logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Ciągłość BTP - rządowe stacje kontroli pojazdów (badanie techniczne pojazdu)

Ciągłość BTP - rządowe stacje kontroli pojazdów (badanie techniczne pojazdu)

Jako że straszą kolejnym dennym projektem ustawy, na mocy której będzie wymagana ciągłość badania technicznego pojazdu, nie ukrywam że warto byłoby coś wspólnie zadziałać. Ustawa będzie dla nas koszmarem. Z racji tego że auta jeżdżą sezonowo, sporo czasu spędzają w naprawach itd. Chyba jeszcze czas na zgłaszanie uwag do projektu, więc może by coś wystosować jako Stowarzyszenie? http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12290511/katalog/12382571#12382571

Mysza liil (EM) / 2016-12-27 11:55:34 /


Popieram z całego serca zgłaszanie sprzeciwu, taka ustawa jest dla nas strzałem w stopę.

lagunaSF / 2016-12-27 13:36:04 /


zgłoszenie uwag jako stowarzyszenie ma sens.
Co do samej ustawy - a czego się można spodziewać po kurduplu który nie ma prawa jazdy? Wymyśla głupoty by kasę doić

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-27 13:52:11 /


Popieram sprzeciw. Głupotę się tępi w zarodku.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-27 15:01:03 /


jeśli nie bierze się pod uwagę opinii wszelkich krajowych i międzynarodowych instytucji i organizacji, to przypuszczam, że stowarzyszenie też będzie równie uważnie wysłuchane... ale popieram! :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-27 16:21:58 /


Zamiast popierać wystarczy odpowiednio X postawić. Chociaż teraz to już raczej nie będzie miało znaczenia.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-27 17:18:58 /


Za !!

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-27 19:12:41 /


Naprawde wierzycie że rząd weźmie to pod uwagę :) ? Idziemy w stronę dyktatury a tam jest tylko jedna racja. Święta racja ...
https://m.youtube.com/watch?v=6weSa9m_Y3U

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-27 19:52:11 /


Ciężko tu nie politykować , ale się powstrzymam , bo i tak chyba już wszyscy widzą
co się dzieje .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-27 21:57:16 /


Hola hola, jak górnicy palą opony to dostają co chcą. Możeby tak spalić parę opon pod sejmem (górnicy będa mogli się uczyć:) dla pokazania że święta twojsza racja jest może jednak bardziej mojsza?
Bo odklikanie jakichś wirtualnych petycji nie ruszając tyłka z krzesła będzie miało chyba efekt porównywalny z wlożonym wysiłkiem...

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-27 22:53:43 /


myślę że palenie opon pod sejmem może być fajne,ale sądząc po tym jak przekłada się reakcja władz na różnego rodzaju protesty,te przed sejmem,w sejmie,przed kopalnią,albo w centrum miasta,to efekt może być niestety mizerny :(

karolb863 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-28 08:53:01 /


a jaka jest przewidywana kara za nie zrobienie przeglądu w terminie ?

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-28 09:13:29 /


Sprawiedliwa kara to byłoby zezłomowanie auta :D brak przeglądu = auto niezdolne do jazdy = złomowanko.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-28 09:36:01 /


rzułty BUC nie wiem jak by to się niby miało do art. 64 konstytucji.. chociaż w dzisiejszych czasach...
ale już chyba były takie pomysły odnośnie "demontażu pojazdów poza miejscami do tego uprawnionymi"? :)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-28 09:44:58 /


Kara ma być taka, że jeśli okres bez przeglądu będzie dłuższy niż ileś tam, to kolejny przegląd można będzie zrobić tylko na specjalnej stacji kontroli, których to ma być tylko kilka w kraju. Zatem może to oznaczać poza wyższym kosztem samego przeglądu (skoro specjalna stacja, to i opłata specjalna), również dodatkowy koszt dalekiej podróży z lawetą :/
Ciekawym aspektem tej sprawy jest natomiast brak jakichkolwiek różnic pomiędzy wymaganymi kwalifikacyjnymi wobec diagnosty pracującego na takiej stacji względem diagnosty pracującego na zwykłej okręgówce. Zatem nie ma żadnej różnicy w badaniu, a to chyba już można traktować jako podstawę do jakichś buntów społecznych...

