logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » głośniki w granadzie

głośniki w granadzie

potrzebuje specyfikacji glosnikow na jakie ma oryginalnie miejsce granada 83 rok w tylnej polce i w drzwiac przednich, nie chce ciąć -wiec zaloze takie pod jakie sa otwory, i tak?-czy moje podejrzenia co do tego ze w drzwiach sa 100mm sa sluszne?-chyba nie sa to 87,5..? a c do tylu to sa tam eliptyczne, ale jakie?-czy 4x6 cali czy takie jak teraz ford 5x7 cali?a moze 6x8 cali?6x9 cali..?
podejrzewam ze 4x6 ale nwole sie upewnic, i jesli macie doswiadczenie z jakims sprzetem audio godnym polecenia w rozsadnej cenie do granady(seryjne miejsca!) to chętnie skorzystam

dzieki-3majcie sie!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-30 17:11:21 /


Potwierdzam, przednie oryginalki 100mm (rozstaw srub 120mm).

Natomiast tylne, napewno nie 6x9 ( bo to ruski kwadrat ;p ) raczej 4x6 cali. W tylnej polce jest miejsce na wlasnie takie malutkie glosniczki.

Wybierz markowych producentow, polecam pioneer i kenwood (byle nie sony ;p bo bedziesz mial bas jakby kijem walic w karton ;)

Co do radia to tak samo. Fordowskie oryginalne niestety nie graja zbyt ladnie. Do wyzej wymienionych firm mozna dolaczyc jeszcze clarion czy JVC. Przyjemnoego sluchania ;)

Mysza liil (EM) / 2005-11-30 18:13:26 /


MI się udało wsadzić większe głośniki bez cięcia tapicerki (z przodu) Jakie konkretnie to nie wiem bo wyciągnięte ze nieużywanych paczek. Musiałem troche pokrzywić rant głosnika i wywiercić nowe otwory ale dzięki temu zamocowałem je bez tej blachy która zmniejsza otwór do 10cm (fi 140)

Co do samego grajkówto jest moim zdaniem katastrofa. Czym droższe tym bardziej się świecą a jakość dżwięku ...nic poza podbitymi basami. Najlepsze moim zdaniem co teraz można kupić to Nakamichi z poprzedniej już wycofanej wersji. Cena może nie mała (ale można na allegro znaleść), złodzieje się raczej nie czepiają, wspaniale gra i świeci się delikatnie na zielono (idealny kolorek pod granade :) )

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-30 18:33:00 /


wielkie dzieki...sam tez pomierzylem i sie zgadzalo...:)
co do samych glosnikow to i ja mma male sugestie-przod podobno jak na 10-tki to norauto wypadaja niezle-cenowo i jakosciowo-przebijaja pioneery panasonic sony itd.. (mam w innym samochodzie i graja rewelacyjnie) na tyl sa w wiekszosci bopschmanny w tym rozmiarze-ta marke mi niejedna osoba odradzila, zato ma w swej ofercie taki rozmiar tez i firma PYLE-parametry przyzwoite-w miare szerokie pasmo, wysoka moc ciagla(90W) narazie sie przymierazm do takiej konfiguracji-jak odslucham to opisze wrazenia, co do samego radyjka to bedzie to co mialem w poprzednim samochodzie, i trzymalem (glosniki tez trzymalem ale 16tki....i na choleremi one teraz...:)
dzieki za pomoc-3majcie sie!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-30 18:45:04 /


Na Allegro jest tez troche Universum. Co prawda nie wiem, jak to gra w samochodzie, ale mialem w domu sprzet tej marki i dawal bardzo ladny, czysty dzwiek, bez zadnych szumow, buczenia, albo jazgotu basowo-sopranowego. Moze warto sprobowac.
http://moto.allegro.pl/search.php?string=universum&category=709&buy=0&new=0&pay=0&country=1

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-30 18:54:01 /


Uniwersum sa to reklamówki typu Pionier itp.
Jeżeli chciałbyś porządne radio za rozsądną cenę to daj znać, mój Brat prowadzi komis CarAudio.
Zawsze lepiej kupić sprzęt markowy używany niż nowego kmiota!
Pozdrawiam!

