logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » Stacyjka nie odbija

Stacyjka nie odbija

Mam problem.Odpalając moje clio 91r nie odbija mi kluczyka.Musze go recznie cofać przy zapalaniu.Pomożcie jak to naprawić

adam12 / 2005-12-22 21:02:56 /


a co to klio91 ?? - moze podpal to bez kluczyka - kluczyk wrzuć jak bedzie przygasać

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-22 21:08:16 /


musiala pasc jakas cliosprezynka ;)

konk / 2005-12-22 21:10:04 /


Do cofania uzyj wstecznego, a do zapalania - zapałek

Mysza liil (EM) / 2005-12-22 21:10:29 /


Pewnie się za klionował ;)
A tak poważnie to jest forum o fordach i do tego zabytkowych - patrz regulamin.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-22 21:40:06 /


Najpierw weź rozbierz swoje Clio na czynniki pierwsze,zmatuj całe nadwozie do gołej blachy,później zanurz całe nadwozie w kadzi wypełnionej po brzegi mocnym roztworem soli.Poczekaj ze 4 dni,wyciągnij,zrób renowację blachy.
Następnie przerób go na tylny napęd a silnik i możliwie dużo podzespołów weź od Forda.
I dopiero wtedy EWENTUALNIE i BARDZO NIECHĘTNIE ktoś może pokusi się i odpowie Ci na forum:)))))))))

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-22 21:59:18 /


Temat akurat jest - rzekłbym - bardziej uniwersalny niż Clio czy Capri. 99% aut na świecie ma podobną konstrukcję stacyjki, więc problem napotkany w Clio może pojawić się jutro w Capri czy Granadzie któregoś z klubowiczów.
Jako że jeżdżę dość często także plastikarem pt. Clio rocznik 93 [mojej żony], więc jednak odpowiem. Ostatnia [w prawo] pozycja stacyjki, uruchamiająca rozrusznik, nie powinna mieć możliwości pozostawienia w niej kluczyka. W tym celu owe 99% aut na świecie ma w bębenku stacyjki sprężynkę odbojnikową. Gdy owa sprężynka pęknie, albo wyskoczy ze swego mocowania, to kluczyk wracać trzeba ręcznie. Masz przed sobą 3 świąteczne dni - uzbrój się w wiertarkę z małymi wiertłami, kilka drobnych wkrętaków ["śrubokrętów"], rozbierz deskę, wymontuj stacyjkę, rozbierz ją na czynniki pierwsze, napraw lub wymień spręzynkę i poskładaj z powrotem. Jesli Ci się nie uda, to podejdź do pierwszego z brzegu serwisu Renault i drogą zakupu wejdź w posiadanie bębenka stacyjki. Jesli nie będą mieli od ręki, to w ciągu tygodnia dowiozą.
A do Capri niestety nie :(
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-22 23:33:50 /