logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » ile oleju do DOHC - dziwnie za wysoki poziom...

ile oleju do DOHC - dziwnie za wysoki poziom...

Cześć,
Pytanie jak w temacie - ile powinno wchodzić oleju do silnika 2.0 DOHC 8V? Transit.
Długi czas wymieniał mi olej mechanik (oczywiście nie pamięta ile wlewał :) ), ostatnio sam to robię i po wlaniu katalogowego 4,25 L, poziom jest ok 8mm powyżej maxa (filtr założony pusty).
W drugim transicie wymieniałem ostatnio silnik, wszedł taki sam, tyle, że od Scorpio. Sytuacja po zalaniu olejem taka sama...
Jakieś sugestie?

Pozdrowienia,
Artur

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-10-05 11:55:46 /


sprawdzałeś od razu po nalaniu czy po odpaleniu silnika i napełnieniu już pustego filtra ?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-10-05 12:24:34 /


sprawdzałem na drugi dzień po jeździe i odstaniu nocy.

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-10-05 12:26:14 /


Bagnet od tego silnika ?
Rurka od bagnetu dobrze osadzona ?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-10-05 21:32:06 /


Rozumiem że do wlewania używasz jakiegoś pojemnika,może przekłamuje?

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-10-05 21:39:49 /


Bagnet i rura oryginalne od transita. W nowym silniku w drugim transicie przełożony ze starego silnika bagnet z rurką, czyli też oryginalny transitowy. Dobrze osadzony, sprawdzone dokładnie. Sytuacja identyczna.
Olej leję ze świeżo otwartej 5L bańki z miarką :)

Może być tak, że w transitach z DOHCem bagnety/rurki są źle wyskalowane? Może spróbuję osadzić rurkę z bagnetem ze scorpio dla sprawdzenia...

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-10-05 22:01:52 /


w dwóch takich samych silnikach (w obu te same, oryginalne bagnety w oryginalnych rurkach z transitów) sytuacja jest identyczna. Zalewane różnymi olejami z różnych baniek, więc skalowanie bańki nie może być przyczyną

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-10-05 22:04:53 /


nawet jak zlejesz olej na goraco to zostaje cos w kanalikach, nieckach w glowicy, na sciankach itd - to nie bedzie ten nadmiar?

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-10-06 08:11:42 /


Wygląda na to, że nie, bo to za duża różnica chyba. Tak pewnie ok 0,5-0,7 litra wg wskazań bagnetu. Teraz tylko pytanie co zrobić - założyć, że bagnet mówi prawdę i ściągnąć tak, żeby był w normie, czy zostawić wlane 4 litry (już nawet nie 4,25) i olać bagnet :)

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-10-09 11:50:01 /


A nie sprawdzasz tego stanu oleju stojąc autem z górki tyłem ? ;) Weź zmierz jakimkolwiek metrem wysokość niższej części misy olejowej do poziomu jej niższej reszty. Myślę że troszeczkę dramatyzujesz :) W Sierra/Scorpio wagi wału korbowego spotykają się z lustrem dopiero przy 6,3 l w poziomie ;) Nigdy nie miałem Transita z DOHC em, w sierce 4,5 l mam w połowie bagnetu z filtrem Knecht a.

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-10-09 19:34:03 /


Wyższej do niższej :(

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-10-09 19:36:27 /