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-30 20:35:34 /


Zgadzam się z przedmówcą, radio to 1/3 sukcesu reszta to wytłumienie drzwi i najlepiej całego wnętrza, oraz głośniki i wzmacniacz.
Najlepszy dźwięk w rozsądnej cenie jest w rozwiązaniu typu: 1 drożne głośniki średniotonowe w drzwiach i wysokotonowe gdzieś na desce, z tyłu subwoofer aktywny albo głośniki owalne w półce.
Pozdrawiam
Domage

_Domage_ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-30 20:48:56 /


Pochwale sie , bo temat przerabiałem niedawno. Przeglądnąłem setki radyjek i nic nie mogłem "podciągnąć" pod Granadę. Same kolorowe bardziewia , aż na allegro zjawił się ten Blaupunkt. Cena nie najmniejsza , ale adekwantna do stanu :) , prosty , żadnych zbędnych pierdół i skaczących delfinków :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-30 20:58:28 /


Ogólnie jeśli chodzi o Blaupunkta to roczniki 99-04 należy unikać szerokim łukiem, ich jakość jest porównywalna z bazarowymi radyjkami. Nie mówie o jakości dźwięku bo ta jest bardzo dobra, ale o awaryjności, i usterkach. Jeśli ktoś ma na radio ok 2399 zł to mogę polecić znakomite radio Blaupunkta Bremen MP 74. Naprawde ma znakomity wzmacniacz, zdaje sobie sprawe że to high endowy sprzęt ale jeśli ktoś jest melomanem to naprawdę polecam. Rzadko które radio ma korektor z możliwością ustawiania 27 pasm częstotliwości.
W niższych półkach cenowych jakość dźwięku na poszczególnych radiach jest porównywalna i w niskobudżetowych instalacjach bardzo słabo odczuwalna.
O radiach i sprzęcie można by rozmawiać godzinami. Więc polecam wizyte w jakimś specjalistycznym punkcie gdzie można odsłuchać w samochodzie różne typy głośników i wybrać najbardziej nam odpowiadające.

_Domage_ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-30 21:08:40 /


Jesli chodzi o odtwarzacze bez swiecidelek, to mialem w granadzie i zaluje bardzo ze sprzedalem... Trafil mi sie jak przyslowiowej slepej kurze na allegro za 200 zł, a kosztuje uzywany ponad 600. Jesli ktos slyszal ten sprzet to podzieli moje zdanie ze malo ma sobie rownych... Fujitsu Ten

Mysza liil (EM) / 2005-12-01 00:15:45 /


zaczalem zakladac radio i mam problem-jako wejscie na glosniki mam tylko 5 kabli, (mam w wyposazeniu auta dzojstik sterujacy sila glosu w poszczegolnych glosnikach-jest ich 4) radio ma 4 kanały, zatem kabelkow wychodzi 8, piaty kabel w samochodzie to niejest wspolna masa, -choc to by bylo logiczne-4 "gorące" i wspolna maca. w dzojstik wchodzi 6 kabli, jednak zaden z kolorow nie jest kolorem kabla poprowadzonego do samycjh glosnikow. instalacja jest fabryczna-na kazdym kabelku sa fabryczne wsuwki, kolory tez sa oryginalne, wszystko tak jak w nowej... moze ktos z was juz przerabial ten temat bo ja wymiekam...pomozcie..!chce podlaczyc radio 4 kanalowe pod te 4 glosniki, ale nie omijajac dzojstika.
zreszta chyba on nie laczy tak glosnikow ze zamiast 4 omow maja 8 albo 2..? dzieki jak zawsze i pozdrawiam:D

