logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » zmiany na stronie na sezon 2006

zmiany na stronie na sezon 2006

Mamy trochę zmian na stronie, które kumulowały się już od dość długiego czasu.

Od strony użytkowej sprowadza się to do lekkich zmian wizualnych, głównie ciut zmodyfikowany nagłówek, w który włączone zostało minimalne menu pozwalające stosunkowo sprawnie przemieszczać się po różnych obszarach strony. Menu na tyle minimalne na ile się dało. Do tego każda podstrona ma teraz podaną w nagłówku możliwie precyzyjną lokalizację w całości tego interesu. Mam nadzieję że to wyeliminuje podstawowe problemy z nawigacją po stronie.
Do tego strona główna została optycznie zrównana z całością, tak aby to wszystko wyglądało jak z jednej bajki.
To w zasadzie tyle od strony optycznej.

Jest trochę dodatków funkcjonalnych, przede wszystkim co przypominam sobie:
- każdy użytkownik może zgłosić news'a na stronę główną, jeśli zostanie on uznany za warty zamieszczenia to tamże trafi (do zgłoszenia news'a jest link na stronie głównej poniżej news'ów)
- każdy użytkownik może bez proszenia się założyć nową stronę, na której może przygotować dowolną prezentację dowolnego tematu (no oby jednak na interesujący temat) - może to być relacja z jakiegoś zlotu czy spotkania, opis jakiegoś własnego patentu, cokolwiek co ciekawe - w ten sposób może wkład użytkowników w sensowną organizację strony będzie większy, zamiast zdjęć rozsiewanych losowo po forum. Do założenia nowej strony jest odpowiedni mechanizm w ustawieniach konta
- na stronie ze zbiorczą listą wszystkich nowości na stronie jest możliwość wpisania daty i czasu do których się cofnąć z prezentowanymi nowościami - w ten sposób jeśli ktoś z jakiegoś powodu przeoczy nowe posty, komentarze czy ogłoszenia, to może sobie wyświetlić listę tego co się pojawiło od zadanej dowolnej daty/czasu, mechanizm nazwany roboczo "wehikuł czasu"
- posiadane samochody: jest możliwość podania dla każdego swojego samochodu daty kupna, sprzedaży lub wysłania do krainy wiecznych autostrad. W ten sposób, sprzedając czy tnąc na kawałki samochód nie trzeba go usuwać ze swojego konta, tylko oznaczyć go odpowiednio, tym samym ślad po nim nie zaginie, dla takiego samochodu można mieć stronę z prezentacją (więc jeśli miałeś kiedyś samochód który chcesz pokazać, to teraz można). Na liście samochodów każdego użytkownika są 3 kategorie: samochody aktualnie posiadane, sprzedane (czyli posiadane kiedyś), oraz wysłane do krainy wiecznych autostrad. W prezentacjach samochodów na samochody sprzedane lub złomowane jest też osobna szufladka, na razie jeszcze wszystkie trafiają do jednego worka, ale zobaczymy jak użycie tych mechanizmów będzie się rozwijać i jak dalej te mechanizmy ulepszać. Optymistycznie zakładając poprawne użycie tego przez Was, da się być może dla danego samochodu stworzyć historyczny ciąg jego losów.
- na liście aktualnie aktywnych użytkowników dodałem adres z którego dany osobnik nadaje - taka jawność dla siejących zamieszanie może być lekko deprymująca, więc nawet jeden zaoszczędzony nam dzięki temu eksces będzie tego warty
- historyczne zestawienie modeli Forda uzupełnione o dotychczasowe braki (OSI i Transit)
- można zamieszczać zdjęcia w komentarzach do stron (do tej pory można było tylko na forum)
- można zamieszczać komentarze (również ze zdjęciami) do ogłoszeń - mam tu trochę obaw czy nie będzie nadużyć, no ale zobaczymy, eksperyment trzeba przeprowadzić żeby można się było dowiedzieć "czy tak czy nie"
- zamieszczanie zdjęć (wszędzie): powiększone sa trochę limity co do wielkości zdjęcia w pikselach i kB, do tego przyjmowane są zdjęcia w innych formatach niż jpg: przede wszystkim png i gif, ale nie tylko, konwersja odbywa się na stronie jeśli trzeba
- tak naprawdę to można teraz "wrzucić" zdjęcie dowolnej wielkości zarówno piskelowo jak i w kB - te limity o których napisałem chwilkę wcześniej to dotyczą przypadku gdy strona łyka zdjęcie bez zastrzeżeń i nic z nim nie robi - jeśli załadujemy zdjęcie powyżej tych limitów, to zostanie ono przekonwertowane (czyli zmniejszone w tym wypadku). To ma być ułatwienie dla tych co mają kłopot z odpowiednim przygotowaniem zdjęcia samemu, albo chwilowo z braku odpowiedniego programu pod ręką, albo "w ogóle"
- więcej szczegółów o przyjmowanych zdjęciach: http://www.capri.pl/doc/img
- przechodząc za pomocą linku z listy nowości na stronie do odpowiedniego miejsca w wątku na forum lub na stronie, nie pokazuje się cała zawartość wątku czy wszystkie komentarze, tylko te nowe, zaś poprzednie są ukryte (zamiast nich jest odpowiednia uwaga i link aby je jednak pokazać). To powinno dość wydatnie poprawić sprawność przeglądania tych nowości bezpośrednio na stronie
- na stronie z profilem użytkownika jest ciut więcej informacji, jak np. czas ostatniej wizyty, adres skąd, oraz licznik obejrzanych stron na capri.pl - będziemy mieli informacje kto tu najaktywniej klika
- powiadomienia mailowe o nowościach na stronie (ogłoszenia, komentarze, forum): zostały zmodyfikowane, poprawnie teraz prezentują polskie litery, ale do tego co najważniejsze to przepisowo są oznakowane nagłówkami Message-Id: i References:, do tego w temacie jest Re: jeśli się należy, w ten sposób można skorzystać z udogodnień wątkowania wiadomości w porządnych programach klienckich do poczty

To na razie chyba tyle, główne zmiany są tak naprawdę wewnętrzne. Co się zmieniło:
- mało interesujące zmiany to reorganizacja bazy danych
- cała strona jest teraz w XHTML + CSS, nie wszystkie jeszcze podstrony walidują sie poprawnie na 1.0 strict, ale znakomita większość tak
- ścisłe wydzielenie całego formatowania do CSS daje możliwość zmiany formy wizualnej strony całkowicie samodzielnie - jeśli strona się nie podoba (a były takie głosy), to proszę sobie sfabrykować własnego css-a, zainstalować u siebie w przeglądarce która na to pozwala, no i gotowe
- unikod: całość teraz w 100% korzysta z unicode (postać utf-8 dokładniej), tak więc można obecnie bez konieczności wybierania żadnych stron kodowych jednocześnie pomieścić dowolną ilość języków. Sens praktyczny może umiarkowany, bo najczęściej tu ewentualnie spotykane niemieckie umlauty akurat się mieściły w iso-8859-2, ale ogólność unikodu daje parę technicznych udogodnień. No i można pisać w różnych językach :)