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-28 10:27:06 /


Jeśli to zostanie zatwierdzone to opierdziele na żółto wszystko co mam i jeszcze nie jest żółte. Nawet zardzewiałe dupowozy....

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-28 10:57:14 /


to jest dobre rozwiązanie.
Jak to jest z wymogami kolekcji?
Widziałem pod Gdańskiem kolekcję VW gdzie stoją na żółtych blachach również pojazdy współczesne, które są częścią kolekcji.
Ile minimalnie aut? czy współczesne auto na żółtych blachach również nie wymaga przeglądów? Ile aut w kolekcji musi spełniać wymogi auta zabytkowego w 100% ? Ktoś się orientuje jak to wygląda?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-28 11:46:32 /


i przegląd bezterminowy :)

Kilgore / 2016-12-28 13:21:28 /


Kolekcja to minimum 3auta zabytkowe. Po tym czwarte moze byc wspołczesne jako element kolekcji I wbite na żółte. I tak tez jest z galeria w Pepowie gdzie Polówka z chyba 2004r smiga sobie na zoltych.
Jednak jak takie cwaniactwo wyjdzie na jaw pewnie I to ukrucą a wtedy po dupie dostaną wszyscy.

OC w góre, kombinacja ze stacjami +akcyza wiec jak to wytrzymamy to juz chyba nic nas nie zaskoczy. Cofamy sie do lat 80-tych gdzie auto bylo luksusem :)

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-28 14:07:48 /


Przeglądy dla żółtków mają wrócić niedługo.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-28 15:09:35 /


Nawet o tym napisano w jednym z wniosków, ale kto by tam przeczytał, lepiej śmietnik z wątku robić.

Mysza liil (EM) / 2016-12-28 16:38:56 /


znaczy w którym wniosku, bo wProjekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw napisane w art. 81, ust.10 że przyczepy lekkie i zabytki zwolnione z Badań tech. no chyba, że zabytek używany do transportu zarobkowego?
No to jak?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-28 20:31:46 /


Nawet jak wroci obowiazek przeglądu żółtka to obecne juz wciagniete nie powinny jemu podlegac w mysl zasady prawo nie działa wstecz. No i wpis w dowodzie "bezterminowy".

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-28 20:53:39 /


A nie mogą tego zrobić jak w innych cywilizowanych krajach? Jak sie przegląd kończy w styczniu a pojade go zrobić w maju to dostane nie na rok do maja tylko na rok od daty poprzedniego czyli do stycznia. I kłopot z głowy.
Ale to chyba ktośby musiał sie dowiedzieć jak jest za moherową kurtyną.

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-29 21:22:55 /


z tą kulturą jest tak że jej brak ;)

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-29 21:38:21 /


Przegląd nie jest " co rok " tylko " na rok ".
Tylko patrzeć jak wrócą do podatku od starych aut ,
jak cię nie stać na nowe auto biedaku , to dowalimy ci jeszcze podatku , powinno cię to tak
zgiąć do ziemi żebyś krótko obciążał ZUS swoją emeryturą .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-29 21:51:26 /


A co w tym rozwiązaniu jest niby cywilizowanego? Jeśli robię remont auta przez powiedzmy 20lat i w końcu chcę nim wyjechać na drogę, to mam robić 20 przeglądów?

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-29 22:42:33 /


Alwax udowodnione jest naukowo, że chodzenie pieszo wychodzi zdrowiej niż wozenie dupy autem ;)

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-30 09:42:36 /


Byłem jakis czas temu w Kansas, gdzie nie ma W OGÓLE obowiązku robienia BT. W związku z tym czasem widzi się babcie jadąca starym caddilakiem czy innymi dziwnymi rzeczami. Czasem samochód może nie ma bocznej szyby, kierunkowskazu czy lusterka ale jedna rzecz dziwi najbardziej - ulice nie sa usłane trupami i wrakami aut.
W związku tym może lepiej ostrożnie postulować o rozwiązania bo to ze planowana zmiana jest zla to nie znaczy ze dotychczasowe rozwiazania sa optymalne. A mi wcale nie widzi sie obowiazek BT skoro sam wiem czy moje auto jeździ ok czy nie.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-30 11:19:36 /


Ależ ja jestem za tym że jeśli jeździ to niech ma!