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-06 16:44:03 /


Z tego co pamiętam to ten joistick niestety trzeba ominąć... U mnie były do niego dwa wejścia (dwa kanały: lwey i prawy) a "w nim" sygnał był rozdzielany na 4 (przód i tył * prawy lewy). Inaczej mówiąc ten joistick umożliwiał podłączyć radio z wyjściem na dwa głośniki (takie były w w tamtych latach standardy) do czterech głośników.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-06 16:52:52 /


taaa...niestety masz racje....a taka fajna sprawa.... jest jeszcze swiatelko w tunelu-mozna zmostkowac glosniki w ten sposob z jakims elementem zeby w sumie dawalu 4 omy
teraz jedynym mankamentem jest to ze w sumie 2 glosniki podlaczone w miejsce jednego maja impedancje 2 albo 8 omow...niewiem jeszcze czy to rownolegle czy szeregowo...:/ ale 4 sie z tego da zrobic, niestety wykorzystywana bedzie tylko jedna para wzmakow z radia, ale jeszcze poszukam czy da sie zmostkowac wzmacniacze..
dac sie da-na bank, tylko jak to zrobic, i wtedy bedzie wszystko gralo..
ja w swoim samochodzie nie odlacze czegos co dziala-bedzie oryginalnie, jeszcze pokombinuje i poszukam..pozdro!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-06 17:27:25 /


Spokojnie z tym radiem ;)

DO radia dochodza 4 kable, 2 na prawa i 2 na lewa strone. Ida one do dzoja. Jeden biegun na jedna srtone jest wspolny, drugi zas jest rozdzielany potencjometrem na przod i tyl (oczywiscie dwustronnie).

Wyjscie najprostrze przy radiu na 4 glosniki - pociagnij sobie kable od dzojstika do radia, 2 pary, i polacz oryginalne od radia do dzoja z przodem, a dociagniete od radia do dzoja z tylem. Kolory sa opisane bardzo dobrze i intuicyjnie - nie pamietam szczegolowo, ale dasz rade.

Mozesz jeszcze pociagnac osobna pare na tyl wogole bez ingerencji w fabryczna instalacje. dzojem wtedy bedziesz mogl sciszac przod.



Mysza liil (EM) / 2005-12-06 17:39:20 /


mm..strasznie szybko...Mysza-czy moglbys napisac mi dokladniej?-mam tam 4 kable-2 z nich to masy-wspolne-tak?-a kolejne 2 to "gorące", -jak dalej?-te co sa lacze z tylem, a podciagam jeszcze jedna pare i lacze je ze wyjsciami na przod?skad w dzoju prowadze te nowe?dzieki..

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-06 18:51:52 /


Przy dzoju masz 8 kabli. 4 lewe, 4 prawe i 4 od radia do dzoja. Mase maja wspolna prawe oraz lewe. Zas po 3 na strone ida do dzoja. Ale tam najlepiej nic nie ruszaj. Zostaw jak jest.

Na tyl pociagnij 2 przewwody 2-zylowe do tylnych glosnikow. Podlacz je do wyjscia tylnych glosnikow w radiu.
Przy tylnych glosnikach oryginalne kable zaizoluj.

Dzoj niech zostaje w pozycji centralnej lub do przodu. Kable ktore sa przy radiu podepnij do wyjscia przednich glosnikow radia.

Pamietaj o wlasciwym zfazowaniu glosnikow! Nie mozesz sobie dowolsnie podlaczac + i -

Mysza liil (EM) / 2005-12-06 20:49:13 /


Ale dodalem... zamiast 8 mialo byc 12, sorki ;)

Mysza liil (EM) / 2005-12-06 20:50:03 /


Kto wie gdzie jest fabryczne miejsce na głośniki/głośnik w granadzie mk1/consulu? patrzyłem w folderach, dopatrzyć się nie mogłem...

