logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » CULT STYLE

CULT STYLE

Witam to mój pierwszy(mam nadzieje ze nie ostatni)post u was na forum!
jestem ciekaw co sadzicie na temat cult stylu?jakie sa wasze zdania!
Ja jestem posiadaczem Forda Granady MK II z roku 80 z silnikiem 2.3 diesel
troszke zgnitego ale tak narazie musi byc!
Co uwazacie na temat tego stylu tuningowego napewno jedna z osób od was jest zarejestrowana na forum Cultstyle.pl

ziomal / 2006-06-08 18:12:04 /


Może jestem inny, ale może mi ktoś wytłumaczyć co to takiego Cult Style???

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 18:37:58 /


Taki styl, ktory maja sluchacze Kultu, takiego zespolu... ;)

Tez nie slyszalem, a chetnie sie dowiem co to takiego? ;>

Mataj / 2006-06-08 19:04:53 /


The Cult to taki hamerykański band, w latach 80-tych nosii straszne tapiry na głowach. Może to jest Cult Style?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 19:15:00 /


Mataj - jak chcesz się dowiedziec co to takiego to wejdź na stronke i sam ocenisz - ja szybko zrezygnowałem :-P

Dla mnie znajdują się tam, stjuningowane samochody (najczęściej fałweje)

Jest tam jeszcze coś.... pare starszych aut które ocierają progami o asfalt, maja śmieszne felgi i jeszcze śmieszniejsze wakacyjne bagażniczki :-D

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 19:22:12 /


Niewątpliwie miłośnik cult-style lubi też "air-ride", a także "rost playaz". Szanowny założycielu wątku, nie możemy wyrazić naszego zdania na temat takich form tuningu, bo są nam one obce, nawet wyszukiwarka nie wykazuje polskich stron.
Opisz wsio po krótce, a zakumamy o co biega. W sumie rost playaz to chyba każdy u nas ma.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 19:23:57 /


AAA!!! Trzeba bylo mowic, ze Kult Stajl to po polsku F-E-S-T-Y-N. Wszyscy by wiedzieli o co chodzi.
Jesli kogos interesuje moja ocena - to jak widze cos takiego, najchetniej bym rozszarpal wlasciciela samochodu. Bez wzgledu na to jakim samochodem jezdzi, bo tak oszpecone auta mozna ogladac tylko w watku "Jak zostac najwiekszym wiesniakiem w miescie", gdzies tu na forum ;)
Jedyne co mi sie podoba to modele tych garbusow ;) ZAJEBISTE ;) (moze dlatego, ze prawie nie zmienione i czarno-matowe w wiekszosci? :P )

Mataj / 2006-06-08 19:37:51 /


jeżeli doprowadzenie auta do takiego stanu, że trzeba mieć pilota z suwmiarką /niskie na wielkich felgach/ jest Cult Style to ja dziękuję.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 19:47:55 /


No co jest chłopaki... nie chcecie zostać kultstajlowcami? Ja to może nawet chętnie bym został - pod warunkiem wszak, że założyciel wątku wytłumaczy co oznacza bycie kultstajlowcem i jak powinienem sobie zrobić fooracza żeby był kulstajlowy;) Może jakaś kultstajlową wizualizację mojego Capri ktoś by machnął, co?;)

Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 19:55:44 /


Jesteście chamy i tyle ;P tak Człowieka z błotem no no...

Burza / 2006-06-08 19:58:49 /


To ja moze co nieco Wam rozjasnie o co sie z tym cultstylem rozchodzi ;). poniewaz za sprawa jednego mojego kolegi co jakis czas tam zagladam;].
ogolnie chodzi o stylowe przerobienie auta, raczej starego ;)(tutaj zauwazylem niekonsekwencje, bo jest tam spro aut nowych, ktore nijak do tego nie pasuja;P). do tego jakies gadzety, naklejki i tego typu pierdoly "z epoki" ;]. glowny trend to nisko(bardzo nisko) na szerokich felgach i waskich oponach i bez zbednych tuningow typu spojlery itp. ;]. rownie wesola jest moda na auta pokryte naturalnie chodowana rdza(czyli dla nas nic nowego ;]).

stwierdzilem ze pokaze chlopakom jak wygladaja prawdziwe auta i wrzucilem fotki caprika, to napisali tylko, ze kola to balony i ze za wysokie zawieszenie <lol>.

jednak co by nie bylo, to lepsze takie przerobki niz to co jest w watku o wiesniakach, bo plastiku nie ma. zeby wiedza byla pelna zobaczcie przykladowe fotki ;P

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 20:27:36 /


eh.. moze w innych miastach lepiej ulice wygladaja niz w Poznaniu.. ale co sie stanie jak np takim garbusikiem wjedzie w wieksza dziure??:P temat kraweznikow pomijam:P

Monia Poznan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 20:53:21 /


Hmm - w końcu ktoś wytłumaczył o co chodzi w byciu kultstajlowcem;) W sumie to jest nawet dość ciekawa opcja - jednak ja wolę poczciwe Capri... mimo wszystko szacuneczek -> Garbus wygląda całkiem ciekawie:)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 20:57:16 /


czy lowriderowiec jest automatycznie kultskejtowcem ? kultskejtem ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 21:21:01 /


na to wyglada ;)

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 21:27:50 /


Ten garbus to bardziej mi na jakiegos Ratroda wyglada :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 21:49:03 /


Mam pytanie: czy o taką rdzę trzeba jakoś specjalnie dbać? Polerka? Polewanie wodą z wężą? Może jest jakaś auto-chemia do utrzymywania korozji w idealnym stanie? W sumie myślę wciąż o zakupie tauniaka, wyspawaniu w nim podłogi, zrobieniu mechaniki, a resztę pozostawić należy deszczom, soli drogowej i czasowi. Czyli koszmarny rzęch ze zdrowym spodem i silniorem ;)
Co do zwalania na glebę - podobaja mi się balony, więc kultstajlem nie byndę :/

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 22:07:06 /


na tym forum kultstajla.pl znalazłem granade w tym jakże elel ziom stajlu i nie jest to golf a ma cehcy tego stylu szerokie opony itp

Simon_says (wFe) / 2006-06-08 22:14:46 /


i....

Simon_says (wFe) / 2006-06-08 22:19:58 /


He he he, ta ostatnia fotka z poszerzaną Granadą to mój pstryk. Auto z okolic Poznania :)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 22:23:33 /


i

Simon_says (wFe) / 2006-06-08 22:26:22 /


W ten oto sposób zostałem Cultstylowcem:):):):)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 22:27:19 /


Ja tylko życzę właścicielom takich cult stylowych bryk płynnej jazdy po naszych płaskich jak blat stołu polskich drogach bez garbów i dziur w drodze :) W sumie samochody dobre, żeby nabawić się epilepsji.....

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 22:27:52 /


W Polsce to auto trzeba raczej podnosić niż obniżać ;-) Chyba, że chodzi o jakiś "paranoid style" czyli im głupsze i bardziej niepraktyczne - tym lepiej ?

Dla mnie bezsens i to wcale nie jest ładne ;-) Chociaz Garbus nienajgorszy a i ogórka T1 i T2 czasem ciekawie zrobią :-) Ale tylko czasami

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 22:41:35 /


Przynajmniej nie widać na nich rdzy i kilogramów szpachli :/ zajebiście.... wsadź se 3.5 z rovera to zajebista sprawa, ale gwintowane niskie zawieszenie, albo hydraulika to już do dupy.... co Wam się w nich tak nie podoba? Bo poza glebą to wyglądają lepiej niż 90% aut na capri.pl.

Piotrek PCK / 2006-06-08 23:09:30 /


i andreasa autko jest to posrodku :) chyba je chce wlasnie sprzedac sa chetni? :P
a co do cult stylu to troche nie kumam o co tu chodzi bo te biedne i oszpecone auta sa raczej w roznych stylach

...ale skoro autor watku jest specem w tej dziedzinie to niech cos wyjasni :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 23:31:24 /


witam widze ze poruszyłem dosc drazliwy temat ale kaczor troszke sprostował!
Tak jestem miłosnikiem cult stylu!Polega ona na na poczatek odrestaurowaniu furki(najlepiej z epoki)potem na poprawianiu jego wizerunku tj obnizeniu na totalna glebe załozeniu jakichs fajnych kułek najlepiej BBS rs ewentualnie BBS rm lub tym podobne schtefany czy cos podobnego Ronal turbo etc!Pozatym najlepiej jak fekga bedzie spolerowana na lusterko nie wystarcza same ranty(no jezeli jest siatka jak BBS to tylko rant) ale czasami cale felgi!Dodatki z epoki czyli smaczki tz!bagaznik dachowy szach dach duzo chromu zadnych siatek w grillu czy tym podobnych kominów sportowych etc!Ja mam forda granade i nie mam zamiaru go zmieniac bo uwazam ze jest wdziecznym autkiem do cult stylu
zapraszam www.cultstyle.pl tam tez znajduja sie opisy mojej granady!

ziomal / 2006-06-08 23:42:57 /


mi tam się ten styl podoba- lepsze to niż czarny mat ( jak dla mnie) a jak ktoś tu pisał, ze niepraktyczne to niech sobie kupi Tico Daewoo- to bardzo praktyczny pojazd- i wysoko zawieszony i dużo miejsca nad głowa itp ;P

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 23:46:32 /


To chyba styl popularny w Niemczech. Jakoś mi tak niemiecko to wszystko wygląda.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-08 23:46:48 /


A mnie sie podoba kult "Czarnamatstajla" :)

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 23:47:41 /


i nawet nie wiedziałem, że dąże do cult stylu - he he he

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 23:48:49 /


brawo jedna osoba mnie poparła ktos co lubi tuning nie przerabia go by był praktyczny!! bo raczej nigdy nie bedzie!co do odrestaurowania to spoko ale jak juz go odrestaurujesz to siadasz i patrzysz na niego??i nic wiecej nie robisz a tu mozesz sobie niewiem szchoniczke naklejeczke bagarek czy felunek zapodac i zawsze jakos cos ci poprawi nastrój na jakis czas! ja tak uwazam

ziomal / 2006-06-09 00:08:07 /


no rewelacja :) sory rewelaja
zamiast szybra zapodaj sedes tez bedzie cult style
sory ale nie moge jak ktos takie bzdury klepie :P ..to chyba po obejzeniu tej stronki tak mnie wzielo :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 00:15:01 /


Bardziej jakiś hamerykański styl niż niemiecki. Niemiecki to przedewszystkim "czysta" buda, bez znaczków, klamek itp.
Duże rimsy, gleba, hydraulika to bardziej hameryka :D

Piotrek PCK / 2006-06-09 00:21:30 /


Ja tak nie uważam. A ty sadzisz za dużo wykrzykników. To kropka służy do zakończenia zdania a wykrzyknik do krzyczenia - a krzyczenie na kogoś nie jest zbyt grzeczne.