From the Anglo-Saxon Rune Poem (Rune version):

ᚠᛇᚻ᛫ᛒᛦᚦ᛫ᚠᚱᚩᚠᚢᚱ᛫ᚠᛁᚱᚪ᛫ᚷᛖᚻᚹᛦᛚᚳᚢᛗ
ᛋᚳᛖᚪᛚ᛫ᚦᛖᚪᚻ᛫ᛗᚪᚾᚾᚪ᛫ᚷᛖᚻᚹᛦᛚᚳ᛫ᛗᛁᚳᛚᚢᚾ᛫ᚻᛦᛏ᛫ᛞᚫᛚᚪᚾ
ᚷᛁᚠ᛫ᚻᛖ᛫ᚹᛁᛚᛖ᛫ᚠᚩᚱ᛫ᛞᚱᛁᚻᛏᚾᛖ᛫ᛞᚩᛗᛖᛋ᛫ᚻᛚᛇᛏᚪᚾ᛬

From Laȝamon's Brut (The Chronicles of England, Middle English, West Midlands):

An preost wes on leoden, Laȝamon was ihoten
He wes Leovenaðes sone -- liðe him be Drihten.
He wonede at Ernleȝe at æðelen are chirechen,
Uppen Sevarne staþe, sel þar him þuhte,
Onfest Radestone, þer he bock radde.

From the Tagelied of Wolfram von Eschenbach (Middle High German):

Sîne klâwen durh die wolken sint geslagen,
er stîget ûf mit grôzer kraft,
ich sih in grâwen tägelîch als er wil tagen,
den tac, der im geselleschaft
erwenden wil, dem werden man,
den ich mit sorgen în verliez.
ich bringe in hinnen, ob ich kan.
sîn vil manegiu tugent michz leisten hiez.

Some lines of Odysseus Elytis (Greek):

Τη γλώσσα μου έδωσαν ελληνική
το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές του Ομήρου.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου.

από το Άξιον Εστί
του Οδυσσέα Ελύτη

The first stanza of Pushkin's Bronze Horseman (Russian):

На берегу пустынных волн
Стоял он, дум великих полн,
И вдаль глядел. Пред ним широко
Река неслася; бедный чёлн
По ней стремился одиноко.
По мшистым, топким берегам
Чернели избы здесь и там,
Приют убогого чухонца;
И лес, неведомый лучам
В тумане спрятанного солнца,
Кругом шумел.

Šota Rustaveli's Veṗxis Ṭq̇aosani, ̣︡Th, The Knight in the Tiger's Skin (Georgian):

ვეპხის ტყაოსანი შოთა რუსთაველი

ღმერთსი შემვედრე, ნუთუ კვლა დამხსნას სოფლისა შრომასა, ცეცხლს, წყალსა და მიწასა, ჰაერთა თანა მრომასა; მომცნეს ფრთენი და აღვფრინდე, მივჰხვდე მას ჩემსა ნდომასა, დღისით და ღამით ვჰხედვიდე მზისა ელვათა კრთომაასა.

Tamil poetry of Cupiramaniya Paarathiyar, சுப்ரமணிய பாரதியார் (1882-1921):

யாமறிந்த மொழிகளிலே தமிழ்மொழி போல் இனிதாவது எங்கும் காணோம்,
பாமரராய் விலங்குகளாய், உலகனைத்தும் இகழ்ச்சிசொலப் பான்மை கெட்டு,
நாமமது தமிழரெனக் கொண்டு இங்கு வாழ்ந்திடுதல் நன்றோ? சொல்லீர்!

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 01:17:37 /


Dodam tu jeszcze że maile wysyłane ze strony mają zawsze dodany stały nagłówek
X-Sender: capri.pl
tak więc można sobie po tym łatwo i przyjemnie ustawić w kliencie poczty filtr na wrzucanie tych maili do osobnego folderu, jeśli ktoś lubi tego typu porządek.

Proszę też o czujność w razie błędów na stronie, zmian jest masa i na pewno jakieś błędy się ujawnią - proszę raportować !

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 01:49:12 /


wow........ :))))))

Rasta Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 02:45:02 /


Jedyne co na razie zauważyłem to to, że po "dodaniu nowej odpowiedzi" i kliknięciu "powrót do tematu (czy cuś :)) to nie poajwiają się ta wcześniejsza zwinięta lista, tylko wszystkie odpowiedzi.

Ogólnie bardzo mi się wszystko podoba. Nawet mimo moich wcześniejszych obaw :). Ew. pasek z menu mógłby być jaśniejszy. Teraz strasznie zwraca na siebie uwagę :).

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 03:04:58 /


aha ... przydały by się jeszcze takie rozewiązania jak:

- możliwość zdefiniowanie (np. w edycji konta) sposobu wyświetlania zdjęć (małe - duże). Chodzi mi tu głównie o zdjęcia w profilach samochodów, chociaż mogło by to mieć zastosowanie również na forum.

- jakieś pokazanie tego, że w ogłoszeniach jest nowy komentarz? Bo inaczej zobacze nowe ogłoszenie, ale już - nie daj boże - negatywnych komentarzy nie.

- miałem jeszcze jeden "genialny ;)" pomysł. Niestety wyemigrował z pamięci :). Jak mi się przypomni to napiszę.

Ogólnie bardzo fajnie. Najbardziej jestem ciekawy co się będzie działo w ogłoszeniach. Na pewno panowie na A. więcej nic tu nie powieszą :).

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 03:25:10 /


Wspaniale ;) Czrne paski rozdzielajace ekran naprawde warto rozjasnic, pozatym same superlatywy. A bannerek dostawcy internetu zniknął na dłużej?? :)

Mysza liil (EM) / 2006-03-05 09:01:34 /


wiosna idzie , Miś Konieczny obudził się ze snu zimowego :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 09:32:19 /


Mysza? przecież banerek jest:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 09:36:12 /


Widze teraz ;P Zgrabnie go ukrył na dole strony a ja tam rzadko zaglądam :)

Mysza liil (EM) / 2006-03-05 09:38:43 /


nie wiem jak innym ale mi czesc wierszykow z pierwszego wpisu wyswietlila sie krzakami
byc moze to ja nie mam pewnych czcionek

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 09:40:39 /


jeszcze jedno, mam w outlooku troche wczorajszych wiadomosci z forum, jak klikam na dodanie swojej odpowiedzi to pokazuje sie error, jak klikne na pokaz caly watek wtedy sie wyswietla - oczywiscie jest to tylko przejsciowe utrudnienie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 09:44:34 /


No wechikuł czasu to jest to ;-)
a tak poza tym ekstremalna metamorfoza , polepszenie funkcjonalności , zobaczymy jak będzie z komentarzami na ogłoszenia hii...hiii..

