logowanie | rejestracja
capri.pl » klub » Stowarzyszenie capri.pl » PZU - zniżka promocyjna 'Pojazdy Zabytkowe'

PZU - zniżka promocyjna 'Pojazdy Zabytkowe' dla członków Stowarzyszenia capri.pl

UWAGA: zmiana zasad udzielania zniżki: aktualne informacje.

Firma PZU udzieliła członkom Stowarzyszenia capri.pl promocyjnej zniżki "Pojazdy zabytkowe".

Zasady przydzielania zniżki

Zasady obliczania zniżki

Przykład: stawka podstawowa = 2000zł, zniżki właściciela za lata bezszkodowej jazdy = 60%, zniżka promocyjna = 70%.

Składka do zapłaty: 2000zł * (100% - 60%) * (100% - 70%) = 240 zł.

Ocena stanu technicznego pojazdu

Zniżka promocyjna 'Pojazdy Zabytkowe' jest formą wsparcia naszego środowiska. Podstawowe założenie jest takie, że jest ona udzielana właścicielom pojazdów będących w stanie godnie reprezentować zabytkową motoryzację. To jest istotne kryterium, jakie jest zawarte w naszej umowie z PZU. Chodzi o to, żeby zniżka nie stała się wyłącznie formą taniego ubezpieczenia dla całej masy gratów które są jedynie świadectwem zaniedbań, niskiej kultury technicznej, niewłaściwych intencji co do posiadania starego samochodu, porzuconych eksperymentów itp. Zniżka celowo omija tę grupę pojazdów. Aby zapewnić rzetelną selekcję pojazdów kwalifikowanych do zniżki, my jako Zarząd Stowarzyszenia podjęliśmy się indywidualnej oceny stanu technicznego pojazdów zgłaszanych do zniżki. Oceny będziemy dokonywać na podstawie własnej świadomości stanu technicznego danej pojazdu (wiele pojazdów jest nam znanych z widzenia), na podstawie przekonującej dokumentacji fotograficznej lub na podstawie oględzin dokonanych prez nas lub przez wyznaczone przez nas osoby.

Przy ocenie stanu technicznego sprawdzamy również zgodność danych w dowodzie rejestracyjnym z rzeczywistością. W sytuacji w której ubezpieczyciel daje nam szczególne przywileje, nie wypada nadużywać zaufania i twierdzić że mamy specjalny prototypowy 1.3 V6 pod maską. Z naszej strony jako Zarządu wystawienie zaświadczenia w takiej sytuacji byłoby świadectwem kompletnej indolencji technicznej lub świadomym poświadczeniem nieprawdy.

Strona z prezentacją samochodu

Strona z prezentacją musi zawierać aktualne zdjęcia samochodu. Jeżeli prezentacja samochodu zawiera serię zdjęć o charakterze poglądowo-historycznym, czyli np. jak ewoluował wygląd samochodu, to należy założyć odrębną podstronę która będzie prezentować wyłącznie stan bieżący.

Zaświadczenie o kwalifikacji do zniżki

Po pozytywnej ocenie stanu technicznego wystawione zostanie zaświadczenie, które następnie należy przedstawić u agenta ubezpieczeniowego. Zaświadczenie dotyczy danego właściciela i danego jednego pojazdu. Jeżeli w posiadaniu jednej osoby jest więcej pojazdów kwalifikowanych do zniżki, dla każdego pojazdu wystawiane jest indywidualne zaświadczenie. Kwalifikacja do zniżki nie jest ostatecznie decydująca - ostatni głos ma ubezpieczyciel, który może odmówić udzielenia zniżki na podstawie dotychczasowego przebiegu ubezpieczenia (wymagany jest brak szkody w ciągu ostatnich 12 miesięcy w ubezpieczeniu OC ppm w PZU).

Zgłoszenia

Aby uzyskać zaświadczenie, prosimy o wysłanie na adres stowarzyszenie@capri.pl zgłoszenia zawierającego OBOWIĄZKOWO w temacie słowo klucz "PZU" oraz następujące dane:

Data przewidywanego zawarcia nowego ubezpieczenia ma znaczenie ze względu na 2 sprawy. Po pierwsze, jako wskazówka jak bardzo na gwałt mamy wysłać zaświadczenie. Po drugie, jaki termin ważności zaświadczenia ma się pojawić w zaświadczeniu. Ten termin określony jest przez dwa inne terminy: data ważności składki członkowskiej w Stowarzyszeniu i data ewentualnego zakończenia naszej umowy z PZU.

Przed pełnym zgłoszeniem ze wszystkimi danymi (np. skany dowodu rejestracyjnego), a w przypadku podejrzenia że stan samochodu może budzić wątpliwości, prosimy o nadesłanie zapytania wyłącznie z adresem strony prezentującej samochód - na tej podstawie zdecydujemy czy stan samochodu jest satysfakcjonujący, czy się nie nadaje, czy wymaga indywidualnych oględzin.

Komentarze

A jak to wygląda dla "świeżego" kierowcy ? Trzeba przejechać x czasu bez szkód itp czy zniżka leci od razu ?

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-29 16:23:17]


Teoretycznie wszystkie zwyżki jakie masz *70%, ale skoro ostatnie zdanie ma ubezpieczyciel to się pewnie na to nie zgodzi w tym przypadku :p

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-29 16:29:50]


poprawka - * 30%

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-29 16:30:30]


karawan i tak sie nie lapie raczej:-)

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-29 16:39:33]


> A jak to wygląda dla "świeżego" kierowcy ? Trzeba przejechać x czasu bez szkód itp czy zniżka leci od razu ?

Na razie jedyny warunek jaki padł to taki, że ma być bez szkody w ciągu ostatnich 12 miesięcy w PZU. Co oznacza że szkoda u innego ubezpieczyciela nie ma znaczenia - poza zmniejszeniem zniżek bonus-malus właściciela - ale nie wyklucza zniżki promocyjnej. Zakładam że świeży kierowca jest bez szkód na koncie, więc nie widzę powodu do dyskwalifikacji ze zniżki. Ale dopytam jeszcze.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 16:45:33]


Coś jest dla mnie niejasne. Czy żeby dostać zniżkę muszę mieć wcześniej polisę w PZU? Bo tak trochę wynika z opisu.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 16:53:48]


> Czy żeby dostać zniżkę muszę mieć wcześniej polisę w PZU? Bo tak trochę wynika z opisu.

A po czym wnosisz ? Bo ja nie widzę takiego wymogu.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 17:07:36]


ALLELUJA! - dlaczego jeszcze nie naleze do starzyszenia?:) wkoncu mobilizacja, aby sie zapisac:) potem trzeba skladac i ubezpieczac samochod....

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 17:09:53]


"brak szkód w okresie 12 miesięcy w ubezpieczeniu OC ppm w PZU."

mi też to tak brzmi .... jeśli nie było OC to nie ma jak tego spełnić ... ale z drugiej strony - dają zniżkę jak przychodzisz z innej ubezpieczalni byle coś dostać :-))


PS. jak duża ta naklejka ? Na wszelkie reklamy umieszczane na zabytku wymagana jest zgoda konserwatora zabytków a to komplikuje nieco sprawę ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 17:13:05]


A jak to wygląda w kwestii aut, które w mniejszym lub większym stopniu są w trakcie jakichś napraw czy doprowadzania do ładu?
Wiadomo, że one w danym momencie nie będą wyglądały jakoś super, a OC trzeba przecież zapłacić. Kwalifikować się będzie taki pojazd?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 17:14:16]


Aha, no i przede wszystkim brawa dla Zarządu i wielkie dzięki, za nareszcie wymierną korzyść dla członków stowarzyszenia :)))

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 17:21:47]


> "brak szkód w okresie 12 miesięcy w ubezpieczeniu OC ppm w PZU."

Mi to brzmi tak, że jeśli nie masz ubezpieczenia w PZU, to i nie masz szkód w PZU. Nigdzie w trakcie wszystkich rozmów nie usłyszałem że jest to zniżka tylko dla dotychczasowych klientów, a pewnie by padło gdyby to było tak istotne. Więc zakładam że dla nowych też, ale jeszcze dopytam.

> A jak to wygląda w kwestii aut, które w mniejszym lub większym stopniu są w trakcie jakichś napraw czy doprowadzania do ładu?

Będziemy decydować na podstawie indywidualnych przypadków. Zależy tutaj czy jest to samochód na prostej do osiągnięcia godnego stanu, czy dopiero przed zakrętem. Jeśli samochód jest generalnie w miarę oryginalny nic nie udziwniony, tylko wymagający troski - to sądzę że się kwalifikuje, ale jeśli to jest klasyczna wydumka z bolandy, to raczej nie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 17:22:12]


czyli że łapią sie tylko auta podstające pod oryginał a wydumki nie ? to mój z udziwnionym malowaniem i zmienionym silnikiem sie łapie czy nie?

Endryou Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-29 18:52:07]


> to mój z udziwnionym malowaniem i zmienionym silnikiem sie łapie czy nie?

Zapytania są rozpatrywane indywidualnie. Instrukcja jak wysłać zgłoszenie jest chyba dość dobitnie sprecyzowana powyżej.

Proszę pytać, nie krępować się, nie domniemywać że pojazd się nie nadaje, no chyba że nieadekwatność pojazdu jest oczywista. Nie ma kar za zapytania które odrzucimy, każde ewentualne odrzucenie jakoś uzasadnimy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 19:05:57]


Rozumiem że zgłoszeń będzie sopor ale jaki jest planowany mniej więcej czas na odpowieź??

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-29 19:10:12]


No to teraz tylko starego forda muszę kupić i członkiem zostać :) graty dla zarządu!

chart Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-29 19:49:27]


leetvoos-może trzeba stworzyć dla nas jakieś szczególne zniżki ;)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-29 21:18:55]


hahahaha. zapewne. kategoria wydoomka delux:-) w soomie to i tak mam oonikat co w powiazanioo z innymi oobezpieczalnimi niz PZOO daje podobne kwoty jezeli nie mniejsze. co nie zmienia faktoo ze swietna inicjatywa ze strony Zarzadoo. wzieli sie chlopaki za to choc wcale nie moosieli. Szacoon.

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-30 00:36:14]


I tak i tak mam 70% , bez członkostwa i naklejek. Ale wzieli się chłopaki to już coś :D

cortinas !G.O.P! [2011-01-30 05:18:10]


no a tak byś miał 70% z tych 70%

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-30 10:15:37]


30% z 30tu gwoli scislosci;)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-30 10:49:28]


a czy to jest akcja jakaś jednorazowa czy już raczej na przyszłe lata zostanie?

szymal Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-30 17:38:17]


ciekaw jestem , jak długo zarząd dreptał i pertraktował te 30% z 30%

ja wywalczyłem tylko 60% z 50%

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-30 19:43:43]


to raczej akcja na dłużej. A dreptać za wielkością zniżki w sumie to nie musieliśmy, taka stawka została zaproponowana przez PZU. To raczej standardowe stawki w takich sytuacjach a my jesteśmy trzecim czy czwartym klubem objętym takim działaniem. Najtrudniej taką sprawę jest uruchomić, bo dobrej woli w takich instytucjach raczej nie ma. To dzięki jednemu z naszych klubowiczów, który zawodowo ma kontakt z ubezpieczycielem była dobra wola PZU, no i jeszcze dużo dobrej woli ze strony Michała bo on dopinał wszystkie papierkowe szczegóły. Mówi, że lekko nie było :)

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-30 21:13:15]


Pogratulować !! Zacna idea!

Pytania:
1. Wiadomo, że istnieje też w PZU 70%-owa zniżka dodatkowa dla członków polskich związków motorowych?
Czy zatem TE zniżki będą mogły się jakoś łączyć??
Spodziewam się, że nie, ale ... może warto wyprostować taką kwestię.

2. Ile wynosi obecnie składka członkowska dla "Stowarzyszonych"??

marcinho Dokładna lokalizacja na mapie [2011-01-30 23:05:54]


Ad.1.
Capri.pl dołączyło do grona tych właśnie związków motorowych więc zniżki raczej łączyć nie można

Ad.2
http://www.capri.pl/scpl/join

Konar [2011-01-30 23:12:37]


Zniżki promocyjne nie łączą się, bo to jest jedna i ta sama zniżka.

Co do sposobu obliczania ostatecznego kształtu składki, dostałem takie wyjaśnienie:

"
Zastosowanie mają wszystkie regulacje taryfowe, bez limitu dotyczącego składki minimalnej. Zatem zniżka/zwyżka np.: za kontynuację czy Bonus Malus czy za opłatę składki są parametrami taryfowymi.
Wszystkie zniżki / zwyżki odliczane są metodą iloczynową, a zniżka "Pojazdy zabytkowe" jako przedostatnia, tuż przed ewentualną zwyżką za ratalną opłatę składki.
"

Współwłaściciele: do udzielenia zniżki wystarczy aby jeden ze współwłaścicieli był członkiem Stowarzyszenia. Niekoniecznie ten wymieniony na pierwszej stronie dowodu, może być ten "drugi".

Do udzielenia zniżki nie jest wymagane żadne wcześniejsze ubezpieczenie w PZU. Wystarczy zakończyć umowę z poprzednim ubezpieczycielem, przyjść do PZU zawrzeć nowe ubezpieczenie, przedstawić stosowne kwity i zniżka przysługuje.

Zniżka zostanie też udzielona zupełnie świeżemu kierowcy, który ubezpiecza po raz pierwszy swój pierwszy samochód. Jedyne obecne przeciwwskazanie do udzielenie zniżki do szkoda w ciągu ostatnich 12 miesięcy w ubezpieczeniu OC w PZU.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-31 13:14:42]


zacznę od tego, że należą się słowa uznania dla osób które ,,maczały,, w tym swoje palce. a wiem kto tam właśnie obrabiał ,,tworzywo,,.

na dzień dzisiejszy problemem jest to, że jednostki terenowe nic o tej promocji dla c.pl nie wiedzą - nie otrzymały żadnego pisma z centrali. np. jednostka w Tychach ma pismo o zniżkach dla zabytków obowiązujące do 31.12.2010.

ale oferta wygląda dobrze - dla miasta wielkości Tychów, capri o poj 2,0 z 60% zniżek własnych wg. wzoru podanego wyżej wychodzi mi 178 zł/rok. w zeszłym roku w innej firmie ze zniżką na zabytek zapłaciłem 303 zł. więc różnica jest.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-01-31 17:57:16]


Przede wszystkim wielkie dzięki dla autorów tego pomysłu, za doprowadzenie go do końca. Taka zniżka to jest coś.
Żałuję tylko, że dopiero co ubezpieczyłem capri u mojego dotychczasowego ubezpieczyciela (L4). Składka w Wawie przy 60% za bezszkodowość wyniosła 350zł. Ale się musiałem nieźle nagimnastykować w negocjacjach, bo zaczynaliśmy od stawki "500zł i ani grosza mniej, proszę pana".

Pozdrawiam

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-01 13:54:50]


jeszcze jedna rzecz mi się nasunęła. może trochę ryzykowne będzie to co napiszę ale wydaje mi się chyba uczciwe postawienie sprawy. to dla tych, którzy chcą skorzystać ze składki a nie są stowarzyszeni. wyślijcie wcześniej maila z pytaniem, czy auto się nadaje. chyba wolimy uniknąć sytuacji gdy ktoś się zapisał, zapłacił składkę a potem go odwaliliśmy w ubezpieczeniu. nie chcemy, by ktoś odniósł wrażenie że został naciągnięty na stówę, a ze zniżki nici. Powinno to być w sumie oczywiste, ale wolę dmuchać na zimne. BYCIE CZŁONKIEM JEST DOBROWOLNE A UBEZPIECZENIE NIEGWARANTOWANE!

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-01 21:10:26]


Wyszła właśnie kolejna sprawa, mianowicie 1.3 w dowodzie a pod maską dajmy na to 2.9V6. O ile dopuszczamy taką przeróbkę, to niestety trzeba wyprostować sobie dokumenty jeżeli chcemy skorzystać z promocyjnej zniżki. Napisałem o tym powyżej w warunkach, ale to może umknąć więc jeszcze raz w komentarzu.
O ile na drodze możemy próbować przekonać policmajstra że to unikatowe 1.3V6, to w przypadku gdy ubezpieczyciel daje nam szczególne przywileje, nie za bardzo można nadużywać zaufania. My jako wystawiający zaświadczenie też nie czujemy się zbyt dobrze ze świadomością poświadczania nieprawdy, lub co najmniej afiszowaniem się kompletną indolencją techniczną, w zakresie techniki w naszych samochodach. Takie ewidentne przypadki niezgodności w dokumentach musimy odrzucić.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-02 10:33:26]


znaczy ze ewentooalne 2.3 w papierach a 2.8 pod maska przechodzi?

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie [2011-02-02 10:51:33]


bez komentarza, prześlij zgloszenie

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-02 11:51:37]


leetvoos,leetvoos.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-02 18:47:40]


Jest aktualizacja - dopisałem to w treści, ale może to umknąć więc piszę też jako komentarz:

Warunek braku szkody w ciągu 12 miesięcy dotyczy WYŁĄCZNIE tego samochodu którego dotyczy ubezpieczenie, i chodzi też wyłącznie o szkodę wypłaconą w PZU. Jeśli szkoda była w ciągu 12 miesięcy u innego ubezpieczyciela i przenosimy się do PZU, to zniżka promocyjna może być udzielona. Podobnie jeśli mamy jakiś inny samochód ubezpieczony w PZU (bez zniżki promocyjnej) i ten miał szkodę, to nie ma to znaczenia dla innego samochodu ubezpieczanego ze zniżką promocyjną. Jedyne wykluczenie ze zniżki jest w wypadku gdy dany konkretny samochód kandydujący do zniżki promocyjnej był ubezpieczony wcześniej w PZU i spowodował szkodę z OC z którego zostało wypłacone odszkodowanie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-08 13:37:32]


No dobrze Michał a jak wygląda sprawa członków którzy przesłąli swego czasu swoją rezygnację z chęci bycia członkiem stowarzyszenia , takich jak ja ?
Czy teraz kiedy w gruncie rzeczy mając trzy samochody opłacało by mi się być nim ponownie mógłbym nim zostać ponownie ? Czy jak to wygląda ?
Pewnie nie tylko ja zadaję sobie to pytanie..

cortinas !G.O.P! [2011-02-12 10:17:57]


Corti, zadziwiający mix oportunizmu i relatywizmu moralnego ;P Joke.

Czy nie wystarczy ponownie złożyć deklaracji?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-12 12:20:13]


Tylko jeszcze kwestia,czy dany pojazd zostanie przez Kapitułę zaaprobowany..