Stare auto nie bedzie nigdy praktyczne - dla mnie jest to taki przedmiot swoistego kultu. Można to nazwać "trust in rust" czy wiarą w solidność starych konstrukcji bez zbędnej elektroniki. Jak już odrestauruje to nim sobie jeżdże (proste?) a nie lansuje sie po mieście żeby przypodobać sie właścicielom Subaru mając większe felgi od najnowszej Imprezy ;-) i lepiej zaspawane klamki czy większą końcówke wydechu lub niższą glebe. Sam widok poruszającego sie auta w wieku 30 i więcej lat, wyglądającego jak fabryczna nówka dla niektórych jest wystarczającym impulsem do przyspieszonego bicia serca.


Zapodawanie felunku raczej nie poprawia mi nastroju. Zmiana felg na gustowne z epoki owszem. A to co sprawia mi największą przyjemnośc to zachowanie ducha czasów - chromy owszem - raczej tam gdzie ich miejsce, jakiś tuning mechaniczny - czemu nie .... unowocześnianie auta - raczej nieeeee .....

Jak skończe odrestaurowywać to mam następny egzemplarz ;-) hehe - dobre rozwiązanie co ?


PS. co to jest szchoniczka ? bo ja chyba w innym języku mówie choć niby też po Polsku.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 00:24:47 /


nie wszystko to co jest gładkie jest german stylem cult jest inny od germana a co do sedesu to niewiem czy by wam pasowało jak by granada jezdziła z sedesem na dachu to juz troszke obrazanie kogos na forum!!nie czaje was nie wszyscy musza byc tacy co nie chce przerabiac!ja lubie cult style i nie zmienie tego zapatrywania na samochody to co wam sie podoba??jezeli mozna sytac??

ziomal / 2006-06-09 00:26:59 /


tez mam cult-style'a -bo mi sprezyny klapnęły:) felgi BBS -te ze śrubami na obwodzie wewnatrz wpadaja w oko-sa 2 komplety na allegro, jakbym mial wiecej kasy to bym chyba lyknal takie do mojej-alboi nie...(naszczescie niemam dylematu bo itak nie mam kasy:D) a co do cult style'u -to chyba do wszystkiego 3eba umiaru, wyczucia i smaku. Niektore te auta sa ladne (zolta Granada Mk1)...ale niektore to ...jak to zawsze w zyciu bywa

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 00:27:13 /


Zakrzak, bardziej wioskowe od tych samochodów na stronce są Twoje końcówki wydechu w barracudzie i okrągłe lampy, albo czaszka-gałka w taunusie.

Ludzie, opamiętajcie się troche. Jak już tu kiedyś na forum było... u nich wystarczy zmienić felgi i kawałek zawiasu odkręcić z 2 srób i macie oryginał, a nie trzeba przespawywać całego pasa tylnego i malować połowy budy :D

Prawda jest taka że są tam ładne furki w dobrym stanie... może zawias trochę nie pasuje na polskie dziury... ale podejrzewam że przynajmniej nie brudzą olejem każdego parkingu gdzie stoją :/

Piotrek PCK / 2006-06-09 00:30:17 /


Cult Style zaprezentował ostatnio Loeb na dojazdówce w Grecji :). Niżej już się nie dało, przynajmniej z tyłu ;). A poza tym De gustibus non est disputandum panowie i każdy ma swoją "zajawkę", "dziedzinę" czy też jest po prostu niemodnie zafascynowany.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 00:30:41 /


piotrek czego chcesz od czachy to nie kumam?
a foty baracudy sa stare a lampy byly omawiane kwestia gustu :)
tak czy siak nie kminie co jest takiego fascynuacego w bagazniku dachowym rodem z prl-u ? zaraz mi sie to kojazy z maluchem praktycznym autem z hakiem :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 01:00:31 /


mówiąc po polsku ta czacha to wybitna tandeta, pasuje jak wybijesz cały środek pikowanym bordowym pluszem, neonek, kryształowe kieliszki, kwiatki, mała kierownica wysadzana kryształami Svarowskiego, i czacha, ale nie w rozgrzebanym aucie, sorry.................. .

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 01:11:51 /


to tez cultstajl??

Mysza liil (EM) / 2006-06-09 07:29:00 /


Tak szczeze mówiac wam niewiele brakuje do Cultu jedynie co to gleby!Moim zdaniem fajniej jest dac sobie bagaznik dachowy niz załozyc skrzydło na tylnej klapie i udawac F1. Cult jest piekny w swojej prostocie ale widze ze tutaj inni nie potrafia zrozumiec tylko kategorycznie nie i nie!!!Moze maja ciagotki do jakichs szpachleksów badz japonskiego gówna tylko nic sie nie przyznaja.Ludzie najczystsza forma tuningu która prawie w 100%nie zaburza orginału jet własnie CULT STYLE bo german juz jest troszke inszy od Cultu ale germana kazdy zna i wie ze oni usówaja wszystko co sie da i zakładaja lambo doory i lexus klooki itp!własnie cult sie rórzni wieloma sprawami!
Granie ponizej bajka tylko kółka za wielgaszierne ja wole max 16''i posadzc na asfalcie i oponke wezsza!!!
Pozdro dle tych co zrozumieli!!

ziomal / 2006-06-09 08:08:35 /


Nie no kultstajla dalej nie kumam, znaczy się co mam se fure obniżyć, fele chrom założyc i dupy rwać? żona by mnie pogoniła, pies się obraził a córka by do samochodu nie wsiadła. nie kumam ja tam caprikiem jeżdżę do roboty 6km dziennie i jak wjeżdżam na Komendę to dopiero jest kultstajl, bo małolaty co idą do szkoły to patrzą i nie mogą uwierzyć że na Komendę Capri z tak głośnym wydechem wjeżdża i nikt z niebieskich nie reaguje:-P, no ale szacuneczek za Twój stajl i powodzenia w realizacji projektów

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 08:23:47 /


cult stajl i moze jest najmniejszym złem tjuningowym....ale moim zdaniem nie ma racji bytu w polsce ! po pierwsze drogi , po drugie polskie drogi...po trzecie cholernie rowne polskie drogi.. :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 08:28:19 /


dla mnie bagaznik dachowy niczym nie odbiega od lotki na tylnej klapie :P

tylko zeby nie wyszlo ze moja princeska jest kultstajl ;-)

Mysza liil (EM) / 2006-06-09 08:30:08 /


Co Mysza to Ty nie jesteś kultenstajlenowcem ?

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 08:35:50 /


kiedyś musiałem przewieżć na dachu 5-cio metrowy blat kuchenny z Łodzi do W-wy, ponieważ volvo jest obniżane to przez chwilę BYŁEM KULTSTAJLOWCEM, ale trochę się bałem, że mi się ten pasztet na dachu przekręci i odlecę :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 09:25:24 /


nieeeno...bagaznikotuning to raczej odpada.. chrom-owszem-pasuje!!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 09:44:46 /


"german juz jest troszke inszy od Cultu ale germana kazdy zna i wie ze oni usówaja wszystko co sie da i zakładaja lambo doory i lexus klooki"

coś koledze się pomieszło, german style i lexusy?? raczej bym powiedział że ten Twój cały cult styl wywodzi się bezpośrednio z german style...
geramn style polega na możliwym uproszczeniu i wygładzeniu bryły nadwozia oraz obniżeniu zawieszenia.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 09:53:32 /


duze felgi fajna sprawa, ale szczerze mówiąc wole mat niekoniecznie czarny :) niektóre fury są naprawde ciekawie zrobione, ale chyba jest ich mniejszość, wydaje mi sie że ludzie tak reaguja bo u nas na forum słowo tuning się źle kojarzy, a tu jeszcze jakiś kultstajl ;)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 10:05:58 /


jak dla mnie fury z fotek nie sa zle, ale prosze niech ktos mi wytlumaczy jaki jest sens zakaladania bagaznika na dach..?! :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 12:09:18 /


No wlasnie, jaki sena! Przeciez na dachu mozna jezdzic bez bagaznika! :)

Mysza liil (EM) / 2006-06-09 12:18:52 /


bagarek na dach??tak a jaki jest sens zakładac lotke na tylnej klapie??taki sam jak bagarek!Śmiejcie sie dalej ale kazdy am swój styl myslelem ze zrozumiecie moja pasje i wielu osób w polsce.co do duzych felg nie koniecznie mi wystarcza 16 ale gdybym dorwał 15 BBSa to bym sobie je załozył i naciagnał w miare waskie oponki by fajnie sie to prezentowało sory co do lexusów tak Cult wywodzi sie od germana ale nie usówa sie tu klamek zamków i nie wygładza nadwozia !!jak w germanie!!
pozdro!!!

ziomal / 2006-06-09 12:20:05 /


bagaznik mozna zalozyc np. po to, zeby wozic na nim beczke ;P



a co do samego kultstajlu, to mysle ze troche zle nastawia niektorych powiazania z powszechnie znanym tjuningiem. a niektore z tych aut na prawde sa przemyslane i zrobione z gustem, no jednego nie zrozumiem, zeby na 8-calowa felge naciagac opone 175;).
My tez mamy u siebie kostki na lusterku, pieski na tylnej polce, czy bile na drazku zmiany biegow, tylko nie mielismy potrzeby jakos specjalnie tego nazywac, a oni zwa to kult i juz. wiecej wyrozumialosci ;).