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-16 15:47:13 /


podepne sie do tematu.
auto: Granada
problem: dzojstik sterowania glosnikami zwiera prawy z lewym i wycina "stereo sound"
objawy: wyciete stereo, dzojstik dziala poprawnie przelaczajac miedzy glosnikami.
warunki zastane: do dzojstika dochodzi 6 przewodow. wyjscia audio z radia spiete przod-tyl, tj. prawy przod i tyl polaczony z para do prawego, lewy analogicznie.
rozwiazanie prowizoryczne: wypiety dzojstik i spiete przewody na krotko ze skutkiem zamiany o 90st. tj. prawy to przod a lewy to tyl. stereo.
rozwiazanie poprawne: ????

najlepiej zeby dzojstik dzialal wlasciwie.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-12 21:06:41 /


To cuś umożliwia podłączenie radia z wyjściem na dwa głośniki pod cztery głośniki. Jeżeli masz radio z wyściem na cztery głośniki, omiń to.

Wiem, niesamowcie klimatyczny jest ten joistic, ale też potwornie zaniża jakość dżwięku (choć to może być bez znaczenia jak i tak używasz fabrycznych kabli głośnikowych).

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-12 23:18:18 /


do czego sluzy to ja wiem, tylko ze zachowuje sie jakby byl mono i spinal prawy z lewym.
pewnie stanie na tym ze podepne kable bezposrednio do radia, a dzoj zostanie atrapa.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-12 23:33:27 /


powinien spinać przedni z tylnym więc może podłącz kable "przekręcając je o 90 stopni"

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-14 21:40:36 /


zaloz drugi na probe, ten moze byc uszkodzony

Mysza liil (EM) / 2008-03-14 22:05:06 /


podpinajac kable przekrecone o "90st" zepne prawy z lewym, a to juz napewno nie bedzie dzialac.
w poniedzialek sie jeszcze pobawie z kombinacjami na wtyczce, zeby bylo poprawnie P-L, a jak sie nie uda to dzoj bedzie zaslepka a kable pojda bezposrednio i radio bedzie sterowac rozkladem.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-14 22:19:28 /


nie mam innego dzoja zeby sprobowac.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-14 22:20:22 /


Witam!

Czy ma ktos moze jakos ladnie zabudowany wzmacniacz w granadzie?
Ja swoj chce zamontowac za oparciem kanapy. Jak ktos ma jakies doswiadczenie to bardzo byl bym wdzieczny za odpowiednie fotografie!

dzieki!

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-15 18:53:09 /


Ja montowałem na prawym błotniku za nadkolem, oczywiście od strony bagażnika :) Był to duży Boschmann, zapełniał całe to miejsce. Uchwyty mocujące szły od rantu komory bagażnika przy uszczelce, a dolne mocowanie na wylot ;) Wkręty wypadły pod zderzakiem, nie wnikałem w to 10 lat temu ;)

Mysza liil (EM) / 2009-02-15 19:16:57 /


ja generalnie miałem mały wzmacniacz blaupunkta. ale naprawdę mały i idealnie zmieścił się na tylną ścianę schowka po stronie pasażera.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-15 20:03:30 /


No w tym problem, ze moj maly nie jest... 45 x 30 x 7 cm i do tego wazy ciut ponad 9 kg :)

Myslalem o przykreceniu jakiejs plyty aluminiowej (najpier ja spolerowac lub wyszczotkowac) do ¨zastrzalow" zatylnym oparciem. Moglo by to niezle wygladac, zajmowac mozliwie malo miejsca i wzmocnilo by te "zastrzaly" ktore trafiaja w miekka jak maslo polke z dziura na schowek apteczki...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-15 21:01:39 /


plyta to kolejne pare kilo - nie wiem czy konieczne.
Ogolnie jesli nie masz butli LPG (i jest to sedan - a chyba jednak nie bo w profilu masz to swoje fajne kombi) to za tylna kanapa te zastrzaly powinny byc spokojnie wystarczajace.
Tak na szybko do kombi mi sie przypomina ze podloga bagaznika jest "przemytnicza" - podwojna - moze pod? albo nad? jakeis dziurki..... no coz...... o tyle dobrze ze nie na wylot...

