logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » eksperymenty z silnikiem

eksperymenty z silnikiem

Jakie se wasze doswiadcznenia zwiazane z zwiekszaniem mocy silnikow forda.
Chodzi mi tu szczegolnie o 2.0r4 z dwoma gaznikami lub 2.8v6 .
W przyszlosci planuje zakup jednego z tych silniczkow i wsadzenie ich do taunusa.
Jako ze autko bedzie mojim drugim pozeraczem paliwa typowo na weekendy ,zeby postraszyc babcie na chodniklach,niezalezy mi zbytnio na zuzyciu paliwa.Moglby palic nawet ze 25 litrow ;).Mysle nad powazym zwiekszeniu mocy ,ale zeby silniczek troche popracowal ,moze jakies turbo ? :).Mysalem tez o zespawanym moscie zeby lepiej sie zakrety bokiem zbieralo ,ale slyszalem ze to dosc krucha inwestycja.
Wiec jesli ktos juz bawil sie w psucie silnikow prosilbym aby podzielil sie ze mna doswiadczeniami.Jako ze na mechanice znam sie wcale najprawdopodbniej zlece prace ktoremus z fachowcow od capri :) ,wiec prosilbym tez jesli macie jakies doswiadczenia cenowe o podzielenie sie ze mna.

ps.sorry ze ten zlepek ale jakos nielubie podpunktow :)

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-08 15:43:58 /


jeśli chodzi o doświadczenia cenowe, to wejdź na stronę BurtonPower i zamów katalog wysyłkowy 2005...
temat już był maltretowany...
nie masz kupy pieniędzy, nie zrobisz 200KM z pinto...
pozdro
ps. szukaj na forum

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-10-08 16:13:08 /


lub zgłoś sie do Pająka

Banan Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-08 16:31:29 /


kup 2.8 albo jeszcze lepiej 2.9 i zadne przerobki nei beda ci potrzebne chyba ze mostu lub skrzyni zeby nei pomielilo bebechow

michałP / 2005-10-08 17:36:37 /


gdzies na jakiejs stornie widzialem opis przerobek 2.8, doicelowo wyszlo 182km, cos tma bylo meidzy innymi o wymianie zaworow wydechowych na wieksze itp, jak cos znajde stronke i moge podac na gg/mail link doi storny

DeMaDeS / 2005-10-08 18:31:56 /


jeżeli chodzi o pinto to moge Ci zrobic bardzo dużo rzeczy w nim, wszystko zależy niestety od ilości gotówki jaką dysponujesz, Vki nie wykręcałem więc nie będe się w to pchał dopóki nie przebrne przez ten temat.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-10-08 20:34:49 /


DeMaDeS wrzuć w tym temacie ten link... myślę, że wiele osób bardzo chętnie poczyta o tych modyfikacjach, a 182 kuce - brzmi nieźle=D Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-09 02:23:01 /


Najprosciej najtaniej najszybciej aby miec duzo kucy nie narobic sie i miec zywotny silnik: 2.9 V6 Koszt silnika 500-1500zl. Pare przerobek o ktorych juz pisano na forum i masz gotowy problem bo co chwile cos sie ukreci urwie zlamie ale zabawa przednia... :)

ford76 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-09 02:51:00 /


Najtaniej jest kupić"Szybkość bezpieczna" Zasady.....przeczytać uważnie dwa razy,po czym zacząć trenować...
Zapewniam że po uzyskaniu umiejętności zawartych w tej książce nie będzie miało różnicy czy masz 150 czy 180 koni.
Przy większych różnicach oczywiście tak.
Konkludując-cennych sekund najłatwiej i najtaniej szukać u siebie.
A z zaspawanym mostem to nie widzę problemu-jeżeli dobrze wykona to nic się nie rozleci.....

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-09 15:20:22 /


Ja od siebie dodam, że polecam to ostatnie wydanie w którym jest też dopisek Safari ;) Zasada bardzo ciekawie w nim relacjonuje swój pierwszy i ostatni występ w rajdzie Safari...

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-09 17:46:59 /


a lepszy nie bedzie 2.9 cossi?tylko ta elektryka....

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-09 19:28:21 /