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 10:26:08 /


Na stronie głównej przejżało ... jest troche jaśniej i wyraźniej.

hmmm zdjęcia do komentarzy na stronie ? No nie wiem ....



czy przez przypadek linki do ftp nie przestały być linkami ??

Może jakoś sie przyzwyczaimy do nowego wyglądu.... kiedyś ;-P
Widze, że na forum pojawiła sie nowa funkcja dla moderatorów. Oby nie trzeba było z niej często korzystać.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 10:31:45 /


mnie jakos trudno sie przyzwyczaić byłem bardziej przekonany do starego wyglądu strony...

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 10:49:40 /


aha i mnie osobiście interesuje to zdanie :) "Zgrubny klucz jest prosty - interesują nas samochody zaprojektowane do końca lat 70-tych ubiegłego wieku.

Masz starego Forda lub kręcą Cię takie samochody ? Dołącz do nas ! " i dziwnym trafem feista znów się kwalifikuje hmmm=)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 10:53:43 /


Jestem pod wrazeniem! jak narazie dopiero sie ze wszystkim zapoznaje, ale juz teraz wiem ze jedna z lepszych rzeczy jes "wehikul czasu", bo ile to razy zdarzylo sie przez jakis drobny blad przegapic tyle ciekawych rzeczy :)!

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 11:16:09 /


no no , fajnie , fajnie , zwłaszcza pasek z dostępem do poczty i ftp na górze .

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 12:01:06 /


Fajnie, że są zmiany... fajnie, że na lepsze;) Dzięki MK:)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 12:07:38 /


Ładnie :)
eraz mi sie bardzo podoba.No i to że aby zobaczyć nowe odp. w wątku nie trzeba czekać aż się cały załaduje. :)
Naprawdę ładna stronka się zrobiła.

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 12:09:32 /


uohoho, trzeba bedzie sie troche poprzyzwyczajac... :) pewno zajmie to troche ale sie uda, musi sie udac. bardzo cieszy mnie to ze jak sie otworzy strone np. z nowymi postami to po otworzeniu przypadkiem kolejnej strony od razu mozna do postow wrocic i sie ich nie traci, to byl moj najwiekszy problem takie tracenie postwo z calego dnia... :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 12:17:30 /


wehikuł czasu bardzo na plus! :) super sprawa!
jedyne co mi sie nie podoba wizualnie to te wszystkie dane odnosnie adresow itd na liscie obecnosci, za duzo tam jest wyrazow ktorych nie rozumiem... :D

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 12:59:21 /


No fajnie, całkiem fajnie :) i wróciła ikonka oznaczajaca, u kogo w profilu można gębę obaczyć :D
Mnie się podoba jak na razie.
liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 13:04:33 /


> po "dodaniu nowej odpowiedzi" i kliknięciu "powrót do tematu (czy cuś :)) to nie poajwiają się ta wcześniejsza zwinięta lista, tylko wszystkie odpowiedzi

Poprawione, jest już zwinięta lista - ale póki co tylko na forum, w komentarzach do stron sprawa jest ciut bardziej skomplikowana technicznie, więc odkładam to na później

> jakieś pokazanie tego, że w ogłoszeniach jest nowy komentarz?

Przyznaję że przeoczyłem :) Mailem powiadomienie o nowym komentarzu do ogłoszenia się wysyła, ale anonsu na stronie zabrakło - już dodałem odpowiednie informacje i listę nowych komentarzy do ogłoszeń.

> czesc wierszykow z pierwszego wpisu wyswietlila sie krzakami

W systemie muszą być czcionki z odpowiednim zasobem znaków unicode, w starszych systemach mogą nie być zbyt kompletne.

> mam w outlooku troche wczorajszych wiadomosci z forum, jak klikam na dodanie swojej odpowiedzi to pokazuje sie error

Poproszę mailem o kopię takiej wiadomości co daje błąd.

> wszystkie dane odnosnie adresow itd na liscie obecnosci, za duzo tam jest wyrazow ktorych nie rozumiem

Ups, widzę z tego że informacja o przeglądarce i systemie jest publicznie widoczna dla wszystkich, miała być tylko dla mnie do celów diagnostycznych. Ale może to nie taki zły pomysł ? Widziałem ostatnio na jakichś forach "tych ze sztancy" że są ikonki kto z jakiej przeglądarki i systemu nadaje, tak więc ciekawość w narodzie jest. Może trzeba z tego opisu przeglądarki zrobić tylko coś bardziej strawnego. Pomyślę ...

> wróciła ikonka oznaczajaca, u kogo w profilu można gębę obaczyć

Wróciła, ale sam nie wiem, bo tych ikonek przy nick'u osobnika jest już chyba za dużo. Jak dojdzie jeszcze jeden Puchar, to zrobimy chyba jakąś kompresję.

Co do zmian w wyglądzie, to starałem się w żadnym wypadku nie naruszyć charakteru strony, jednak bez zmian po prostu czasem się nie da wprowadzić nowych rzeczy - a kto stoi w miejscu ten się cofa. Rozumiem że po prawie 6 latach patrzenia na jedną formę można się przyzwyczaić, ale liczę na Wasz potencjał akomodacyjny.
Czarny pasek - miało być wyraziście, jeszcze się zastanowimy :)

Oprócz tego wszystkiego, mamy też ikonkę dla strony co by się w przeglądarce pokazywała na zakładkach, oraz przemianowałem też ścieżki do działu ogłoszeń, żeby ten pier...... norton firewall nie filtrował nas.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 13:56:17 /


No i zapomniałem jeszcze dodać że jest też taki mini-automacik do przeglądania zdjęć pochodzących z jednej strony, ogłoszenia czy też innej "jednostki" - po kliknięciu w miniaturę któregoś zdjęcia pokazuje się jego większa wersja, plus lista zdjęć które są w tej samej "jednostce" oraz nawigacja "pokaż poprzednie - następne", tak więc można je w miarę wygodnie przeglądać sekwencyjnie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 14:12:39 /


jak pokazala sie lista nowych komentarzy to zamiast Piotrek PCK vel "wujek samo zło" - Ford Capri Mk III 2.9EFI V6 Koeln Ghia 1982 "Vanishing Point" - Vanishing Point ; Śliwek pokazalo sie " piotrek pck \ "

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 14:33:57 /


Te dane przy liście obecności to chyba nie do końca prawidłowe... Ja kożystam z IE 6.0 a pokazuje się Mozilla...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 14:34:27 /


zauwazylem, ze przy kometowaniu strony wyskakuje kilka linijek z ostrzezeniami itd. a przy odpowiwadaniu na forum i zakladaniu nowego tematu tego ostrzezenia brak, a tam chyba by sie tez bardzo przydalo.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 14:57:10 /


> " piotrek pck \ "

Był problem z przetwarzaniem znaków " w tytułach stron, już powinno być ok.