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 12:32:04 /


ej, ja jestem zupelnie pozytywnie nastawiony, jakos ten "stajl" zbytnio mi nie przeszkadza, tylko dla czego ten bagaznik?!?! wszystko inne rozumiem, ale tego nie.

napisz mi po co ten bagaznik na dachu, zamiast pisac ze zastepuje spojler to wyjasnij, ja jestem ciekaw a nie sie czepiam.

na razie jest to dla mnie polaczenie bzdurne... :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 12:47:38 /


Z wyboru lotka albo bagażnik - wole wyjście nr3 - ani to ani tamto ;-)

Jeżeli bagażniki są zapatrzeniem na MG B i wiele innych angielskich aut a nawet pierwszą generacje Mustanga to jeszcze jakoś moge to zrozumieć.




Natomiast takie dachowe to mają role humorystyczną dla mnie ;-) no i troche sentymentu. Zwłaszcza w maluchu.



Co do samego Cult style i 16stek czy innych bajerów ....... czy te auta naprawde tego potrzebują ?



??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 13:03:11 /


nie potrzebuja i jakos gryza sie te auta "kultowe" z tymi plastikami w jednym kotle zwanym "cult style" takie moje zdanie ..robcie jak chcecie:P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 13:23:57 /


Na obrazku wygladają te CULTY czasmi fajnie ale w praktycznym użyciu zanim wybudują sie autostrady to raczej marnie to widzę. Majbardziej ciekwy motyw to ta rdza.Nie jest to jednak tak jak ktos wcześniej napisał czyli reparaturki nowe blachy bez lakieru .Zazwyczaj auto podlega dość ciekawym zabiegom tzn. na bardzo dobry podkład i pewnie jeszcze jakąś warstwę ochronna kładzie się drobne opiłki żelaza pozwala się podrdzewieć następnie pokrywa się następna warstwą ochronną by dalej nie działała korozja .Efekt jest calkiem fajny jak widać na przedstawianych już fotkach.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 13:37:03 /


a co niby sie na te opilki daje?? bo raczej na rdzy nic sie trzymac nie chce :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 13:46:27 /


No właśnie... po co komu na dachu bagażnik? Po co ten człowiek mający tego rdzawego Golfa wozi na dachu beczkę? Trochę tego nie rozumiem... czy wożenie na dachu beczki ma jakiś sens?

Jasne... wygląda to odmiennie, ale chyba nic pozatym;) Duże felgi, mocna gleba, wąskie opony - jestem w stanie to zrozumieć -> chociaż mi osobiście niebardzo podchodzi (kwestia gustu), ale wożenie na dachu beczki... to bezsens:)

Niektóre auta całkiem sympatycznie wyglądają... nawet ów Golf z beczką na dachu powiewa jakimś klimatem - być może kultstajlowym -> ja tam się nie znam. Ale samochód przede wszystkim służy do jeżdżenia...

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 13:50:07 /


Akurat rdzawy golf jest ekstra ;) Zreszat podobnie jak czarny golf ze zdjecia na samej gorze ( zebym tylko na wielbiciela golfów nie wyszedl ;))
A co do tej beczki na rdzawym to chyba tylko dla fotografii albo na zloty, bo wątpie zeby tos chciał tym jezdzic na codzien... Ale sam pomysl malowania "rdzą" w farbi jest świetny... Kontrast jest jeszcze berdziej wyrazny niż przy czarnym macie i chromach...
Inna sprawa, ze czesc tych aut lekkim burakiem i kilkoma paskami leci ;))
A mustang sam w sobie jest taki ze stylizacji juz nie potrzebuje...

michalch83 / 2006-06-09 14:10:03 /


A może on ma w tym golfie wielki silnik a w beczce paliwo?może zrezygnował z normalnego baku na rzecz tej o to właśnie beczki? może ma taką zajawkę kultstajlową? może tankuje w powietrzu i do tej właśnie przedmiotowej beczki łatwiej się podłączyć? a może wrócił od ruskich i wiezie fajki, wódę a może i benzynę, u mnie na terenach modne takie rzeczy, u Wroniastego też:-) sam za czasów studenckich na Jurowieckiej kupowałem wódkę spuszczaną z jakiegoś baku:-P, dumać można dłuuugo...

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 14:12:35 /


lesioo, studiowałeś w Białymstocku?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 14:18:44 /


Taaa wódka z Jurowieckiej spuszczana z baku to jest to...;) Lesioo widzę, że znasz te nasze Białostockie klimaty bardzo dobrze:)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 14:42:36 /


No się zna bo się studiowało ale się studiów nie skończyło:-P bo się jakoś w życiu pomieszało a oprócz wódki pamiętam jeszcze jajka na pary i na kilogramy i zawsze przepełnioną linię nr 5 na Dziesięciny jeśli się nie mylę a mieszkałem na Słonecznym Stoku a wcześniej na Wyszyńskiego także klimaty dworcowo-bazarowe się zna:-)

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 15:02:20 /


ja myślę że u nas jest najbardziej popularny PL-STAJL... czyli auta ledwie kupy się trzymające, poskręcane na sznurki i druty, elementem tego PL-stajla jest również instalacja LPG, wygruchane zawieszenia przez nasze równe jak stół drogi, napół łyse opony kupowane oczywiście jako super nowe używki ..

jaki kraj taki stajl..

tyle ze jest drobna różnica między stajlami w niemczech a u nas.. u nas większość nie ma wyboru.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 15:06:35 /


taaa to ja mam polisz-stajlowe Capri :D grill na druty bo popękany w 10 miejscach a sensu nowego zakładać nie ma puki pas przedni nie wymieniony, lpg mam które jest w dodatku nie wyrególowane,gdzieniegdzie jeszcze troche taśmy klejącej coby fachowo połatać ubytki w błotnikach:P lekka rdza powierzchowna- no cóż starość ale pracuje nad tym,a stajlowe mam też felgi bo 15 cali ats ;]

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 16:22:34 /


ja mam dodatkowo zegary z łady ;-) pomalowaną na czerwono kierownice i pasy od jakiegoś GMC ;-) przednie światła 125p tylne od nowszej generacji Capri, wiązke rozbudowaną jak kopiec termitów i wszystko na drutach powiązane - no ale brakuje instalacji lpg, hehe coś za coś. Typowy PL style.

Ale bedą jeszcze z tego ludzie.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-09 16:27:48 /


ja wcale nie zrozumiałem, że żeby mieć auto w tym stylu trzeba mieć bagażnik dachowy, jak tu się wielu przyczepiło... To jak zwykle rzecz gustu i jednym pasuje , a innym nie. Inna sprawa, że oprócz aprobaty dala tego stylu można się zniesmaczyć widząc odstawioną kaszankę. Rownie dobrze można spotkać auto na 100% oryginał z paroma tak zrąbanymi detalami, że się patrzeć odechciewa.
Peace.

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-10 08:45:20 /


powiem tak pisanie kultstajt liem ze jest złosliwe ale juz na to nie zwracam uwagi!
Co do niego to nie zmienie zdania bo uwazam ze Cult Style nie jest grozny dla auta ni wcale go nie psuje a to co ze ma glebe i jakies pierdołki typu bagaznik czy szach dach a nawet inne pierdołki to juz jet czyjs styl jak chce miec auteczko zrobione nie robi sie wies tanczy i spiewa nie obwiesza sie neonami spoljerami czy innymi ryflowanymi gegetami samochodu poprostu delikatnie i ze smakiem byle nisko jak to mawia Cult style nigdy nie jest tak nisko by nie mogło byc nizej. rozumie wasze zmieszanie ale troszke zrozumienia .
a ten golf to Rat style (szczur)tak specjalnie robi sie rdzawy tuning.
Zadam pytanie spolijery czy Cult Style??:

ziomal / 2006-06-11 00:39:24 /


Też moge zadać pytanie:

Lepszy rak prostaty czy mózgu ? I można sie spierać co lepiej mieć ..... ale czasem lepiej po prostu nie mieć ;-)

Pokaż mi auto z tej strony oblepione spoilerami, neonami i blachą ryflowaną ;-) Może jakiś jednostkowy przypadek - więc nadal nie wiem czego właściwie bronisz.

Nisko, niżej, iskrzy - przykro mi, ale nie wydaje sie dobrym wyborem na nasze "wytwory drogopodobne" bo drogami coraz trudniej to nazwać. Ja na seryjnym zawieszeniu (sportowa wersja - wiec nieco niższym) ciągnąłem tłumikiem po garbie między koleinami - nic przyjemnego jak sie słyszy piłowanie nowego wydechu o asfalt. Podobnie częste uszkodzenia bardzo niskoprofilowych opon i skrzywienia felg. Dlatego nie wiem co próbujesz tutaj sprzedać ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-11 02:35:15 /


reasumując AUREL załatw lepsze drogi, to może znajdziesz zrozumienie :).

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-11 07:50:49 /


jestescie szczezy i to mi sie podoba wiem ze cult nie jest praktyczny ale jak to zaje.... wyglada!Pojawiłem sie u was na forum bo mamay jedna pasje stare fordy !
ja dodoatkowo lubie cult style ale to juz inna bajka ale nie lepiej cult niz spoljerex?
szczeze???
daje foty sorki ze VW ale oni najlepiej nam pokazuja cult style jak wyglada

ziomal / 2006-06-11 10:54:20 /


> wiem ze cult nie jest praktyczny ale jak to zaje.... wyglada!

