logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » USZCZELNIENIE SILNIKA

USZCZELNIENIE SILNIKA

Przymierzam sie do operacji uszczelnienia silnika. Mam prośbę o jakieś dobre rady jak sie do tego zabrać, jakie uszczelki, simeringi kupić , czy macie jakieś sprawdzone specyfiki (mam na myśli marki tych rzeczy, zeby nie kupić jakiegoś badziewia), które można bezpiecznie użyć?? Przy okazji chciałbym ocenić kondycję silnika, na które elementy zwrócić uwagę?? Silnik V6 2,3 l Capri. Może krótki instruktarz wypunktowany co po kolei trzeba zrobić??

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-15 12:11:34 /


uszczelki możesz kupić w komplecie na cały motor. Producenci różni. Może ktoś się wypowie w sprawie producentów.
Jak sprawdzić kondycję motoru:
- zmierzyć kompresję
- po rozebraniu sprawdzić gładzie cylindrów
- sprawdzić tłoki, zawory, wałki
- sprawdzić panewki
- sprawdzić luzy na korbowodach
- i sprawdzić całą resztę :)
Jak już będziesz mial rozebrany motor to powymieniaj przy okazji pierścionki, panewki, uszczelniacze....
Jakiś czas temu w 3M taki sam motorek przeszedł taką operację i po złożeniu na pokrywie filtra powietrza właściciel postawił papierosa przy pracującym silniku :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-15 13:00:49 /


wszelakie elementy gumowe proponuje kupić orginalne forda.. podróbki starczają na 10-20tyś km i się rozpadają.
co do pozostałych uszczelek już nietrzeba trzymać się tak bardzo fabryki :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-15 13:59:56 /


nie kupuj AJUSA.

capriman / 2005-09-15 14:35:11 /


uwazaj na komplety, po fakcie doliczylem sie ze brakuje okolo ponad 16elementow i musialem dokupic...

DeMaDeS / 2005-09-15 14:57:07 /


Ja kupowałem u Chudera, firmy nie pamiętam w tej chwili, ale zdałem się po prostu na jego doświadczenie i wziąłem te, które mi polecił. To były dwa opakowania, jedno na dół, drugie na górę i niczego nie brakowało. Co prawda to było do Pinto, ale myślę, że do Kolonii też powinny być z tej firmy.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-15 15:17:38 /


Polecam komplety GLASER....

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-15 15:50:58 /


też używam i polecam glasera

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-09-15 16:01:43 /


v6 Fordowskie i tak cieknie. Kupiłem komplet glasera po 1 miesiącu zaczoł ciec z uszczelnienia wału (najczęstrze miejsce wycieków w v6) zdobyłem orginał wywaliłem skrzynie wymieniłem po 2 miesiącach to samo

Krzych Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-16 17:16:24 /


a wbiles te 2 malutkie kliniki miedzy stope korbowodu a blok na wyjsciu walu od strony sprzegla?? Co to znaczy ze i tak cieknie - janie rozumiem.

Mysza liil (EM) / 2005-09-16 18:26:38 /


mialo byc nie stope korbowodu tylko obudowe panewko glownej :/ sory, myslalem o czym innym - zobaczylem w ogloszeniach fajny stolik :D

Mysza liil (EM) / 2005-09-16 22:23:37 /


Miechu zrobił dwie granady 2.8 na kompletach glasera...ja w czerwcu zrobiłem swoje 2.8 z dodatkowymi kucami również na komplecie glasera.
WYNIK: NIC NIE CIEKNIE
To jak to jest????
Może po prostu trzeba się przyłożyć do roboty???

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-17 11:12:01 /


Padła wypowiedź dotycząca AJUSA. Co sądzicie o tych uszczelkach ?

Jerry Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-17 20:15:11 /


Jeśli chodzi o specyfiki to jest fajny sklep http://www.mati-market.pl
mają preparaty firmy WYNN'S ja kupiłem uszczelniacz do wspomagania bo leciało i pomogło mają też oleje MIDLAND w tym XHD do starych silników i to wszystko w dobrych cenach
Pozdro keram

keram / 2005-09-17 23:47:01 /


Absolutnie nie ajusa!
potrafią nie pasować otwory na śruby, zdarzają się spieprzone rozstawy dziur na cylindry (nie to żeby od innego silnika, ale miałem uszczelkę która leżała ładnie na 3 otworach, ale czawrty coś nie pasował...)
Ogólnie śmietnik, lepiej już dać do dorobienia.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-18 09:45:31 /


O.K. Dzięki. Będę pamiętał. A co polecacie do Pinto ?

Jerry Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-09-20 20:49:28 /