprzedales juz tą sierke??:)moze cos pokombinujemy ,ja mam sliczne 2d mk3, jest autem niedzielnym bo na codzien tyram sierrą

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-31 19:39:13 /


wszystko da sie zrobic, co prawda w tym przypadku tańsze i sensowniejsze wyjscie to ściągnięcie taunusa z niemiec, mozna kupic nawet z przebiegiem ponizej 100000km, ale jak zwykle wybor opcji nalezy do wlasciciela :)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-31 19:43:47 /


Markokrk kosztów tej przeróbki zbytnio nie licze z tego powodu że i tak bede remontowal swojego tauna jak tylko skoncze remontować blache w innym taunie.Buda bedzie szła do piaskowania a drzwi i tak są do wymiany.Więc po co kupować 4 drzwi skoro można kupić 2 i troszke popracować nad budą.Odnosnie sierki to dokladnie nalezy do mojego szwagra a to jest już kwestia dogadania.Jak masz jakies zdjecia swojego tauniaka to przeslij mi na emila.

Pająk a jak ty to widzisz?
Chodzi mi o strone techniczna bo generalnie wiem jak to zrobić ponieważ sam sie zajmuje po godzinach starymi fordami(blacha i lakier)A koszt kupna Tauna w niemczech napewno nie jest niski.Chodzi mi generalnie o dyskusje jak ktoś to widzi,zwlaszcza jak sie ktoś zna na tym.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-31 20:34:51 /


Pajak nie zniechecaj klijeta
zawsze jest ciekawie cos pociac i pospawac :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-31 22:33:06 /


jak ja to widze? krótko mówiąc tniesz taunusa 2d, rozwiercasz potrzebne elemetny na spawach, rozwiercasz niepotrzebne elemetny taunusa 4d i wstawiasz elementy od 2d :) hehe jakie to proste.
Ewentualnie 2 opcja wycinasz ćwirtke z jednego i drugiego taunusa i wspawujesz zamieniając

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-01 09:38:47 /


Ja myślę, że nie można mieć wszystkiego ... sami wiecie jak to w życiu jest masz tauniego 4d chciałbyś mieć 2d jak masz 2d przydałaby sie grania bo duża masz granie to przydałoby sie Capri bo fajne i sportowe ... stary ciesz się z tego że masz fajny wózek i zaakceptuj go takim jakim jest, nie widze żadnego sensu żeby go ciać i przerabiać ... pozdrawiam

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-01 12:39:09 /


śnięte słowa.. śniete.. rzekł mistrz. po czym wziął diaksa pod ręke i udał się do komnaty garażem zwanej.. aby dokonać dzieła na potworze tam stojącym. ;D

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-01 14:06:44 /


bezsens zupelny......

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-01 14:24:27 /


czemu 2D... jak przerabiasz, to na COUPE :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-01 15:40:15 /


Kto mi przerobi Sierrę na taką?


Żartowałem :)

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-01 17:17:06 /


Dzieki wszystkim za opinie na temat tejże przeróbki.Tak jak wspominałem wcześniej jest to narazie tylko dyskusja.Taunus generalnie 2d jest o wiele ładniejszy chyba sami przyznacie.A zawsze chciałem mieć takiego(to chyba dlatego zlikwidowałem klamki z tylu).Pozatym buda 2d jest sztywniejsza od budy 4d.Ciesze sie oczywiscie ze mam 4d ale jak mam możliwość we wlasnym zakresie to zrobic to nie powiem że mnie ta przeróbka nie kusi.Ale co bedzie to bedzie.Także jeszcze raz wielkie dzieki.Pozdro 4All

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-01 17:17:16 /


hehe
sciera niezła :D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-01 20:37:55 /


najładniejszy jest taunu kombi ale kupiłem sobi 2d:)

sidvicious / 2005-08-01 21:51:53 /


a ja mam 2 taunusy 2d i żałuję ze nie mam granady kombi.

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-02 08:30:43 /


wlasnie ze 4d sa najnajlepsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-04 12:31:25 /


ja bym chyba jednak preferował granadę "wóz pogrzebowy" idealne połaczenie
2 drzwi i podwyzszone kombi!! jak dobrze trafisz to razem z łóżkiem w srodku, niestety jednoosobowym ;-)

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-04 21:29:32 /


Maroo a ja Ci powiem tak :

Można mówić że 2dr ładniejszy itd. (no pewnie tak) ale do 4dr dzieciom na tył znacznie wygodniej sie wsiada :-) prawda ?

A twój Taunus faktycznie w niezłym stanie - nie dziwie sie że nie chcesz sprzedać. Bo masz tu 100% racji. A dwie furtki ma Kuki i Przemek teraz też ma - jak go poprosisz to da Ci pojeździć ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-14 20:25:34 /


Spoko Mike,już załatwiłem sprawę.Poprostu kupiłem Granatnika,a Taunus bedzie miał 4d razem z tylnimi klamkami,taki prawie orginał.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-16 21:17:08 /


..to wszystko jakies chore jest :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-21 23:15:50 /