Bueheheh! Innymi słowy: "wiem, że nie da się tym jeździć, ale za to jaki lans!"
Sorry, nie mogłem się powstrzymać :]

/ 2006-06-11 11:02:32 /


spoko wiem ze nisko nigdy ne odpowiadało nikomu ale ja to lubie jak mi nowy wydech szoruje o asfalt hehehehehehe i jak na szerokoch oponach nie moge uprowadzic fury na koleinach!Moze i lans ale ja to lubie lubie auta nisko zawieszone od dawna lubiłem niskie fury ale nie bedzie wam przeszkadac jak bede u was na forum miłosnik cult stylu??

ziomal / 2006-06-11 11:13:53 /


to wszystko co tu przedstawiles to poprostu zwykly "tuning zawiasu i tyle a ze ktos to nazywa kultstajlem to chyba tylko po to aly kolejnych frajerow naciagac na kase bo niby cos nowego wymyslil
a to ze u nas sie takim niskim autem nie da jezdzic to chyba nikomu nie trzeba tlumaczyc :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-11 11:37:19 /


Ja chętnie zobaczę Twoją Grandzię na zlocie.
Pozdro

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-11 12:27:16 /


moja czy aurela? :}

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-11 12:35:39 /


aurel - pisz wolniej i używaj przecinków, gubię się trochę...
To ja już wolę rat style - ale bez obniżania zawiasu. To musi być jeszcze bardziej praktyczne na miasto niż czarny mat ;)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-11 12:48:48 /


O ludzie i znowu zbędna dyskusja typu"Oryginał czy już nie".A ja lubię niski i twardy zawias bo lepiej się czuję w takim aucie.Lubię też szerokie koła i co?
W związku z tym jestem cultstajlowcem?
Może.
Mi tam Cultstyle generalnie nie przeszkadza a nawet się podoba.Może ta "Gleba" to nie nadaje się na nasze drogi.No ale to już rzecz gustu.No a kolega Aurel chciał podzielić się z nami tym co mu się podoba i tyle.Świat się będzie zmieniał i nic na to nie poradzimy.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-11 12:59:32 /


Zakrzak: obydwie :) i jak najwięcej innych.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-11 13:06:29 /


ja myślę, że miłośnicy cult style nikomu przeszkadzać na forum nie będą, zwłaszcza jeżeli mają też stare fordy, o ile tylko wyznanie wiary w tenże kult nie będzie obowiązkowe , btw sam właśnie obniżam bryczkę o jakieś 6-7 cm :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-11 13:08:26 /


mlody bede taunusem ...:P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-11 13:10:54 /


jeden lubi ogurkową a inny rosół

ehhhh

ale wszyscy lubimy samochody .. i to jest najwazniejsze

pokÓj :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-11 14:52:50 /


hough

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-11 15:00:46 /


wszystko fajnie pięknie ale tak jak juz sie ktoś wypowiadal niskie fury z szerokimi oponami w koleinach strasznie sie prowadzą, np mój Capri na oponach 195 i bez wspomagania tańczy jak cholera, szczególnie jadąc środkowym lub prawym pasem, przy 120 to strach, ze wylece z drogi:/ fakt niskie samochody ładnie wyglądają, ten rdzawy klimat tez ciekawy-mozna zrobic jeden model na pokaz ale osobiście wydaje mi sie lepszym rozwiązaniem, odnawianie tak jak fabryka dała( no czasem inny kolor dać też fajnie)....

pozdro 4 all ;)

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-11 15:15:13 /


Jellon, ja bym sie zajął na Twoim miejscu zawieszeniem, albo chociaz porownal rozstaw kielichow z oryginalnym :/ Rozumiem ze szeroki kapec moze utrudniac nieco jazde, ale bez przesady :(

Mysza liil (EM) / 2006-06-11 15:18:47 /


wg mnie to bardzo przyjemny styl oczywiscie są i szczegolne przypadki .

nierozumiem czego się czepiacie
stare auto + stare dodatki z epoki niektorzy dodaja do tego niski zawias i zamałe opony na zaduze felgi taki wpływ german style choć jak widać niezawsze . mnie się bardzo spodobał tego typu "tuning"

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-11 15:52:38 /


Na moje to "zajebiście" nie wygląda. Nie podoba mi się.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-11 16:00:15 /


ludzie dajcie czlowiekowi przedstawic swoje zainteresowania .A ze to tez pasi do nas bo tez ma na imie ford ,wiec niech ktos zobaczy pozna itpitd ok czemu zaraz byc przeciw .Moim zdaniem gosc chce przedstawic inny sposob podejscia do tematu motoryzacji co sie zowie po naszemu ford,a jak oni sie bawia ?Mysle ze to jest nieglupie i ma jakis styl .Chodz mysle ze rzesze milosnikow znajdzie wsrod wlascicieli polonezow i 126p z racji powszechnie nieustraszonej rdzy w ich autach.tyle pozdro

buszmen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-11 23:26:42 /


hmm... a tu wszyscy robili ochy i achy http://www.capri.pl/car/1239&img=large ... . Teraz marudzenie jakieś hmm... .

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-12 14:44:14 /


no dokładnie... ta Granada jest naprawde super zrobiona, i moge to powtórzyć zawsze, a dywaniki zawsze można zmienić ;) a marudzenie jest bo ludzie tak lubia chyba, ostatnio odnosze takie wrażenie...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-12 14:56:18 /


ta ww granada mi sie srednio podoba ma dosc dziwne dodatki jak wydech itp ale to tylko malenkie ddatki które ja psuja w moich oczach.dywaniki czy gałka zmiany biegów.pozatym koza ma wypas felunek mała glebe i kolor ognista czerien i zdezaki w chromie!a w dodatku jest kombi(mama namiary na kombi w dobrym stanie jak cos gg 5353399 za tania kase [rozjechany i kolega z krakowa juz wiedza ale musze zobaczyc ich oferty sory za OT)
tak ja tylko chciałem wam pokazac co mnie kreci CULT STYLE i Stare Fordy!
Ale Granada na 16'' z opona 195/45 bedzie kozacko wygladac w dodatku z gleba!
mysle ze szach dach wam nie bedzie przeszkadzał? i bagarek na dachu?i moje koła? na 1foto przedstawiam aktualne zdjecia gleby(sory ze taka brudna)
na 2 z bagarkiem i moim najbrzydszym kominem na swiecie!

ziomal / 2006-06-12 20:36:57 /


sory, ale nie wytrzymałem - co to jest szach dach do k...y nędzy? Czy nie można pisać po polsku?

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-12 20:39:59 /


sory Aurel- piszesz, że ta czerwona ma słaby wydech, dywaniki i gałkę, ale ta Twoja mimo, że ma spore felgi, to mi za bardzo tego, jakże wielbionego przez Ciebie stylu, nie
przypomina :( , a wydech sam chyba z rynny zrobiłeś :/
Niestety w moich oczach nawet do tych dywaników nieszczęsnych czerwonej nie dorasta... Ta czerwona to najładniejsza grania jaką widziałem. I nie ma bagażnika, który mi wcale nie pasuje do "niskiej gleby i wypas felunku".
Sachar- szach dach to chyba to jak mini cooper był kiedyś malowany na dachu - szachownica :? ale może sam żle to rozgryzłem

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-12 21:08:03 /


Ja tam lubie glebki, nawet nie jezdzi to najgorzej

#1#

ale za ten bagaznik na dachu... to naprawde wyglada jak wozek do makulatury i pod zaden stajl mi nie podchodzi, chyba ze PRL stajl, czyli uzytkowo, do przewozenia mebloscianki z tapczanem na dachu malucha...
z innej beczki - pasi jak do swini siodło, czy jak kij do dupy, czy jak tam sobie chcecie :/

Mysza liil (EM) / 2006-06-12 21:23:37 /


z tego wszystkiego zapomnialem dodac fotke

Mysza liil (EM) / 2006-06-12 21:24:21 /


Wiem z czego jest ten wydech... to nie rynna tylko przewód kominowy - mój kumpel wspawał kiedyś coś takiego do ritmo. A czerwona granada ma 100 razy fajniejsze fele niż ten "wypas felunek", i czy drzwi malowane do połowy barankiem to też jest element tuningu?? :)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-12 21:42:13 /


po tych fotkach, to dajcie już spokój, leżącego się nie kopie / no kiedyś się nie kopało /.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-12 22:03:42 /


ale o ssooo chodziiii?:)

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-12 22:07:11 /


szkoda gadać, nie chce nikogo obrażać ale to chyba jakaś kpina jeśli to coś to jest tzw. Cult Style to dla mnie jest to skojarzenie ze wsią co sie na dachu zdezelowanym samochodem rupiecie wozi na pole i do obory... moze ja tez mam rupiecia Capri z rozbitym przodem ale nie zamierzam go doprawiać jakimiś wynalazkami bo dla mnie to śmieszne......

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-12 22:46:43 /


widze ze brak poszanowania do kogo kolwiek moj samochód jest jeszcze nie zrobiony poprostu chciałem wam pokazac jak wyglada a wydech to pamiatka po poprzednim włascicielu:(.szach dach to szachownica (kojazyc nie umiecie?)bagaznik ktos napisał PRL style?Moze i tak bo CULT to jest tuning w stylu epoki własnie tych lat!smiejecie to smiejcie sie dalej mnie to nie rusza kazdy ma swój styl a ze ja wybrałem własnie taki to juz inna sprawa ja was nie namawiem lubujcie ten styl czy cos takiego.Tylku widze ze nie potaficie mio przyjac kogos nowego na wasze forum tylko odrazu mieszacie z błotem a myslalem ze lubicie uzytkowników i miłosników fordów!
P.S komin pochodzi z róry od wozu strazackiego a tamta granada nie jest w stylu cult bardziej pod german style !!!

ziomal / 2006-06-13 00:45:32 /


Aurel - Ty też bardzo nerwowo reagujesz... nie każdemu musi sie to samo podobać:) Lubimy tutaj użytkowników starych Fordów, ale niektórych nerw szarpie jak widzą jakieś przeróbki - cóż kwestia mentalności. Ja osobiście uważam, że lepiej jeżeli taka Grania będzie jeździła na wielkich kołach i z bagażnikiem dachowym i Bóg wie jakimi jeszcze wydumkami niż żeby gniła na szrocie...

