logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » komornik chciał mi zająć taunusa i zlicytować za 50 zł mandatu

komornik chciał mi zająć taunusa i zlicytować za 50 zł mandatu

komornik z sieradza chciał mi zając i zlicytować taunusa po kapitalnym remoncie za niezapłacony mandat 3 lata temu w wysokości 50 zł doszło po mniedzy nami do wymiany zdań i doszło do tego żę zapłaciłem mu to 5 zł plus odsetki czyli 4 zł ale naj bardziej irytuje mnie fakt żę ten cham za 50 zł chciał mi zlicytować auto co wy na to

lukasz21 / 2005-08-03 22:27:30 /


hahaha dobre

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-03 22:47:03 /


Komornik to sku....el zawsze bedzie działał tak aby na tym zarobic.Także płać mandaty bo nastepnym razem to moze byc gorzej.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-03 23:03:23 /


Ja to bym za bezczelność w morde dał!! A potem się przejmował co mi za to grozi.

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-03 23:11:37 /


Ale pozytywne jest to że system działa i sprawiedliwość dopadnie każdego. :) No może prawie każdego.

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-03 23:13:00 /


Wiesz Rafał ja bym chyba zrobił podobnie, a raczej na pewno... Poronione, ale opowiem Wam lepszy motyw. Dzisiaj zadzwonili do mojego staruszka z windykacji z PZU. Ich zdaniem Ojczulek nie opłaca OC od dawna na dwa samochody... Wiecie dlaczego nie opłaca? Bo oba sprzedał jakieś półtora roku temu=P W PZU natomiast mają taki burdel, że pomimo wysyłania kserówek umów kupna-sprzedaży itp dalej dzwonią z windykacji i się o to czepiają. Szczeście, że po e"N"tym wysłaniu ksera umowy kupna sprzedaży odczepili się od trzeciego samochodu. Ciekawe kiedy zaczną wydzwaniać w sprawie mojego Capri.

Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-04 00:32:25 /


trzeba wziac pod uwage ze komornik tez czlowiek, taka praca
co innego jesli jest to wyzywajacy sie cham
takie sa przepisy, jesli nie placi sie policyjnych mandatow to moga zajac samochod, robia to oczywiscie jak ktos przegina, ale jak widac niektorzy lubia straszyc za 50zl :)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-04 08:27:44 /


To trochę nie tak, panowie, komornik jest człowiek jak ma ludzkie odruchy. Jak byłem bez pracy i żona w ciąży, to dostałem po wizycie komornika takie pisemko w którym na podstawie odpowiednich paragrafów komornik stwierdził że należność jest nieściągalna i umożył postępowanie. Niedawno inny przyszedł pod koniec miesiąca i poprostu umówiliśmy się na telefon po wypłacie. Ale "chamstwu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom" :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-04 08:42:18 /


W bydgoszczy komornik zlicytowal majatek eksmitowanej rodziny (gary, zelazko itp) za kilkanascie zl. Kolega na innej aukcji kupowal samochod i sie przerazil.
Komornik dostaje % za sciagniecie kasy, niektorzy to ch... ze szkoda gadac.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-04 14:15:45 /


Do śmiechu: http://www.capri.pl/forum/4290e4e57c45d#42a57c16389c5
Do mniejszego śmiechu: http://www.capri.pl/forum/3dd145b73ce08

Co do ubezpieczeń OC, to u mnie też rok temu upominali się o składkę na samochód sprzedany, zgłoszony do ubezpieczalni, z przybitą pieczątką potwierdzającą ten fakt. Za to zapomnieli się upomnieć o składkę na samochód, który miałem (i mam). Nie tylko w PZU mają więc bałagan. Oczywiście wszystko wyjaśniłem i co trzeba było zapłaciłem, bo przecież urzędnik zawsze może się pomylić, a ewentualną karę płaci obywatel. :-/

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-04 14:22:50 /


"naj bardziej irytuje mnie fakt żę ten cham za 50 zł chciał mi zlicytować auto"

przepraszam, ale NIE ROZUMIEM: co Cię TAK irytuje ??? na prawdę jestem ciekaw...

Adas' Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-04 14:51:08 /


chyba tak niska wartosc auta :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-04 15:22:26 /


wydaje mi sie ze komornicy urzedu skarbowego nie maja zadnego procentu, ale moze sie myle
na pewno nie zarabiaja kokosow, glupia robota ale kanarem w tramwaju tez ktos musi byc
a grozba zlicytowania samochodu jest po prostu silnym argumentem zeby placic mandaty, albo ich unikac :)

lukasz, sam piszesz ze nie zaplaciles tego mandatu przez 3 lata, owszem ja tez rzadko place w terminie, ale jak juz przychodzi komornik to nie dyskutuje tylko siegam do portfela

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-04 20:08:21 /


odpowiadam co tak bardzo mnie irytuje otuż komornik nie chciał bym płacił tylko odrazu chciał mi zająć auto i tłumaczył to w nastepujący sposób żę zlicytuje moje auto odbierze 50 zł a reszte dostane ja czy to nie było bezczelne

lukasz21 / 2005-08-04 22:13:22 /


mandatu nie zapłaciłem to fak po roku czasu dostałem wezwanie do komornika poszedłem jeszcze w tedy nie miałem auta no i spisał protokół stwierdził żę mandat zostanie umożony a tu nagle po dwóch latach ponowne wezwanie

lukasz21 / 2005-08-04 22:15:11 /


też bardzo irytujący jest fak że facet zrobił z siebie bezczelnego chama dla 50 zł mandatu na rzecz straży miejskiej a dla urzedu skarbowego 3.90 zł nie sądze by on miał z tego jakaś prowizje bo nie było po nim widać ze jest zarobiony czyli zrobił z siebie idjote na rzecz panśtwa które i tak go okrada jak każdego obywatel nie był bym oburzony gdyby kazał mi zapłacić on poprostu chciał zając moje auto i nic wiecej go nie interesowało

lukasz21 / 2005-08-04 22:20:45 /


Nie jestem pewnien, gdzies to ostatnio czytalem a sam z komornikami nie mam za wiele wspolnego. Stalo tam, chyba, ze nie moze Ci nic zlicytowac, eksmitowac, itd jezeli zobowiazesz sie splacac, mozna ponoc poprosic o raty (jak jestes nie wyplacalny). No ale sam nie wiem na 100%, ja mandatow nie dostaje :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-04 22:24:49 /


Z tego co wiem jeszcze niedawno obowiązywało prawo według którego komornik niezależnie od wysokości długu miał od niego 20% prowizji. Mieli tą ustawę zmieniać, ale czy już jest zmieniona nie wiem. Pomyślcie sobie trafić np. na zadłużony na milion złotych szpital... Będąc komornikiem można się obłowić stąd wniosek. Chociaż przypuszczalnie do tych większych długów trzeba mieć koneksje, jak do wszystkiego na czym da się zarobić w tym kraju=(

Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-05 00:37:48 /


w tym roku miałem to na studiach, wynagrodzenie komornika pochodzi wyłącznie od ściągniętych kwot

zedo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-05 16:34:48 /


he staly motyw ja juz bylem w ubezpieczalni wysylalem ksero i niedawno dostalem pisemko ze niezaplacilem oc za mojego tauniaka ktorego spzredalem w lutym LOL

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-07 10:35:24 /


dobra rada ubij tego komornika lub zapros na ktorys ze zlotow capri.pl zajmiemy sie nim odpowiednio :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-21 23:17:50 /