Mysza liil (EM) / 2016-12-30 14:47:29 /


jacob81 chodzenie na piechotę nie jest zdrowe jeśli mieszkasz na wiosce, z której pierwszy PKS odjeżdża o 9:30 a ty musisz być na 7:00 w pracy w miasteczku oddalonym o 17 km. Rower też odpada, bo załóżmy, że jest zima, wieje i pada zamrożony żurek. ;-)

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-30 15:51:12 /


"....zmień pracę, weź kredyt" :)))

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-30 15:56:17 /


Ale ja nic nie mam do piechurów , jeśli wiedzą jak korzystać z pasów .
Cały czas myślę nad zmianą pracy i kredytem , tylko nie mam pewności
co na to Naczelnik .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-30 22:20:17 /


https://moto.wp.pl/zmiany-w-przegladach-nie-beda-tak-drastyczne-to-dobra-wiadomosc-dla-kierowcow-6234395134150785a

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-14 12:04:29 /


no to ja zapłace podwójnie bo przegląd mam pod koniec października wracam w listopadzie a wyjade może końcem sierpnia

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-14 16:01:13 /


Ciekawe czy się coś ruszyło w temacie bo to trochę przeterminowany artykuł.
I nie bardzo rozumiem czemu więcej płacić za spóźnienie, skoro przegląd jest na rok to np. jak się spóźnię pół roku to powinienem dostać datę następnego rok od poprzedniego, czyli na pół roku a nie cały i żadna to oszczędność. Przynajmniej tak jest w innych cywilizowanych krajach ujni.

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-15 08:34:50 /


To raczej też mało cywilizowane rozwiązanie. Jeśli sobie nieśpiesznie remontuję auto przez powiedzmy 10 lat i nim - ma się rozumieć - nie jeżdżę, to po zakończonym remoncie miałbym płacić za te wszystkie zaległe przeglądy, żeby dogonić czasy obecne? Bzdura.
Skoro prawo nie nakazuje (jak w przypadku OC) zachowania ciągłości BT, to jakakolwiek restrykcja za "spóźnienie" jest bezzasadna.
Cywilizowanym rozwiązaniem, to może być oznaczanie pojazdów z aktualnym przeglądem, tak żeby glina mógł odróżnić poruszający się samochód bez ważnego BT

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-15 09:17:46 /


Dokładnie, jak w US, każdy rok ma inny kolor naklejki

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-15 09:50:31 /


i jeszcze jak w UK, żeby sie dało SORNować auto na czas niejeżdżenia i przed przywróceniem na drogę badanie, bez jakichś niekostytucyjnych opłat karnych za brak ciągłości BT. A i OC może by nie trza było płacić.
Ale to zbyt skomplikowane dla naszych nocnych ustawodawców, łatwiej kazać płacić za wszystko.

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-15 14:01:05 /


taka hipotetyczna systuacja...ponad tą o długotrwałym remoncie, pokazjąca debilność I ułomność proponowanego rozwiązania:

mam dzwon bez BT, auto naprawiam w moment (np. zmiana zderzaka, lub inna drobnostka), zanim ubezpieczyciel poprosi mnie o dokumenty jade na stacje, robie przeglad - zgodnie z nowymi przepisami wbijaja mi badanie z data wsteczna - tak to chyba ma byc? - jako kontunuacja? - daje dokumenty ubezpieczycielowi I juz mialem BT w chwili kolizji.

bravo..

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-16 09:17:57 /


No chyba z datą wstecz to to nie będzie .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-16 09:49:14 /


aaa...masz racje - zaplace za ubiegly czas, ale wbija mi od dzis. Zasugerowaelm sie tym, ze jak przyjade na przeglad 3 miesiace po uplywie terminu poprzedniego, to mi przedluza na rok, od daty koncowej poprzednich badan technicznych. To tez glupota - auto jest sprawne (lub nie) na rok od momentu inspekcji, niezaleznie od tego kiedy bylo sprawne poprzednio...

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-05-16 11:52:34 /


Wszystko na siłę chcą ulepszać, a jak wiadomo lepsze wrogiem dobrego.