Do mnie Cult Style niebardzo przemawia - kultstjlowcem nie zostanę -> chociaż duże (trzymające klimat) felgi + gleba - ok mogą być -> tyle, że w naszych warunkach drogowych to mało praktyczne rozwiązanie:( Co więcej ciężko jest dobrać duże felgi do starego auta żeby trzymały klimat - ja pół roku staram się znaleźć felgi 15 clai do Capri, które nie będą tragicznie wyglądały i chyba wkońcu udało mi się znaleźć -> chociaż wcale taki pewien tego nie jestem... Bagażniki dachowe, szach-dachy, beczki na dachu i inne tego typu pierduły - to już nie mój klimat...

Czerwona Grania z Capri.pl -> wyjątkowo mi się podoba, może poza dywanikami i takimi tam pierdułkami... pokazano w tym wątku wieeeele samochodów a ja dalej nie znam definicji auta kultstajolwego i nie kulstajlowego -> da się to jakoś określić? Pokaż nam kilka starych Fordów zrobionych w tym klimacie - sam zaproponowałem na początku wątku, żeby zrobić komputerową wizualizację mojego Caprika w kulstajlu -> ciekaw jestem swoją drogą jak by to wyglądało...

Są jakieś cechy auta po których można powiedzieć, że jest po maksie kultstajlowe, że jest czystą ideą kulstajlową? Prosiłbym o wklejenie kilku zdjęć aut, które są klasycznie kultstajlowe...

Widzisz w moim wypadku największym problemem jest to, że pomimo zwiedzenia dużej ilości wątków na www.cultstyle.pl nie znalazłem jakiejś definicji, a nawet nigdzie nie mogę znaleźć cech auta kulstajlowego. Może to dlatego, że jest pełno wątków o tym jak włożyć 15 calowy kołpak na 13 calową alufelgę (dalej nie rozumiem w jakim celu zakłada się kołpaki na felgę alu, tym bardziej większe niż owa felga...), a nie ma wątku w którym byłyby pokazany wykrystalizowany kultstajl...

Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-13 00:58:47 /


Miałem się powstrzymać ale ne wytrzymuję. Doleję trochę oliwy ....

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tuning_samochod%C3%B3w

na dole jest hasło wiejski tuning - czyli to z czym kojarzę część przedstawionych wsześniej zdjęć.

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi ale hasła typy cult style to chyba jakaś bzdura lub chwyt marketingowy. Zmieniam felgi w aucie ale nie dlatego, że chcę być jakiśtam stajlowy. Poprostu jak coś mi się podoba i uważam, że pasuje to zmieniam.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 09:51:40 /


aurel, sprawa jest przecież prosta, napewno jesteś mile widziany w klubie i na każdym zlocie tylko nie zmuszaj nas do przerobienia aut na kultstailowe, zwłaszcza , że nie bardzo wiemy jak to zrobić.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 09:51:55 /


No ale jakby się tak przypatrzeć to my najczęściej kupujemy takie ROST STYLE a dopiero potem z uporem robimy z nich "normalne" auta;-)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 10:31:38 /


jak się chce coś zrobić w kierunku jakiegoś stajlu i być kozakiem to trzeba samochód odrestaurować a potem go przerabiać- moje zdanie . A jak chcesz utrzymać samochód w klimacie "tamtych lat" to go odnów - na orginał (granady o ile wiem nie miały dachowych bagażników:P) Jeszcze zeby sie nikt nie przyczepił- odrestaurować! potrzebne nam podzespoły - nie koniecznie wszystko bo potem np. chromów mozna nie mieć w swojej koncepcji - to po co je robić. Ale wypadałoby żeby fura z "wypas felunkiem" nie plamiła parkingu. Chyba że to jakiś syf tuning z kolei....

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-13 10:54:19 /


Przecież ten bagażnik można zdjąć w 5min, jak się właścicielowi przestanie podobać, więc w czym problem? Gdyby aurel zrobił stronkę ze swoją Granada, zaraz by były komentarze, ładna Grania, super autko, itp. itd, a chłopak zrobił błąd i się wychylił to go już z błotem?? Chyba nie o to chodzi?
Pozdro

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 11:22:02 /


Ale o co chodzi?
Jak ktoś wyskoczy z jakimś dziwadłem, to wszycy mają zaraz ochy i achy wykrzykiwać jakie to piękne? Bo jak ktoś napisze, że mu się nie podoba i nie ma to według niego sensu, to zaraz jest to mieszanie z błotem??
Zastanówcie się ludzie!
Ja jestem wyznawcą blusastajla. Czekam na naśladowicieli :) Tylko niech mi który powi że to ni mo synsu. Obraże sie za mieszanie mnie z błotem ;p

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 11:31:02 /


Zobaczcie na pierwszy post ;-)

założycielu wątku - byłeś ciekawy co o tym sądzimy - to czemu ciężko Ci się pogodzić z tym co się o tym naprawde myśli ? Nie rozumiem , może czekałeś tylko na pozytywne zdania a z negatywnych nie przyjmujesz do wiadomości ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 11:42:27 /


Chodzi o to że jest różnica między stwierdzeniem:
Mi się ten Cult Style nie podoba od
Wali wiochą, buractwo, rynne wspawałeś czy może komin? etc. etc.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 11:44:26 /


tak , różnica taka jak pomiędzy "spadaj", a "uważam, że masz odmienną opinię na ten temat i w związku z tym powinieneś pouścić nasze towarzystwo".
Ja jestem jednak za wyrażaniem swoich emocji w sposób maksymalnie prosty i jasny a nie "bułkę przez bibułkę", oczywiście w granicach dobrego wychowania.
Podany powyżej przykład w żadnym razie nie jest moim wkładem w dyskusję. Ja się na ten temat wypowiedziałem na Tunus.pl.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-13 11:53:11 /


O coś takiego mi chodzi:
Kult Stajl to po polsku F-E-S-T-Y-N
[to się nadaje] tylko w watku "Jak zostac najwiekszym wiesniakiem w miescie"
zamiast szybra zapodaj sedes tez bedzie cult style
dalej mi się szukać nie chciało :/

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 11:54:32 /


Ja tego nie napisałem ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 11:56:18 /


granadziarz:
jest też różnica miedzy "spadaj" a "wyp...aj ch..u je...any"
:)
i chodzi o to, żeby ją zauważać i wyrazić swoje zdanie szanując również zdanie innych.
To się nazywa asertywność :).

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 11:57:26 /


BTW nie uważam, że ktoś mający odmienne zdanie powinien opuszczać towarzystwo, gdyż wtedy powstaje towarzystwo wzajemnej adoracji.
Buziaki

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 12:01:34 /


Młody dobrze gada , polać mu

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 14:25:47 /


spoko juz nic nie pisze nie tak ze mnie tu nie chcecie ja tylko kocham starego mojego forda choc jezdzi na roslinnym ma rynne zamiast rury wydechowej bagaznik dachowy itp chce ja zrobic w swoim stylu tj na culta nisko ładne felgi(te co mam)
na dachu szachownice i jakies pierdołki typu chromowane lustra juz zakupiłem tez z forda ale nie z granady(tranzit rok 60)i wydeszek rurka 60 w polerce troszke podgieta(TROSZKE powtarzam troszke prawie nie widoczniei nie na koncu a w srodku)do góry i reszta orginales i moze jakies ładne wnetrze i granie juz mam.dla mnie juz starczy!
A wracajac do Cultu to poprostu auto German style bez usówania znaczków zaspawywania wszystkiego co sie da nisko szeroko na waskich oponach a szerokich felgach najlepiej jak felga jet jakas nie spotykana jak pirelli(mowa o vw bo pirelli do vw) itp takie delikatne dodatki z epoki!!PRL

ziomal / 2006-06-13 20:04:33 /


a tak swoja droga to co znaczy wąska opona na szeroką felge? ile na ile? :)
da sie w ogole na tym jezdzic? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 20:06:25 /


Odnosze dziwne wrażenie że że wszystkie modyfikacje i propozycje modyfikacji przeprowadzanych na samochodach spotykają sie z wyśmiewaniem i innymi akcjami.Padają tylko hasła typu oryginał i nic więcej.Natomiast po obejrzeniu aut tych co krzyczą najwięcej te oryginały wyglądają czesto bardzo blado w porównaniu z tymi co je troche zmodyfikowali.
Oczywiście każdy powinien się wypowiedzieć na kazdy temat który go interesuje ale bez obrażania .No chyba że Capri.PL jest forum tylko dla posiadaczy starych Fordów ale wyłącznie w oryginale.Nie szkodzi że mu brakuje połowy błotnika ,progów i tapicerka ledwo kupy sie trzyma ale to ORYGINAŁ.
Osobiście bym sobie "zglebował" samochód gdyby nie jakość dróg ale tego nie zrobie ale nie będe poniżał kogoś kto to zrobi.
Oczywiście nie mówie tutaj o przykręceniu kawałka słupka do tylnej klapy twierdzac że to spoiler itp.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 20:08:03 /


Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać: Pociągnę wątek szach dachu i zapytam - jak mi ptak zrobi kupę na dach to co wtedy będzie? Może srach dach? I jaki to wtedy będzie stajl?
A tak na poważnie, to ja nie mam nic przeciwko przerabianiu aut w dowolny sposób, ale na miłość boską przestańcie wymyślać na to jakieś specjalne nazwy! To jakaś bzdura te wszystkie kultstajle, germańska szkoła tuningu, chińska i etiopska, a może jest też kambodżańska? Lepiej niech ci wszyscy kultstajlowcy i tuningowcy zajmą się porządnym przerabianiem aut, a nie wymyślają co chwilę nowe stajle.
Jeszcze zdanie na temat zbyt wąskich opon na alumach - mnie się to zupełnie nie podoba, a jak widzę autko z takimi kółkami na ulicy sunące z prędkością 10 km/h żeby się felga nie uszkodziła i zwalniające na zakręcie do 5 km/h żeby oponka z felgi nie spadła to mi się śmiać chce
Howgh!