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2011-02-12 12:29:57]


Wiesz Hrabio kto jak to wygląda ... może trzeba zapłacić zaległe składki ?
Nie wymówiłem członkostwa w tym samym czasie kiedy przestałem płacić ..

cortinas !G.O.P! [2011-02-12 12:31:14]


Taa, Kaziu. Owszem mamy napływ nowych członków z okazji zniżki, ale Ty masz szczególne zacięcie do krytykowania nas przy każdej okazji, co sprawia że definicja Hrabiego jest tu nad wyraz celna. Przestałeś się składkować dawno temu, członkostwa nie wymówiłeś, jak minął termin składki olałeś zapytanie czy się członkujesz dalej czy się wypisujesz, tak więc zostałeś zaocznie skreślony z listy członków, bo jakiś porządek w papierach musimy mieć. A to było w 2007 roku.
Oczywiście możesz się zapisać od nowa, zapraszamy, ale upewnij się lepiej zawczasu czy Twoje samochody przejdą nasze kryteria, żebyś nie miał potem żalu że zostałeś członkiem bez sensu.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-12 12:46:54]


Poproś o abolicję i obiecaj poprawę.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-12 12:53:24]


Dziękuje za wyjaśnienie i obiecuje poprawę. Teraz dopiero widzę sens płacenia składek ;) bo i tak nigdy nie będę ścigał się na torze.

cortinas !G.O.P! [2011-02-13 08:49:25]


ja się tez nie ścigam i co ????
mam maila Capri.pl - którego nie używam .. i co ????

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-13 21:55:15]


Wojdat jak to co ?:) Palimy laka :D

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-14 08:50:15]


Właśnie ubezpieczyłem Mustanga 3,3litra na rok za 171zł.
Dziękuję i Pozdrawiam!!

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-02-17 13:39:42]


Okolice Poznania. Capri 2.0. Zniżka 55% za bezszkodowość, 5% za kontynuacje w PZU (pomimo, że nie mam innego auta w PZU, ale kłócić się nie będę - oni wiedzą lepiej), 70% za capri.pl.

240PLN na rok.

Pozdrawiam i dziękuje.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-03-30 11:52:08]


Ja miałem identyczne zniżki jak dred. Z 635 zł, które miałem do zapłacenia za przyszły rok ubezpieczenia, wyszło 191 zł po zniżce capri.pl:-) Również dziękuje i Pozdrawiam!

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-04-07 18:19:19]


Warszawa, granada 2.8, 60% zniżek za bezwypadkowość + 70% zniżek za stowarzyszenie = 294zł za rok, dziękuję.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-04-08 18:15:05]


Kraków, Capri 2.3, -60% za bezwypadkowość od współwłaściciela, -70% za pojazd zabytkowy, +50% za mój wiek :( agent odjął coś od siebie i 300 zł na równo, mega :)
Dzięki wielkie, szczególnie MK za szybkie załatwienie zaświadczenia!

chart Dokładna lokalizacja na mapie [2011-04-11 15:32:19]


no. poliska wykupiona - Capri 2.0, Tychy, 60% swoich zniżek - 190zł. :)))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-04-21 11:03:33]


Ja tu dodam od siebie, że jeśli ktoś przysłał zgłoszenie/zapytanie i nie dostał żadnej odpowiedzi, albo termin ubezpieczenia się zbliża i sprawa się robi pilna/nagła, to proszę molestować - pisać jeszcze raz albo najlepiej nawet dzwonić. Niestety z ledwością wyrabiam się z nadążaniem za korespondencją i czasem mi coś umyka. Z góry przepraszam, to nie zła wola tylko po prostu za dużo zajęć. Więc bez skrępowania proszę ponaglać, jakby co.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-04-21 11:14:42]


To i ja dołączam się do podziękowań!
Super sprawa z tą zniżką! Nowe OC wyszło o połowę mniejsze niż w badziewnym Link4!

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-05-02 18:15:46]


u mnie 223zł na rok, również bardzo dziękuje za możliwość skorzystania ze zniżki

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-05-02 22:28:19]


witam. w mojej części polski wystarczy karta członkowska PZM i auto musi mieć skończone 25lat nic więcej nie potrzeba reszta obliczana jest normalnie czy ma się 18 czy 50 lat. czyli twoje zniżki + 70%.tak zresztą wynika z przepisów PZU.obecnie za moja Cortine place 98zl na rok.Pozdrawiam

wypass Dokładna lokalizacja na mapie [2011-05-09 06:31:02]


tak nie wynika z przepisów PZU, ale skoro tak to masz to masz fart

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-05-09 07:04:33]


Oczywiście też można zapisać się do PZM, ale tam też są składki członkowskie.
PZM tak samo jak Capri.pl wystawia Ci kwit na podstawie którego masz 70% zniżki.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-05-09 17:28:58]


cholera chodziłem dwa razy do placówki PZU w Elblągu i nic nie wywalczyłem,
twierdzą że nic im kierownictwo nie przekazało no i nie stety musiałem iść do starej ubezpieczalni

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie [2011-06-24 21:21:39]


A ja chciałem podziękować ,wszystko załatwiłem ,super zniżka ,dzięki

ARCADARKA 2005 [2011-06-24 23:14:38]


wystarczy opinia rzeczoznawcy i mamy w PZU:
Granada 2.8 -60% za bezszkodowość -70% za auto historyczne
OC + PZU Auto Pomoc Komfort
mazowieckie - 177 zł
lubelskie - 166 zł
tydzień temu tyle właśnie zapłaciłem

Świadczenia w wariancie Komfort obejmują miedzy innymi otrzymanie pojazdu zastępczego na okres 3 dni, holowanie na odległość do 150 kilometrów, naprawę na miejscu zdarzenia bez limitu kwotowego, złomowanie pojazdu, nocleg do 3 dni i opłatę za parking, jeżeli samochodu nie da się odholować (na przykład w nocy, lub w trakcie dni świątecznych), przewóz do celu podróży lub miejsca zamieszkania. Świadczenia przysługują w razie wypadku, kradzieży lub uszkodzenia ciała czy zgonu kierowcy niezależnie od miejsca. Jeżeli chodzi o naprawę awarii, musi ona mieć miejsce minimum 50 kilometrów od miejsca zamieszkania.

ETC Dokładna lokalizacja na mapie [2011-06-25 09:19:38]


ETC dziś byłem w agencji PZU - na ul. ks. Bończyka 19 we Wrocławiu i pracownik tejże agencji poinformował mnie, że posiadanie opinii rzeczoznawcy dot. zabytkowego lub historycznego pojazdu nie upoważnia mnie do jakiejkolwiek zniżki. Powiedział, że w tym roku tak właśnie zmieniły się przepisy. Ma ktoś jakieś konkretne informacje czy rzeczywiście tak teraz jest?

bad ass boy [2011-07-12 13:06:00]


Ptu daje 50% za opinie.

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie [2011-07-12 13:37:53]


W PZU nie dostaniesz zniżki nawet jak auto ma żółte tablice -> musisz być zrzeszony w jednym z klubów które mają umowę z PZU....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-07-12 15:43:27]


ale mają dość wysokie stawki, pzmot też daje 50% za opinie, jak szukałem ubezpieczenia dla mojej Granady to poza tą zniżką o której mowa, to właśnie pzmot przedstawił mi najlepszą ofertę, 60% moich zniżek, 50% za opinię i wyszło 370 na rok, ptu to conajmniej stówa więcej

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-07-12 15:44:27]


i dobrze powiedział. jak bys był członkiem c.pl lub jednego z trzech pozostałych klubów, których PZU honoruje znizka była by uznana.
klient z ulicy jest traktowany po normalnych taryfach

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-07-12 17:22:13]


ja tylko mówiłem ile zapłaciłem
na polisie jest podane zniżka 60% za bezszkodowość + zniżka 70% za auto historyczne
Polisę wypisało nie PZU ale ale agencja posiadające wielu ubezpieczycieli w swojej ofercie

ETC Dokładna lokalizacja na mapie [2011-07-12 20:23:49]


Od 1 czerwca nie ma zniżki w PZU na opinie tylko za członkostwo w stowarzyszeniach zostało.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-07-13 22:17:50]


Nigdy nie było zniżki na opinię w PZU - dlatego 2 czy 3 lata temu aby dostać zniżkę musiałem się zapisać do Automobilklubu ... mogła zostać wyjątkowo przyznana dla aut zabytkowych - ale tylko w trybie nadzwyczajnym ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-07-13 22:21:35]


Dobrze, że nie wszędzie o tym wiedzą, dzięki czemu w zeszłym roku miałem w PZU opłaconego "Czesia" na rok za 276 zł :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-07-14 10:02:31]


... a ja w tym za 166 zł :)

ETC Dokładna lokalizacja na mapie [2011-07-14 11:01:48]


załatwione! składka zmalała do 166 zł - bardzo, bardzo, bardzo dziękuję!

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-07-19 18:10:51]


Ford Granada 1982, Diesel 1.9 , PZU Wrocław
minus 60 % za brak szkód, minus 70 % za pojazd zabytkowy / 225,- zł. /
Dziękuję

zenonDWR [2011-07-25 22:28:33]


To - 70 za zabytek czy capri.pl? Bo to zmienia postać rzeczy.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-07-25 22:38:48]


tak mi napisali na umowie, ale bez < capri.pl > to by nie było dodatkowe
minus 70%, dokładnie to pracownik PZU po rozmowie ze swoim przełożonym, sprawdzeniu wszystkiego, ustalił kwotę do zapłaty. Jest to kwota na dziś. Za kilka miesięcy lub rok może być inna i tego nie wie nikt.

zenonDWR [2011-07-25 23:29:21]


To w końcu ta zacnca mega ideolo stanolo grandzia "D" się nie sprzedała?

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2011-07-30 01:41:49]


Taunus 1,6 1977 -> 145 zł , :*

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-07-31 17:04:52]


A mi coś dziwnie sporo wychodzi - 50% za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia i 70% "klubowe" na wygnajewie w lubuskiem daje "aż" 329 zł.

Granada 2.8 w Warszawie wychodzi taniej :/

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-08-09 23:46:21]


Bo Hrabio masz pewnie wysoką zwyżkę za wiek :P

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2011-08-10 08:20:54]


Albo Ci Hrabiowskie jakie doliczyli :P

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-08-10 08:40:55]


Też zauważyłem, że nawet w tym samym mieście i w tej samej firmie ubezpieczeniowej (tylko inny punkt w mieście lub agent) kwoty za ten sam pojazd bywają różne. Raz nawet w jednej i tej samej agencji (PTU na ul. Sienkiewicza 8 we Wrocławiu) podano mi 2 rozbieżne kwoty. Wniosek jest prosty - jeśli danego dnia pięć osób zapłaci, dajmy na to 20zł więcej niż powinny, to taki pracownik agencji ma 100zł dziennej "premii".

bad ass boy [2011-08-10 09:52:25]


Aaaa, Hrabio - przypilnuj, żeby zeszli ze stawką poniżej 30% wyjściowej.
Jeśli liczą w ichnim programie, to minimalna stawka, poniżej której wyliczenie nie zejdzie, to właśnie 30% stawki wyjściowej dla podanych parametrów pojazdu, kierowcy i miejsca zarejestrowania (i tak pewnie było w Twoim przypadku). Miałem podobnie - agent kłócił się, wymyślał bzdurne podstawy, dla których nie ma możliwości zejść poniżej 30% i dopiero po konsultacjach i naciskach "z góry" pan wziął kalkulator do ręki i wyliczył - wyszło mi coś poniżej 15% stawki wyjściowej.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2011-08-10 10:08:47]


dokładnie tak jak Fusz pisze... przy tej promocji nie obowiązuje składka minimalna

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-08-10 18:22:18]


Zakładam, że trzeba będzie pójść w bój na solidne argumenty - czy regulamin promocji jest dostępny gdzieś oficjalnie poza naszym serwisem?

Podejrzewam, że rzucone pannie na twarz hasło "nie obowiązuje składka minimalna" niewiele zdziała.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-08-10 18:28:55]


to powiedz agentowi że ma się dowiedzieć co i jak. powiedz że inne osoby w innych miastach płacą poniżej progu więc sie da.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-08-10 18:49:03]


Temat ogarnięty, dzięki za pomoc!

Dla Poznańczyków:
www.formanowski.com
ul. Marcelińska 55

Temat przetrenowany, kolesie już wiedzą o co chodzi, bez kolejek, bez bólu, płatność przelewem w przeciągu 2 tygodni.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-08-17 17:34:25]


Dobra chłopaki Ci którzy już ową zniżkę mają za sobą może wiecie.
Fura musi mieć ważny przegląd? Moja dopiero teraz zaczyna jeździć a że sezon się kończy wraca na zimę do garażu i przegląd zrobić chce dopiero na wiosnę.
Musze go mieć do ogarnięcia tego tematu zniżki czy bez niego też przejdzie?

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-06 14:57:56]


opłaciłem auto bez przeglądu

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-06 15:19:16]


Z tego co kojarzę - chyba nie musi. Auto stało w garażu bez ważnego przeglądu (zima) i ubezpieczyłem bez problemu (bez problemu w tej kwestii, bo inna zabawa była, a jak!).

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2011-09-06 15:19:36]


Ciągłość ubezpieczenia jest obowiązkowa, przeglądu nie.
Prosty wniosek, auto nie musi mieć przeglądu do ubezpieczenia, wymagany jest on np przy rejestracji auta.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-07 12:26:04]


Pytanie odnośnie ubezpieczeń, czy ktoś ubezpieczał po 1 września?
Podobno zdrożały strasznie w PZU, mnie za pojemność 1300 po wszystkich zniżkach wyliczyli 200.
Tylko jak wiadomo Łódź ma najdroższe ubezpieczenia...

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-07 12:27:46]


Ciągłość ubezpieczenia nie zawsze jest obowiązkowa (historyczny nie ma takiego obowiazku)...

Niektóre ubezpieczalnie twierdzą , że bez ważnego przeglądu OC też jest nieważne (nie pokrywają strat - lub żądają później zwrotu kosztów , w niektórych firmach da sie ubezpieczyć auto bez przeglądu, ale wtedy ze zwyżką 20-25%) ......... w praktyce kilka osób sądziło się już z ubezpieczalnią o odszkodowanie przy braku przeglądu i są to sprawy wygrane - naturalnie jeśli udowodnili, że pojazd rzeczywiście był sprawny....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-07 13:16:08]


138 zł - cały rok , dzięki !

GONTA Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-14 06:59:55]


557zł - trochę sporo, ale wyjściowa kwota to było ponad 1500zł. Nie wiem co jest przyczyną takiej stawki, czy OC ostatnio podrożało czy to, że nie mam żadnych innych zniżek...
W każdym razie wielkie dzięki!

niniek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-25 09:16:58]


Może nie masz żadnych zniżek... wtedy tylko 70% od tych 1500 daje właśnie taką kwotę...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-25 11:34:58]


Ja za 1.3 w lubuskim w zeszłym roku miałem 246zł a w tym już 325zł przy max zniżkach 70% wiec u mnie to teraz jest drogo...Ubezpieczałem w czerwcu wiec po 1 września to nie wiem co bedzie:(.

Kilgore [2011-09-25 12:38:07]


A ja dziś dostałem pismo od kierownika zespołu windykacji że na moim koncie występuje zaległość w kwocie 301 zł.
Wychodzi na to że zalegam w/w 70%

?? ale jaja

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-28 19:41:22]


Ile mniej więcej czekacie na jakiś odzew w sprawie zaświadczenia od zarządu?
Czekam i czekam i zero odp czy sie kwalifikuje czy nie... a oc niedługo trzeba będzie zapłacić...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-28 20:27:08]


ja czekałem bardzo krótko, tydzień czy jakoś tak.
napisz do Michała że już potrzebujesz

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-28 20:55:45]


Palić sie nie pali:) dzwoniłem dziś, ale się nie udało. Jutro też dzień:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-09-28 22:17:54]


Granada 2.3, Pow. Piaseczno/mazowieckie, moje 60% + Opinia + czlonkostwo = 284 za rok;) przedtem bylo juz ponad 800;) Dziekujemy!
(przegladu nie trzeba miec, nic to nie zmienia w PZU)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-10-09 16:51:40]


Granada 2.0, Jasło/Podkarpackie, Zniżka klubowa + współwłaściciela za bezszkodową, OC=188zł. Dziękuje basz \m/

japer Dokładna lokalizacja na mapie [2011-11-09 16:26:39]


ciekawym czy moja granada sie kwalifikuje do takiej klubowej zniżki

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-11-09 19:05:29]


Jak w Jaśle obowiązuje to już do Brzozowa niedaleko, powinieneś się załapać ;D

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-11-09 19:28:45]


Sam numer członkowski jest podstawą do ubiegania się o zniżkę? Czy wymagane są jakieś papiery?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-11-09 23:15:16]


A dasz radę przewinąć stronę do samej góry i przeczytać, co jest napisane w 5 akapicie? :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-11-10 08:20:06]


Halo! Jest szansa na jakąś reakcję stowarzyszenia na moje zgłoszenie wysłane 14.11???

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie [2011-11-29 19:29:07]


Dzwoniłeś?

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-11-29 19:33:41]


Ja byłem wyjątkowo upierdliwy i MK ogarnął temat w 2 dni :)

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-11-29 22:12:06]


hmm do kogo należy napisać / zadzwonić żeby się zapytać o w sprawie tej zniżki ??

zolty_ Dokładna lokalizacja na mapie [2011-11-30 00:16:06]


na mk@capri.pl

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-11-30 11:41:17]


Alo alo, krótki opis mojej przygody z PZU.
Z papierem od Michała raźno poszedłem do oddziału PZU. Pani potwierdziła, że należy mi się zniżka na "samochody zabytkowe" i przystąpiliśmy do wyliczania składki. I tu niestety zonk - składka na capri 2.3 z 1980r przy moich max zniżkach wyniosła 330zł. Link4, który mnie obecnie ubezpiecza chce 350zł. No niestety, szkoda mi czasu na przepisywanie auta dla tych dwóch dych.
Z ciekawości poprosiłem o policzenie ubezpieczenia OC dla mojej Mazdy MPV rocznik 2004. Wyszło...... 970zł, aż się zapytałem, czy to kwota za obydwa auta razem. :-)
Ubezpieczyciel alternatywny chce za OC dla Mazdy 440zł.

Wniosek jest taki - zniżka klubowa jest dobra, ale chyba raczej nie w Wawie, gdzie stawki są idiotycznie wysokie.

Pozdroowencja

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-11-30 22:16:22]


Najwyższe stawki ubezpieczeń są w Łodzi i ze zniżką Escort wyszedł mi taniej o 150 niż w Link4, coś chyba źle policzyli...