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-16 20:44:26 /


w profilu u bartka sa dwa sedany przeciez

Capri1974 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-16 20:50:06 /


aj przepraszam - pokrecilem!
Zatem - jesli chodzi o bagaznik to podloge bym oszczedzil, blotniki:) wybacz Mysza ale chyb tez:)
poza pasem tylnym ktory slabo sie nadaje, dalej zostaje scianka za tylnymi fotelami.
Wydaje sie byc wystarczajaco mocna - zwaz ze raczej przeciazenia beda wieksze przy hamowaniu, a tam sie oprze o kanape - wiec bez bolu. Raczej pasazerom/pasazerkom nie wybije dziury w plucach przez oparcie. Co do alu plyty... srednio bym byl do tego przekonany - niepotrzebny ciezar - ale coz... od szalonych pomyslow zaczynaja sie wynalazki!:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-16 21:22:45 /


NIc. Bede cos kombinowal.


Miejsca innego niz tyl kanapy i tak nie znajde. Wpadniecia do kabiny sie nie obawiam :)

Jezeli chodzi o wstawienie jakiejs plyty za oparcie o sprawa moze byc dosc interesujaca. Poloczenia tych "zastrzalow" z tylna polka jest najzwyczajniejszym bledem przy pracy. Kto ma granade i widzial wrecz powyrecane punkty zgrzewu i doswiadczyl mozliwosci "wykrecania" zastrzalow gola reka, wie o czym pisze.
Wzmocnienie tego wezla (nawet kosztem jakiegos kilograma blach) moglo by znaczaco poprawic kofort jazdy / akustyke nadwozia. Poza wspomnianymi punktami zgrzewu, na fatalna sztywnosc tylnej czesci karoserii wskazuja typowe miejsca korozji: polaczenie blach nadkoli z plyta bagaznika / poprzecznej belki (tej do ktorej przykrecona jest przekladnia glowna).

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-16 21:54:34 /


Wreszcie zalozylem caly sprzet. Zostalo mi tylko jakos ladnie poupinac kable, zeby nie wyglodalo to jak piorun w miotle strzelil. Moze komus przydadza sie wskazowki...

Za oparcie kanapy wstawilem plyte z mdf'u. Skrecilem ja z karoseria dos duza iloscia srob (dookola i wzdluz zastrzalow, no i oczywiscie scisnolem to potem jeszcze oparciem kanapy. Zeby uzyskac od strony bagaznika plaska powierzchnie do zawieszenia wzmacniacza dokrecilem do plyty mniejsze, trujkatne plyty, tak, ze 'zmostkowaly' one zastrzalz.

Pudelko na apteczke znalazlo nowe miejsce w piwnicy a wzamian za nie wstawilem skrzynke z glosnikami niskotonowymi (bardzo plaskie 16to centymetrowe Hertz'e space6)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-06 20:44:30 /


A napisz jaki tam wzmacniacz masz ;)

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-06 22:37:00 /


Nakomichi PA2004 Jeden z niewielu na rynku ktory nie am niebieskich diod i czystosc oraz jakosc dzwieku jest priorytetem w stosunku do mocy

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-07 08:51:30 /


To jakas podrobka Nakamichi? ;)

Mysza liil (EM) / 2010-08-07 08:59:02 /


przepraszam za literowke. Oczywiscie Nakamichi
http://www.nakamichi.com/pfv/ICE/Amps/PA2004.htm

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-07 10:22:44 /


a czy ktoś mi powie czy ten wihajster na desce (z rysunkiem nuty) koło przełącznika kierunkowskazów służy do regulacji głośności przód-tył?

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-08 13:53:59 /


Tak, przod-tyl. Czy ta granada mieszka w polsce? Piekne wnetrze!

Mysza liil (EM) / 2010-11-08 14:29:07 /


niestety nie, Austria http://www.granni.at/ a dokładnie tu http://www.granni.at/1568494.htm

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-08 14:35:36 /