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-13 20:21:08 /


Mario ja tu widze bardzo mało oryginalnych samochodów - prawie każdy ma coś od siebie.... a to czarny mat , a to felgi 15stki w miejscu 13stek ;-) jakieś skórzane tapicerki i różne bajerki które może i klimatyczne, ale napewno nie w 100% oryginalne. Grupka osób dążąca do posiadania 100% oryginalnego auta ogranicza sie w zasadzie do kilku Capri Mk1 i sporadycznych wyjątków FC Mk2, Mk3 czy Granadki lub Taunusa. Wszystkich można w zasadzie policzyć na palcach.

I może fajnie bo każde auto ma w sobie coś indywidualnego - a większość przerobionych samochodów łączy pewna rzecz z kurkiem z tyłu ;-)

To tylko tak żeby była ścisłość.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-13 23:44:55 /


Akurat wypominanie felg w kwestii dążenia do oryginału to moim zdaniem totalna głupota - felgi można zmienić w ciągu pięciu minut i nawet nie zostanie po nich żaden ślad...

Podobnie jak owy kultstajlowy szach-dach - jeżeli to naklejka to da się ją odkleić... jeśli nie jest naklejką można zamalować... też w kilka minut i też bez najmniejszego problemu:)

Dokładnie tak samo sprawa się ma z bagażnikiem dachowym... czy nieco zmodyfikowanym wydechem, lub krótszymi sprężynami.

Muszę Wam powiedzieć, że jestem za... gdyby poprzednimi właścicielami mojego Capri byli kultstajlowcy dbający o auto byłbym szczęśliwym człowiekiem...

a) zamalowałbym szach-dach
b) zmienił felgi
c) zmienił zawiechę
d) zdjął bagażnik dachowy
e) ...

...i po tych kilku jakże prostych zabiegach miałby cudne Capri -> niestety muszę się trochę wiecej napracować=/

O ile ten, czy inny "style" nie polega na zaspawywaniu klamek, drzwi, doklejaniu spoilerów, wierceniu dziur pod głośniki, przerabianiu Malucha na Ferrari i innych tego typu zabiegach... to mi się te "stajle" podobają i mają moje błogosławieństwo:)

Nie każdy przecież musi uwielbiać w 100% oryginalne auta... a z tego co widzę te "kultstajlowe mody" są bardzo proste do odwrócenia - co więcej większość z tych kultstajlowych autek jest bardzo zadbana...

...oby jak najwięcej Fordów na Capri.pl było tak zadbanych jak te kultstajlowe autka na powyższych zdjęciach;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-14 00:45:40 /


Akurat wypominanie felg w kwestii dążenia do oryginału to moim zdaniem totalna głupota - felgi można zmienić w ciągu pięciu minut i nawet nie zostanie po nich żaden ślad...

Podobnie jak owy kultstajlowy szach-dach - jeżeli to naklejka to da się ją odkleić... jeśli nie jest naklejką można zamalować... też w kilka minut i też bez najmniejszego problemu:)

Dokładnie tak samo sprawa się ma z bagażnikiem dachowym... czy nieco zmodyfikowanym wydechem, lub krótszymi sprężynami.



Ad1. wizerunek klasyka tworzy całokształt jego wyglądu. Jakoś wielkiej chęci do zmieniania kół nikt nie ma (13stki odczuwalnie to taki obciach a jeśli już to tylko szerokie i ciężko o właściwą opone ? łatwiej i taniej kupić opone 14 czy 15 wiem). Jak auto dostanie większe felgi to juz na nich zasuwa i zasuwa a swój wizerunek dalej ma -taki jaki ma. W kwestii dążenia właśnie .... to zależy do czego kto dąży ;-)

Ad2. Nie wiem czy widziałeś jakiekolwiek auto z naklejką przez dłuższy czas. Jeśli ją odkleisz pod spodem jest wyraźnie inny kolor. Przykład - Transit Mk1 należący do MK - drzwi kierowcy i pasażera. Zamalować w kilka minut, chyba lakierem do paznokci ;-)

Ad3. A ja mam zniszczone listewki rynienki dachowej wgniotami od mocowania bagażnika dachowego.

Równie dobrze w te kilka minut można obciąć obniżony dach i wymienić na fabryczny wycięty z innego auta i wstawić fabryczne szyby. Zaspawaną klape czy wyciętą maske też można wymienić na inne elementy w ciągu kilku minut. Instalacje gazową można wyrzucić z auta w ciągu godziny a silnik ze skrzynią wymienić w 30 minut. Ale realnie to nikt tego wszystkiego już robić nie będzie (dochodzi jeszcze realny dostęp do części zamiennych) i albo sukcesywnie i powoli podejmie walke z samochodem jeśli chce oryginał albo auto będzie jeździć tak jak jest albo pójdzie na szrot z racji swojej unikatowości rozwiązań technicznych.

Twoje myślenie nie prowadzi niestety do niczego konkretnego.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-14 01:35:05 /


Chodzi o to że człowiek chciał coś zaprezentować a został obrzucony błotem

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-14 07:11:06 /


i to momentami w załosnym wydaniu ....

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-14 07:14:37 /


Tak z ciekawości spytam, jaka jest geneza tego bagażnika dachowego? Bo chyba jeszcze nie było to powiedziane aczkolwiek pytanie podobne już padło.
Nijak nie wiem z czym to pogodzić...

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-14 08:43:39 /


podpinam sie pod powyzsze pytanie...bagaznik-dlaczego ??

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-14 09:09:15 /


nie zwykły bag tylko taki oldschoolowy np czemu na zlotach zabytkowych czasami sie przebieraja w ciuchy z epoki ?? Dlamnie Cult style jest to rodzaj modyfikacji a raczej ozdabianie auta gadgetami z epoki i tyle.Czytając ten wątek i patrząc na mentalność niektórych to mam wielką nadzieje ze jaja sobie robicie....

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-14 09:41:35 /


dobra dobra drobiazgi z epoki wszystko fajnie tyle że nie wszystko poasuje do kadego auta, jak już wspomniano bagażnik na dachu kojarzy sie z PRLem i moim zdaniem pasować do Capri Taunusa lub innego forda nie będzie, w Syrenie czemu nie bedzie wyglądać jaj z tamtej epoki aczkolwiek ja bym w sowjej nie montował...

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-14 15:28:40 /


Ad1. wizerunek klasyka tworzy całokształt jego wyglądu. Jakoś wielkiej chęci do zmieniania kół nikt nie ma (13stki odczuwalnie to taki obciach a jeśli już to tylko szerokie i ciężko o właściwą opone ? łatwiej i taniej kupić opone 14 czy 15 wiem). Jak auto dostanie większe felgi to juz na nich zasuwa i zasuwa a swój wizerunek dalej ma -taki jaki ma. W kwestii dążenia właśnie .... to zależy do czego kto dąży ;-)

Ad2. Nie wiem czy widziałeś jakiekolwiek auto z naklejką przez dłuższy czas. Jeśli ją odkleisz pod spodem jest wyraźnie inny kolor. Przykład - Transit Mk1 należący do MK - drzwi kierowcy i pasażera. Zamalować w kilka minut, chyba lakierem do paznokci ;-)

Ad3. A ja mam zniszczone listewki rynienki dachowej wgniotami od mocowania bagażnika dachowego.

1) Mike nie każdy musi polubić wizerunek klasyka na takim felunku jak Ci się podoba... to jest kwestia gustu - komuś może się bardziej podobać klasyk na dużym felunku i z glebą i uszanuj to -> a zmiana felg... to naprawdę chwilka i żaden problem:)

2) Tak wiem co się dzieje po odklejeniu naklejki - mimo wszystko chyba łatwiej jest zdjąć naklejkę, zmatować stary lakier, położyć nowy -> niż wycinać dach i wspawywać nowy... to porównanie niezbyt Ci się Mike udało;)

3) No cóż ktoś chu**** założył ten bagażnik dachowy;) Mimo wszystko chyba lepsze są te wgnioty na listewkach niż kilogrmy szpachli na słupkach po owym wspawywaniu nowego dachu, które Twoim zdaniem jest równie banalne jak pomalowanie dachu:P

A tak pozatym Mike to naprawdę nie kumam co masz do instalek LPG i całej reszty tego ustrojstwa... przykre to może, ale gdyby nie te LPG to 70% Caprików z Capri.pl dawno już poszła by na żyletki:)

Mimo wszystko uważam, że kultstajlowe mody są znośne i nie wyrządzają autu krzywdy:)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-14 17:05:18 /


a czy to ważne po co ten bagaznik? komuś się podobało to se założył, czy to tak trudno pojąć? jasne można krytykowac (konstruktywnie), mozna wypisywac opinie itd. ale po jaką cholere zadawac takie pytanie, przeciez odpowiedź jest oczywista.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-14 17:44:24 /


"granadziarz:
jest też różnica miedzy "spadaj" a "wyp...aj ch..u je...any"
:)
i chodzi o to, żeby ją zauważać i wyrazić swoje zdanie szanując również zdanie innych.
To się nazywa asertywność :). "


Miodka kiedyś zapytano, czy zwrot "szachuje" jest poprawny.
Miodek odpowiedział, że w zasadzie tak, ale lepiej brzmi "ciszej panowie".


Co do tych bagażniczków, są przecież bagażniki z epoki, które były używane i nie trącą "wiochą" czy peerelem. Piekne relingi dachowe z Granad Kombi, więc te powyginane dziwolągi trochę jednak psują ogólny wygląd auta. Nie bardzo pamiętam, bo miałem 7-10 lat, czy granady w tamtych czasach jeździły na obciętych sprężynach i alusach z kołpakami, ale chyba nie :)

Bardziej pod miano cultstylu zaliczyłbym to malowanie samochodu rdzą, bo to jest naprawdę ciekawa i niebanalna przeróbka.

