logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » "krecik i samochód", czyli jak wychować pomocnika do warsztatu.

"krecik i samochód", czyli jak wychować pomocnika do warsztatu.

nakupiłem ostatnio dziecku dobrych filmów na VCD (Allegro od Eleonor77 jakby ktoś też chciał) żeby się chłop wychowywał na normalnych bajkach a nie pokemonach i innych teletubisiach. I co ciekawe, to jedyną bajką oglądaną przez niego od początku do końca jest " krecik i samochód".
Jest to bajka, która zaważyła na moim życiu i ukierunkowała moją podświadomość dziecięcą w taki sposób, że jako dorosły reanimuję wszystkie złomy jakie inni porzucają. Dopiero teraz zauważyłem związek pomiędzy moim emocjonalnym podejściem do samochodu a krecikiem głaszczącym samochód na pożegnanie po przyjeździe do domu.
Czyli mój syn pójdzie w moje ślady :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 12:07:21 /


Krtek, Sąsiedzi... to były czasy :p

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 12:32:29 /


no i te pieprzone muminki i wodnik szuwarek .... do dzisiaj mam koszmary

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 12:36:30 /


muminki też są, ale przezornie nie kupiłem, natomiast szukam Barbapapy....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 12:42:08 /


barbapapa ??? Oj nie widziałem. A co do teletubisiów to dzieci je kochają.... szczerze to nawet ich nie widziałem za bardzo, bo TV nie oglądam , ale moja chrześniaczka która ma 1,5 roku to podobno szaleje. Bo te teletubisie to podobno łatwo i bezboleśnie wchodzą :). A i coś takiego teraz mała ogląda jak "SALI MALI".... tam jest Sali Mali i Staszek ptaszek..... i laseczka co to czyta (narratorka) ma taki fajny głos :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 12:51:52 /


Gdzieś mam cd z 20toma odcinkami sąsiadów :D to jest to :)

Piotrek PCK / 2006-01-22 13:15:07 /


Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka, Reksio

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 13:18:48 /


Zaczarowany ołówek i Pomysłowy Dobromir.. kreatywne i "mądre" bajeczki... to one spowodowały nagły deficyt wszelkich urządzeń mechanicznych w mojej komórce, świetnie naprowadzają dzieciaki na majsterkowanie. Lepsze od MacGeywerów i innych. A Sąsiedzi...ehhh gdzie teraz takie dobranocki, dziś to można epilepsji i odchyłek seksualnych się nabawić, dla syna to tylko 'klasykę' będę przygotowywał /jeszcze nie mam dla kogo :( /

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 13:55:28 /


w wielkiej brytanii, ojczyznie tele tubisiow nie tak dawno temu wybuchl skandal , gdy ktos zauwazyl ze ten tele tubis z torebka to facet i ze na pewno jest transwestyta.I byla dyskusja w temacie czy pozbawic go torebki .

Classmobile / 2006-01-22 14:39:50 /


Sąsiedzi z dubbingiem to jest to:):):):) Ale under 18 nie da rady.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 14:43:14 /


teletubisie... pojemniki na segregacje odpadow-takie wystawiane na ulicach kumpel nazywa domkami teletubisiow..:) ja tego gowna nigdy nie widzialem-ale chyba nie zaluje:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 14:49:40 /


hahahahahaha z teletubisiami to jest dobre z ta torebka powiem szczerze ze sam sie wychowalem jeszcze(na szczescie) na bajkach sasiedzi, reksio, muminki tez sie ogladalo a zapomnieliscie o gumisiach i smerfach:) to tez byly fajne bajki bez przemocy a dzisiaj to sa chorrory a nie bajki czasem z kumplami jak popijemy sobie to wlanczamy sobie wlasnie sasiadow, strusia pedziwiatra:) tak dla jaja i po przypominac sobie te dzieciece czasy bo w tedy wszystko wydawalo sie tak nie skomplikowane tylko sniadanie . wyjazd na dwor zabawy w berka chowanego:) obiad . i dalej zabawa:) i kolacia i spac:) a teraz czlowiek walczy z zyciem aby zarobic na chleb i dobra przyszlosc ten jeb.... poscig za pieniedzmi chcialbym chociarz na chwile wrucic do tego czasu gdy bylem smarkaczem i sie niczym nie przejmowac.:) oj chyba sie rozpisalem:) a sorki za błędy.