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-01 00:19:12]


Też mi się wydaje, że coś policzyli nie tak. Mi w Wawie wyszło bardzo tanio.

Nie mam teraz dokumentów i nie pamiętam kwoty, kojarzy mi się ok. 230 za 2.3. W każdym razie cieszyłem się, że wyszło o połowę mniej niż Link4.

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-01 12:26:53]


Aha, mały szczegół – umowa podpisywana w Wawie, ale auto zarejestrowane na Legnicę. Tak czy inaczej, proporcje powinny być podobne…

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-01 12:28:36]


Witam.Wtrące swoje zdanie bo też ubezpieczałem caprika ze zniżką promocyjną w PZU w maju i wyszło mi 210 zł.na cały rok.poj silnika to 2.9 tak że dla mnie ok. Albo pani coś pomyliła u ciebie albo stawki w całej Polsce są inne,ja jestem ze śląska.ps.bez zniżki z capri.pl wyszło 670zł. przy 60% zniżkach.pozdr.

datulec Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-01 15:42:08]


Bart- wytłumacz ładnie pani, że pewnie policzyła ci próg minimalny ( 30% stawki podstawowej ) a zniżka jest łączona ze zniżkami za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia i jeżeli wyjdzie poniżej progu 30% ( a najczęsciej tak jest ) to tak ma być.
ja przy stawce podstawowej coś koło 1450 zł zapłaciłem 190 zł składki.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-01 16:57:13]


A ja cieprliwie czekam na info odnośnie mojego członkostwa i ewentualnego papierka dla PZU od... 20 września ;) jeszcze tydzień i będę musiał zostać w Link4.

Możej Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-02 08:47:19]


dzwoń do Michała

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-02 10:58:33]


Ja z Michałem załatwiłem sprawę z dnia na dzień,ale telefonicznie i współpraca przebiegła wtedy bez najmniejszych problemów.

bon [2011-12-02 12:52:43]


Panowie no kurde... ja tez czekałem tydzień, zero odzewu. Jeden telefon i wszystko wyjaśnione a kwitek następnego dnia w domu:) nie marudzić tylko dzwonić

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-02 12:58:45]


Bombardowałem mailami, dostałem nawet odpowiedź więc nie chciałem być natarczywy... ale faktycznie wystarczył tylko telefon ;) Moja sprawa zostanie ogarnięta "czem prędzej"

Możej Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-02 15:36:53]


Raz dwa i formalności załatwione. Dzięki Michale. Jeszcze parę dni i przekonam się o mocy zaświadczenia ;)

Możej Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-06 23:09:01]


Sprawa została szybko ogarnięta nawet za pośrednictwem maila, choć telefonicznie rzeczywiście momentalnie, także dziękuje Michale:) Capri już ubezpieczone i z wyjściowej kwoty 2000zł z lekkim hakiem zrobiło się 615zł także jestem bardzo zadowolony, biorąc pod uwagę zwyżki za mój wiek:)

Kropla Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-08 16:08:45]


Trzeba było dopisać współwłaściciela ze zniżkami.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-08 16:39:20]


No i to się wtedy kumuluje?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-09 00:51:05]


czesc. A gdzie znajde numer do Michała? (odnosnie zaświadczeń dla PZU)

grzelu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-09 11:36:33]


np. tutaj http://www.capri.pl/user/1

Możej Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-09 13:58:33]


dzieki

grzelu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-12 13:23:27]


OC zakupione! wyszło całe 380zł za rok za moje 2,9v6 przy mojej zwyżce za wiek 30% ;) za 2 lata będzie już 290 zł.
Pokazałem na zaś Pani z obsługi uwagę o tym progu 30% i dostałem info, że w systemie zaznaczana jest jedynie opcja "auto zabytkowe" i resztę liczy system - widziałem i potwierdzam ;D Zauważyła, że jedynie licząc na piechotę można wydumać coś innego.

Możej Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-15 22:13:24]


To policzyła Ci z tym progiem, czy na piechotę?
Bo gdybyś się zbliżył do progu, to powinna na piechotę, żeby zejść poniżej progu.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-15 22:23:58]


Zadzwoniłem dzisiaj do kobiety, który liczyła mi OC i poprosiłem o potwierdzenie czy system PZU faktycznie liczy wszystko samodzielnie zgodnie z tym co mi powiedziała i pokazała.

Kwota bazowa od której liczyła moją składkę: 2440 zł
od tego: -70% -60% +30% i w tej sposób wychodzi moja składka 380zł. Stanowi to 15% kwoty bazowej.

Pytając o wysokość składki po osiągnięciu wieku "dojrzałości" Pani wprowadziła moją datę urodzenia parę lat wstecz i oznajmiła, że niebawem jeśli nie zmienią się stawki zapłacę za rok 280 zł. I tak też wychodzi przy założeniu -70% - 60% i wówczas wychodzi 12% kwoty bazowej.

Reasumując wychodzi na to, że system jest samodzielny i błędne wyliczanie składki wynika z braku znajomości jego obsługi ;)

Możej Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-16 18:57:05]


Wg mnie źle policzyła. Najpierw od bazowej i 60%, potem + 30%. I od tego co wyjdzie - 70%. Chyba tak powinno być.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-16 19:04:07]


dredzie dredzie, policz w tej kolejności w której podałeś i wyjdzie Ci to co dostałem. Podałem w kolejności przypadkowej bo jeżeli liczy to system to robi to sam z siebie bez użycia kalkulatora (tak było w przypadku mojego firmowego oddziału w Pruszkowie) i pracownica PZU w to nie ingeruje. Inaczej ma się tylko kwestia, gdy "jakiś" oddział (może centrum ubezpieczeń z ofertami wielu ubezpieczalni?) liczy i piszę to z buta.

Możej Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-16 19:27:04]


Gupi kalkulator z Windowsa. Zgadza się:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-16 19:37:52]


haaaa haaaa.
dotarły do mnie dziś naklejki związane z promocją.
o ile wzór ,, ubezpiecza nas PZU" jest ok ( choć jak jest NAS to powinno być jeszcze logo capri.pl ) to ta druga mnie rozwaliła...
czekam na reakcję członków mniej ,,uczuciowo" związanych z ta firmą :))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-19 17:47:40]


poka, poka :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-19 17:59:04]


Też dostałem:) Rewelacja.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-19 18:42:42]


Mnie nic nie przysłali a ubezpieczałem w sierpniu.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-19 19:19:33]


Do mnie tez nic nie doszło...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-19 19:28:27]


spoko. dostaniecie. ja ubezpieczałem w kwietniu

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-19 20:30:04]


Ta niebieska jest spoko, a tą drugą da się przyciąć poniżej połowy i też będzie OK.
A tak na serio , to obie trzeba nakleić?

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-19 21:29:53]


Dostałem i ja. "Love" - brak u mnie związku emocjonalnego z PZU ;) Niebieska - nawet ok. Szkoda, że nie: "Capri.pl ubezpiecza PZU". Pytanie klucz - "czeba" to to nakleić w ilości? :)

Możej Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-20 18:00:51]


chyba nie... tu chodzi o reklame dla firmy, która dała taką promocję wybranym.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-20 18:59:14]


witam.ja ubezpieczałem auto w czerwcu i dopiero teraz przyszedł mi breloczek i naklejki, no ale przyszedł.Naklejki raczej na capriku nie zagoszcza,ale brelok jak najbardziej.pozdr.

datulec Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-20 19:25:40]


Taa, naklejki są fajne :) Dostałem kupkę celem dystrybucji, no to rozesłałem. Niestety nie wszystkim, bo mi się koperty skończyły i reszta w następnej turze. Jak ktoś nie dostał, nie denerwować się. A co zrobić z naklejką - na to przygotujemy jakąś instrukcję. Na razie odłożyć i poczekać.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-20 19:52:57]


była jakaś grubsza partia słana bo ja tez dostałem nalepki :)

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-20 21:09:57]


Miło że naklejki dotarły do zainteresowanych. Ja jednak nie zamieszczę owych naklejek na mojej Granadzie . Powód jest taki że, PZU zakwestionowało moje zniżki , należność do Capri.pl i całą resztę.
Nie zamierzają wyjaśnić sprawy,- poinformować mnie o dalszym przebiegu itp.itd.
Za 100 parę zł. różnicy przeniosę się do dotychczasowego ubezpieczyciela.
Zaoszczędzę na nerwach , telefonach(bezowocnych) , i tej całej biurokratycznej machinie. – jak ja nielubię biurokracji !!


mimo wszystko pozdrawiam zarząd za prawie idealne negocjacje z PZU

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-20 21:31:21]


Jac - znaczy, że udałeś się do matoła a nie agenta...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-20 21:42:35]


Agent naliczył jak się należy , ale widać ma małą siłę przebicia .
Ach nie chce mi się opowiadać i kolejny raz tłumaczyć.

... -ale pan nie dał nam skanu polisy
-dałem, w ostatnim mailu, w poprzednim mailu był załącznik z zaświadczeniem ze stoważyszenia c.pl i opinia o unikacie
- jakim poprzednim?
-no tym z dnia .....
- ach tak , faktycznie . ale...

i tak co telefon do... , więc przestałem dzwonić i się domagać co mi się należy.
teraz czekam na komornika , albo na nic , bo pzu nie informuje o przebiegu sprawy

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-20 22:03:46]


widocznie mam jakiś ch...wy smochód

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-20 22:05:38]


> PZU zakwestionowało moje zniżki , należność do Capri.pl i całą resztę.

Szkoda że nie chce Ci się popchnąć tego nijak tylko wolisz narzekanie po fakcie. Ja wiem że należałoby oczekiwać "noża w ciepłe masło", bo to tak powinno wyglądać, ale po iluś tam latach w realiach tego świata trzeba zwykle nagiąć idealizm do rzeczywistości.
Napisałem przecież gdzieś tam na samej górze że mamy jakiś tam kanał interwencyjny i w razie kłopotów żeby alarmować, no to alarmować !

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-20 22:38:54]


Michale , alarmowałem do władz Pzu i zapewniali mnie że tym razem ogarnęli sprawę. Niemiałem powodu, by niepokoić zarząd C.pl. Po kolejnym i kolejnym i kolejnym telefonie moja sprawa nadal stała w punkcie wyjćsia. Przy ostatniej rozmowie pani zapewniła mnie, że sytuacja to ewenement i niewie jak mogło do tego dojść.
Cała ta sprawa zniechęciła mnie do w/w ubezpieczyciela. Jak napisałem wyżej , niewiem jak sprawa się ma , bo więcej nie zadzwonię do pana , pani ani nikogo więcej.
Jestem spokojnym człowieczkiem i ciężko mnie wyprowadzić z równowagi , więc coś przeważyło szalę.
A zamiast marudzić wolę posiedzieć a garażu.

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2011-12-20 23:31:37]


No i do Krakowa też przyszły naklejki, się uśmialiśmy trochę ;)
A czy jakieś naklejki klubowe są w planach? Bo Capri.pl chętnie bym na szybę wstawił.

chart Dokładna lokalizacja na mapie [2011-12-27 10:40:09]


Jak wygląda sytuacja ubezpieczenia w PZU na rok 2012 ?

Firma Allianz proponuje indywidualnie dla mnie:
znizka z tytułu jazdy bez szkodowej 60% dalej, zniżka 50% za wiek samochodu
z opinią rzeczoznawcy

zenonDWR [2012-02-17 12:02:41]


Kontaktuj się Michałem Koniecznym. W PZU mógłbyś mieć zniżkę za bezszkodowość + 70% zniżki "naszej".
Warto poprosić o przeliczenie składki w obu TU - podstawa może się znacznie różnić, a to bezpośrednio wpłynie na wysokość składki końcowej - należy sprawdzać konkretne kwoty, a nie sugerować się procentami.
Poza tym musiałbyś się dowiedzieć od "kapituły", czy Twoje auto dostałoby stosowny certyfikat.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2012-02-17 12:17:39]


Allianz się obudził ? ;-))) Dobrze słyszeć ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-02-17 14:15:16]


tyle że w allianz zniżki sa naliczane ale stawką graniczną jest z reguły 30% składkim bazowej. niżej nie zejdą.
a przy naszej zniżce klubowej w PZU schodzimy poniżej progu 30%. póki co oferta dla klubowiczów jest nie do przebicia

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-02-17 18:16:19]


Dziwne Wąski że ja ją przebiłem ( jeśli liczyć opłatę za członkostwo w C.pl ), bo płacę w PTU za rok 320zł.

cortinas !G.O.P! [2012-02-18 13:27:57]


a wiesz jaka jest w PTU składka bazowa?
pewnie zapłaciłeś 30% składki bazowej.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-02-18 13:36:26]


A sorry Wąski właśnie doczytałem że płacisz 190zł + 100 na C.pl czyli 290zł , no to jesteś lepszy o trzy dychy. Ale ja przynajmniej idę sobie do ubezpieczalni, albo nawet tylko dzwonię i wysyłają mi moje ubezpieczenie i nie muszę mieć żadnych naklejek, pozwoleń od samej góry i opinii czy to auto jest ok czy nie. Za trzy dychy mam zwyczajnie spokój :)

cortinas !G.O.P! [2012-02-18 13:45:32]


Nie wiem jaka jest składka bazowa, bo i po co mi to wiedzieć, jestem zadowolony z tego co mam :)

cortinas !G.O.P! [2012-02-18 13:50:16]


Corti, ale co to zmienia? Co chcesz, to masz :) Nikt nie kogo nie zmusza.
W moim przypadku 163zł za OC, przy np. 440 z hakiem - to jest różnica. A składkę klubową i tak płacę, więc nie liczę tego jako koszt.
Raczej nie ma o czym dyskutować.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2012-02-18 19:22:42]


*nikt nikogo (nie wiem jak ten babol mi wyszedł)..

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2012-02-18 19:24:16]


No i napisał jak on chce - po co te komentarze --- ja też mam w PTU i jestem zadowolony :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-02-18 23:57:59]


Ktoś ma namiar na jakiegoś ogarniętego agenta PZU w Warszawie?
Bo przyszła mi kontynuacja OC bez uwzględnienia zniżki na capri.pl
Proszę namiar na PW.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-03-12 18:57:14]


Spoko zawsze PZU przysyła maksymalna stawkę a jak idziesz do agenta to klika odpowiednie ptaszki i jest tanio.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-03-12 19:12:09]


Tak jak Bogdan napisał - też dostałem kwitek bez uwzględnienia naszej zniżki, tylko swoich "przydziałowych". Poszedłem z zaświadczeniem otrzymanym od Michała K. i obyło się bez problemów. 163zł za rok :)

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2012-03-12 19:45:52]


Zaświadczenie nie jest na wieczność, tylko na jednorazowe ubezpieczenie, przecież można przestać być członkiem Stowarzyszenia i wtedy niby na jakiej podstawie ma być zniżka ? Trzeba się zgłosić po nowy kwitek ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-03-12 22:49:30]


Tego zapomniałem dodać - poszedłem ze świeżym zaświadczeniem...

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2012-03-12 23:44:18]


Panie Michale. Wysłałem mail na stowarzyszenie. Proszę przeczytać. Jak niektórzy powyżej, też obiecuję poprawę:)

e Dokładna lokalizacja na mapie [2012-03-20 11:35:21]


Dla statystyk: Capri MK3, Warszawa, 2945 cm^3, 60% zniżek + 70% klubowych -> 313 PLN

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-04-04 09:38:41]


Zapomniałbym... dla porównania najtańsze inne OC wyszło ponad 700 PLN.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-04-04 09:39:58]


wczoraj dostałem pocztą propozycję na OC - wg taryf dla klienta z ulicy - 621 zł.
dziś zawarłem polise ze zniżkami klubowymi - 186 zł + 10 zł za ochrone zniżek. razem 196 zł ( w zeszłym roku 190 zł ).

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-04-12 15:16:25]


372 zł, w Wawie, 2,3 litra, 75 rocznik, 50% mojej zniżki ;) dziękuję

Michal81 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-05-01 12:40:07]


258zł plus NW co daje 311zł Szczecin 2.8V6 Ford Capri.
Dziękuję wszystkim i szerokości życzę :))

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie [2012-05-04 14:03:09]


Znowu się udało :-) Ubezpieczenie na rok wyszło trochę ponad 200 PLN!
Dzięki!!!

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-05-20 16:15:04]


u mnie 196zł, dobra kwota jak moją kieszeń. Dzięki

kicok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-05-21 17:37:28]


u mnie lepiej niż myślałem - 159zł. wielkie dzięki!!!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-05-29 22:33:27]


Witam
jaki jest czas oczekiwania na odpowiedz po wysłaniu zgłoszenia?
pozdro

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie [2012-06-11 21:35:25]


Ford Taunus 17M 1.5 dzięki 70% zniżce i moich 60% za bezszkodową jazdę - 148zł

robi79-79 [2012-07-10 13:11:56]


W chwili obecnej płace za dziobaka w PZU 150zł (standardowa zniżka 60% nic więcej) czy powyższe oznacza że będę płacił jeszcze mniej? Dajmy na to 45zł ?

Co do pozostałych pojazdów

Cyt. "tak więc inne samochody można ubezpieczyć ze zniżką wyłącznie pod warunkiem posiadania m.in. starego Forda."

posiadam jeszcze auto nowsze (2003r.) czy jeżeli się zdecyduje na powyższą opcję to auto również otrzymam dodatkową zniżkę 70%?

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2012-08-03 15:30:12]


Tu sie raczej rozchodzi o inne, ale również zabytkowe samochody...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-08-03 15:31:42]


Ta zniżka dotyczy pojazdów zabytkowych, więc nie będzie zniżki na ten drugi pojazd :)

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie [2012-08-03 15:31:52]


Ubezpieczenie kończy się mi z końcem miesiąca, czekam ponad tydzień już na nowe zaświadczenie.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-08-23 20:25:54]


Zadzwoń bezpośrednio do Michała i się upomnij,ja zawsze czekam,potem w końcu dzwonie i na drugi dzień jest.pozdr.

datulec Dokładna lokalizacja na mapie [2012-08-26 12:39:49]


Będę zmuszony.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-08-26 22:20:33]


Próbuje od rana siędodzwonić do Michała jednak nie odbiera.
Może jest na urlopie albo zajęcty... do kogo ew. jeszcze z zarządu można się zwrócić w sprawie zaświadczenia?