A co do tuningu kambodżańskiego polega to na tym, że nowe samochody stawia się w dżungli i obserwuje, jak w ciągu 4 lat bambusy wyrastają z silnika. Autentyk!
A z ostatniego istniejącego autobusu wyrzuca się hamulce i rozrusznik. Odpala na pych, hamuje na czym się da. ("Bambusowa klepsydra")

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-14 17:47:27 /


1) Mike nie każdy musi polubić wizerunek klasyka na takim felunku jak Ci się podoba... to jest kwestia gustu - komuś może się bardziej podobać klasyk na dużym felunku i z glebą i uszanuj to

To nie jest jak mi sie podoba - to jest jak komuś sie podoba. W końcu auto z zawieszeniem pamiętającym wczesne lata 60-te musi sie prowadzić na dzisiejsze realia ;-) Mi tam względnie zwisa co sobie kto przykręci - tyle, że później to wygląda jak wygląda i cóż - trudno ..... szanuje że komuś sie może podobać - mi sie nie podoba i czemu mam w takim razie milczeć ? Tak sie wyraża szacunek ?


Wspawanie dachu naprawde nie jest takie trudne i da sie wykonać w ciagu tych kilkudziesieciu minut. Nie wiem skąd biorą sie te kilogramy szpachli skoro jest to tam normalnie fabrycznie łączone i jakoś kilogramów tam nie widze. Trzeba sie tylko przyłożyć ..... w tym porównaniu chodziło o coś co ominąłeś w linijkach tekstu i jest bardzo trafione ....... że jak sie uprzesz to ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-14 20:01:20 /


dzieki za opinie na temat CULTU ja go lubie i zdania nie zmienie ale chyba lepiej ze ratuje forda w stylu cult niz w stylu zawioza go na szrot?
a co do bagarka to on mi sie podoba dlatego bedzie

ziomal / 2006-06-14 20:21:18 /


nie ma co się obrażać, czy łapać doła, że nie wszystkim się to podoba- zamieszczając taki wątek "tutaj" ponosi się to ryzyko...
Ja się trochę przyczepiłem, bo napisałeś, że ta czerwona to raczej "german style!!!",
a jak dla mnie to nie wiem co na to wskazuje- nie ma zaspawanych klamek, zdjętych znaczków i nowoczesnych dużych felg. Sam wielbisz Cult Style , ale Twoje felgi nie wyglądają na jakieś klasyki z epoki czy choćby nowsze ale niespotykane. Widuję takie na ulicy codziennie i choćby dla tego je dyskwalifikuje, a oprócz tych felg i niskiego zawiasu na razie nic w Twojej granadzie nie jest w jakimkolwiek stylu :(
Osobiście Cult Style (ale bez bagażnika czy malowania rdzą) mi się bardzo podoba- zwłaszcza w wydaniu tej czerwonej grani- a jeżeli to nie Cult style tylko cokolwiek innego, to i tak trafia do mnie bardziej niż Twoja. Założyłeś wątek- licz się z krytyką. Ja nie obrzucam błotem tylko dyskutuję. ( bagażnika się już nie czepiam, bo choć nie rozumiem może się komuś podobać)

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-15 10:25:57 /


sory ale jak widujesz moje fele to zapodaj mi fotki bo jakos w to nie wieze!
podaje jej dane ETA-BETA 16/7.5 powodzenia ze takie znajdziesz wyszło ich o ile sie nie myle jakies 200 kompletów w Mesku SEC 500 AMG!
i sa z epoki bo sa z roku 1985 czy 86 wiec z epoki lat 80!
moja grania nie jest jeszcze w stanie jaki bym od niej oczekiwał bedzie jeszcze inna a szybki mam ciemne bo mam paskudne wnetrze tylko dlatego!
do czerwonej grani nie pasuje tem komin szyby gałka zmiany biegów i dywaniki gdyby tago nie było to mozna by ja podczepic pod cult bo troszke nim zalatuje i gratki dla jej własciciela za taki kawał dobrej roboty

ziomal / 2006-06-16 00:04:29 /


ilosc uwagi, czasu i kasy poswiecanej felgom - przez niektorych - zakrawa wrecz o jakis fetyszyzm ;) no ale nic mi do tego.
Wiekszosc czasu spedzam w srodku auta, wiec moze dlatego, dla mnie w dobrym stylu byloby przede wszystkim wspomaganie, albo ... k l i m a t y z c j a ... niekoniecznie "z epoki" ;) ale moze jestem minimalista.




amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-16 11:31:06 /


noto wychodz że jestem cult stylkowcem, na czas pucharu capri :D:D



:D :D :D

jak widac nie tylko na PC bo i na Kit Carach :D:D, no i nie tylko ja bo i dyra trochę :D

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-16 13:19:39 /


nie pogadasz ;)

Mysza liil (EM) / 2006-06-16 14:15:11 /


Może i te twoje felgi to Etabeta ale nie zmienia to faktu, że wyglądają jak Borbeciaki "A" z bardzo małym parapetem. I wcale nie mówię, że mi się nie podobają, tylko zwracam uwagę że nie widzę w nich nic specjalnego.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-16 20:46:21 /


róznica polega na tym ze borbet A maja szersze ramiona i inne załamania przy piascie koła pozatym ze borbetó jest duzo a ETKI jest mało pozatym borbrt mi sie nie podoba sa zbyt pełne!Moze ty nie widzisz w nich nic specjalnego ale mi sie podobaja i uwazam ze sa ładne bynajmniej pasuja do granady!Jestem miłosnikiem felg zreszta to mój zawód wiec moga sobie poogladac pohandlowac itp itd na codzien1wiec róznica jest zauwazalna ale lakik powinien i to zauwazyc!

ziomal / 2006-06-16 23:24:30 /


Ja też jestem miłośnikiem felg ;-) ale tych ładnych....

to jest jakiś style ????

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-17 00:47:20 /


To pewnie dżerman stajl bo mają zaspawane wszystkie otwory i ogólnie są takie gładkie ;-)

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-17 08:59:18 /


Ja też jestem miłośnikiem felg ;-) ale tych ładnych....

to jest jakiś style ????




jaka kasa ty kółek i jaki rozmiar szpulek i felgi wysokosc szerokosc i srednica piasyt jestem nimi zainteresowany:D:D:D:D:D

ziomal / 2006-06-17 18:05:41 /


Jak na miłośnika felg to piszesz trochę od rzeczy:
- rozmiar szpilek? - chyba rozstaw
- wysokość felgi? - chyba średnica

A mógłbyś podać model tych Twoich felg EtaBeta? Chciałbym dowiedzieć się nieco na ich temat, ale nie wiem jaki to model i ciężko coś znaleźć.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-17 23:33:05 /


co do modelu to Eta beta nie ma nazw modeli swoich felg bynajmniej w latach 80 nie miała !
Kolego widze ze czepiasz sie szczegułów rozmiar szpulek to juz zwykłe czepialstwo
napisałem tak szybko i konkretnie!moge ci podac jedynie informacje o feldze takie
7.5/16 et 20 ETA.BETA!
ale ja zapytałem o twoje fele i czy sa do sprzedania!

ziomal / 2006-06-18 15:51:44 /


Skoro to są jedyne informacje jakie masz o tej feldze to skąd wiesz, że wypuszczono ich tylko 200 sztuk?

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 18:35:46 /


dobre pytanie, dobre, prosimy o konkretną odpowiedź. może tak sądzi bo tak było w opisie aukcji na allegro ..... "eta beta jedne z 200 wyprodukowanych sztuk"

Aha 200 sztuk to 50 kompletów. są wyjątkowo rzadkie :P

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 19:39:42 /


Wroce raz jeszcze do "rastystajla";). Dysponuje ktos moze (wylacznie do celow naukowych:)) szerszymi informacjami nt. przygotowywania elementow karoserii pod tego typu "wykonczenie".
Nie chodzi mi tu o wskazowki: wywal surowy blotnik za łoburkę na dwa tygodnie;)

Pozdro

Govar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 19:41:48 /


co do tej rdzy, to tak mniej wiecej to wyglada, ze zdzierasz lakier do golej blachy, troche soli, wody i na sloneczko ;).

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 22:01:13 /


I jakos sie dba pozniej o ta powierzchnie? ;P

Govar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 22:45:29 /


co dwa dni traktować furę szlauchem, a raz na miesiąc można przeprowadzić profilaktyczne nacieranie poszycia solą kuchenną ;]]

pozdrolo

Konar / 2006-06-18 22:56:33 /


jak gdzieś zanikają burszle to można podmalować elektrolitem, efekt gwarantowany

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 23:10:44 /


felg nie kupiłem na allegro miałem je w mercu SECu 500 z 85 roku wiec nie wyciagajcie wniosków z czegos czego nie powiem mialem załozyc LORINsery ale były to 17 na walcu 9'' i głupim ET które mi nie odpowiadało wiec zostały etki.ETA.BETA to nie jest borbet czy azev czy inna oni robia i robili zawsze mało kół bo wychodziły one jedynie do limitowanych egzeplazy samochodów zwłaszcza sportowych.Podobnie jest z firma MIM niewiem czy ktos o takiej firmie kiedys słyszał ale oni podobnie robia mało ale efektownie koła.Tylko tyle jest napisane na feldze wiec wam nic wiecej nie powiem inne oznaczenia jakie tam sa to dane z odlewni KBA itp!Jedyne koła jakie bym inne załozył to ronal turbo lub BBS RM lub RS ewentualnie jakies schtefany!
Pozdawiam wszystkich miłosników forda bo to wdzieczne autka. co do rdzy to proponuje potraktowac ta rdze bezbarwnym i porzadnie zakonserwowac 2 czesc blachy!

ziomal / 2006-06-18 23:36:46 /


Mało przekonujące to wyjaśnienie.
A na stronie producenta jest napisane jak wół:
"Since 1977 Eta Beta has dedicated itself with passion and experience to the design, development and production of light alloy wheels for the AFTERMARKET"
I tu chciałbym zwrócić szczególną uwagę na wyraz aftermarket co jednoznacznie wskazuje że nie stosowano tych felg na wyposażenie seryjne i raczej nie ma co wiązać ich z mietkiem SEC.
Więc pytam ponownie o co chodzi z ilością 200 sztuk?
Czy ktoś tu próbuje kogoś zrobić w przysłowiowe jajo?