Co do indentyfikacji przeglądarki, to w zasadzie wszystkie na wstępie raportują się jako mozilla/x.y, to w ramach tzw. kompatybilności wstecznej. Właściwa identyfikacja przeglądarki jest ciut dalej w tym ciągu - tam jest MSIE dla internet explorera.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 15:02:21 /


masa dobrej roboty... a wechikuł czasu wymiata tak czy inaczej ;)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 15:41:04 /


a jest mozliwosc by po otwarciu prezentacji samochodu nie wyswietlaly sie wszytskie komentarze do niego?? szybciel by sie ładowało a komentarze mozna by bylo zobaczyc po kliknieciu na odpowiedni link:)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 16:08:11 /


Dobrze jest, radośnie to wygląda. Link do ftpa na czarnym pasku to strzał w 10. Mnie się cholernie podoba.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 16:08:18 /


Aha - czy w związku z innowacjami ulegnie zmianie wysokość podatku od marzeń? No bo w sumie skoro nowa jakość, to może droższa jakość? ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 16:09:35 /


Jedna jeszcze rzecz przykuła moją uwagę (boszszsz, to już trzeci post pod rząd) - w profilu wyrzuca mi, że jestem dostępny na GG, podczas gdy tak nie jest - jestem niewidoczny. Jak to jest?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 16:17:10 /


Zauważyłem 1 rzecz: po napisaniu 1 odpowiedzi na zadane pytanie na forum i po powrocie do wątku wyskakuje formułka o ukrytych postach, mimo ze ich nie ma :)

Mysza liil (EM) / 2006-03-05 16:26:29 /


"1" - miało znaczyć "pierwszej" odpowiedzi :/

Mysza liil (EM) / 2006-03-05 16:27:55 /


"Stowarzyszenie capri.pl
Członek: honorowy
Nr członkowski: 1049
Od kiedy: 2005-01-22 "
u pewnego osobnika takie cos w profilu sie pokazuje ;)
u innych albo nic albo czlonek zwyczajny/nadzwyczajny/wspierajacy.

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 16:30:45 /


poniższa ścieżka nie działa w przypadku chęci obejrzenia aut klubowiczów:
capri.pl>> klub>> statystyki>> aktywność>> np. czwarty pod względem komentarzy cichymk i jego capri mk3.

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 17:27:43 /


W dziale garaz, link "Atrapa do Capri" prowadzi do strony "EL COYOTE - Ford Taunus Mk I 2.0 V6 Koeln 1972 - FORD TAUNUS COUPE 1972" natomiast "Zamiana skrzyni z Capri na skrzynię z Taunusa" do "Pierwszy Dzień Wiosny w Toruniu 19-21 marca 2004" :-)

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 17:53:33 /


Bardzo ułatwia życie modyfikacja sposobu umieszczania zdjęć, czyli automatyczna korekcja wymaganej max. ilości pikseli/kb. Miło, że nie trzeba już obrabiać zdjęcia przed umieszczeniem na stronie, duży plus :)

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 18:38:03 /


Mysza prosił o wrzucenie posta: "Jest problem, wylogowalem sie i nie moge sie zalogować. Haslo raczej pamietam Napisalem juz maila do MK, system w2k proffesional, łącze tepsy - neostrada, przegladarka mozilla ani MSIE 6.0 nie daja rady, stare cookies usunąłem - nadal to samo. Zakrzak na tych samych łaczu i systemie z przegladarką ma ten sam problem bo zareagował na moj opis na GG"

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 20:48:12 /


Dla mnie bomba

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 20:58:26 /


a ja bym jeszcze poprosił o zmiane "Witamy w klubie capri.pl !" na "Witaj coke!" ;)
ogolnie wszystko ładnie, zawialo świerzością, tylko chwalić :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 21:02:46 /


witam teras jest spoko widzą że MK się napracował 5 za zmiany pozdro dla wszys.

grek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 21:03:02 /


bardzo pozytwne zmiany :)

sidvicious / 2006-03-05 21:04:08 /


Co do logowania to tez mialem problem ale szkopuł tkwi w tym że poprzednio wpisywalem login z małej literki a jak wpisalem z dużej to się udało. Niech Mysza tez spróbuje wpisac z dużej.

Co do zmian to tez tęsknie za "Witaj Krzysiek_Poznań" a tak poza tym to REWELACJA!!!

Jeszcze mam propozycje zeby na strone główną wrzucić jakies zdjęcia Capri mk2 i mk3 a nie tylko mk1...

pzdr

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 21:19:01 /


Wpisałem login z wielkiej litery, i zgadnijcie co?? :)

Mysza liil (EM) / 2006-03-05 21:24:30 /


Ale jest jeden problem.Mianowicie kiedy w ogłoszeniach w wyszukiwarkę wpisałem opcje wyszukiwania było wszystko OK.Ale kiedy oglądane ogłoszenie chcę zamknąć to zamyka mi się cała strona i wszystko od nowa.Zróbcie coś z tym.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 21:33:46 /


NIE !!!
Zdjecia MK1 tak bardzo wryły mi sie w psyche , że nie wyobrażam sobie strony głównej bez nich.
Co do reszty zmian - całość jest bardziej funkcjonalna , więcej opcji , ale strona straciła na PRZEJRZYSTOŚCI. Musze sie teraz wpatrywać , by wydobyć to co mnie interesuje.
Mam nadzieje że z czasem sie przyzwyczaje :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 21:41:22 /


Czy ja napisalem zeby te zdjęcia wyrzucić? Ewentualnie możnaby nowe dorzucić.

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 21:44:24 /




Oto przykład jak z bardzo dobrej strony zrobić strone jeszcze lepszą:)
Gratulacje, podziwiam wiedze i zdolności MK.

Mi osobiście bardzo spodobał sie pomysł z komentarzami pod ogłoszeniami.
Mam nadzieje że to rozwiąze problem z ostrzeganiem wystawiając ogłoszenie (jak sam to niedawno musiałem zrobić) i równocześnie nikt komentujący/ostrzegający nie zostanie anonimowy jak to niestety bywało. Nie podobało mi się kiedy ktoś wystawiał ogłoszenie "z tym kolesiem nie handlować" ale sam sie nie podpisywał pod ogloszeniem.

chadzior Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 21:50:20 /


Mała prośba: zeby można było szczegółowo ustawić sobie, w emailingu, czy chcę na skrzynkę tylko ogłoszenia, czy też komentarze również, bo mam śmietnik już ... :(

Poza tym spox ładnie, my style :D czcionka ładna (tahoma ?)