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-08-27 12:25:15]


Sprawdz liste członków nadzwyczajnych i zacznij od góry dzwonić,może ktoś będzie wiedział więcej.

datulec Dokładna lokalizacja na mapie [2012-08-27 15:38:00]


PS.Ja zaświadczenie przyniosłem do PZU też jakoś pare dni póżniej i zniżki bez problemu uznali,tylko najpierw zapytaj pani w PZU czy w razie czego możesz pózniej o dzień lub dwa.

datulec Dokładna lokalizacja na mapie [2012-08-27 15:41:14]


tylko Michał je wystawia

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-08-28 00:01:36]


To dla mnie cała nadzieja w Michale...
Zapominalstwo kosztuje, chyba że się uda.

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2012-09-23 23:11:35]


Dziękuje Michale za szybką wysyłkę zaświadczenia. Kolejny rok w PZU tańszy - dokładnie o 20 zł. Ubezpieczenie mam do 17 grudnia. 2 tygodnie później miałbym je (wg. wyliczeń z poprzedniego roku) 80 zł taniej bo wchodzę w wiek bez zwyżki. Jestem ciekaw czy będę mógł zwyczajnie renegocjować wysokość ubezpieczenia.

Możej Dokładna lokalizacja na mapie [2012-12-10 08:38:34]


wysłałem zapotrzebowanie na kwitek mailem, potem jeszcze się przypomniałem a potem jeszcze napisałem wiadomość do MK ale zero odpowiedzi. Działa to to jeszcze czy już nie?

szymal Dokładna lokalizacja na mapie [2013-01-17 16:59:14]


call to MK

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-01-17 17:00:04]


hej ferajna, mam krotkie pytanie,

czy umowa OC wykupiona na ww. zasadach przedluza sie automatycznie? czy trzeba ja wypowiadac?

Zaskoczony troche kupilem wlasnie OC na Forda, ale nie od dzis, tylko od pazdziernika, bo Pani stwierdzila ze wszystkie 12-miesieczne trzeba wypowiadac, i ja teraz oplacam to co caly czas mnie obejmuje od konca poprzedniej umowy. Czy miala racje?

Druga sprawa, ta sama pani twierdzial ze znizka dziala tylko gdy wogole nie mialem szkod - wspomnialem wogole, w PZU - skorygowala mnie ze wogole u zadnego ubezpieczyciela.
W warunkach jest jasno napisane:

"brak szkód w okresie 12 miesięcy w ubezpieczeniu OC ppm w PZU (dotyczy wyłącznie szkód wypłaconych z pojazdu który jest przedmiotem ubezpieczenia, dotyczy wyłącznie szkody w PZU)."

Jak jest naprawde?

Dzieki!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-07 19:44:25]


ad 1 - pani miała rację. polisa sie wznawia.
ad 2 - nie miała racji. w lutowym classicauto też tak pisze - niezależnie jakim autem ale szkoda w PZU

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-07 19:57:38]


dziekowa waski - w ubezpieczeniach niezawodny i nieoceniony;)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-07 23:42:37]


Warunki zniżki:

W tym roku doszedł dodatkowy jawnie określony warunek, sformułowany następująco:

"Ze zniżki mogą korzystać posiadacze pojazdów będący osobami fizycznymi nie prowadzący działalności gospodarczej. Tym samym pojazd będący przedmiotem zniżki powinien być zarejestrowany na osobę fizyczną i nie powinien być wykorzystywany do działalności gospodarczej."

A co do szkodowości, to warunek brzmi następująco:

"Ostatnim warunkiem dotyczącym zastosowania ww. zniżki jest przebieg ubezpieczenia PC posiadacza pojazdu mechanicznego w okresie ostatnich 12 miesięcy. Jeżeli w tym czasie miało miejsce zdarzenie, bez względu na to czy szkoda miała miejsce tym pojazdem czy innym, na skutek którego PZU zobowiązane było było wypłacić odszkodowanie, informujemy że zniżka nie przysługuje."

Z tego wynika, że brak szkody dotyczy wyłącznie historii ubezpieczenia w samym PZU, bo przecież z ubezpieczeń w innych firmach PZU nie wypłaca odszkodowań.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-07 23:46:43]


czyli jak ktoś ma firmę, i dwa samochody- jeden dla firmy i jeden całkowicie prywatny (np. capri), nie wciągnięty do ewidencji środków trwałych, to może korzystać ze zniżki na capri czy nie?

Bo w classikauto wyjaśniono że tak, a z tego warunku odczytuję, że nie.

magicc Dokładna lokalizacja na mapie [2013-03-08 08:28:35]


Dziekuje Michal, to wyjasnia moje watpliwosci w 100%. I to pomyslnie;)

Szkoda ze wypowiedzenie jednak pwinienem zlozyc, a go nie zlozylem;)

Co do rejestracji na osoby fizyczne/prawne - zupelnie dla mnie to nielogiczne i niepotrzebne, a niektorym utrudnia zycie.

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-08 09:01:07]


Raczej w Classicauto poddano to wątpliwości i podano , że taka osoba nie może dostać zniżki (prowadząca działalność) -- a z tego co napisał Michał wynika , że może .... o ile samochód jest prywatny a nie firmowy.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-08 09:32:38]


"Ze zniżki mogą korzystać posiadacze pojazdów będący osobami fizycznymi nie prowadzący działalności gospodarczej. Tym samym pojazd będący przedmiotem zniżki powinien być zarejestrowany na osobę fizyczną i nie powinien być wykorzystywany do działalności gospodarczej."

Ja to widzę tak: pierwsze zdanie jest ogólne i miało oddać raczej zamysł, że samochód ma nie być zarobkowym wołem roboczym. Sformułowanie wyszło nazbyt ogólnie, że posiadacz ma nie prowadzić działalności. Drugie zdanie traktuję jako faktyczną interpretację: właściciel może prowadzić działalność albo i nie, ale ubezpieczany samochód ma być zarejestrowany na niego jako osobę fizyczną i nie jeździć jako taksówka, ani nie służyć do wożenia worków z cementem na budowę klienta.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-08 12:30:13]


w marcowym classicayto jest to doprecyzowane.
jeżeli auto korzystające ze zniżki nie jest wykorzystywane w firmie to zniżka przysługuje.
nie przysługuje na auta wykorzystywane np do wynajmu na ślub itp.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-08 14:51:59]


Gdzie w Warszawie znajdę agenta/agentkę/agencje co wie o co chodzi i jak pojadę z zaświadczeniem to nie będzie niepotrzebnej dyskusji?
Podeślijcie mi proszę namiary na PRIV. Dzięki.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-20 06:49:41]


Koło mnie jest rozsądna babka. Jak będziesz w sobotę to możemy podejść.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-20 10:18:01]


miałem taką dyskusję przed chwilą , no ni chu ja nie może do nich dotrzeć że powinni respektować to. Na końcu wymyśliła że to musi dotyczyć tylko pojazdów zabytkowych.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-20 13:33:10]


napisałem na priv, ale może jeszcze się komuś przyda - PZU ul. Płocka/Wolska - bez problemu, bez dziwnych min :)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-20 13:51:27]


Ja zalatwialem rok temu na hanki czaki. Teraz szukam czegos w rejonach ursynowskich.

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-20 13:58:53]


Ja załatwiam w Pruszkowie Al. Wojska Polskiego 12 i również zawsze bezproblemowo.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-20 15:03:55]


Ubezpieczenia Grzegorz Markowski - Konstancin przy ...Warszawskiej? (wylotowkana Wilanow) bez problemu ubezpiecza, zna temat, nie pyta niepotrzebnie o glupoty;) polecam x2

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-20 22:28:58]


W michalowicach jest agencja PZU tam ubezpieczalem także bez problemu, jak by co zadzwoń wytulmacze ci gdziekolwiek jest

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-03-21 07:12:53]


w tym roku staram sie zarejestrować auto na zabytek czy zniżka działa również na pojeździe zabytkowym ???

Raku ( EloRak ) Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-10 20:36:05]


TAK

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-10 20:36:39]


Witam. Czy ze zniżki oprócz mojego "Sokoła" > Forda Capri mogą skorzystać także moje motocykle roczniki odpowiednio: 56", 69" oraz 79" czy tylko samochody powyżej 25 lat mają do tego prawo?

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-10 23:19:59]


czytajta ze zrozumieniem...

•Zniżka dotyczy z założenia starych Fordów, ale przysługuje również na samochody innych marek będących w posiadaniu uprawnionego członka Stowarzyszenia, jeżeli dany samochód spełnia wszystkie określone poniżej wymogi. Członek uprawniony do zniżki oznacza w tym wypadku że członek jest właścicielem starego Forda - tak więc inne samochody można ubezpieczyć ze zniżką wyłącznie pod warunkiem posiadania m.in. starego Forda. Bez posiadania starego Forda nie można zostać członkiem uprawnionym do zniżki i tym samym nie można uzyskać zaświadczenia na inne samochody.

od razu napiszę - niefortunnie jest napisane ,,samochody" bo Michał pewnie nie pomyslał, że ktoś może chciec ubezpieczyć motura.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-11 13:23:33]


Niestety nie jest tak fajnie. Jak rozmawiałem z MK, to mówił że w tej kwestii dostał odpowiedź, że motocykle mają i tak niską składkę i żeby się nie wygłupiać :/

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-11 13:36:46]


> niefortunnie jest napisane ,,samochody" bo Michał pewnie nie pomyslał, że ktoś może chciec ubezpieczyć motura

To nie jest niefortunne, tylko motury zostały nam jawnie przez PZU odmówione, stąd rozmyślnie napisane jest że samochody a nie pojazdy. Cytat z uzasadnienia Gryziu właśnie przytoczył.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-11 14:04:00]


a, chyba że tak...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-11 14:39:56]


Dla jasności : "wąski77" ja mam kilka lat już starego Forda ;) O motocylke pytałem z ciekawości.

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-12 23:28:24]


Trophy - OC na motór kosztuje stówkę. Z czego tu zniżać?

Raul Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-12 23:36:48]


Pytałem tylko z ciekawosci...motocylki posiadam kilka,nie ma możliwosci żeby na raz jeździć na wszytskich.Stówka do stówki i masz kilka stówek.Tylko zapytałem :|

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie [2013-04-12 23:43:16]


jak sie ma kilka motocykli i jeszcze autka to warto pytać.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-04-12 23:46:11]


Z podziękowaniem! Granada 2.3 V6: 162 zł / rok.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-05-25 08:33:17]


Witam wysłałem e-maila z skanem dowodu rejestracyjnego na podany adres i nadal cisza czy to nadal aktualne ??

Raku ( EloRak ) Dokładna lokalizacja na mapie [2013-06-29 10:24:55]


przeslij wszystkie dane ,tzn.nr członkowski,nick do Michała K.i zadzwoń do niego że wysłałeś na maila.Sprawa będzie załatwiona w 1 dzień ocztwiście pod warunkiem że opłaciłeś składke.pozdr.

datulec Dokładna lokalizacja na mapie [2013-06-29 17:28:35]


Poszedł mail w zeszłym tygodniu, plus próbowałem się dodzwonić do Michała niestety bezskutecznie (wysłałem SMS).
Może jest na wczasach i należy do kogoś innego się zgłosić.
Ubezpieczenie kończy się za dwa dni a nie chcą mi przedłużyć zniżki bez okazania aktualnego zaświadczenia.
Swoją drogą czy nie wygodniej by było aby zaświadczenia były wysyłane niejako z automatu po opłaceniu kolejnej składki?
Przychodzi przypomnienie o wpłaceniu kolejnej składki, więc pewnie i zaświadczenia by dało radę tak przesyłać.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-08-28 12:47:41]


idź do innego agenta PZU, ode mnie nic nie wymagali przy przedłużeniu, żadnych aktualnych zaświadczeń itp itd.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-08-28 15:40:01]


W ubiegłym roku nie chcieli , teraz większość chce i do tego mają sciąga jak ma wyglądać to zaświadczenie .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-08-28 16:38:25]


mi niedawno michał przesłał mejlem i wystaczyło, znaczy 29.08 wiec chyba nie jest na urlopie

afro !G.O.P! Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-09-06 16:51:36]


Dobra, czytam ze zrozumieniem i mam pytanie jak to działa w przypadku innych samochodów, czyli co przejdzie:

Opcja 1: mam starego forda i jakiegoś starego hamerykanca lub kitcara (bo tylko takie niefordy mają strony na c.pl

Opcja 2: mam starego forda i cokolwiek w miarę ładne co ma 25 lat i zakładamy temu stronę w jakiś odrzutach?

Opcja 2 nie jest taka głupia, blokuje plastiki, a mogli byśmy popodziwiać swoje inne strucle, no i jaka oszczędność na flocie

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-09-26 22:24:12]


Opcja 2 bez strony -- ja wysłałem do Michała zdjęcia Wołgi i mam zniżkę :-) I to dzięki niej mam w ogóle OC - bo wychodziło makabrycznie drogie ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-09-27 00:29:40]


bo wolga ma podejrzane konstrukcyjne pochodzenie zachodnie. Ale nikt nigdzie nigdy nic nie wygadał

zenonDWR [2013-09-27 11:57:56]


a zabytkowe jednoślady ? wiem, ze motocykle i tak mają małą składkę, ale jak mogę
zapłacic 20 zł zamiast 80 zł

EL COYOTE Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-09-27 12:35:38]


ok, już wiem. jest o tym kilka postów wyżej :P

EL COYOTE Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-09-27 12:37:56]


Piosiu - dokładnie tak jak pisze B4
nie musisz zakładać żadnej strony. robisz fotki i wysyłasz z wnioskiem ( czyli podstawowymi danymi ) do MK.
dostajesz takie samo zaświadczenia jak na Forda i idziesz ubezpieczać.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-09-27 16:37:32]


Odnowię przy okazji świąt.....

Mimo posiadanej Granady, mam jeszcze Fiata 126p, rocznik 1982. Spełnił wszystkie wymogi klubowe i dostałem od MK zaświadczenie w celu uzyskania dodatkowej zniżki na OC dla tegoż wozidła. Pojechałem do zaprzyjaźnionego agenta PZU i...... zonnnnk!!!!
Przy wyliczeniu rocznej składki wyszło co ponożej przedstawiam:

1. Po uwzględnieniu moich zniżek 60% - suma 199zł/rok.
2. Po uwzględnieniu dodatkowej zniżki (70%) na auto zabytkowe suma 157zł/rok - czyli zyskałem 42 zł upustu, co daje około 20 kilku % zniżki, a nie 70%, przy której płaciłbym dokładnie 60zł / rok.

W tym momencie zadaję pytanie klubowiczom: czy ktoś w ostatnim czasie wznawiał polisę OC na zabytkowego Forda w PZU i na jakich zasadach, ponieważ podobno zmienił się "okulnik" i z tego co mi na tą chwilę wiadomo to:

BEZ WZGLĘDU NA TO, KTO JAKIE ZNIŻKI POSIADA, TAK CZY SIAK MUSI WG REGULAMINU PZU ZAPŁACIĆ MINIMUM REGULAMINOWE, CZYLI 30% SKŁADKI BAZOWEJ!!!!!

W tym momencia zyskują tylko Ci, którzy nie mają żadnych zniżek.
Proszę o odzew, bo jeśli to prawda, to nasze OC na stare Fordy już nie będzie takie niskie jak dotąd!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 01:27:23]


No i trzeba by zbiorowo na tą sytuację zareagować!!!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 01:28:55]


Ja teraz ubezpieczałem taunusa i zapłaciłem 180zł... czy coś koło tego

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 02:04:51]


no ale Taunus to nie FSM 126p (mam na myśli pojemność), ale poza tym ciekawi mnie jaką będę miał składkę ma Granadę w maju 2014, jeśli rzeczywiście weszły nowe zasady naliczania składek OC, bo za chwilę okażę się, że mając 60% zniżki za bezszkodowość, zyskujemy zaledwie dodatkowe 10%, bo tak i tak musimy płacić podstawowe 30% składki bazowej bez wzgl na to, jakie zniźki swoje czy dodatkowe posiadamy, a więc o co biega???????!!!!!!!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 02:26:12]


Nie jestem pewien ale to 30% stawki bazowej było zawsze i dotyczyło różnych innych extra promocyjnych ofert . W przypadku naszych gruchotów nie miało to zastosowania ale kto wie ...

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 09:07:55]


ta zniżka to nie tylko capri pl ale też dla członków pzm (czyli wszystkie automobilkluby) i faktycznie krążą jakieś legendy ale zaznaczam że to wiem z ust do ust chłopaków którzy chodzą się ubezpieczać ... sam jeszcze z agentem tej sytuacji nie wyjaśniałem .... różnica podobno ma być taka że zamiast dodawać tą dodatkową zniżkę do dotychczasowych teraz będzie tylko jedna właśnie te 70 procent .... jeżeli to prawda to tak jak mówi poprzednik traci to wszystko jakikolwiek sens dla ludzi którzy mają 60 procent

pib84 [2013-12-25 09:15:00]


No nic, Znowu Capri będę ubezpieczał w Link4 na pół roku w roku:(

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 09:24:11]


a kiedy to sie mogło zmienić?.. pare dni temu ubezpieczałem skode 105 i zapłaciłem 97 zł za rok poj 1049, jakies 2 tygodnie wczesniej lade 2107 1300 118 zł rok.. czyli jeszcze naliczane wszytko tak jak trzeba

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 11:49:01]


Ja ide w piątek i zobaczymy :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 12:27:43]


dobrze by było aby PZU nas poinformowało o ew. zmianach bo 70% zniżki można mieć bez żadnej łaski u konkurencji.

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 12:31:18]


Poinformowało? Nie przypominam sobie by im kiedykolwiek zalezalo na klientach. Poza tym z tego co sie orientuje byli chyba ostatnia deską rarunku jezeli chodzi o tansze OC pod young/old timery.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-25 13:50:41]


Wiśnia, poszukaj innego agenta. Właśnie chodzi o to, aby zejść poniżej 30% bazowych. I daje się to zrobić.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 14:02:45]


Ja, zdaje się też będę w piątek się dowiadywał.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 14:13:29]


A mozna zawierac ubezpieczenie kolejne jezeli obecne wygasa w kwietniu?

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-25 14:48:34]


Też mi się wydaje , że źle mu to przeliczyli .... jedynie przy zniżce 307 (pojazdy zabytkowe) da się zejść poniżej minimalnego progu 30% podstawy a agent tego po prostu nie zrobił .....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 15:57:27]


W sensie mozna zawierac ubezpieczenie kolejne "JUZ TERAZ" jezeli obecne wygasa np. w kwietniu?

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-25 17:21:18]


To w sumie dobre pytanie. Na zdrowy rozsądek biorąc nikt Ci nie powinien odebrać przyjemności posiadania podwójnego OC. Nie wiem, jak wygląda jednak kwestia odszkodowań w takim przypadku.