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 14:50:35 /


Nie radziłbym pokazywać swoim dzieciakom Sąsiadów,moga wam póżniej na ich wzór rozp..mieszkanie albo ukochany samochód ;) hehe

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 15:30:47 /


no i ....zajec-pagadi..!!!tez klasyka-wilk i zajac..:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 15:32:10 /


Moja ulubiona to "Przygody Baltazara Gąbki" ..ten samochodzik.....cudo!!!!
A szpiegów z krainy deszczowców nieznoszę!!!:)

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 19:34:56 /


Jakoś w związku z tym wątkiem postanowiłem obejrzec dobranocke. "Pszczólka maja" ale pasztet ta bajka jest głupia, brak mi słów.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 19:38:25 /


Ręce precz od Pszczółki MAJI!!!!
JA PŁAKAŁEM JAK SIĘ KOŃCZYŁA I ŚPIEWAŁ WODECKI!!!
Ale to było ponad ćwierć wieku temu:)))

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 19:41:06 /


Moze plakales bo wlasnie spiewal Wodecki ;)

Moje ulubione bajki to byly 'krecik', 'rumcajs' i 'sasiedzi' :) A teraz poleje czasem z 'krowy i kurczaka' ;P

Mysza liil (EM) / 2006-01-22 19:54:57 /


a pamieta ktos Misia Kolargola? Do tej pory chcialbym miec taka walizeczke jak on. Ale Reksio to byl debesiciak.

I stanowczo nie zgadzam sie ze Pszczolka Maja jest glupia!!!! Jest extra!!! To byl pierwszy kolorowy film jaki zobaczylem w kolorowej telewizji.

... a pewnie nikt nie pamieta wegierskiej bajki pt. "Gusztav". Przy pomyslach tego goscia nawet sasiedzi sie chowaja.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 21:02:11 /


Panowie! a co z dokumentem. Do dziś pamiętam jak szukałem deseczek żeby sobie zrobić stateczek według programu A.Słodowego :)

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 21:30:01 /


Ja robiłem łódkę z silnikiem i testy na rzece :)

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 22:05:34 /


A ja do dziś pamiętam, że oglądałem odcinek Słodowego jak naprawiał super hiper pralkę automatyczna marki Polar (ta z otwieraną klapką u góry ;) )

Muminków natomiast nie znosiłem. Nudniejszej bajki to chyba nie było. Miś Koralgol też nie bardzo.
Ale np. Baltazar Gąbka był jak najbardziej fajny albo Sąsiedzi czy Wilk i zając... Dużo by wymieniać :D
A teraz jak widze te wszystkie mangi czy bajki typu "Strażak Sam" to normalnie mi się cofa :/

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 23:20:03 /


Ja na szczęście jeszcze załapałem się na Krecika i inne klasyki... ale już jak miałem pięć, sześć lat to ku mojej rozpaczy zaczęli puszczać Muminki i jakieś inne bzdury=/ A Krecik to moja ulubiona bajka, ten śmiech;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 23:58:13 /


Słodowy sprytnie "dla zaoszczędzenia czasu w studio" miał często przygotowane pół-gotowce ;)

W/g jego patentu zrobiłem kiedyś "nurka" - korpus ludka z kawałka drewna, ręce i nogi z małych gwoździ. Wpuszczało się to-to do butelki po mleku, wypełnionej wodą po brzegi. Pociśnięcie wnętrzem dłoni od góry... i ludzik miał "schodzić na dno". Działało :)

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 00:14:13 /


koszmary to ja mam po "jas i balbina" bajka kukielkowa cos ala "pila "dla maluczkich.a pan maciej slodowy to wygral u mnie nawet z klosem i szarikiem.natomiast program "sonda"to bylo to teoria praktyka wady zalety za a nawet przeciw[przepraszam to lech]dobry byl kurek i ten drugi[zapomnialem kto]

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-23 01:09:06 /


Strasznie żałuję, że nie miałem nigdy przyjemności oglądać "owego Słodowego"... Może ktoś ma to na kompie?:>

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 01:53:22 /


No tak... A Pampalini Łowca Zwierząt? Niezły kapelusz, styl military... Hrabina powiada, że Pampalini przypomina Wiewióra i coś w tym jest...
Poza tym lubiłem "Domowe Przedszkole, na stole 2 jabole" i "Miś Coralgol wielki cham, kupił wino, wypił sam"
A i tak Pies Pankracy rulezz ponad wszystko: placki pankracki i dziadek z klanu. To byli moi idole. A teraz to ch**nia z grzybnią w TV.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-23 07:58:47 /


uderzające podobieństwo...

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-23 08:03:55 /


Alwax, Kurek i Kamiński, niestety, zabiła ich motoryzacja - technika, którą tak kochali i do której miłość zakrzewili u mnie....
[']

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 08:10:53 /


Im bardziej pada śnieg,
Bim-bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim-bom
Tym bardziej sypie śnieg
Bim-bom
Jak biały puch z poduszki.
I nie wie zwierz ni człek,
Bim-bom
Choć żyłby cały wiek,
Bim-bom
Kiedy tak pada śnieg,
Bim-bom
Jak marzną mi paluszki.

kto wie, kto to powiedział?