Brakuje mi oczywście też ksywki na powitanie :)

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 22:43:47 /


wszyetko super, jedyne co to troche mi przeszkadza linia oddzielająca posty na forum. Przeszkadza mi że jest przerywana, jakoś nie wiem drażni oczy.

Cała reszta na 5+ , no i wehikuł czsu, swietna sprawa !!

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 22:43:54 /


verdana

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-05 23:15:35 /


"...będziemy mieli informacje kto tu najaktywniej klika"

Ja jednego wieczoru naklikałem prawie 500razy!! Tu napewno kryje się jakiś chochlik ;-)

Z listy obecności wchodze w swój profil i jest 454 obejrzane strony. Daję wstecz, klikam ponownie na mój profil i mam już 458.

Ogólnie jest kilka fajnych zmian, ale w moim przypadku będe wymagały one przyzwyczajenia ;-) Stara szata graficzna jakoś bardziej do mnie przemawiała, ale czas na nowe przyzwyczajenia.

Pozdrawiam

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-05 23:43:39 /


Dołączam się do apelu cOke'a... jakoś brakuje mi tego "Witaj Wroniasty!";) heh:D No i ciągle nie mogę się przyzwyczaić... ale oprócz kilku mało znaczących spraw zmiany baaardzo mi się podobają:) Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 00:34:45 /


Ta przerywana kreska jakoś tak sobie wypada. Popieram. Żądamy ciągłej stabilizacji w postaci linii nieprzerywanej.

Przejrzystość nieco w dół poszła - fakt.

Witaj "nick" też gdzieś znikło - mam nadzieje, że wróci.

Forum przegląda sie jakos inaczej.

Stara ikonka fotki w profilu była lepsza niż bałwanek lub 0 (zero?) ;-)

Ikonki z pucharów wrzucić do profilu !!




Rotfl jak lista zakupów :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 00:59:55 /


Wprowadziłem większość zgłoszonych poprawek kwalifikujących się do natychmiastowej realizacji.

Co do statusu gadu-gadu, to pobierany jest z serwera gg, więc nic nie poradzę na ewentualne błędy.

Logowanie wymaga podania loginu i hasła dokładnie jak ustalone w danych konta, z dokładnością do liter małych/wielkich, które są rozróżniane (tak, wiem, poprzednio można było wpisać dowolnie - teraz nie).

> kiedy oglądane ogłoszenie chcę zamknąć to zamyka mi się cała strona

Chyba nie rozumiem ?

> zeby można było szczegółowo ustawić sobie, w emailingu, czy chcę na skrzynkę tylko ogłoszenia, czy też komentarze również

Przecież taki wybór jest w ustawieniach konta od "zawsze"

Co konkretnie w kwestii przejrzystości przysiadło ?

Linia przerywana jako separator - okazało się że wyjątkowo dziadowsko wygląda tylko pod Internet Explorer'em, pod pochodnymi mozilli duuużo lepiej. Wracamy więc do linii ciągłej, użytkownicy MSIE mają już wystarczająco uprzykrzony żywot.

> Forum przegląda sie jakos inaczej

Jedyna zmiana to ukrywanie widzianych już postów gdy się otwiera stronę z linków z nowości, żadnych innych zmian nie ma, tak więc co konkretnie jest inaczej ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 01:12:32 /


wyświetlanie 2N / 78 - oczywiście na plus.

Jakoś inaczej to wygąda. Może bardziej wyeksponowane. To ucinanie wątków też dość sprytne ;-) Dzieki temu ruch na stronce (ten transferowy) sie zmniejszy.

Będą też gify tak ? ;-) Czyli ogólnie tak :

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 02:08:45 /


WOW! WOW! WOW!
Duzo nowego! Michale! Dzieki za to! Ladne wygliada.
Cklaniam glowe przed MK!

SlavaK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 09:03:14 /


Mam pytanie, czemu w postach jakie dostaje na skrzynke, zamiast polskich znakow widze krzaczki?? Jest to o tyle dziwne ze w tytule wiadomosci jest ok, a w oknie tekstowym juz nie. A przed zmiana strony bylo ok.
System win98, program Thunderbird 1.5

Pozdrawiam

Przemko / 2006-03-06 10:41:34 /


Co do braku polskich liter. to rowniez w mailu powiadamiajacym o nowosciach na stronie u mnie byly krzaczki.
win xp :D, do tego opera 8.cos tam ;)

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 10:56:24 /


Jakoś nie moge załadować fotki-830x653 ,209KB JPG

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 10:57:59 /


tak sobie mysle ze skoro konta uzytkownikow tak sie rozrosly to moze zrobic mozliwosc komentowania ich...lub wisow na ich temat?..choc to moze budzic kontrowersje wiec nie wiem tak sobie tylko pomyslalem
el'pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 12:40:55 /


Michal , w czesniejszym poscie ADRIANna44 nie chodzilo o komentarze do naszych samochodow. Problem jest jezeli ktos che dostawac ogloszenia na e-maila ale juz kometarzy nie . Tego sie nieda wylaczyc.


a tak ogolnie doozy pozytyw.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 13:55:37 /


Zakrzak! - ale co chcesz komentować odnośnie konta danego użytkownika?
Numer telefonu, gadu-gadu? ;)
Przecież na stronie o aucie można się wypisać do woli, po co to dublować.

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 14:54:28 /


ADRIANnie44 i ObIemu chodziło o możliwość wyłączenia dostawania na maile komentarzy do ogłoszeń - uff, trudne wyrażenie, nieprawdaż? Ja załapałem o co im chodzi, bo ja też o to samo proszę.

Strzała: Zakrzak chyba chciałby komentować ludzi. W moim przypadku potwierdzam: budzi kontrowersje.

Ogólnie zmiany bardzo pozytywne, do pewnych różnic trzeba się przyzwyczaić i tyle.

Do pomysłu umieszczania zdjęć w komentarzach mam wątpliwości. No bo jak to jest: na stronie z samochodem można umieścić maksymalnie 15 zdjęć, a w komentarzach już bez ograniczeń?

