logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » brudny zbiornik

brudny zbiornik

witam,auto typu capri 3,stało 3 lata bez dechu,uruchomiłem go i przejeździłem rok czasu do momentu,gdy podczas jazdy przy gwałtownym naciśnięciu gazu-auto zaczęło się dławić,pusczam gaz -powolutku dodaję-ok.Wymieniłem filtr paliwa-przy wymianie od strony przwodu od zbiornika wylało się coś jak w filmie"Wojna światów"-czerwony szlamik z "wkładkami".Parę razy zbiornik był zalany na full.Myślę ,że czeka mnie czyszczenie baku i może ktoś wie jak to szybko sprawnie zrobić
dzięki

kefe Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-09 09:37:10 /


Zdemontuj zbiornik. Wylej jego zawartosc. Wypłukaj z tego szlamu. Wsyp drobnych kamieni do środka( najlepoiej tyvch co sie układa na dnie akwarionów) Polataj z tym zbiornikiem troche (wez w łapki i machaj nim na wszystkie strony) Wysyp kamyki , wypłukaj. W razie potrzeby czyność powtórzyć :)
Robiłem tak dwa razy Działa!!

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-09 09:50:42 /


ni i czasem myjka cisnieniowa ja tak myje wszystkie w autach i motorach a z tymi kamyczkami co popcio pisał jest taki patent bo zbiornik jest bardzo duży i machaniem można sobie zrobić kuku to przywiąż go do betoniarki kamyczki do środka brzmi głupio ale jest to cholernie skuteczne taka wirówka he;-) pozdro

TOMEK "MIARQA" Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-09 10:15:13 /


Zamiasyt kamyczkow slyszalem o potluczonym szkle. Betoniarka rulez :)

Mysza liil (EM) / 2005-09-09 15:58:19 /


a ja o gwozdziach , śróbach i nakrętkach - twarde, ostre, czyste i nie zrobi sie z tego piasek ;)

Mirek K. / 2005-09-09 21:13:58 /


Jeśli rok jeździłeś zanim Ci się zatkał filtr benzyny, to luzik, zbiornik masz tylko trochę brudny i nie warto się przejmować. Mój rekord to zatkanie filtra po 10 km. Woź zawsze ze sobą zapasowy filtr (albo dwa, jak się boisz) i narzędzia, ewentualnie może pomoże dodatkowo jakiś dodatek przeczyszczający układ benzynowy i czekaj spokojnie. Mnie takie czyszczenie w sposób naturalny zajęło może 1,5 roku, na początku wymieniałem filtry co parę dni, potem co parę tygodni i tak dalej. No i niestety gaźnik też trzeba było co jakiś czas przeczyścić, albo przynajmniej przedmuchać.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-09 23:00:36 /


wyjąłem bak,górna powierzchnia była jak na księżycu, a po wylaniu paliwa,na dnie było coś niezidentyfikowanego-ciecz czerwono-czarna.czeka mnie chyba latanie z bakiem z kamykami.pompę paliwa sprawdziłem-na razie chodzi,nie wiem czy ma jeszcze dobrą wydajność...............zobaczymy
pozdrowienia wszystkim

kefe Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-10 12:34:40 /


zobaczcie co tworzy się w zbiorniku bez paliwa w ciągu trzech lat-bez komentarza chyba.....................

kefe Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-30 14:20:09 /


No jak to co, rdzewieje bez paliwa, nic dziwnego chyba.

Piotrek PCK / 2005-09-30 14:30:39 /


JAKIEKOLWIEK KAMYCZKI CZY ŻWIREK PRZY TAKIM DŻEMIE NIC BY NIE DAŁO,POZOSTAŁO MI TYLKO ROZCIĄĆ BAK I WYPIASKOWAĆ GO.TAK TEŻ ZROBIŁEM,NASTĘPNIE POSPAWAŁEM GO ,ALE WŁAŚNIE TRZEBA SPAWAĆ METODĄ TIG-WTEDY JEST ELEGANCKI ,DOKŁADNY SPAW,SPRAWDZIŁEM SZCZELNOŚĆ I WSZYSTKO GRA,ZE ZBIORNIKEM OCZYWIŚCIE,BO I TAK TRZEBA CZYŚCIĆ CAŁY UKŁAD PALIWOWY,DOSŁOWNIE CAŁY.........ALE TO JUŻ TEMAT NA INNE FORUM

kefe Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-22 13:18:05 /


Podczepiam się pod stary watek, co by forum nie zaśmiecać :) Wątek identiko, ale.. chodzi o zewnętrzną stronę. Zdjąłem zbiornik przy okazji remontu i teraz chcę wszystko dokładnie zakonserwować przed założeniem go na miejsce. Oczyściłem zbiornik z brudu i starej farby, wyczyściłem Cortaninem ogniska rdzy a teraz zastanawiam się jak to zakonserwować:
- minią, a na to Bitex?
- samym Bitexem?
- minią, a na to Hammerite?
- samym Hammeritem (kolorowym, np. pod kolor nadwozia)?
Jakieś sugestie? :) Może czegoś nie powinienem robić?
P.S.: swoją drogą.. najlepiej to bym go zostawil takiego błyszczącego -z daleka wygląda jak chrom! ;)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 13:19:56 /


mozna dostać bezbarwne powłoki gruntujące chyba na bazie żywic epoksydowych więc czemu nie ładnie wyszlifować i tylko trysnąć dokładnie,zawiesić i się błyszczy ;]

Burza / 2006-07-09 21:33:40 /


Ktoś to już przerabiał? Takie bezbarwne cudo? Ja byłbym ZA :))

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 22:13:01 /


Czy ktos z Was stosował lakier bezbarwny MOTIP CLEAR VARNISH? Bo mam takowy do kupienia.. Chodzi o zabezpieczenie aluminiowych pierdółek, może do tego zbiornika paliwa (jeśli da się to zrobić) i do wypolerowanych felg..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-10 18:34:46 /


Przeczytałem tu , zapytalem czy to prawda , byłem w zoologicznym :) Zobaczymy jutro … jak to będzie wyglądać

mbbmb / 2022-08-25 17:51:22 /


Przeczytałem ten wpis o zoologicznym, zanim spojrzałem na fotki i pomyślałem, że glonojady kupiłeś :D

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-25 21:00:48 /