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-05-16 15:07:27 /


Jest obowiązek wymiany dowodu jak skończy się miejsce na pieczątki ?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 15:33:02 /


jest

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 15:50:03 /


Ja już od kilku lat nie wymieniam. Wcześniej jeździłem z kwitkiem z BT, teraz DR w domu cały czas odkąd się nam Policja zinformatyzowała ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 15:51:25 /


mi w zeszły roku kazali wymienić

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 15:56:32 /


Wg mnie nie mam sensu wymieniać dowodu skoro nawet nie trzeba dowodu wozić, bo wszystko sprawdzą sobie online.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 16:10:32 /


pewnie tak ale dokument jednak nie został wycofany

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 16:16:05 /


nie ma obowiązku, robisz przegląd, dostajesz dokument potwierdzający pozytywne wykonanie przeglądu (formatu A4) i z tym jeździsz. Osobiście tak mam w jednym z aut

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 17:15:02 /


no to się wycofuję :)

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 18:11:53 /


Tak myślałem , ale mój diagnosta twierdzi (dobry kumpel ) że jakaś tam ustawa mówi inaczej .....
A tych nowelizacji już tyle było że chyba nawet policjanci mają problem :)
Najbardziej przemawia to co pisał Dred .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 21:43:51 /


A jaki jest problem z wymianą dowodu co 6 lat?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 21:59:20 /


Kasa i czas :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-23 22:17:13 /


Kasa i czas to drobiazg...
Macie mieć tak poustawiane w główkach, żeby broń jakikolwiek boże nie myśleć samodzielnie...
Macie wykonywać polecenia.

DF / 2019-07-24 09:50:51 /


jawohl ;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-24 10:16:18 /


Dla kukiziątek każdym, dowolny przepis prawny to atak na ich wolność :)

Konar / 2019-07-24 10:19:07 /


Macie kurwa nie przerejestrowywać i czekać aż jełop któremu sprzedaliście samochód zacznie parkować i nie płacić za parking. A potem przychodzą nakazy zapłaaty po kilka tysięcy, konta poblokowane, a ty człowieku szukaj umowy. I za każdym razem co polecony to dzwoń i faksuj...

Mysza liil (EM) / 2019-07-24 19:40:09 /


Plus na dziś jest taki, że nie trzeba wozić papierów przy sobie, więc i Pan policjant nie zauważy, że nie ma miejsc na pieczątki. Gdyby jednak dostał do rąk takie dokumenty i był wyjątkowo upierdliwy to ma prawo zabrać dokumenty i odesłać do wydziału komunikacji.
W zeszłym roku sam przerobiłem taką historię.

paras / 2019-07-24 21:12:22 /


w zeszłym roku było zdaje się inne prawo, była nowelizacja zapisów...

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-25 11:40:03 /


Otóż Mysza, jakbyś był taki "korekt" i poszedł z umową zbycia samochodu do urzędu, to ta umowa obecnie zostanie wprowadzona w CEPIK i każden jeden guomp będzie widział, że nie jesteś jego właścicielem.
Problemy były przed epoką CEPIKu.
Obecnie tylko krok dzieli nas od automatycznego przerejestrowania. Jedno "enter".

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-07-25 12:14:53 /


taki konkret to będę następnym razem, niestety dałem dupy bo nie zarejestrowałem tego gówna na siebie gdyż byłem w posiadaniu dwa tygodnie, więc nie wiem z czym mialem iść do urzędu...

Mysza liil (EM) / 2019-07-25 22:30:03 /


O ile dobrze pamiętam i tego akurat nie zmienili, to ta kartka A4 z przeglądu jest ważna 30 dni teoretycznie. To tak, jeżeli chodzi stricte o literę prawa. I w tym czasie teoretycznie powinno się zgłosić do WK konieczność wyrobienie nowego dowodu.
A że w międzyczasie wprowadzono brak obowiązku włożenia że sobą dokumentów i w CEPIKu jest po prostu wbity ważny przegląd to osobna bajka ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-26 00:55:35 /


Na kartce A4, którą się dostaje po BT niezależnie od pieczątki, nie ma żadnego zapisu o domniemanym 30 dniowym terminie ważności. Jest natomiast jasno określona data przeprowadzenia BT, jego wynik i termin następnego badania - czyli notabene termin ważności równy 1 rok.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-26 10:26:45 /