W forum proponowałbym możliwość wyświetlenia w wątku dodatkowo kilku ostatnich postów sprzed ostatnich odwiedzin, a nie tylko samych nowości, bo czasami może być ciężko załapać o co chodziło.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 18:29:56 /


MK
apropo bledu jaki wyskakuje po klikniecu na link ze starych maili, otwiera sie strona internetowa z tekstem:

Not Found
The requested URL /services/forum-answer was not found on this server.

dzieje sie to np po kliknieciu na ten link:

http://www.capri.pl/services/forum-answer?id=440387e216f17

pochodzi on z maila z forum w moim outlooku, sprawdzilem kilka wyrywkowo i zawsze jest to samo
musiales zmienic sposob adresowania przy dodawaniu nowych odpowiedzi i te stare juz nie dzialaja

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 19:27:53 /


Już linki ze starych maili działają, to mój (a niby czyj inny) błąd.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 19:41:45 /


Ja na niego klikam i działa. Nowa odpowiedz w watku "glowice do 2,8i"

Mysza liil (EM) / 2006-03-06 19:41:46 /


Dodana jest nowa kategoria w subskrypcjach - komentarze do ogłoszeń. Wszyscy co mieli w chwili obecnej włączoną subskrypcję ogłoszeń na e-mail, to mają też teraz włączone komentarze do ogłoszeń. Można je sobie indywidualnie wyłaczyć w ustawieniach konta.

Komentarze do kont: dajecie sobie zwykle radę nawrzucać przy tzw. "okazji", to co miałoby wyniknąć z dedykowanego pola do napisania komentarza przy innym osobniku ? Koszmar widzę.

Zdjęcia w komentarzach do stron: widzę jakieś plusy, bo dotyczy to nie tylko prezentacji samochodów. W zasadzie mogę zablokować dodawanie zdjęć tylko do prezentacji samochodów, bo tam nie bardzo jest co załączać żeby to miało sens. Poczekamy na pierwsze nadużycie ... Może do tego czasu wyniknie jakiś większy pożytek przeważający szalę.

Co do krzaczków w mailach, to nie powinno ich być, chyba że klient poczty nie kuma unikodu, lub w systemie są popieprzone czcionki. Czy ktoś jeszcze ma krzaki ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 20:25:58 /


to tak powinno być?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 20:31:55 /


Nie mogę znaleść gdzie jest umieszczony opis samochodu Osi 20M, ani zdjęć samochodu Bartka Camaro. Może mi to gdzieś umknęło?

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 20:45:27 /


Ta lista maili to akurat trafiłeś na chwilę jak testowałem zmianę na żywym systemie, więc sprawa chwilowa i już wręcz niebyła.
OSI Bartka jest w prezentacjach samochodów klubowych - klub -> samochody -> Ford OSI. Ogólnego opisu modelu póki co nie mamy. Jeśli ktoś chciałby przyłożyć rękę, to mogę pobłogosławić.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 20:57:48 /


No taj stoi jak byk:-) A szukałem tego kilka razy, już nie te oczy;Phehe
Dzięki wielkie:)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 21:04:19 /


nie wiem jak wy do tego podchodzicie, ale ja wole jak sie linki i zdjecia otwieraja w osobnym okienku, jest to mozliwe? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 21:09:03 /


Otwieranie się linków w nowych oknach: to jest delikatny gwałt na użytkowniku, który ma możliwość wykonania tej operacji świadomie, więc czemu go tego pozbawiać ?
Jednak "w praniu" wyszło że na stronach z nowościami jak się pochopnie otworzy link w tym samym oknie, to traci się historię nowości, bo następuje potem ewentualne przeładowanie strony z nowościami. Aby tą uciążliwość wyeliminować, mamy taką niespójność: ze stron z powiadomieniami o nowościach wszystkie linki otwierają się same w nowych oknach, natomiast wszystkie inne linki gdziekolwiek indziej już nie. Jest tu niespójność, bo np. z listy nowych ogłoszeń pokazanej w nowościach dostajemy nowe okna, natomiast z takiej samej listy ogłoszeń ale wygenerowanej samodzielnie (np. przeglądaniem czy wyszukiwaniem) już nie dostajemy nowych okien, trzeba samemu. Mi się to do końca nie podoba, ale wydaje mi się najmniej problematyczne dla mniej skoncentrowanych użytkowników. Najlepiej wziąć przeglądarkę co ma zakładki i każdy link co chcemy mieć w nowym oknie odpalać przez Ctrl-click, działa też na te linki z wymuszonym nowym oknem. Wtedy jest spójnie i pod kontrolą, a jek się ktoś zapomni, to i tak wyskoczy nowe okno tam gdzie powrót do poprzedniej strony i jej przeładowanie spowodowałoby utratę historii listy nowości.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-06 21:27:47 /


Właśnie mi o to chodziło z tymi ogłoszeniami:)

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-06 21:36:11 /


Przyzwyczajania się c.d. :)
Fajna sprawa z przewijaniem zdjęć z poszczególnego posta (tyle, że z przyzwyczajenia nadal otwieram pierwsze, oglądam, zamykam i dopiero otwieram kolejne ;p a potem się zastanawiam - po co?)
Natomiast dwie nowości mnie rzuciły po prostu na kolana, mianowicie wehikuł czasu i jawny nick ogłoszeniodawcy :) Wielkie dzięki za to.
A żeby nie było samo słodzenie, to nie przypadło mi do gustu wrzucenie nagłówka strony z autem do jej tytułu. W niektórych przypadkach tworzą się przez to takie ciekawe glizdy jak np.:
/Piotrek PCK vel "wujek samo zło" - Ford Capri Mk III 2.9EFI V6 Koeln Ghia 1982 "Vanishing Point" - Vanishing Point ; Śliwek/
tudzież
/Wroniasty - Ford Capri Mk III 2.3 V6 Koeln S 1979 "Prozac" - Ford Capri Mk III 2.3 V6 Koeln S/

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-07 11:49:40 /


Gryziu moje auto glizdą nazywasz? Oooosz Ty... ;)

Gryziu ma rację... to jest skopane akurat, ale większość zmian jest bardzo pozytywna:D

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-07 16:15:44 /


Rzeczywiście tytuł strony z prezentacją samochodu potrafił urosnąć do nadmiernych rozmiarów, ze względu na epicki rozmach w Waszych tytułach stron. Przeniosłem ten dodatkowy tytuł strony niżej, jako podtytuł, sam tytuł główny strony obejmuje teraz jedynie dane samochodu.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-07 16:37:25 /


a czemu mój GULGOT wylądował w bespańskich?? http://www.capri.pl/car/656
ma nowego właściciela i nawet ma juz nowa stronę:) http://www.capri.pl/car/1470

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-07 19:36:35 /


Mimo że samochód ma nową stronę, to Twoja zostaje jako historia. Teraz pozostaje tylko jakoś połączyć te dwie strony, ale nad formą tego jeszcze cały czas się zastanawiam, żeby nie było tu bezsensownych powiązań - a jeśli tylko by się dało, to ktoś na pewno da radę zrobić bałagan.