Poczytaj ustawę:
http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=8879DB299F275AA425DC26A2A5752264?id=WDU20031241152&type=3

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 18:33:05]


nikt nie broni. odszkodowanie jeżeli ustalą że są dwa towarzystwa wypłacają solidarnie ( po 50% ). w każdym więc masz zarejestrowaną szkodę na koncie

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 18:40:20]


chodziło mi bardziej o to czy juz teraz mogę wykupic kolejną polise lecącą od kwietnia nie od stycznia. Póki stawki jeszcze nie podskoczyły.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-25 20:33:38]


jak dobrze pamiętam to można zawrzeć polisę 30 dni przed okresem obowiązywania

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-25 20:36:09]


agent jak każdy inny. tym bardziej mój bardzo dobry znajomy. obiecał mi zwrot kasy jesli okaże się, że jest inaczej. tak wyliczył system, dlatego piszę na forum, aby się upewnić, że może lub nie może być inaczej.............mam czas do końca roku!!!!!!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-26 00:26:16]


aha...

" Właśnie chodzi o to, aby zejść poniżej 30% bazowych. I daje się to zrobić. "

może podpowiesz zarówno mi jak i agentowi jak to zrobić, bo ja mu popowiedziałem, że ma liczyć na piechotę, ale stwierdził, że mu tak nie wolno.....

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-26 00:28:24]


ja byłem przed świetami i właśnie nie byli w stanie w systemie uzyskać dodatkowej zniżki, nie naliczał poniżej kwoty minimalnej 500 coś zeta.
W inspektoracie myśleli, że to jakiś błąd w systemie bo nie dostali żadnych nowych zmian w naliczaniu składki. Dzisiaj jadę walczyć dalej.

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-27 09:36:55]


Byłem dziś. Niestety to prawda - zniżka na stowarzyszenie nie pozwala zejść poniżej 30% stawki bazowej. Tak więc faktyczna zniżka to 70%, bez względu na zniżki za bezszkodowość.

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-27 21:05:58]


Ja się niestety nie dowiem, bo Cygarku zabrakło kilku miechów do 25 lat :(

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-27 21:07:43]


Poprzednio zniżka oznaczała minus 70% od wyliczonej stawki za polisę ze żniżkami czyli np. 800 zł podstawa do tego zniżki 60% bezszkodowość = 360 zł x 30% = 108 zł .... i tyle też mi miesiąc temu i pół roku temu wyliczono za Forda 1.0 ..... Jeśli teraz pójdę i będzie 360 zł zamiast 108 to po prostu znam tańsze ubezpieczenie niż 360 zł - a bez tej zniżki ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-28 01:07:18]


Witam

Mi np. w PZU z blankietu, który wysyłają co roku uwzględniają tylko zniżki za bezszkodowość, a zniżkę z capri mają problem wklepać do systemu. Dlatego najczęściej wypełniają to ręcznie na komputerze zamiast pozwalać wyliczać z automatu bo po prostu nie przechodzi. Jeśli chodzi o wartość zniżki to mi na pewno póki co uwzględnia obie. Pamiętajmy, że jeżeli mamy samochód, którego podstawa ubezpieczenia jest niska i odejmiemy najpierw 60% naszych zniżek, a potem jeszcze 70% z tego co zostało to kwota końcowa może być tak mała, że przekracza ich minimalny próg i wtedy zaokrąglają do góry.

Peter86 Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-29 09:56:17]


Peter - właśnie o to w tym chodziło. nic nie zaokrąglali bo miało wyjść poniżej 30-to % minimalnego progu.
A o tym problemie już czytam na drugim forum...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-29 10:01:19]


Wąski, gdzie o tym piszą poza naszym forum?
Zastanawia mnie, czy władze stowarzyszenia mogłyby coś w tej kwestii zdziałać, bo szczerze mówiąc nie długo cieszyliśmy się tym przywilejem.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-29 17:07:49]


na veteran forum też ktoś w ostatnich dniach miał problem

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-29 17:24:12]


jutro mój ,,prywatny" agent sprawdzi jak jest. spróbuję przeliczyć składkę na moje Capri

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-29 17:33:10]


w ubiegłym roku na mojego kapcia wyliczyli stawkę 152 zł, w piątek 27.12.2013 babka z PZU (ta sama co rok wcześniej) nie potrafiła wklepać ani ręcznie wyliczyć stawki która przysługuje z tytułu Stowarzyszenia capri.pl i wyszło 320 zł :/

smolaq [2013-12-29 18:10:50]


mam ten sam problem, system nalicza po prostu 70% zniżki i tyle i zamiast 192, musiałbym zapłacić 506 pln a to już bardzo nie sympatyczna różnica :(
a przeliczała mi to pani w inspektoracie wojewodzkim u której zawsze to załatwiałem.
Najgorsze jest to, że nikt tam nic nie wie, a dowiedzieć się w tym okresie czego kolwiek graniczy z cudem.

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 08:12:25]


Co ciekawe - rok temu w lutym walczyłem dość długo i zawzięcie, po czym składka została wyliczona ręcznie, bo system faktycznie nie pozwalał im na zejście poniżej 30%. W lutym tego roku system już był łaskaw przepuścić taką możliwość.

Może zmieniali coś w systemie ewentualnie (co byłoby gorsze) w swoich wewnętrznych przepisach.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-30 10:55:04]


Cześć, przedłużałem polisę 8 grudnia i jeszcze wszystko było ok. Pozdrawiam.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 11:22:02]


Hej, bardzo dawno tu nie zaglądałem, ale właśnie jestem na etapie ubezpieczania kumpla i rzeczywiście jest problem. Parę miesięcy temu, gdy wyliczałem mu składkę na kompie w systemie - system schodził bez problemu poniżej stawek minimalnych. W międzyczasie musiały zmienić się przepisy (o czym nas agentów nie powiadomiono) i w tej chwili składka wywędrowała do poziomu 30% składki bazowej. Agent nie ma możliwości liczyć na piechotę lub ręcznie - to już nie te czasy. Są pewne rzeczy, które da się obejść w systemie, ale składki minimalnej nie oszukasz. Trochę rozumiem politykę firmy, bo zniżka ma być dla samochodów, które są faktycznie klasykami - albo są zadbane i jeżdżą na zloty/wystawy, albo są w remoncie, więc właściciele powinni mieć przywilej dużo niższych opłat za pojazd. Przypuszczam, że w praktyce sporo osób wykorzystywało możliwość zostania członkiem któregoś zrzeszenia i opłacało sobie niskie OC na rozpadającego się golfa II w gazie, który w dodaktu co chwilę w kogoś trzaskał. Tak to sobie tłumaczę, bo oficjalnego wytłumaczenia od przełożonych póki co nie dostałem. Pozdrawiam!

radzone [2013-12-30 13:10:38]


Dziwne to nieco wszystko . Wobec wielu milionów "normalnych" samochodów ubezpieczanych przez PZU ilość jaka może być zakwalifikowana na zabytka wydaje się marginalna szczególnie jeśli od 2013 roku rzeczywiście agenci zaczęli weryfikować uprawnienia wynikające z członkostwa w uprzywilejowanych klubach . Jeśli więc ktoś podjął decyzję że chce w ten sposób wspomagać tą grupę właścicieli samochodów to bynajmniej miał w tym jakiś cel . Na moje to albo prestiż dla firmy która dba o zabytki albo strategia obliczona na to że zabytkami jeżdżą ludzie mający "normalne" auta i jest szansa ze ubezpieczą je też w PZU . Widocznie słupek z wynikami się nie wyrysował tak jak trzeba i ambitny młody menager jeżdżący jakimś plastikiem (eco turbo air bost 0,8l pojemnosci ) postanowił ukrócić ten zgubny dla finansów PZU proceder .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 14:35:42]


radzone - nie do końca.
bo jeżeli ktoś w wyrządził szkodę autem ubezpieczonym ze zniżką to przy kolejnym ubezpieczeniu zniżka nie przysługuje ( co zresztą pisze u góry )

faktem jest jednak, że mnóstwo osób nagle zapisało się do automobilklubów tylko i wyłącznie dla zniżki.
z tego co wiem tam wystarczy okazanie legitymacji a z c.pl wymagane zaświadczenie na konkretny wóz, które wystawia zarząd.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 14:42:31]


Ja tak trochę z innej beczki. Dzisiaj byłem ubuezpieczać swego Taunusa, wyszło 317zł za samo oc, z nnw dla kierowcy i pasażerów zapłaciłem 402 zł. Samochód o pojemności 1.6, zarejestrowany na współwłaściciela (60% zniżki) i z opinią na pojazd historyczny. Ubezpieczone w Gothaer, PZU i inne firmy zaproponowały mi ubezpieczenie na poziomie 500-600 zł za samo oc.

Seba vel Pitcarn Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-30 14:59:05]


Gothaer (dawne PTU) miało zniżkę na historyczny taką - że wyliczoną składkę minimalną - dzielono na pół :) Jeszcze w miare atrakcyjna była oferta Link4 - Oldtimer24 ...

Byłem dziś w PZU i niestety za samo OC wychodzi 221 zł (wczesniej wyliczano 108 zł).... więc faktycznie albo zmienili system , albo sposób naliczania zniżki ..... jutro się mam dowiedzieć więcej ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 15:27:35]


jeszcze dodam ,że w Axa gość powiedział mi że na samochody zabytkowe (żółte blachy) jest ZWYŻKA, a opinia na pojazd historyczny u nich nie jest akceptowana

Seba vel Pitcarn Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-30 15:37:58]


PZU wprowadza nowy system w którym będzie max 70% zniżki. Kolega który tam pracuje mówił mi o tym juz miesiąc temu choć niedowierzałem....

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 15:42:03]


Opinia musi być respektowana w każdym towarzystwie -- takie są zapisy ustawy o ubezpieczeniach OC .... jeśli nie respektują - robią to niezgodnie z prawem ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 15:46:22]


Cóż Panowie, czas przeżuć dumę i się przerzucić na astry w dieslu ;)
Fakt, faktem, my to najmniej zauważamy, ale ubezpieczenia OC ciągle drożeją ( po około 10-15% rocznie...)

michalch83 [2013-12-30 16:00:08]


dostałem potwierdzenie z pzu, stawka oc nie może być mniejsza niż 30% sumy wyjściowej. Taki mały prezent na nowy rok:(

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 16:01:54]


Jakos miałem przeczucie że to wieki nie będzie trwało ale że tak szybko nastąpi :/

Wypada sprawdzic inne ubezpieczalnie a PZU no cóż oby sie spełniło powiedzenie chciwy traci dwa razy.

Ktos byl juz w tych ubezpieczalniach o ktorych wspomniał MikeB4 jak to bedzie wygladac u nich w 2014?

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-30 16:43:56]


pewnie tak będzie, wszyscy rzucą się na link 4 , lub liberty (które btw mnie miło zaskoczyło przy ubezpieczaniu dupowoza tydzień temu -> chcieli 476 zł versus 620zł w kolejnym w stawce Link4).

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 17:21:14]


No to ja już nie wiem jakim kur... cudem za granadę 2,0 zawsze mi liczą pińcet najmniej. Mam wszystkie zniżki, zawsze płacę całość a Wy tu marudzicie że olaboga zamiast płącić 70zł płacicie 170 bo zniżki pozabierali. Odkąd nie robię przeglądów oszczędzam na mandatach, chyba zacznę też oszczędzać na OC...

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 17:25:34]


Nie ma zamiast 70 - 170 .... zamiast 108 wyliczyli mi jednak 267 zł czyli 250% wiecej -- to jakby zamiast Twojego 500 poszło nagle na 1250 -- też byś inaczej śpiewał co ? .... i to 270 za pojemność 1.1 .... czyli PZU przestanie sie opłacać ..... jeśli w nowym roku nic sie nie zmieni i to nie błąd systemu to piszę odrazu wypowiedzenia umów , żeby pozniej uniknąć niemiłych niespodzianek - a PZU pewnie na tych przedłużających liczy :)


A z drugiej strony ile mogło byc w skali kraju takich ubezpieczeń ? 1000 ? 2000 ? A szkodowośc na nich pewnie żadna ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 20:53:24]


tu nie chodzi o szkodowość...
zaś się znalazła jakaś łajza w centrali...

jeb..a firma.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-30 21:04:53]


Mi ostatnio wyszło że mam w obu autach oc ponad 100pln droższe tylko dlatego że są 2de. Takie same w wersji 4de są 20% tańsze. Jakiś analytyk zapewne wymyślił że auta 2de są szybsze i częściej się rozbijają :) Żeby nie było sprawdzałem w kilku ubezpieczalniach i wszędzie podobnie.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 00:24:39]


2d poprostu sa more exclusive :p dla przykladu 2d masz ferrari; lambo; porsche stad taki pewnie to myslenia - maja hajs niech płacą :)

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-31 08:10:59]


maluch też 2d :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 09:01:28]


jak ubezpieczałem swego Tauna i mówiłem że jest 2 drzwiowy sedan to pierwsze pytanie było : napewno nie coupe? :) Dlatego Trójkącie więcej płacisz -bo masz coupe nawet gdy to zwykły sedan ;D

Seba vel Pitcarn Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-31 09:38:27]


zapek właśnie zamiast 192 pln jak dotej pory musiał bym zapłacić pzu 506 pln, więc róznica jest, że tak powiem kolosalna.

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 10:46:57]


ale sie wjeba... mam akurat coupe i w dodatku dwu drzwiowe :p

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-31 12:40:55]


No więc zrobili minimum 30% podstawy- wlaśnie rozmawiałem - więc tym co mają zniżki za bezszkodowość nic ta zniżka nie daje ..... takie mam info i koniec, nie przeskoczy się tego .... czyli na innych autach będzie tak jak u Krzaka zamiast 200 to 500 .....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 12:53:22]


W takim razie trzeba z pierwszej strony wywalić logo PZU i jako stowarzyszenie wysłać im oficjalne pismo.
Pewnie nic to nie da, ale przynajmniej lepsze to niż nic nie robienie i biadolenie jak to źle jest teraz.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 13:01:39]


Raczej trzeba powypowiadać obecne umowy juz teraz - z końcem obowiązywania umowy bo nowa stawka przy automatycznym przedłużeniu może kogoś niemile zaskoczyć - rozumiem , że chcieli do siebie przeciągnąć część klientów a teraz na zasadzie -- i tak przedłużą u nas , chcą ich u siebie zostawić -- ale to się chyba nie uda ;) a przynajmniej zepsują sobie opinię robiąc takie ruchy .... kuźwa 2 tygodnie spoznienia i 3x więcej do zapłaty .... lawina wypowiedzeń powinna ich o czymś uświadomić ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 13:06:43]


Lawina im nic nie uświadomi, bo obecnie i tak bardziej się opłaca co roku zmienić ubezpieczyciela...
Prędzej to co powyżej Konrad napisał - oficjalne pismo ze Stowarzyszenia, że dziękujemy za współpracę, ale nam już jest nie po drodze przy takich warunkach.
Inna sprawa, że jak ktoś nie ma zniżek, to tu sporo zyskuje...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 13:08:42]


No tylko wtedy gdy ktoś nie ma zniżek - sporo zyskuje --- ale jak ktoś ma zniżki - to traktuje się go jakby uzbierał je "za karę" , poprzednie zasady tej zniżki były bardziej sprawiedliwe ... czekam na kalkulację z Gothaer :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 13:17:45]


no niemiła informacja bo z 60-sięcio% moich zniżek PZU wyliczyło 670zł,ze zniżką z Capri.pl płaciłem 210zł.I najgorsze jest to że jak zrezygnuje z PZU to będe musiał odkleić te piękne naklejki które nam dali :-)

datulec Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-31 14:11:03]


http://www.pzm.pl/news/problemy-ze-znizka

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-31 14:11:21]


nooo to chyba wiarygodna informacja?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 14:23:55]


Dajcie już spokój. Tak se chcą, nich tak mają. Długo płaciłem mało, teraz trzeba nowy balet wymyślać...
ps. Dziwne, że u nas cały czas nie kojarzy zabtyków z czymś wyjątkowym i fajnym:/

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 14:30:58]


no to temat jasny. zniżka istnieje.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 14:35:35]


to jest bardzo dobra wiadomość już myślałem że totalnie zgłupieli

pib84 [2013-12-31 15:28:25]


nie przejmuj się. w tej firmie głupie pomysły to codzienność, z którą jednak w 99% przypadków muszą walczyć jedynie pracownicy...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 15:35:27]


Ja juz prawie sprzedalem samochod no bo bez tych znizek to normalnie masakra ;)
PS. Moj znajomy w UK posiada caprika mk3 2.0S i za samo "S" ubezpieczalnia kasuje go dodatkowe 20%. Okazuje sie, ze tyczy sie to wszystkich innych samochodow ale o ile np w Porshe 911 literka S robi roznice w osiagach to jak to sie ma do Caprikow?
Pzdr

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 15:57:13]


Poczekamy zobaczymy . Oby ta poprawka w systemie uwzględniła nie tylko PZM ale także capri.pl

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2013-12-31 16:23:51]


Trafne spostrzezenie.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2013-12-31 16:54:20]


Dzisiaj dostałem wiadomość na maila. To trochę przerażające, że o takich rzeczach dowiaduję się z portalu wcześniej niż przekażą mi to przełożeni.

pozdrówki!

radzone [2013-12-31 18:31:11]


Byłem dziś wyjaśnić temat, dostałem aneks i zwrot kasy, więc jest ok.
Ale podobno sporo osób rozwiązało umowy ze względu na brak zniżki.

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-02 17:52:43]


jest to jakas przestroga :)

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2014-01-02 18:18:42]


dla kogo?

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-02 18:26:15]


Dla tych co zmieniają system obliczania składek ... ja o żadnym aneksie nie słyszałem , mam zapłacić 267 zł (bez zniżki) i nic innego im system nie przyjmuje.

Gothaer ze zniżką na pojazd historyczny 190 zł /rok ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-02 23:03:46]


Gothaer ma taka zniżkę? Opinia wystarczy? Czasem mylnie interpretują pojazd historyczny jako tylko żółte blachy :/

dyra [2014-01-03 08:47:42]


Wystarcza opinia -- w ich definicji jest wyraźnie historyczny a więc więcej niż 40 letnie też , i 25+ z opinią ...... tak niektórzy agenci odrazu coś paplają o żółtych blachach , ale bym sie tym nie przejmował tylko drukował definicje z ustawy o ubezpieczeniach ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-03 10:17:49]


Mój dobry kolega, co jest głeboko w temacie na innym forum napisał:

"Proszę się wstrzymać kilka dni z wykupem oc podobno zaistniała sytuacja jest błędem aplikacji i zostanie to poprawione oto cytat ze strony pzm

Otrzymaliśmy sygnały od posiadaczy pojazdów zabytkowych zrzeszonych w klubach należących do PZM, iż składki OC w firmie PZU drastycznie poszły w górę. Z relacji wynika, że agenci nie w całości respektują zniżkę 70% dla zabytków. Sprawa wydała się dość dziwna, gdyż jeszcze kilkanaście dni temu PZU zapewniało nas, iż zniżka zostaje utrzymana na dotychczasowych warunkach. Główna Komisja Pojazdów Zabytkowych PZM postanowiła zbadać sprawę.