Kiedyś jak skończyły mi się pieczątki, to jeździłem rok z tym papierem A4, po czym po roku pojechałem na przegląd, wiedząc, że w końcu muszę pójść do urzędu po następny dowód, a pan mi mówi, że z tym papierem to mogę jeździć miesiąc, a nie rok. Czyli coś jest na rzeczy :). A że przez rok nie miałem kontroli policyjnej to nikt tego nie wykrył.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-26 15:54:51 /


Podstawa prawna, podstawa prawna, podstawa prawna...
W tej formie, to mi raczej pachnie obiegową opinią, bezrefleksyjnie masowo powtarzaną :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-26 17:27:03 /


Proszę bardzo - podstawa prawna w dwóch ostatnich akapitach
http://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/2479,Gdy-brak-miejsca-na-wpis-w-dowodzie-rejestracyjnym.html

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-26 19:41:10 /


OK. Ale tam nadal nie ma nic o rzekomych 30 dniach ważności papierowego zaświadczenia.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-26 20:29:31 /


bo sam w sobie ten papierek nie ma takich wymagań. Jest potwierdzeniem wykonania badania i wyniku z jakim się owo badanie zakończyło.
Poprostu, ktoś kto powiedział o terminie ważnosci zrobił skrót myślowy, bądź gdzieś kiedyś słyszał o takim obowiązku i terminie i to powiązał.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-26 20:43:33 /


Kżyho pozamiatał bardzo dokładnie , nie mam więcej pytań :(

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-26 23:39:07 /


Ale jest o 30 dniach do zgłoszenia nieaktualnych danych w dowodzie, zatem brak daty nowego przeglądu. A papier jest dla urzędu by mieli na czym się oprzeć przy stawianiu pierwszej pieczątki.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-27 07:20:10 /


A jeśli kierujący nie legitymuje się dowodem ani nie przedstawia zaświadczenia, bo nie musi ich już wozić? Czy w cepiku jest informacja że dowód powinien być wymieniony a nie jest?

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-27 07:21:36 /


diagnosta wpisuje w systemie ( Brak miejsca do wpisu przeglądu) i wystawia na kartce a4 adnotacje o prawidłowym przeglądzie auta.pozdr Rafi

Łukasz 33 radom / 2019-07-27 09:30:54 /


Mój na szczęście chyba o tym nie wiedział ;)
Przynajmniej aplikacja mObywatel pokazuje mi aktualny przegląd mimo, że mam go właśnie na takim zaświadczeniu, bo mi się w tym roku miejsce skończyło.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-27 16:54:45 /


Dokument o przeprowadzonym badaniu diagnosta powinien wydać przy każdej wizycie na OSKP/SKP bez znaczenia czy wynik jest pozytywny, negatywny, czy jest miejsce w dowodzie czy go nie ma

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-27 17:23:08 /


jak długo można męczyć temat. Nowe przepisy są aktualne. Nie ma przymusu wymiany DR jak brak miejsca.
Jednak, jeżeli masz zamiar wyjechać za granicę kraju, to musisz mieć DR z ważnym przeglądem, więc jak brak miejsca to musisz go wymienić.

zenonDWR / 2019-07-27 22:28:23 /


To za granicą też mają te durne/nikomu nie potrzebne BT?
Jest jakiś kraj w Europie bez tych bzdur?

DF / 2019-07-28 20:45:47 /


Jakie nowe przepisy ? że nie trzeba wymieniać , proszę pokaż mi .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-28 21:16:04 /


A możecie skończyć pierdolić i uporządkować dokumenty dostosowując się do przejrzystego stanu rzeczy?

Mysza liil (EM) / 2019-07-28 21:48:11 /


No niestety to szaleństwo ogarnęło już całą Europę.
To samo z OC. Nawet w Rosji od 2003 jest obowiązkowe!
Zniewolenie postępuje!

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-28 22:06:34 /


Czas umierać...

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-07-29 06:17:59 /


Nie ma dokąd uciec...

DF / 2019-07-29 10:53:02 /


kurde Bobik dzięki... przypomne sobie film wieczorkiem ;)

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-07-29 11:36:42 /


Trzeba żółte robić i tyle..

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-07-31 19:53:19 /