W międzyczasie uzupełniłem statystyki - nasze samochody o inne modele niż tylko Capri-Taunus-Granada, oraz zrobiłem jeszcze jedną zbiorczą statystykę silników we wszystkich samochodach razem wziętych, skąd widać wyraźnie że zdecydowanie króluje 2.3V6. Jest jeszcze trochę bałaganu w statystykach silnikowych, bo straszne głupoty tam wpisujecie, ale mam już na to plan :)

http://www.capri.pl/services/stat-cars

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-07 20:19:31 /


Nie da się dołączyć zdjęcia do profilu użytkownika. Próbowałem z jpg, rozdz. 500x375, ca. 45 KB... I nic.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-08 09:55:09 /


Także nie moge wstawic zdjęcia. Juz pisałem o fotce ale cisza w tym temacie.Nadal nie mogę tego zrobić.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-08 11:37:33 /


Działa już ładowanie swojego zdjęcia do profilu użytkownika.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-08 19:19:10 /


podoba mi sie nowa formulka towarzyszaca wpisywaniu tekstu na forum :) , malo kto czyta regulamin, ale tego trudno nie przeczytac

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-08 20:27:36 /


Michał, a co do statystyk, to czy uwzględniają one dublowanie się samochodów na stronie? Jesli np. dwie osoby mają wpisany ten sam samochód - jeden jako sprzedany, a inny jako obecnie posiadany, to czy oba są widoczne w statystykach silników i samochodów? Sam nie liczyłem, ale wydaje mi się, że statystyki są nieco przekłamane.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-10 16:32:56 /


co do statystyk to skoro sa dosc drobiazgowe (chodzi tez o konta uzytkownikow) to obok ilosci wyswietlanych stron moze tez byc liczik czasu jaki gosc spedzil na stronie :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-10 20:40:04 /


czegos nie ogarniam :)

jest taka strona: http://www.capri.pl/car/1217&img=large
trafilem na nia ze strony właściciela, ale za nic nie jestem w stanie odszukac jej poprzez klub->nasze samochody->Ford Falcon :) to gdzie ta strona jest?! :D
strona widmo?! :D

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-13 01:50:16 /


i jak jest z dublowaniem sie stron?
mialem taunusa sprzedalem..ale ma on strone ktora srobil mu nowy wlasciciel wiec czy jest sens zebym ja zrobil swoja do tego auta?
i jeszcze co do zmian na stronie to przydalyby sie jakies info odnosnie historii i danych transita mk1 i mk2 lub foldery bo w sumie stanowia calkiem pokazna grupe a na ich temat niewiele jest na stronie
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-16 00:21:06 /


Dublowanie się samochodów z różnymi właścicielami: obecnie statystyki niestety liczą samochód tyle razy ile jest on razy zadeklarowany, jeśli ten sam samochód jest kilka razy u kilku właścicieli, to jest policzony kilka razy. Oznaczanie samochodów jako sprzedanych czy złomowanych ma szansę tą statystykę trochę wyprostować.

A co do Transita, to posiadanie egzemplarza jakoś mnie motywuje do działania i właśnie akurat spisuję historię, mam też już jakieś foldery, więc kącik Transita się pojawi.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-16 00:35:16 /


czyli omimo ze auto juz ma strone moge swoja aktywowac?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-16 00:41:32 /


Jak najbardziej, można stworzyć zupełnie nową stronę dla samochodu którego już się nie ma, oznaczyć należy oczywiście samochód jako sprzedany/złomowany. Jeśli samochód żyje tu dalej pod nowym właścicielem, to będzie z tego jakaś historia żywota.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-16 00:56:31 /


No to ja też utworzyłem dla jednego z dwóch aut które w życiu sprzedałem ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-16 10:31:02 /


a ja dopiero teraz ale lepiej pozniej niz wcale
podobaja mi sie zmiany na stronce :)
spox uznanie dla MK!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-17 00:19:54 /


a ja nie moge cenzurować komentarzy pod moimi autkami??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-29 11:30:59 /


No właśnie ja też :(

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-29 11:48:19 /


Ani ja. Nie mam uprawnien ;)

Mysza liil (EM) / 2006-03-31 14:35:49 /


w razie czego możecie pisać do mnie na gadu albo @ ;-) naprawde już sie nie da ?



BTW. Czasem nie wyświetlają mi się nowe zdjęcia (duże bo miniaturka jest) na aktualizowanych stronach.
Zdarzyło się już tak komuś ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-02 13:18:35 /


W kwestii cenzury komentarzy na swoich stronach - to ja sp... cosik w czasie ostatnich zmian na stronie, już powinno być ok.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-02 15:55:41 /


dotyczy licznika czasu osoby na stronie-czy jestem dwie godziny czy pięć minut to jak wejde na liste obecności to zawsze mam 00 00 .To tak ma być ?

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 23:26:15 /


no bo widzisz samego siebie ;-) dlatego 00.00

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-04 23:41:38 /


Licznik czasu na liście obecności to nie jest jak długo jesteś na stronie, tylko jaki czas temu po raz ostatni wyczytałeś coś z serwera. W przypadku samego siebie ten czas = 0, ponieważ dotyczy to czasu wyczytania strony z listą obecności, więc siłą rzeczy na tej stronie to musi być 0. Poprzednio samemu nie było się na tej liście, ale miałem średnio raz na tydzień maila zgłoszenie błędu że "jestem przecież na stronie a na liście mnie nie ma", więc dodałem ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-05 02:34:43 /


mi siem szysko podoba, dziekuje

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 21:20:48 /


Proszę o wyjaśnienie zjawiska: chciałem dopisać nowy post do wątku, który założyłem jakieś 6 tygodni temu. Wątek sobie odnalazłem na forum, ale po kliknięciu okazał sie pusty - tzn. wyświetliło tylko tytuł wątku i zaproponowało dopisanie nowego postu, co skwapliwie uczyniłem, uważając że poprzednie posty PT Moderator pousuwał.
Kliknąłem 'dodaj' i dostałem komunikat o przyjęciu postu. Po 3 minutach ponownie otwarłem ów wątek i ponownie okazał się pusty - tak jakby ktoś [lub automat] już zdążył usunąć mój dzisiejszy wpis. Zapodałem 'refresh' i znowu to samo - wątek pusty, jeno tytuł i opcja dodania nowego posta.
Założyłem więc nowy watek pod innym tytułem i wklepałem tam mniej-więcej tę samą treść. Po chwili sprawdziłem - w nowym wątku post jest widoczny na stronce. Odetchnąłem z ulgą, ale ponownie sprawdziłem ów stary wątek - nadal pusty.
Natomiast po 5 minutach OutlookExpress dostarczył mi [a pewnie i wszystkim] z serwisu capri.pl ów post dwukrotnie - raz spod starego wątku, a drugi raz spod nowego.
Przepraszam zatem za ową nachalność ze swą prywatą. Nie zakładałbym nowego wątku, gdyby treści zamieszczane w starym były widoczne na forum. O co tu chodzi i jak na przyszłość uniknąć tego rodzaju wpadek?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-07 10:25:14 /


> O co tu chodzi i jak na przyszłość uniknąć tego rodzaju wpadek?