PZU szybko odpowiedziało. Okazało się, że wszystkiemu winien jest błąd w aplikacji i system nie pozwala zejść poniżej składki minimalnej, która wynosi 30% składki bazowej. W tym miejscu warto nadmienić, że wyłącznie zniżka skierowana do pojazdów zabytkowych umożliwia taką możliwość. Błąd został zdiagnozowany i zostanie poprawiony przy najbliższej aktualizacji systemu (styczeń/luty 2014). Agenci zostali poinformowani o tej sytuacji i do czasu usunięcia "awarii" będą wystawiać aneksy do polis. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o wyrozumiałość dla agentów ubezpieczeniowych.

Warto przypomnieć, że PZU jest jedyną firmą ubezpieczeniową w kraju posiadającą tak atrakcyjną ofertę dla właścicieli pojazdów zabytkowych.

ew jeżeli nie można się wstrzymać proszę przekazać tą informację naszemu agentowi niech wystawia aneksy ..... ja będę z nim rozmawiał w tym temacie na dniach razem z Rafałem to tyczy się również tych co zapłacili więcej"

i kilka postów niżej

"są pierwsze doniesienia od ludzi że idą do agentów piszą aneksy i dostają zwrot kasy więc wszystkich zainteresowanych zachęcam by zrobili to samo jak będą problemy będziemy interweniować"

jackdeville Dokładna lokalizacja na mapie [2014-01-03 10:28:58]


To samo masz powyżej napisane , łącznie z linkiem do strony PZM ... niestety nasza wojewódzka centrala nic o tym nie słyszała :/

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-03 11:02:38]


W Gothaer z Bobikową opinią miałem moje zniżki X 1/2 , bez jakiego kolwiek członkostwa.
W PZU z członkostwem w c.pl i PZM oraz żółtymi tablicami, ćwiczyli mnie 1,5 roku, strasząc komornikiem. Sprzedali mój dług firmie windykacyjnej i nerwy przez następny rok.
Policzyłem , porachowałem i jednak przeniosę się do Gothaer.

pozdro dla bardzo miłej pani z Gothaer

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-03 18:18:02]


Jak wygląda procedura podpisywania tego aneksu? Przez ostatnie 5 dni byłem w PZU 5 razu, by ostatecznie dziś jednak zapłacić 30% stawki wyjściowej (początkowo w ogóle ciężko było i to uzyskać - panie, jak tam pracują od 20 lat, tak nigdy o czymś takim nie słyszały...)

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-17 17:56:52]


Nic dziwnego. Agent ma zarabiać pieniądze a nie dawać zniżki.

Mysza liil (EM) [2014-01-17 18:33:23]


nikt od nas nie ma jeszcze doświadczenia w kwestii tego aneksu?

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-18 16:04:53]


Prawdopodobnie jutro będę wyjaśniać tą sprawę dot. Fiata 126p z moim agentem. Jak coś będę wiedział, to dam znać.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-19 19:16:34]


ja ma polise z aneksem juz wypisana, tylko jeszcze nie odebrałem od agenta, generlanie sytuacja wróciła do normy:)
Szkoda tylko, że nawet główne oddziały tłumaczyły się zmianą przepisów której nie było, co niestety pokazało spory bałagan w pzu. A wszystko, przez to, że ktoś przeoczył zniżki na zabytki przy aktualizacji systemu...

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-20 12:05:20]


ja mam taki problem, że nie mam z kim o tym aneksie rozmawiać. Obie panie mówią mi, że nic nie mogą zrobić. I tyle. Jakiekolwiek sugestie, żeby sprawdzić, zapytać, zadzwonić nie skutkują. Może powinienem odwołać się do wyższej instancji? :) Po 5 wizytach w oddziale w końcu dałem za wygraną i zapłaciłem te 30% stawki podstawowej, licząc na aneks w późniejszym terminie. Stąd pytanie - na co się teraz powoływać i jak z nimi rozmawiać?

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-20 14:34:29]


"Obie panie mówią mi, że nic nie mogą zrobić. I tyle. Jakiekolwiek sugestie, żeby sprawdzić, zapytać, zadzwonić nie skutkują."

Wszystko wskazuje na to że trafiłeś na tzw betony. Niestety coraz częściej okazuje się że aby zostać agentem ubezpieczeniowym wystarczy mieć jedynie IQ na poziomie deczko wyższym od wiewiórki :D

Uwielbiam odpowiedzi w stylu nie mogę, nie da się itp. zamiast po prostu powiedzieć nie chce mi się sprawdzić. Niestety póki co jak to jest w większości urzędów my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie [2014-01-20 14:44:44]


jeżeli osoby z którymi rozmawiałeś są z PZU to możesz zadzwonić na infolinię i poprosić żeby do twojego miasta do konkretnego oddziału wysłali na piśmie instrukcję (najzwyczajniej w świecie nakapować na nieudolnych bałwanów) ja musiałem tak zrobić w Gorzowie gdzie po wielu dniach sprawa stanęła na tym, że kobiety upierały się, że samochód musi mieć żółte blachy .... w końcu jak zadzwonili z Warszawy co się u nich dzieje to same dzwoniły do mnie żebym przyszedł ... u mnie sprawa skończyła się jeszcze inaczej bo wciąż czekałem na kartę automobilkubu i na samym końcu trafiliśmy do agenta, z którym notabene teraz też mamy problemy z tymi aneksami ale po interwencjach obiecał że do piątku ostatecznie wyjaśni sprawę co dalej zobaczymy ...

pib84 [2014-01-20 21:25:03]


Na chwilę obecną dostałem sygnał że ponoć jest już OK. Ale jak widać, nie można być niczego pewnym. Sprawa ogólnie jest dość dziwaczna. Na początku roku ktoś do mnie zadzwonił że ma taki nowy problem będąc "przy okienku", a ja byłem akurat "z dala" i jedynie mogłem telegraficznie nadać do PZU że jest problem i zapytać o co chodzi, co też uczyniłem. W międzyczasie objawiło się w necie wyjaśnienie, pozyskane podajże przez PZM lub AP, czy kogo tam innego, że "jest problem", "nowy system", "zniżka nie działa", "ale niby powinna", "jakieś aneksy", "nikt nic nie wie", "może poprawią, już zaraz już w lutym". Ja się nic więcej nie dowiedziałem, więc poprzestaliśmy na tym co się okazało w międzyczasie, a nic nowego się potem nie okazało.

W ogóle, to mnie to zbytnio nie dziwi. Duża firma, duży system, wydawałoby się że cała ich wewnętrzna "business logic" powinna być wytestowana na wylot, bo to w końcu poważna sprawa, taki duży system dla tak dużej firmy. A rzeczywistość po swojemu, ktoś coś przeoczył. To jest za duża firma, żeby ktoś to skutecznie ogarniał w całości. Prezes na górnym stołku liczy sam wierzch słupków, ktoś niżej zajmuje się profesjonalnym mówieniem do góry że "będzie dobrze", ktoś niżej niby faktycznie coś robi ale tutaj akurat może kolega kartę zegarową mu odbił, no i coś się nie zrobiło, może nawet ktoś coś zauważył i napisał Ważny Raport na Ważne Zebranie, ale trafił on do segregatora, tego okrągłego pod biurkiem. Taka rzeczywistość WIELKICH firm.

A to że klient na dole nagle ma problem, że agent w okienku nagle mówi że składka 3x tyle co miało być, że tak mu "system mówi", a jak system tak mówi, to on nie może nic zrobić, a na wszelki wypadek to nic nie wie. A że to ostatni dzień poprzedniego ubezpieczenia i nawet nie bardzo można je już wypowiedzieć żeby poszukać konkurencyjnej firmy z lepszą ofertą, to już nie jego problem, kliencie płać, płacz i pisz na Berdyczów. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi.

No właśnie, konkurencyjna firma. Można wykazać święte oburzenie i pójść do konkurencji która będzie, no właśnie, jaka? Niestety dokładnie taka sama. To jest trochę jak wybór między operatorami komórkowymi. Jedno i to samo, można się demonstracyjnie przenosić, w końcu "ja im pokażę", ale na koniec z deszczu pod rynnę, do pierwszego problemu. Bo tam - Ci sami ludzie, ta sama filozofia. Bo skąd ma nowy ubezpieczyciel na rynku, który chciałby wprowadzić nowe standardy, wziąć sobie doświadczonych pracowników? Każdy miał zapewne doświadczenie z niejedną firmą, czy to ubezpieczeniową czy telekomunikacyjną. Różne samochody kupowane z zastanym ubezpieczeniem, i co chwila problem. Moje własne przykłady: Hestia - ubezpieczenie przejęte miesiąc przed jego końcem, sprawdzone że opłacone przez poprzedniego właściciela, a ja dostaję kilka wezwań do zapłaty z kancelarii adwokackiej w Sopocie. Tak po prostu, system mówi że zaległości nie ma, a jakaś adwokacina dostała zlecenie na nękanie mnie. A nuż zapłacę? Alianz - ktoś źle wpisał rok produkcji i pojemność silnika do systemu, co jak się okazało jest niepoprawialne, więc agent wypisuje kwitek ręcznie żeby było na kwitku dobrze, no bo poprawić się w systemie nie udaje, ale potem jak chcę wypowiedzieć ubezpieczenie to jest pół roku wzywania mnie do składania kolejnych dokumentów, bo jak to, nie mogę przecież wypowiedzieć ubezpieczenia na samochód, którego oni nie mają w systemie, bo jest przecież inny rok produkcji wpisany. Warta - to już nawet szkoda słów, jakiś kosmiczny przekręt, dopuszczają tylko bezgotówkową likwidację szkody w określonym warsztacie, a potem na fakturze za połamany zderzak objawiły się takie pozycje jak szyba i uszczelki drzwi, oczywiście nieruszane. Ktoś załatwiał własne interesy. I tak wkoło. Albo i PZU, które na druku przelewu przysyłanym pocztą (dla mojej wygody!) za OC na przyczepę regularnie dolicza mi NNW, nie bardzo wiadomo po co, ale może zapłacę.

Dlatego też ze spokojem podchodzę do aktualnego problemu z PZU, po prostu wszystko w normie. Jak to mówią, SNAFU. Jest jakiś problem, ale gdzie nie ma. Komunikacja z klientem, jak wszędzie. Nadal uważam że należy ich doceniać za taka ofertę jaką mają, i nie jest to głos poprawności politycznej w sytuacji gdy jesteśmy jako klub beneficjentem zniżki. Po prostu się im coś doraźnie obsunęło, ale bezwład całej masy skutkuje tym co widać. To nie jest zła wola, sugeruję luzik. Taki system. Można wojować, zgodnie z filozofią że są 2 pozycje w tej kamasutrze: albo system dyma Ciebie, albo Ty dymasz system, albo tak Ci się zdaje że dymasz. Albo można też przyjąć pobłażliwą akceptację rzeczywistości, bo statystyka medyczna mówi że wtedy jakby żyje się lepiej. Najlepiej ich zaskoczyć, jak np. moja ostatnia wizyta u ubezpieczyciela, który nakłaniał mnie oprócz OC do ubezpieczenia mieszkania, domu, garażu, działki i czegobądź - zachowując powagę poprosiłem o pakiet z ubezpieczeniem od ubezpieczenia, że na wypadek gdy ubezpieczyciel uzna że wypłata w razie szkody się nie należy, wtedy będę mógł uruchomić ubezpieczenie od ubezpieczenia! Powiedziałem że na zachodzie są takie oferty negocjowane indywidualnie i zdaje się że przekonałem agentkę, bo miała to skonsultować i oddzwonić. Ciągle czekam na telefon.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-21 16:44:45]


W pełni się zgadzam. Cierpliwie czekać będę :) Jedyne co mnie z lekka irytuje, to spojrzenie pań, które wygląda tak, jakbym chciał im ich własne pieniądze z portfela wyciągnąć...

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-21 18:12:38]


..Duża firma, duży system, wydawałoby się że cała ich wewnętrzna "business logic" powinna być wytestowana na wylot, bo to w końcu poważna sprawa, taki duży system dla tak dużej firmy...

Uzupełniając powyższe zdanie Michała: nie dziwcie się. Pracownicy mają to regularnie. Średnio raz w roku jest duża aktualizacja systemu ( dużego ) trwająca cały weekend. Za każdym razem dwa następne tygodnie są problemy z działaniem. Więc uzbrojcie się w cierpliwość.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-21 18:14:03]


to spojrzenie pań, które wygląda tak, jakbym chciał im ich własne pieniądze z portfela wyciągnąć...

kochany - wyjaśnieniem niech będzie informacja, że agenci, którzy urzędują w biurach PZU nie są pracownikami firmy. To tzw agencje biurowe, które są prywatnymi działalnościami. Za to że siedzą tam gdzie siedzą mogą sprzedawać wyłącznie produktu PZU.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-01-21 18:17:33]


Ktoś coś wie nowego?
Była interwencja na infolinii z podaniem adresu i telefonu oddziału.
Dziś wybrałem się do oddziału i dalej to samo.
Kolejny telefon na infolinię - mówią, że to sprawa indywidualna oddziałów.
I tak w koło...
Już nawet nie chodzi o te 300zł, dla zasady chcę sprawę doprowadzić do słusznego finału

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-02-17 21:12:57]


Ja parę dni temu ubezpieczałem Grandzię, korzystając ze zniżki dla klubowiczów PZMotu (analogiczna do Capri). Ubezpieczyłem, choć nie bez kłopotu, bo musiałem 3 x tłumaczyć mojemu agentowi, że "nie, 700 zł to nie jest właściwa cena) ale się dało. Kolega parę dni wcześniaj niż ja ubezpieczał Ładę 2107 i też się dało. Jeśli ktoś ma problem w W-wie, zapraszam na PW, podam namiar na tego mojego asa z PZU, myślę że będzie mógł pomóc i ubezpieczyć z aneksem i ze zniżką bez ceregieli.
Serdecznie pozdrawiam.

Rafako [2014-02-17 21:56:08]


z tego co wiem zniżka już działa normalnie, tak jak wcześniej. Orientuje sie ktoś jak to jest z aneksami?

Bartektech [2014-02-26 10:03:29]


Mnie naa infolinii odsyłają do oddziałów. W oddziale babki znają mnie już z imienia, nazwiska i numeru PESEL. Ale aneksu jeszcze nie mam. Podobno w poniedziałek wraca "kerowniczka" z urlopu i będą coś tam z nią ustalać. Zobaczymy.

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-03-01 14:46:37]


Po 2 miesiącach udało się! :)
System naprawiony, wchodzą niższe stawki, aneksy podpisują od ręki. Tylko na zwrot trzeba będzie czekać minimum 2 tygodnie...

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-03-03 16:32:48]


jaki zwrot? powinieneś zaplacić tyle ile wychodzi ze zniżek

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-03-04 08:47:31]


Consul ubezpieczony. Zero problemów z PZU - 233,-

zenonDWR [2014-03-04 21:41:02]


No powinienem i właśnie dlatego czekam na zwrot :) Bo musiałem przedłużyć OC w styczniu i zniżki wtedy nie wchodziły, więc teraz mam nadpłatę

jazzawy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-03-07 18:13:57]


Też bym tak chciał, ale jakoś rozpatrywanie mojego wniosku o "członkostwo zwyczajne" się przeciąga... A bez tego ani rusz :/

Kruk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-03-07 18:22:22]


U mnie rozpatrzone szybciutko - dzięki. Zaraz skan dowodu i mail z prośbą o zaświadczenie:)

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie [2014-03-11 11:16:43]


W tym roku jak w zeszłym czyli na Granadę 2.3V6 opłata wyniosła 162zł . Wielkie dzięki !

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-05-23 08:59:58]


U mnie też jakoś poszło, więc też dzięki. Choć stawka przy 2.3 nie wiedzieć czemu aż do 310 u mnie podbiła :/

Kruk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-05-23 10:12:15]


Dla statystyk: Capri MK3, Warszawa, 2945 cm^3, 60% zniżek + 70% klubowych -> 284 PLN (Samo OC, bo jeszcze NNW mogą chcieć dorzucić).

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-05-23 10:51:36]


Moja stawka oczywiście bez nnw

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-05-23 11:11:53]


Po raz kolejny się udało :-)
Wielkie dzięki dla MK za szybkie przesłanie zaświadczenia w sytuacji, kiedy ja po raz kolejny zaspałem z podpisaniem nowej umowy z PZU!

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-06-06 16:20:55]


U mnie też ok, 225 zł za kapcia 2.8 , dzieki

wilku [2014-06-07 15:05:13]


capri 2.9
194zł na rok.nawet troche mniej niz w zeszłym roku.dzięki.

datulec Dokładna lokalizacja na mapie [2014-06-15 12:54:10]


ja w zeszłym roku płaciłem 125 zł,a w tym 328zł,zero szkód itp,chyba pani coś popierdoliła.

bon [2014-07-16 18:10:28]


słuchajcie - jest duży problem jeżeli próbujecie ubezpieczyć w jednostkach PZU. oni pracują już na nowym programie, w którym nie ma tej zniżki.
prywatni agenci najczęściej mają jeszcze stary program i u nich zniżka działa.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-07-16 19:41:12]


dokładnie ...ubezpieczałem w jednostce..może uda się to jeszcze odkręcić?

bon [2014-07-16 22:23:55]


Aneks do umowy, ale najpierw muszą "uwierzyć", że masz rację.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-07-18 00:01:57]


Wysłałem prośbę o zaświadczenie na adres stowarzyszenia pod koniec lipca,
muszę przedłużyć polisę do 31.08...

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-08-13 15:42:27]


Czekam już ponad miesiąc!
Za tydzień konczy mi się OC...

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-08-23 12:54:58]


Zadzwoń. Przecież to nie problem.

Dziwną sprawą jest to że moja ubezpieczalnia tylko raz poprosiła o zaświadczenie przynależności do stowarzyszenia i przedłużenia robi bez najmniejszych problemów.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-08-23 13:19:36]


Wypadałoby w takim razie zmienić sposób zgłoszenia zapotrzebowania na zaświadcznie w komunikacie.
Skoro nikt nie odpowiada na te mailowe...

