logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » ktore klocki lepsze

ktore klocki lepsze

znalazlem na allegro klocki frentex i remsa ktore lepsze,i czy sa dostepne lepsze tarcze niz brembo,capri mk1

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-08 23:00:25 /


najlepsze klocki hamulcowe robi firma textar jurid i ATE wg mnie testowale wiele rodzaji klocckow roznychh firm i te wypadaja najlepiej w orginale byly montoawane textary lub ATE. Klocki srdniej jakosci to remsa, lockheed, ETF, ferodo i lucas klocki takie jak bradi, XT, frentex i inne wloskie slabizna nie polecam wogole

co do tarcz hamulcowych brembo jest ok ale rownie dobre sa a nawet lepsze sa tarcze firmy ATE takie byly montoawne w orginale, nie mozna zapomniej i firmie sbs QH i lockheed lucas takze sa niezle, slabe tarcze robi bradi i firmy nieznane wogole

w razie jak by cie cos interesowalo napisz do mnie

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-09 09:45:54 /


co do jurida, to już nie jest to. 6 lat temu pracowałem w hurtowni, wziąłem sobie jurida z oznaczeniem J (czyli tym lepszym), klcki ekstra, 40 000km na komplecie. Kupiłem więc ponownie i tu kupa. 23 000 km i po klockach. Zacząłem dociekać o co chodzi, przecież te same klocki - no i wyszło szydło z worka. Mam (szczęście i nieszczęście) zwyczaj zostawiania wszystkich śmieci na później, więc porównałem sobie oba klocki. Pierwsze które miałem miałey oprócz napisów (które dawno się zjarały) wybite ne blasze JURID, a te drugie miały....TEXAN. Początkowo napis nie byłwidoczny bo pokrywała go skutecznie warstwa antypiskowej "gumy", która jednak z czasem się wypaliła. Ponieważ nie znam marki texan zacząłem dociekać kto robi to dla Jurida. I w sklepie u pana Krzysia Kowalskiego w Gdyni znalazłem klocki "firmy" Texan. Jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem napis Made in Turkey.... Tak więc niestety w czasach postępującej globalizacji nie można ufać markom. Trzeba każdy produkt dokładnie trzepać.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-09 09:57:41 /


a co z motorcraftem?? chyba też nie sa najgorsze? czy to tylko pudełko jest motorcrafta a w środku cos innego?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-09 11:04:46 /


z tarczami wentylami lockheed-a miałem problem.. po kilkuset km zaczęły bić.. ale po przetoczeniu są oki :) Podobne spostrzeżenia mieli inni użytkownicy takich samych tarcz..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-09 11:15:23 /


Uzywalem nowe klocki Lockheeda... Demontowalem prszez 5 dni. Bo piscza jak szaleni. Teraz stoi ATE.

SlavaK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-09 11:26:24 /


Używałem jak Granadziarz Jurida i były beznadziejne...piszczały i słabo hamowały.Zmieniłem na ferodo i jak ręką odjął.Według mnie Jurid to lipa.Teraz mam Remsa i jest ok.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-09 17:40:22 /


generalnie klocki muszą mioeć cporo wtrąceń metalicznych (odprowadzanie ciepła w głąb klocka a nie kumulowanie go na powierzchni trącej) i powinny mieć warstwę gumy antypiskowej (lub pakiet blaszek antypiskowych - ale to nie u nas).
jakie by klocki nie były, jak nie maja blaszek i gumy to bedą piszczeć, szczególnie jak suę je ostrzej potraktuje.
Druga sprawa, to trwałość i skuteczność.
Klocki dobre to te które się ścierają, bo też i hamują. Jak coś się nie ściera, to nie hamuje. Poza tym jak się klocek nie ściera a auto dobrze hamuje, to się ściera tarcza. Jak się nie ściera ani klocek ani tarcza to auto nie hamuje.
Wybór należy do kupujacego.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-09 21:40:44 /


Jarek, jak to nie u nas blaszki przeciwpiskowe?? Chyba jaknajbardziej trzeba zakladac. Jesli chodzi o to scieranie to masz zupelna racje. Ja bym wolal twarde klocki ktore sie zuzyzja po 60 tys km, 2 razy wymiana klockow, za 3 razem juz z tarczami.

Mysza liil (EM) / 2006-01-10 07:55:43 /


Mysza nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale Jarkowi chyba chodziło o to, że u Nas (w Polsce) nie ma w komplecie z klockami tych blaszek.

Zając Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-10 08:29:06 /


No co wy ?! Chuder ma :)

Śmietan / 2006-01-10 08:41:31 /


U nas montuje się pojedynczą blaszkę z nierdzewki, bo innej nie ma, a w innych markach bywają "pakiety" czyli dwie cienki blaszki przedzoelone tworzywem sztucznym i to fabrycznie przyklejone do klocków, a nie jak u nas jako część osobna.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-10 17:54:35 /