Nie wiem o co może chodzić, wszystko wskazuje na jakiś błąd. W końcu cała ta strona to jeden wielki program no i jak mówi teoria inżynierii oprogramowania, nie ma programu bez błędu. Przyjrzę się ... Jeśli ktoś miał jakieś podobne zakłócenia ale przeszedł nad tym do porządku dziennego to jednak prosiłbym o raport, czy problem jest efemeryczny czy wręcz przeciwnie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-11 00:11:15 /


Lista samochodów:
wchodzac z menu 'górnego' trafiamy do -> http://www.capri.pl/cars
gdzie nie sa umieszczone samochody sprzedane i odesłane do krainy mandoliny, (te sa widoczne dopiero w opcji "nasze samochody" http://www.capri.pl/club/cars).
To tak miało być? Moze dodać na końcu "Nasze Ex" czy cos w tym stylu?
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-11 19:09:50 /


Problem ze znikającymi postami polegał na tym, że były one dopisywane do wątku który został nie skasowany, ale ukryty po tym jak się zdezaktualizował (laweta na gwałt). W związku z tym że wątek formalnie istniał tylko był ukrywany przed światem, to wynikły jakieś takie perturbacje. Poprawiłem trochę sprawdzanie różnych warunków i teraz powinnny ewentualnie wyskoczyć jakieś miejmy nadzieję przytomne komunikaty.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-15 01:44:44 /


nie wiem czy to było poruszane i przegapilem, czy nie ale gdzie sie zapodział czat? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-27 00:08:32 /


A ja tam nikogo nie widzialem.

SlavaK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-27 08:56:15 /


A ja mam takie pytanko gdzie podziała się Granada USA?? do niedawna zaszczycała dział z Granadami, a teraz jej nie widac ;]

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-18 23:57:46 /


Czy ogłoszenia, których ważność wygasła, są automatycznie kasowane? Jeśli tak, to po jakim czasie? Jeśli nie, to jest to bug czy feature? Jeśli feature, to jakie płyną z niego korzyści?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-07 16:38:50 /


Nie są kasowane po terminie - wiszą jeszcze jakiś czas - a czy schodzą w ogóle ? No z tego co zauważyłem to sie kasują po jakimś pół roku ? ;-) Ale nie wszystkie :-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-08 00:02:40 /


> Czy ogłoszenia, których ważność wygasła, są automatycznie kasowane? Jeśli tak, to po jakim czasie? Jeśli nie, to jest to bug czy feature? Jeśli feature, to jakie płyną z niego korzyści?

Na razie ogłoszenia się nie kasują, w ogóle. Wiem że bajzel narasta, ale większość i tak śledzi chyba raczej tylko nowe ogłoszenia, tak więc może to jest póki co jeszcze znośne.
A w ogóle to jest niedokończony 'feature', który ma w zamyśle archiwizowanie ogłoszeń w bazie danych w tzw. nieskończoność, jedynie znikałyby one z pola widzenia po okresie ważności. Dostaję naprawdę sporo zgłoszeń od użytkowników typu "czy da się odgrzebać jakieś tam stare ogłoszenie bo zapisałem gdzieś telefon ale zapomniałem gdzie a ogłoszenia już nie ma", co obecnie oznacza że w przypływie dobrej woli grzebię po jakichś backup'ach, ale to dość uciążliwa metoda. A tak - byłoby łatwiej szukać.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-18 21:15:39 /


Czy ktoś miał podobnie jak ja i Perana 14-godzinną przerwę w kontakcie z capri.pl? Ostatni post przyszedł o 21:42 wczoraj, a teraz dopiero dzisiejsze od 11:46.
Jednocześnie nie byliśmy w stanie się zalogować na stronce, choć GG, wszystkie konta pocztowe i Google hulały jak zwykle OK.
O co tu biega?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-30 12:06:56 /


Potwierdzam , problem taki sie pojawil :(

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-30 12:10:20 /


Stronka padła w tych godzinach

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-30 12:16:13 /


No i ja byłem odcięty od capri.pl...wsio inne chodziło dobrze....mi w pewnym momencie wyskoczyło takie coś...


błąd dostępu do bazy danych....cannot connect
powiadom o zaistniałej sytuacji administratora.....

Pozdr.

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-30 12:21:10 /


U mnie disz z ranku bulo troszke inaczej... Stronka duzo czasu odtwerala sie i odtworzyla sie nie do konca. Linki na nowosci nie dzialali, i czesc linkow z gornego menu.

SlavaK Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-30 12:27:35 /


http://www.capri.pl/forum/192712&t=20070129203352#new

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-30 12:42:56 /


ja tez zauwazylem ze servis nie dzialal od wczoraj wieczorem do dzisiaj do okolo poludnia.

Hoover 3M / 2007-01-30 14:37:20 /


MK na kiedy przewidzidujesz uaktualnic strone pierwsza o SO? Jest jakis przyblizony termin?

Hoover 3M / 2007-01-30 14:40:08 /


Pytanie natury technicznej - może ktoś też się z tym zderzył. Dlaczego niektóre posty otrzymują datę "z przyszłości", tzn. przesuniętą o 24h do przodu?
Myślałem, że może problem tkwi w zegarze kompa nadawcy, ale dziś zapodałem 6 postów [na forum i komentarze] oraz 3 ogłoszenia - mój komputer nie był resetowany i zalgowany jestem na capri.pl automatycznie non-stop. Tymczasem 8 z owych postów ma właściwą datę, a ten traktujący o historii Triumpha [komentarz do ogłoszenia] widnieje z datą jutrzejszą. Nie jest ani pierwszym, ani ostatnim z dzisiejszych - kilka było przed nim, kilka po nim...
A więc ... o tso chozi ?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-10 18:36:52 /


Co prawda mamy sezon 08...
...ale - co to za strzałki +/- przy użytkowniku? Ocena (nowego?) wątku, użytkownika?

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-10 23:11:27 /


Ja jestem na "nie" :) w jednym wątku ;)

Mysza liil (EM) / 2008-01-10 23:15:28 /


i jakieś oceny... a potem zniknęły

rybaak Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-10 23:16:30 /


Cały wątek zniknął ;-))

Nie śmiecimy .... eh

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-10 23:20:11 /