logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Folia pod boczki drzwi

Folia pod boczki drzwi

Witam

Czy ta folia pod boczkami drzwi co jest w oryginalne to ma jakieś specjalne funkcje czy wystarczy jak zamontuje zwykłą budowlaną paraizolacyjną?
Czy może są jakieś specjalne folie samochodowe, którymi wykleja się drzwi pod boczkami?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-04-11 08:51:51 /


Kupowałem kiedyś fajną z klejem w WURTH. Specjalna do tego. Były różne.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-04-11 09:01:00 /


W mojej starej gownianej Fiescie ta folia byla strasznie porwana i jak wymienialem boczki ta ja wywalilem, ale mialem w dupie auto i drzwi a juz w ogole jakies folie.

W jednym z moich gratow (w czarnej kupecie?) byly te folie z worka na smieci i tez nic sie nie stalo...

Zombie / 2016-04-11 13:10:20 /


ja mam dodatkowe pytanie - mam oryginalną folię, czym ją przykleić do drzwi ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-04-11 13:14:34 /


Taśmą dwustronną możesz np. przykleić.
Serdecznie pozdrawiam.

Rafako / 2016-04-11 13:20:48 /


a jakie zadanie ma ta folia? bo mnie to zastanawiało, a będę teraz boczki robił, a mam porwaną.

Al_Coholik / 2016-04-11 13:23:01 /


Między innymi jest po to, żeby wilgoć, która dostaje się do środka nie powodowała gnicia tapicerki.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-04-11 13:30:35 /


Wilgoć/woda która dostała się do drzwi po szybie nie przenika na kartonowy boczek.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-04-11 13:31:19 /


Wilgoć skrapla się od wewnątrz na poszyciu drzwi.
Chodzi o to, żeby odciąć ją od boczka.

Konar / 2016-04-11 13:35:04 /


Marian, sprobuj UHU Hart (niebieski): http://www.white-buffalo.net/public/images/stories/virtuemart/product/img_2543.jpg

Albo sa kleje specjalnie do tej folii. Co one inaczej potrafia (te kleje), tego nie wiem.

Ta folia jest w drzwiach zeby wilgoc (np. deszczowka ktora "leci" w drzwi pomiedzy szyba a uszczelka, woda ktora sie skrapla zima bo drzwi sa zimne, a boczek cieply, para wodna i cotam jeszcze sie dzieje w drzwiach jak jest zimno, cieplo, polcieplo, wilgotnie) nie zbierala sie na wewnetrznej stronie boczkow ktore sa przeciez z jakiejs dykty z czesto gesto naklejonym dywanem czy welurem i by po prostu plesnialy.

Pozatym bez tej folii w srodku jest zima przeciag...

W autach nowszych gdzie caly boczek jest plastikowy tej folii niema, za to boczek jest klejony do drzwi jakims specyfikiem uszczelniajacym.

Zombie / 2016-04-11 13:40:34 /


UHU Hart to drewna,w łOplu coś przy boczkach drzwiowych tym lepiłem i trzyma, ale to nie była folia.
Bardziejszy do folii byłby klej w spreju

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-04-11 14:33:26 /


A nie można po prostu walnąć lakierem akrylowym bezbarwnym po tej stronie?
Na pewno lepiej zabezpieczy jak folia,no chyba że full oryginał ma być.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-04-11 15:53:15 /


to nie jest klej to jest taśma butylowa, jest tego od metra na alledrogo i w dobrych sklepach budowlanych ( sam butyl nie alu butyl) to jest takie dziadostwo co nie wysycha (dobry butyl nawet kilkanaście lat) cały czas się klei, oprócz wilgoci, folia taka dobrze wyklejona wycisza troszkę oraz razem z folią powinna też niwelować naprężenia i trzaski tapicerki. W zimę sztywnieje w lato sie prawie zupa z tego robi.

Nie opłaca się tego wysyłać itp bo jest to tanie

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=tasma+butylowa&bmatch=base-relevance-popul-hou-1-3-0408

ale jak ktoś bardzo chce do mnie przyjechać i to sobie odebrać z 10 m za jakieś lepsze piwko to pewnie znajdę takiego min na 5 lat a jak komuś potrzeba takiego na 15 lat to pewnie też bym znalazł, ale to tania sprawa....

Lukruś / 2016-04-11 18:47:35 /


raczej nie jest to taśma w starych samochodach, tylko jakaś masa,

ja stosowałem taką plastelinę, co nigdy nie wysycha- chyba coś takiego:

http://allegro.pl/masa-mocujaca-plastelina-do-scian-patafix-80k-uhu-i5976134130.html

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-04-12 09:06:28 /


Ja na to kleję zwykłą grubą folię, lepiszcze podobne jak ori w scorpio. http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=tasma+butylowa&bmatch=base-relevance-popul-hou-1-1-0408

Mysza liil (EM) / 2016-04-12 21:53:39 /