logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » regulacja hamulcow

regulacja hamulcow

Czy jest jakakolwiek mozliwosc regulacji hamulcow w Taunusie? A dokladniej o co chodzi... Samochod po remoncie stal dlugo w garazu. Po odpaleniu i wyjechaniu okazalo sie, ze po pierwszych wcisnieciach pedalu hamulca hamulce nie odpuszczaja. Wiadomo tloczki lekko zaszly rdza po dluzszym nieuzywaniu. Zostaly poddane wiec czyszczeniu. Niby sie naprawilo - ale zauwazylem nowa przypadlosc. Otoz hamulec bardzo szybko "chwyta" - wystarczy lekko wcisnac a samochod staje deba. Myslalem, ze przyczyna moga byc nowe tarcze i nowe klocki - ale to nie zabardzo mi pasuje - przeciez to powinno poprawnie pracowac. Moze gdzies na serwie albo na pedale jest jakas regulacja, ktora by dawala wiekszy luz pedalu. A moze ktos jest w stanie wskazac wlasciwa przyczyne?

capriditutti / 2005-11-27 18:25:46 /


Od stania sie napewno nic nie rozregulowalo. Jedyna regulacja jest miedzy pompa a serwem - podkladki dystansujace na trzpieniu z serwa.

Jesli hamulce nie odbijaja, to wina moze lezec po stronie rozwarstwionych wezy gumowych przy zaciskach.

Mysza liil (EM) / 2005-11-27 19:59:53 /


w kolejnosci:
zrobic zaciski/kupic regenerowane (polecam vvarsztat.prv.pl)

wymienic przewody zaczynajac od gumowych i zobaczyc co bedzie sie dzialo.

nmd / 2005-11-27 20:43:09 /


Dla mnie na 99% niesprawne wspomaganie hamulców lub/i ewentualnie pompa hamulcowa.
Nie ma co się bawić w rozbieranie,tylko kupić używaną w dobrym stanie i już.
Szczególnie że ceny nie są jakieś z kosmosu w tym przypadku.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-27 21:01:34 /


a ja myślałem,że hamulec jest po to żeby hamować?hmmm...

monter25 / 2005-11-27 22:19:51 /


zeby moj chcial tak deba stawac,,,,,,a on tylko piszczy ijedzie dalej,,,,

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-27 22:42:53 /


Panowie.
Nie wiem jak Wy ale ja dzisiaj trochę wypiłem.I patrząc na wasze wypowiedzi to trochę daje mi to do myślenia.Skąd hamulec robi się "brzytwa" mimo że auto stało jakiś czas?
Skoro były przeglądane zaciski z przodu to wina leży po stronie korektora siły hamowania albo niesprawnych samoregulatorów szczek tylnich.Pozatym sprawdz jedną rzecz.Złudne uczucie że hamulec jest brzytwa może być spowodowane zbyt dużą różnicą między siłą hamowania przednią osią a tylnią.Jeśli tylnia nie hamuje to przód będzie zajebiście nurkował i stąd to hamowanie"ala brzytwa"

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-27 22:46:44 /


Żeby u mnie tak chciał chwytać... ;)
Pytanie może banalne, ale... nie masz czasem podrdzewiałych tarcz i bębnów od stania?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-28 02:49:42 /


hamulce już odbijają. tak? To co się czepiasz, może właśnie pierwszy raz zobaczyłeś jak działają dobre heble w taunusie?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-28 07:24:06 /


A gdzie znajde korektor sily hamowania?

capriditutti / 2005-12-05 23:51:16 /


szukaj po przewodach hamulcowych ;-) muszą do niego iść.....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-06 00:00:23 /


Korektor w Taunusie????
:/

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-06 20:50:29 /


Ja mam w Fieście ;-) a w Taunusie to nie wiem.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-06 21:33:35 /