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-08-23 13:25:32]


A to czytałeś ?

http://www.capri.pl/forum/654929

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-08-23 14:14:19]


Czytałem i jakby nie liczyć miesiąc minął 7.08 czyli 2 tygodnie temu.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-08-23 20:29:58]


To zadzwoń do Michała. To nic nie boli. I często pomaga :) wiem z doświadczenia.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2014-08-24 00:30:52]


A ja mam pytania za 100 punktów. Kupiłem auto od klubowicza opłacone ze zniżką klubową. Ubezpieczenie jest ważne chyba do kwietnia. Chcę auto przerejestrować i zgłosić to w ubezpieczalni. Zapewne będę potrzebował również zaświadczenia już na moje nazwisko i ze zmienionymi numerami rejestracyjnymi, żeby jakiejś rekalkulacji nie zrobili, czy tak?;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-11-20 14:38:01]


zawsze mi chcą wznowić bez tej zniżki i muszę donieść aktualne zaświadczenie

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-11-20 14:41:35]


No wznowić to wznowić, ale tu jest akcja w trakcie;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-11-20 14:44:12]


musisz miec nowe na siebie - bezapelacyjnie.
i wtedy dopiero zaczynaja sie rekalkulacje

Shoshon [2014-11-20 16:37:09]


Bobik oni tylko przepiszą umowę na Ciebie - zmienią dane w systemie i tyle, nie będzie rekalkulacji ani nic, chyba, że nie było w całości zapłacone, tylko pół roku, to wtedy nie mam pojęcia :-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-11-20 16:38:21]


No to w końcu jak?:) Zapłacona była całość.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-11-20 16:40:34]


Konrad, bedzie bo przerabialem ten temat w tym roku :D

Shoshon [2014-11-20 16:41:14]


No to może zależy wszystko od widzimisię agenta... Jak zwykle zresztą. Zgłosiłem zmianę właściciela i dostałem pismo, że teraz polisa jest na mnie - cała moja historia. A auto z innego regionu Polski, więc teoretycznie opłacałoby im się przeliczyć tylko ze względu na to.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-11-20 16:54:13]


No i nic nie chcieli. Zabezpieczyłem się profilaktycznie w zaświadczenie od Michała, ale nie było potrzebne. Pokazałem, ale Pani powiedziała, że dopiero przy opłacaniu na kolejny rok się przyda. Może jak jest cały rok opłacony to nie ruszają? Nie wiem.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-12-09 10:07:29]


Ostatnio mi też nie sprawdzali - a zapisałem sie do automobilklubu :D

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-12-09 12:16:42]


Panowie i Panie...
Tak informacyjnie. Jak ma się OC w PZU to jest dodatkowa zniżka na Assistance w PZU.
Wersja full opcja tzn. holowanie za granica do 1000km i Polska bez limitu, odpalenie auta pod chatą, przywiezienie paliwa, auto zastępcze za darmo do 7 dni przy poważnej awarii (unieruchomienie powyżej 12stu godzin) etc. - 2 zdarzenia w ciągu okresu ubezpieczenia kosztuje dokładnie 401PLN.
Są też tańsze opcje około 260PLN, ale tam jest już słabiej z limitami.
Jak ktoś sporo jeździ to wg mnie warto. Zniżka którą dostajemy to zazwyczaj właśnie taka kwota, aby sobie assistance kupić.
Mi jest źle, że musiałem z tego skorzystać, ale jednak doceniam, że nie musiałem na mrozie sam ogarniać lawety lub prosić kogoś, aby mnie holował - jednak lepiej się jedzie ze świadomością, że w razie Niemca w 30 minut podjedzie laweta i zawiezie pod wskazany adres w PL.
Mi wczoraj już się zwróciło z 3 razy - holowanie 270km z Wrześni do Warszawy + nowa pachnąca ASTRA 3 na kilka dni za free.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-12-29 22:05:40]


Bez limitu wieku samochodu?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-12-30 08:51:32]


Wiek nie ma znaczenia przy Assistance.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2014-12-30 09:19:56]


I bęc, wznowiła mi się polisa a ja nie zgłosiłem na czas "zniżki Capri.pl" i 20/05/2015 polisa wznowiła się po normalnej stawce.

DA SIĘ TO ODKRĘCIĆ ?

Nic jeszcze nie płaciłem.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-28 18:15:02]


leć do agenta. choć raczej nie...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-28 18:17:02]


U mnie dziś powtórka sprzed roku. 162 zł. Big thanks!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-28 18:19:29]


Marian, ja miałem podobnie rok temu. Zrobiło się automatyczne odnowienie, ale dało się odkręcić bez problemu. Babka mówiła, że jest czas 30 dni od końca polisy.

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-28 20:48:13]


nie budzisz zaufania :) ja udałem się w marcu do PZU, w ręku zaświadczenie zgodnie z przepisem, a Agent mówi: zaświadczenie nie jest potrzebne, Pan należy do capri.pl i już zostało prawidłowo naliczone.
Nie wiem czy następnym razem będzie tak samo, bo zaświadczenie trzeba mieć

zenonDWR [2015-05-28 21:17:37]


spróbuję. Dzięki.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-28 21:23:24]


No właśnie. Zaczyna mi się wydawać że te nasze papierowe zaświadczenia nie będą potrzebne. Wczoraj byłem u agenta, przedstawiam zaświadczenie a on mi na to że kalkulator już mi wyliczył nową składkę z uwzględnieniem dodatkowej zniżki. Czyżby raz okazane działać będzie przez lat wiele ??

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-29 00:44:00]


Ode mnie też nie chcieli zaświadczenia.
W przyszłym roku spróbuję podejść bez, żeby Michałowi bez potrzeby głowy nie zawracać ;-)

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-29 07:28:34]


Mi w tym roku agent powiedział, że papier jest zawsze konieczny bo można "w międzyczasie" zrezygnować z członkostwa.

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-29 09:46:10]


No właśnie. I chyba to oczywiste. Dlatego myślę, że jak przychodzi od razu niższa to jakiś błąd systemu i lepiej i tak gdzieś pokazać zaświadczenie, żeby nie przysłali wyrównania składki;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-29 09:49:07]


Zgodnie z nasza umową z PZU, co roku potrzebne jest świeże zaświadczenie. Agent na etapie wystawiania polisy może w zasadzie wpisać co mu się tam podoba i nikt tego w chwili wystawiania nie sprawdza. To nie znaczy że ubezpieczenie jest prawidłowe, bo to my odpowiadamy za podanie prawidłowych danych. Później już po wystawieniu, "centrala" weryfikuje te dane. Jak uzna że nie widzi podstaw do zniżki, to kończy się żądaniem dopłaty składki. Sytuacja była już przerabiana parę razy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-29 10:08:40]


To ja może tak nieco bardziej oficjalnie i publicznie napiszę coś, co sugerowałem Michałowi w rozmowie telefonicznej. Aby jemu samemu za wiele głowy nie zawracać fajnie byłoby, aby po corocznym zaksiegowaniu świeżej składki czlonkowskiej, każdy z automatu dostawał na maila zaświadczenie do uzyskania dodatkowej zniżki na OC.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-29 22:31:21]


wiśnia - niby tak. Z tym, że samochody się sprzedają, czasem ktoś dokupi inny, nawet innej marki. Wysyłanie zaświadczeń z automatu nic nie da.

Co do okazywania zaświadczeń przy zawieraniu polisy - zgadza się to co pisze Michał. To że agent nie chce zaświadczenia bo nas zna i wie, że taka zniżka nam przysługuje nie oznacza, że PZU nie może w ciągu trwania umowy poprosić nas o przedstawienia dokumentu uprawniającego do zniżki.
Ogólnie mogą być potrzebne później niż przy zawarciu polisy

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-30 08:51:30]


Jak ktoś sprzeda lub coś dokupi to w odpowiednim momencie zgłosi ten fakt do Stowarzyszenia. Ja mam na myśli wysyłanie zaświadczeń tylko na stale posiadane modele, nawet innej marki. Ja mam Granadę i Fiata 126p.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-30 14:24:33]


nie no... zaprzątanie komuś głowy faktem sprzedaży Twojego auta jest bez sensu.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-30 14:26:31]


Ok. Tylko czy ciągłe przypominanie o zaświadczeniu na kolejne auto nie jest zawracaniem gitary ???

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-05-31 00:14:27]


Wysłałem prośbę o zaświadczenie w połowie lipca, wiem że Michał się urlopuje ale czy ktoś nie mógłby ogarnąć tematu?
OC kończy mi się 31.08...

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-08-22 16:36:55]


Miał kolega wcześniej zniżkę? Jeśli tak to warto przejść się do PZU i zapytać o OC bo w tym roku znizka jest przyznawana z automatu, a jak wynika z powyższych komentarzy nie od wszytskich agenci chcieli papierowe zaswiadczenia:)

DaiKaioshin Dokładna lokalizacja na mapie [2015-08-22 17:13:12]


Właśnie ...

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-08-23 15:37:27]


Propozycje dostałem pocztą, praktycznie podwojenie wartości auta.
Niestety agent nie ma informacji że bez zaświadczenia teraz się daje.

Zatem niestety będę prosił o wystawienie,
czy żeby uniknąć tego corocznego zamieszanie nie można automatycznie wydawać zaświadczeń po dokonaniu opłaty członkowskiej?

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-08-24 20:35:21]


Potwierdzam - zniżka jest przyznawana z automatu i polisa wznawia się na korzystnych warunkach. Dopraszać się o swoje :)

Co prawda stawka trochę wzrosła (mi ze 180 na 240 PLN), ale jak dochodziliśmy prawdy z agentem PZU to okazało się, że zmieniła się taryfa. I jest drożej.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-08-24 21:54:28]


z automatu ale jak samochód ma ponad 40-lat / tak mi wychodzi./
Granada z 1982 tylko papier od Pana Michała

zenonDWR [2015-08-24 22:46:37]


Przecież napisałem, że mi nie zaproponowano przedłużenia zniżki z automatu.
Jakby tak było to bym się nie dopraszał ponad miesiąc o zaświadczenie...

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-08-25 00:04:26]


Niestety (dla sprawności wystawiania zaświadczeń) byłem na wakacjach. Zapowiadałem przed wakacjami że proszę o zgłoszenia na okres wakacyjny wcześniej, bo może być słabo z terminowością w tym czasie, bo na wakacje jeżdżę na miesiąc i tak wychodzi że jest przerwa w tym czasie.
Co do automatu do wystawiania zaświadczeń, to za takim automatem stoi ileś pracy żeby automat zrobić, tak więc póki co robię to ręcznie.
A co do automatycznych wznowień zniżki, to nasza umowa z PZU nie zakłada takiego mechanizmu, wręcz przeciwnie, jawnie jest powiedziane że świeże zaświadczenie musi być co roku. Teraz agent uzna że zaświadczenie mu nie potrzebne, nawet system uzna że zaproponuje wznowienie bez zaświadczenia, ale potem centrala to weryfikuje i czasem dosyła rekalkulację składki. A jeśli przydarzy się jakaś szkoda, to PZU z pewnością sprawdzi czy ubezpieczenie jest ważne i brak aktualnego zaświadczenia o uprawnieniu do zniżki będzie z pewnością istotnym punktem wątpliwości. Tak więc sugeruję nie robić sobie potencjalnych problemów, ale kto co lubi.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-08-25 00:17:04]


Tym bardziej, że to co napisał Michał było już tu wcześniej napisane ze 3 razy;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-08-25 05:24:40]


W moim przypadku było tak jak pisałem wcześniej tzn. kalkulator PZU automatycznie naliczył zniżkę w momencie wizyty u agenta ale nie twierdziłem że zaświadczenie nie jest potrzebne . Po prostu zdziwiłem się kiedy agent oznajmił mi że tak liczy system . Co innego gdyby faktycznie nastąpiła szkoda lub kontrola .

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2015-08-25 09:43:15]


Jak co roku, na początku miesiąca wysłałem prośbę o aktualne zaświadczenie.
Ubezpieczenie mi się kończy 31.08 więc już na dniach...

Czy nie można zrobić automatycznej wysyłki zaświadczenia przy opłacaniu składki, żeby co roku nie było tej nerwówki?

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2016-08-22 14:04:29]


ubezpiecz bez. Michał ci później prześle, a najczęściej nie żądają przy zawieraniu ubezpieczenia

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2016-08-22 14:16:41]


mój agent chce a pytałem u innego to nie ma pojęcia o takich zniżkach...

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl [2016-08-22 14:29:04]


Mi tofika bez zaświadczenia załatwili, jest jakaś zniżka na weterany w PZU bez zaświadczeń

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2016-08-22 14:37:09]


A mi powiedzieli, że na zaświadczenie tylko bezpośrednio w oddziale PZU. Ktoś się z tym spotkał już?
Oczywiście standardowo Capri MK3 tylko w wersji 2.3S występuje w bazach.
Generalnie ponoć jakiś nowy system informatyczny PZU wprowadziło...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2016-08-22 18:53:55]


chciałem sie tylko upewnić więc zadam pytanie. Miałem w styczniu stłuczkę z mojej winy dupowozem ubezpiecznonym nie w PZU. Czy zniżka w PZU na moje pojazdy które z niej korzystają dalej mi przysługuje ?

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-05 16:02:54]


powinieneś nie mieć uprawnień do zniżki

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-05 16:08:21]


Do przyznania zniżki wymagane są:

brak szkód w okresie 12 miesięcy w ubezpieczeniu OC ppm w PZU (dotyczy wyłącznie szkód wypłaconych z pojazdu który jest przedmiotem ubezpieczenia, dotyczy wyłącznie szkody w PZU).wydaje mi się, że na zabytek w PZU nadal masz zniżkę.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-05 16:13:47]


Ja właśnie dzisiaj ostatecznie dostałem odmowę zniżki i skończyłem ubezpieczenie w PZU. Podstawa odmowy:
Inny pojazd zarejestrowany na mnie i ubezpieczony w Axa miał szkodę w październiku i nie ważne, że to żona prowadziła.

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-05 17:33:34]


Jak to się ma do tego co zacytował Rudy? Warunki dla automobilklubu są identyczne jak u nas i nie ma słowa o szkodach tzw dupowozów...

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-05 18:55:44]


Jest jeszcze coś takiego jak " Ochrona ubezpieczenia "
Wykupiłem ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jak to działa .
Może coś popierniczyłem z tą nazwą , ale coś w ten deseń .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-05 19:37:21]


Meits: Komentarz Grześka to jest interpretacja zapisu znajdującego się na stronie capri.pl. Dodatkowo dostałem też od Michała Koniecznego pismo od dyrektora sprzedaży PZU, w którym ten zapis "brak szkody w ciągu ostatnich 12 miesięcy w ubezpieczeniu OC ppm w PZU" występuje literalnie. Wszyscy zakładamy "a contrario", że to nie dotyczy szkody w innym towarzystwie. To jest słuszne z logicznego punktu myślenia i poniekąd ma charakter myślenia życzeniowego, bo chciałbyś przecież tę zniżką w PZU zachować. Prawda jest natomiast taka, że w oddziale PZU facet z okienka dzwoni do różnych dla niego ważnych osób i stwierdza, że zniżka się nie należy i co mu zrobisz? :)
Skoro mam opinię o zabytku i nie muszę mieć ciągłości wypowiadam umowę i tyle.
A na koniec zacytuję zapis, który masz i na zaświadczeniu, i na tej podstronie:
"Ostateczna decyzja o udzieleniu zniżki leży po stronie PZU"

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-05 23:29:26]


Zgłebie ten temat. Troche mam mieszane uczucia bo pierwsze co zrobiłem w dniu mojej stłuczki to sprawdzenie na c.pl czy ow zniżka nie przepadnie. Jeśli zasady jej udzielania różnią się od tekstu na c.pl to powinien dojść zapis o całkowitym braku szkody na jakikolwiek pojazd. Jak ktos ma ze 3-4 auta ktore korzystaja z naszej zniżki to teraz powinien auta ktorymi porusza sie na codzien rejestrowac i ubezpieczac nie na siebie ??

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-06 00:26:04]


Ano jest taki 'parasol' jak "ochrona zniżek". Tylko trochę dziurawy. Przeważnie wciskają to do każdej polisy, ale działa tylko w danym towarzystwie, na dane auto... Szkoda idzie do UFG i zapisuje się normalnie w historii twojego konta.

Mysza liil (EM) [2017-04-06 05:32:39]


Dowiaduję się swoim kanałem jak to wygląda. Dam znać jak się czegoś dowiem...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-06 09:06:08]


u mnie dalej to działa, Granada 2.5D kombi, 230 na rok

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-06 14:25:28]


Consul 2.5 sedan, płaciłem w marcu opłata OC do marzec 2018 wyszło 300,-
więc nie jest to po podwyżkach źle, ale samochód ma już 44 lata

zenonDWR [2017-04-06 16:30:47]


@Śpiochu&ZenonDWR:
A szkodę innym pojazdem mieliście w ostatnich 12 miesiącach? Bo jak nie, to o co Wam chodzi?

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-07 13:29:05]


zero szkód. max zniżek, w roku ubiegłym płaciłem 230,- zł w tym roku 300,-
wiadomość tylko informacyjna.

zenonDWR [2017-04-07 19:25:23]


Rayo - ja przedluzalem w podobnej do Twojej sytuacji - moze to kwestia agenta? odezwij sie, dam znac ktory nie mial z tym problemu. Co lepsze to nie bedziesz mial daleko;)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-10 08:16:34]


Dostałem oficjalną odpowiedź.

Zapis z warunków z lat wcześniejszych:

"Jeżeli w okresie ostatnich 12 miesięcy miało miejsce zdarzenie, bez względu na to czy szkoda miała miejsce tym pojazdem czy innym, na skutek którego PZU SA zobowiązane było wypłacić odszkodowanie, zniżka nie przysługuje."

Zapis na ten rok:

"Zniżka nie może zostać udzielona w umowie ubezpieczenia, jeżeli w ubezpieczeniu, którego dotyczy ta umowa w ciągu ostatnich 12 miesięcy wystąpiła szkoda, z tytułu której zostało wypłacone odszkodowanie (w przypadku zawierania umowy dla klienta indywidualnego), lub wystąpiły dwie szkody z tytułu których zostało wypłacone odszkodowanie (w przypadku umowy zawieranej z małym lub średnim przedsiębiorcą). Dodatkowo, w przypadku klientów MSP, zniżka nie może zostać udzielona jeśli zastosowanie ma zwyżka składki z tytułu przebiegu ubezpieczenia."

Wynika z tego że zmieniony został warunek który mówił o szkodzie w ramach samego PZU na warunek wypłaty odszkodowania bez określenia ubezpieczyciela. Komentarz dodatkowy to: "Warunek ten, dotyczy historii szkodowej klienta, bez względu no to, w którym TU był ubezpieczony."