BeaTa / 2006-01-23 09:26:04 /


He he, Kubus Puchatek w duecie z Prosiaczkiem :-)

Przemko / 2006-01-23 09:38:36 /


http://akcje.interia.pl/f/patimat/

Niedługo będą divxy w lepszej jakości niż do tej pory;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-23 09:49:19 /


"Gusztav" pamietam ze cos takiego bylo i ze mi sie podobalo, ale o czym to bylo to juz nie pamietam, Barbapapy to niestety ju zsie chyba nigdzie nie znajdzie, tak samo jak Pory na Telesfora i np. Grzeskow (zalapalem sie na sama koncowke) ze slyszenia pamietam tylko Jacka i Agatke i Misia z Okienka (Ze slynnym "a teraz drogie dziedzi pocalujcie Misia w d....., a my sobie odbijemy pol literka") a Sztaflik i Szpagetka? eeeeechhhhh stare czasy winylowych plyt z bajkami i bajek z rzutnika.....
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-23 11:01:53 /


Z tego co pamietam to Telesfor w czołówce programu zajeżdzał "furą",taką z początku XX wieku.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 11:08:37 /


Jakby ktos chcial sobie pamiec odswierzyc ....

http://www.polskaludowa.com/dzwiek/dzwiek_programy_RTV.htm
http://www.polskaludowa.com/

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 17:33:45 /


Akurat tego mojego rzekomo idola nie pamietam ;-)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 17:34:53 /


CARTMAN!! :))))

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 17:54:32 /


Kto to jest Cartman? Pomijając, że to ja... ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-23 18:37:06 /


Mieszkaniec South Parku :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 19:35:38 /


Konkurs! Znajdź 3 szczegóły którymi różnią sie rysunki...




Przepraszam Hrabia :)

Ja wracam do nauki.. jutro przedtermin z fizy, trzymajcie kciuki!

Pozdro!

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-23 21:45:09 /


:D:D:D znalazłem dwa. Trzeciego ni cholery nie mogę... :D:D:D

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 22:53:06 /


Zapoznałem się z opisem Erica Cartmana:) Wszystko się zgadza - bywam egostycznym bubkiem, z niewybrednym poczuciem humoru i grubymi kośćmi. I jestem dumny z tego.
Wiewiór, czas żebys się przyznał, że jesteś młodszym bratem Pampaliniego ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-24 07:55:42 /


"Screw you guys... I'm goin' home."

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-24 08:12:28 /


Mam pytanie, czyj to samochód?
http://www.capri.pl/photo/f/a/41bda6ec735fa.l.jpg
Mój syn (15 miesięcy) jako jedną z ulubionych książek do oglądania używa kalendarz 2005, a przy tym zdjęciu zatrzymuje się na chwilę i robi: iiiiiyyyyyuuuuuuaaaaa!!!!!!!
Więc chyba mu się podoba....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-19 10:13:18 /


A czy to nie X-pak co był S-ka?? :)

Mysza liil (EM) / 2006-02-19 10:38:48 /


do autko to nalezy do cichymk. teraz juz tak nie wyglada bo nie ma X-pack'a

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-19 11:02:58 /


to mile:) niech chlopak rosnie to tez sobie kupi capri:)

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-19 17:17:26 /


nie ma x-packa poniewaz jest w trakcie remontu ale po remoncie oczywiscie bedzie mialo x-pack

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-19 18:13:36 /


zanosi się że syn odziedziczy gabaryty po tatusiu, więc do capri się nie będzie zbytnio mieścił. Chociaż jak się Mati mieści....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-20 17:30:01 /


Wogóle nie wspominacie Misia uszatka. A gdyby się tak zastanowić to w Misiu uszatku nikt nigdy nikogo nie wysadzał dynamitem, nie przejeżdżał nikogo pociąg i do nikogo nie strzelali. Hehe mamy nowoczesny świat...

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-15 19:06:36 /


wykrakałem :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-15 19:39:00 /


granadziarz normalnie xero:):):):):):):)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-15 19:49:40 /


moj juz daaawno zaczal mi pomagac

ale czekalem na momet kiedy zacznie robic to :



narazie mu pomagam ale mam nadzieje ze juz niedlugo ;)



i fekt widac :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-15 21:03:25 /


hehe,pamiętam,jak kiedyś chciałem spytać na gg Grandziarza o coś i dostałem szybką odpowiedż-"oglądamy z synem krecika,prosze nie przeszkadzać,będę pózniej.." to było jakies 2 miesiace temu,od tamtego czasu Grandziarz się nie odezwał,hehe...

fikcja Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-15 22:44:58 /