Tak więc, niestety, szkoda gdziekolwiek blokuje na rok zniżkę zabytkową.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-11 11:31:56]


OK , a jak działa " ochrona zniżek " ?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-11 21:59:59]


Jako, że ostatnio ubezpieczałem dupowoza z wykorzystaniem owej dodatkowej zniżki (co prawda na podstawie legitymacji AP a nie Capri.pl, ale mechanizm ten sam), pozwolę sobie wkleić odpowiedź znajomej agentki, gdy o to pytałem:
"Ochrona zniżek działa wtedy, gdy tym samochodem będziesz miał stłuczkę, to nie stracisz zniżek zbieranych przez lata w różnych firmach (zniżka na OC - w Twoim przypadku na dzień dzisiejszy to 60%). Bez tej opcji po stłuczce tracisz część tej zniżki. Nie chroni ona zniżki dla pojazdów zabytkowych. Po stłuczce pojazdem zabytkowym przez rok nie można skorzystać ze zniżki na poj. zbytkowe na żaden z samochodów. Ochrona zniżki jest na samochód."

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-11 22:10:02]


Czy ktoś się orientuje, gdzie można znaleźć jakąś podstawę prawną w jakim przypadku przyznawana jest zniżka na pojazdy 25 letnie?

Mam rok produkcji w dowodzie wpisany 1992.
Datę pierwszej rejestracji mam wpisaną na 1996. Zakładam, że jest to data pierwszej rejestracji w Polsce.
Z vinu oczywiście wychodzi 1990.

Zakładam, że jakiś urzędnik nie ogarnął poprawnie dat podczas rejestracji samochodu po sprowadzeniu z Holandii w 1996. Bo raczej marne szanse, by samochód stał 6 lat w salonie.

Oczywiście przez problem z datą 1996 nie mogę skorzystać ze zniżki klubowej.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-18 19:58:34]


Niezły pasztet.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-18 20:52:55]


niestety - systemy PZU blokują takie dane...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-18 20:55:19]


W której pozycji DR masz wpisane owe 1996?

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-18 21:46:55]


Albo lepiej co masz odpowiednio w poz. "B" oraz "I" na pierwszej stronie?

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-18 21:49:15]


W pozycji B: 28.08.1996
W pozycji I: 22.06.2015
W pozycji ROK PRODUKCJI na ostatniej stronie: 1992.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-18 21:59:54]


No to faktycznie ciekawe zjawisko i do sierpnia 2021 roku jesteś przyblokowany :|
Myślę jednak, że spotkanie z Rzeczoznawcą i wizyta ze zdobytym od niego papierem w WK mogła by Ci pomóc.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-18 22:08:08]


No ale jeżeli PZU twardo się zapiera, że ma to być data pierwszej rejestracji, to co mi rzeczoznawca i papier od niego da? Co najwyżej może rok produkcji poprawić na 1990 bo to wychodzi z vinu. A daty pierwszej rejestracji w Holandii na 1992 nie mam jak udowodnić, jakimś papierem czy czymkolwiek... :(

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-18 22:17:22]


Zgadza się - PZU akceptuje w/w zniżkę dla pojazdów mających 25 lat lub więcej od daty pierwszej rejestracji zawartej w dowodzie rejestracyjnym.
Ja miałem podobny problem z moim Peugeotem rok produkcji: 1991 data rejestracji: 03.1992
Więc zniżkę na 2017 otrzymałem tylko na Granadę posiadając kartę członkowską w PZM.
Z peugeotem muszę zaczekać do przyszłego roku ... pozdrawiam

Biger Dokładna lokalizacja na mapie [2017-04-19 03:37:19]


A może mi ktoś powie jaki to ma sens? Mieszać w to datę pierwszej rejestracji?? Nigdy nie mogłem tego zrozumieć.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-19 05:42:32]


Bobik ma racje , mój agent jest całe szczęście normalny .
Wystarczył zwykły kwitek ze stacji diagnostycznej o roku produkcji .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-19 08:46:46]


Bob - w PZU większość rzeczy nie ma sensu.
Zobaczyli, że mają wzrost zainteresowania tą zniżką wśród osób mających auta ledwo 25 letnie to trzeba było coś wymyślić. Wzrost zainteresowania zniżką to spadek przypisu składki.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-19 10:02:28]


dziś byłem w PZU zapłacić za OC za Sierrę z 1987 roku (spóźniłem się 2 dni i zapłaciłem jak za zboże). Pani agentka poinformowała mnie, że zniżka na auta "zabytkowe" jest w PiZetjU "na osobę" a nie "na samochód" i ona bardzo chętnie by mi na tą Sierrę zastosowała dodatkową zniżkę (gdybym się te 2 dni nie spóźnił). Mówię tej Pani, że tamten pojazd nie jest z PZMotu tylko ze stowarzyszenia i pytam czy to nie ma dla nich znaczenia, że zaświadczenie jest na konkretny pojazd? Ona mówi, że nie, i że jeśli mam inne "stare" auta to na każde z nich mogę mieć zastosowaną tą zniżkę.
Pytanie do Was jak to jest? Czy ktoś to sprawdzał? Czy ktoś ma znajomego agenta PiZetjU i może to potwierdzić?
Czy stowarzyszenie Capri.pl może skonsultować tę kwestię z PZU S.A.? Może imienne zaświadczenie by wystarczyło bez wskazywania konkretnego pojazdu? Wtedy użytkownicy mogliby śmiało zastosować zaświadczenie na różne pojazdy spełniające wymogi.
Napisane jest w zasadach przydzielania zniżki, że "...Bez posiadania starego Forda nie można zostać członkiem uprawnionym do zniżki i tym samym nie można uzyskać zaświadczenia na inne samochody..."
Czy dobrze rozumiem, że capri.pl wystawi zaświadczenie na inne pojazdy?
Czy może nie będzie problemu, jak przedstawię zaświadczenie ze starym Fordem i na tej podstawie powinienem dostać zniżkę na drugiego mniej starego Forda?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-19 12:16:40]


A mi ostatnio agent powiedzial ze lepiej jakby nam legitki capri.pl zrobilo. Bo nie trzeba miec zaswiadczenia na kazde auto, wystarczy osobowa legitka

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-19 12:23:59]


Wystąpiłem do PZU o objaśnienie sprawy z tym rokiem pierwszej rejestracji, ale mam podać konkretny przykład odmowy zniżki: nr oferty lub konkretne dane samochodu / klienta. Tak więc proszę o przysłanie mi stosownych informacji, żebym mógł drążyć dalej.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-19 12:55:02]


> Pani agentka poinformowała mnie, że zniżka na auta "zabytkowe" jest w PiZetjU "na osobę" a nie "na samochód"

W naszym przypadku ustalenie było takie, że wystawiamy zaświadczenia na indywidualne samochody do tego weryfikując te samochody, czy zniżka stosowana jest zgodnie z jej duchem, żeby nie podstawiać samochodów które zabiją ducha zniżki. Co roku przedstawiam w PZU aktualny wzór naszego zaświadczenia, żeby wiedzieli jak to ma wyglądać jak przyjdzie klient z jakimś świstkiem papieru.

W umowie jest zapisane "legitymacja", ale ustalenia poboczne doprecyzowały legitymację dla samochodu. Do tego jest napisane "pojazd będący przedmiotem zniżki", więc zniżka tak jakby dotyczyła jednak pojazdu a nie właściciela, ale ja prawnikiem nie jestem i nie mam wprawy w czytaniu takiej nuty.

Jeśli "agentka" wie inaczej i chce ochoczo aplikować zniżkę wg własnego uznania, to oczywiście jej dobra wola, o ile potem "centrala" nie odrzuci aplikacji zniżki, co już się zdarzało! Przychodzi wtedy pismo o dopłatę i już nawet nie można zmienić ubezpieczyciela, bo umowa została zawarta.

> że zaświadczenie jest na konkretny pojazd? Ona mówi, że nie

Z ciekawości, jakbyś mógł ją zapytać jakiej wykładni się trzyma?

> Czy dobrze rozumiem, że capri.pl wystawi zaświadczenie na inne pojazdy?

Tak, przecież jest to jasno napisane: "przysługuje również na samochody innych marek będących w posiadaniu uprawnionego członka Stowarzyszenia". Tylko żeby zostać naszym członkiem, najpierw trzeba mieć starego Forda. Wtedy można też dostać zaświadczenie na inne pojazdy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-19 13:10:47]


dzięki za odpowiedź... poprosiłbym tylko o doprecyzowanie, jako że wolno rozumuję:

Rozumiem, że mogę na przyszłość zgłosić się do stowarzyszenia z konkretnym egzemplarzem pojazdu celem uzyskania stosownego zaświadczenia przy założeniu, że nie będzie to pojazd który w ocenie stowarzyszenia zabija ducha zniżki? :)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-19 13:29:41]


dotarłem do okólnika biura sprzedaży w sprawie zniżki zabytkowej.
Dla każdego klubu/stowarzyszenia mającego uprawnienie do zniżki sa trochę inne zasady - dla Capri.pl jest przedstawienie imiennego zaświadczenia o członkostwie w klubie z adnotacją o konkretnym samochodzie którego zniżka dotyczy. Dla każdego samochodu indywidualnie.

I niestety jest zapis o okresie eksploatacji powyżej 25 lat.

Wg pisma zniżka nie przysługuje na pojazdy wykorzystywane do jazd wyścigowych, konkursowych i treningów do tych jazd.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-20 13:10:32]


Wąski...norrrrrmalnie tym ostatnim zdaniem grabisz sobie bracie ;) ale z drugiej strony ja przecież nie zawodowiec :)

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-20 16:39:02]


ktoś tu jest chyba zbyt wylewny...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-20 17:21:42]


ja tylko pisze co przeczytałem...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-20 18:03:44]


Dla przypadku samochodu który ma rok produkcji 1992 a datę pierwszej rejestracji 1996, dostałem następujące wyjaśnienie:

"Zniżka pojazdy zabytkowe w tym przypadku zadziałała prawidłowo. Zniżka ma zastosowanie do pojazdów z okresem eksploatacji powyżej 25 lat.
W związku z tym, że pierwsza rejestracja pojazdu nastąpiła później niż rok produkcji pojazdu, okres eksploatacji liczony jest od 31 grudnia roku produkcji."

Po pierwsze, w umowie jest zapis o "okresie eksploatacji". To dość tajemnicze sformułowanie w miejsce wieku pojazdu, które pozwala interpretować datę pierwszej rejestracji jako początek okresu eksploatacji. No tyle że u nas był okres kiedy jako datę pierwszej rejestracji wpisywano datę rejestracji w PL, więc niezupełnie rzeczywistą. Ale w tym wyjaśnieniu jest napisane, że jeżeli pierwsza rejestracja jest w latach późniejszych, to jednak rok produkcji jest brany pod uwagę - tyle że brana jest data 31.12, czyli praktycznie licząc różnicę (rok bieżący - rok produkcji) to musi być 26 lat.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-21 10:26:37]


Czytając powyższe i pytając u agenta PZU proszę o jednoznaczną odpowiedź bo mam rozbieżności. Czy, gdy zostanę członkiem stowarzyszenia, posiadając starego Forda spełniającego wymogi przyznania zniżki, przy braku szkód itd.- to czy jestem uprawniony również do otrzymania zniżki na drugi posiadany samochód innej marki: AUDI A6 C5? Od wielu lat wykupuję polisy w PZU.

Adi* Dokładna lokalizacja na mapie [2017-04-24 12:46:13]


"ałdi" C5 jest produkowane od 1997 roku? więc nie może z definicji załapać się pod okres eksploatacji powyżej 25 lat?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-24 13:11:26]


Audi odpada. Każdy kolejny ubezpieczany pojazd na zniżkę zabytkową może nie być Fordem, ale musi spełniać wymogi tej zniżki.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-04-24 14:52:39]


Jak kos ma kiła aut w wieku powyżej 25 lat to chyba już łatwiej mieć kartę PZMot i 70% zniżki na każde z aut bez kombinacji

Martin Fox Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-14 11:02:35]


Aleś błysnął :)

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-14 11:49:09]


Jest jeszcze coś takiego jak duma z przynależności do klubu capri.pl i szacun dla ludzi, którzy nam tę zniżkę załatwili;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-14 13:22:09]


mam jeszcze do Was pilne dwa pytania:
Czy zaświadczenie trzeba co roku przedstawiać aktualne?
Czy na ten sam pojazd za każdym razem należy wysyłać pełne dane do zaświadczenia, czy wystarczy prośba o wznowienie?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-08-03 11:41:12]


Co agent to inaczej. Ja nie zanoszę żadnych zaświadczeń i zniżki mam od razu na wszystkie pojazdy wiekowe. Ojcu wykupiłem składkę w PZM, poszedł kampera opłacać, nawet nie pokazał legitymacji, zniżki dostał od razu.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-08-03 12:06:40]


Zoggon - zaświadczenie jest z datą ważności (u mnie było po prostu do 31 grudnia) i musiałem do Michała pisać o aktualne... przysłał mailem, wydrukowałem, przedstawiłem...

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-08-03 13:19:55]


dzięki za info.
Agent powiedział, że mogę dosłać aktualne w terminie 7 dni

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-08-03 14:38:13]


Generalnie nie powinni wystawiać polisy bez wglądu do aktualnego zaświadczenia. Realnie problem przy jego braku może się pojawić dopiero przy stłuczce - wtedy trzeba mieć obowiązkowo ważne.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-08-03 16:16:56]


Witam! Kto czuwa nad zgłoszeniami o członkostwo stowarzyszenia capri.pl? Bo juz chyba dwa zgłoszenia ode mnie poszły i cisza.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-01-04 22:34:49]


Czy ktoś ma Capri z wbitym 2.9 lub innym niewystepujacym fabrycznie silnikiem i korzysta ze znizki? Wlasnie mi dzisiaj agent wyliczyl OC z 60% znizki 1300zl + 70% znizki = okolo 400zl. Wydaje mi sie ze cos jest nie tak skoro w innym TU ze zwykla znizka 60% wychodzi podobnie...

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie [2018-05-24 19:50:55]


Ja mam, w zeszłym roku wyszło mi 480PLN - takie ceny zbójeckie PZU ma niestety.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-24 22:54:32]


Wszystko zależy od regionu, ale w zeszłym roku przy pojemności 2.8 miałem 214 zł, a tym 201. Samo OC, bez NNW.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-25 11:52:10]


samo OC na 2.0 - 275 zł. Więc za 2.9 może wychodzic 400

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-25 12:47:14]


U mnie za 2.8 w Wawie w zeszłym roku - 343 zł.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-25 12:55:17]


Policzyli mi dziś w PZU ze zniżką klubową 429PLN za Capri 2.9.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-25 13:14:05]


2,3 + PZMot = 190pln

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-25 15:46:37]


Pisząc PZMot nie znaczy , że nie płacę składni na C.pl
Swoich trzeba wspierać !!

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-25 16:34:40]


Kuźwa człowiek za mieszkanie w Wawie to naprawdę haracz płaci na każdym kroku :-/

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-25 16:56:57]


U dwóch agentów sprawdzałem i chyba nie ma pomyłki... zapłaciłem w końcu 402 zł, miasteczko 10 tys. mieszkańców, niewielki powiat, brak zwyżek za wiek, 60% zniżek.

W lutym jak jeszcze miałem w dowodzie 1.6 to AXA proponowała wznowienie polisy za 385 zł.

Biorąc pod uwagę ze wraz z zakupem karty członkowskiej PZMOT wychodzi 487 zl, to jak za rok jeszcze podrożeje PZU to bardziej bedzie sie kalkulowalo 30 dniowe OC. Za 7 miesięcy po 60zł to wychodzi 420 zł a w zime Capri nie używam.

Z ciekawości na jednej z grup na mordoksiagu podpytalem ile ludzie placa za duze silniki ze znizka w PZU. Odpowiedzi rozne. Niektorzy za 7litrowe amerykance placa po 280zl. Ja ttch algorytmow ubezpieczycieli nie kumam.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie [2018-05-25 23:42:46]


U mnie na zadupiu też ok 10 tys mieszkańców zapłaciłem za 2.3 v6 308zł ze zniżką czlonkowską.
Kupiłem tez kiedyś clio i na tablicach z Krosna było prawie 800 zł ale juz na moich tablicach z zadupia to prawie przez pół cena OC.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-26 00:57:57]


@rzułty BUC: A kto ma 30 dniowe za 60,-PLN?

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-29 18:28:19]


...w ofercie. Pytam o towarzystwo, bo ja aktualnie płacę 120,-PLN za 30 dni.
Moje 5litrów w Warszawie zostało wycenione na 920,-PLN :( Niestety mam tylko 40% za bezszkodowość.

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-05-29 18:30:58]


Płaciłem od kwietnia do maja równe 60 zł w HDi.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie [2018-05-29 19:31:06]


Ja prawie dwa lata wykupowalem czasowe za 65zl głównie w link4 ale agent mi mówił że to jest ryczałt i u wszystkich tak to wygląda cenowo. A obecnie w pzu ze zniżkami z pzmotu mam 380zl za capri 2.0 na rok a miejscowość to szczecin.

miron Dokładna lokalizacja na mapie [2018-06-02 08:21:16]


ja mam w Warcie za pojemność 2L 60zł, a za 1.6 - 50zł \ za 1.3 - 40zł

Jarzab Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-06-07 13:34:43]


Chyba nie byłeś ubezpieczać ostatnio, za 2 litry jest 70 :)

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-06-07 14:49:51]


ale to jest za rok, czy za miesiąc?

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-06-11 08:42:17]


Za miesiąc.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie [2018-06-12 08:47:12]


Czy coś w temacie zaświadczeń się zmieniło? Bo zrobiłem jak zawsze i nie ma i nie ma.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-11-18 20:14:23]


Ja też czekam od ponad miesiąca....

WOJTAS 74 [2018-11-19 06:30:28]


Wystarczy zadzwonić do Michała. To zawsze działa.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-11-19 16:41:01]


To wbrew instrukcji😀

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-11-19 17:20:22]


Osobiście mi mówił, że to nic złego, jeśli termin oc kończy się, a z jego strony nie ma odzewu. Tak, że ten tego.... 😁👍

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-11-20 09:54:28]


Ja poczekam, termin się dawno skończył.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2018-11-20 10:01:37]


Mam problem bo nie mogę zapłacić składki z aplikacji IKO czy tam IPKO. Czy ktoś miał podobnie? Wszystkie dane sie zgadzają a aplikacja każe mi poprawiać.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2022-12-06 23:07:39]