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 23:50:02 /


Sachar jak jestes taki obcykany to powiedz mi co to za modello bo ja sam niewiem!
Widze ze duzo mówisz a mało wiesz bo jak ja bym był taki obcykany i wnikał co to za koła to bym wiedział poprostu przejezdzialem kawał polski i europy i nigdy takiego cuda nie spotkałem!Wiec opinie niemca sie zgadzaja co do limitowanej wersji tych kołek!to jest tak samo ja z felunkiem PIRELLI do VW Golfa MK I czy HONDY PRELUDE Mało osób o nich słyszało !pozatym mi one sie podobaja wam nie musza to moje auto!Teraz zachrowałem na koła z audi A6 z 2005 takie jak wychodziła A6 w orginalnym felunku oczywiscie 16'' bo wiekszy mi sie nie widzi pozatym jest nie zdrowy dla zawiasu!Pozdrawiam Sachar ja dowiesz sie cos o tych moich kołach to napisz bo ja sam niewiem co mam w samochodzie bo ja jestem laik w tej dziedzinie to nic ze pracuje na wulkanizacji u przedstawiciela ATS AEZ EXIP OZ ITP ale on niema ETA.BETA !

Pozdro dla miłych mi uczestników forum CAPRI.PL naprawde znacie sie na starych fordach wiele sie od was dowiedziałem ale musze kupic silnik benzinowy

ziomal / 2006-06-20 00:19:01 /


Akurat felunek Pirelli do Golfa to co chwila jest na Allegro do wzięcia... w cenach 500 - 900 zł za komplet (w zależności od stanu, ostatnio były za 900zł wypolerowane).

Może i te Twoje felgi są jedyne w swoim rodzaju, ale zaręczam, że jak na nie spojrzałem to nic ciekawego w nich nie zobaczyłem - ot zwykłe felgi jakich wiele -> mimo, że może są wyjątkowo rzadkie (nie znam się - nie wnikam).

Sam kupiłem ostatnio komplecik felg o których w całym internecie nic nie ma... i wcale nie były drogie;) I również nigdy takich na oczy nie widziałem, a nawet znacząco mądrzejsi w temacie felg ode mnie ludzie takowe pierwszy raz na oczy widzieli.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 00:59:39 /


Jakbym wiedział co to za model to bym się nie pytał. I nie uważam się za kogoś "obcykanego" bardziej w sprawach kółek od innych. Chodzi mi tylko i wyłącznie o opowiadaczy bajek typu: "A ja to mam felgi limitowaną edycje... A moja granada ma 175,5 KM.... A ja to mam fujarkę ze złota... itp". Poprostu nie lubię kiedy ktoś próbuje wstawiać tani kit i tyle. A co do wyglądu tych felg EB to mogę powiedzieć tyle, że źle nie wyglądają i przy odpowiednio szerokich kapciach wyglądałyby na grani całkiem, całkiem.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 13:11:39 /


jezeli zostanie ten felunek to na 7.5'' załoze 195/45 z przodu 205/45 z tyłu zawias na dół no i musze teraz czekac na sprezynki bo dopiero złozyłem zlecenie na nowe!
Nie wciskam taniego kitu co do felg z limitowanych wersji badz takich mało spotykanych to przewaznie sa one tanie !jak pirelli 500!mozna łyknac i to w swietnym stanie ale te koła nie kazdemu sie podobaja dla nie obcykanych małe foto pirelli
foto nr 1 pirelli przygotowane do polerki
foto nr 2 po polerce

ziomal / 2006-06-20 18:10:44 /


Sachar dobrze gada- polać mu ;)

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 18:14:53 /


Na felgę 7.5 opona 195 chyba będzie zbyt wąska, a profil 45 przy stosunkowo wąskiej gumie + gleba = masochizm;)

No, ale to kwestia gustu...

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 18:34:32 /


Takich felg o których w internecie ciężko jest cokolwiek znaleźć to jest masa. A wydaje mi się, że jest tak dlatego bo felgi same w sobie nie są jakimś wielkim przedmiotem kultu jak jest to w przypadku samochodów. Kółko jest tylko dodatkiem do autka i tak już zostanie. Zazwyczaj po zaprzestaniu produkcji jakiegoś modelu felgi i zdjęciu jej ze strony producenta (ewentualnie po wyprzedaniu zapasów) kończy się jej kariera i nikt już o niej nie pamięta. I brak informacji w sieci nie znaczy, że był to jakiś super-hiper limitowany model. Dzisiaj ciężko jest dowiedzieć się kto był producentem felg na wyposażenie seryjne do poldolota i jak nazywał się ten model. I czy to znaczy, że były to ekskluzywne fele jakiejś firmy z tradycjami. Śmiem wątpić.
A co do tendencji kultstajlowej na zakładanie 195/45 na felgę 7,5 cala to mogę tylko powtórzyc swoje słowa z poprzedniego postu - fajnie by było gdyby oponki były szerokie. Ale jak widać nie będą...

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 19:07:58 /


P.S. A pirelki fajne są :-)

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 19:08:51 /


i musze przyznać, że nieźle ta polerka wyszła...poza papierem to pasta jakaś 3M do alu czy co? Ile czasu zajmuje (Tobie) doprowadzenie jednej alu do takiego stanu?

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 23:37:53 /


a te felgi to gdzie mają zostać- do grani z jakimiś dystansowymi kombinacjami czy gdzie indziej?

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 23:41:32 /


to pirelli to akurat nie mój wynalazek!
ale ja tez zajmuje sie takimi pierdołami!Doprowadzenie jednej felgi do takiego stany jaki jest na foto to czas ok 3-4 dni jezeli sie do tego przyłoze.oczywiscie mówie tu ze felga jest po piaskowaniu,potem papierki scierbe pasta polerska polerka maszynkowa na poczatku a na koncu zostaja nam kochane raczki!Pirelli chciałbym by sie znalazły w grani ale te co mialem musiałem sprzedac ale mysle ze ETKi nie psuja wygladu samochodu!
P.S 195/45 pieknie sie naciaga na felge
daje foty jak to mniej wiecej wyglada moze nie identycznie bo tu jest czysty hard core ale podobnie

ziomal / 2006-06-21 07:16:40 /


Jedno słowo: DNO!

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-21 07:22:58 /


Kurcze dla mnie to wygląda jak nie dociągnięta prezerwatywa albo .... nie no głośno krzyczeć tu nie będę, ale dla mnie jakoś dziwnie i wątpię czy jazda:-P w takiej prezerwatywie to przyjemność czy kara, a może ma tylko stać:-), żeby ludzie się patrzali?ale to już ekshibicjonizm

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-21 07:51:15 /


takie zestawy szerokich felgi waskich opon, wygladaja koszmarnie, mi to zupelnie nie podchodzi, wole balony ;P. jedyna zaleta tego rozwiazania, to to, ze mozna auto posadzic jeszcze nizej, bo czesc opony chowa sie w nadkole...
aha, Aurel, nie chce cie rozczarowac, ale opona 195/45 raczej na Twojej 7,5 calowej feldze raczej az tak sie nie naciagnie...

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-21 09:00:03 /


Faktycznie 195/45 będzie się rozkładać w miarę normalnie, nie mówiąc już o 205. Więc może nie będzie to tak źle wyglądało jak chce nam to Aurel przedstawić :-P

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-21 09:25:31 /


zaraz dojdzie to siekiera stajl i będzie to na wzór jednego z odcinków nasha bridgesa, kiedy to bandzior wbił mu siekiere w maske hemicudy. A takie koła miałem w ręce na żywo. wąska opona była bodajze 205 i wyjmowałem to z vento sciagnietego z litwy, koła na boki wystawały. To jest moim zdaniem porażka.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-21 17:15:54 /


mowilem ze to PRLstajl ;) Nie ma odpowiednich opon to zaklada sie to co jest pod ręką :) W dobrym kultstajlu jest pewnie miec na kazdej feldze opone innej marki :)

Mysza liil (EM) / 2006-06-21 17:34:16 /


to nie zgodne z przepisami, ale pewnie jak sie rejestruje na zabytek to mozna i zarejestrować na kultstajl i wtedy inne opony na osi są dopuszczone a nawet wymagane. W dobrym tonie jest zapewne założenie na na pp profilu 60 na lp 30 i do tego pt 30 i lt 60 . Kozacko

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-21 18:37:19 /


widze ze mysza i filip zle to rozumieja nic nie rozumieja!jak inna opona na kazde inne kolo?!?!?!!!?????! Nie rozumiem was??!!!Co do 195/45 w 7.5 wiem ze nie bedzie tak naciagnieta jak ta tutaj!ale jakoz bedzie troszke wezsza od 205 a 205 jest idealnym rozmiarem na 7.5''!MYSZA I FILIP nie wiem o co wam chodzi bo do myszy juz sie przyzwyczaiłem ze mi dogryza!!!Mi sie to podoba i tyle a 205 bedzie siedziec z tyłu!co do przepisów w przepisach jest napisane ze obrecz kola nie moze wystawac poza obrys samochodu(co do podanych do mnie fot to owszem wychodzi ale rozmawiamy tu o culcie ogólnie)w mojej grani idealnie równo felga równa sie z błotnikiem.
Pozdrawiam Prawdziwych miłosników FORDA

ziomal / 2006-06-21 19:14:47 /


felgi ze zdjęcia super , ale te opony psują efekt :( wyglada to tragicznie...

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-21 21:47:06 /


Proponuje nawinąć troche sznurka albo izolacji bo cos pusta ta szpulka :)

PS Myszy juz takie są ze dogryzają :]

Mysza liil (EM) / 2006-06-21 21:49:41 /


Mysza więcej kuma niż możesz zrozumieć.Nie miałem sie odzywac ale tą fotką z oponami na zbyt szerokiej feldze dowaliłeś do pieca.To zwykła wieśniacka moda a nie jakiś CULT STYLE( no chyba że takie bezsensowne wynalazki zostały tak przez jakiegoś "szplina" nazwane.Takie żałosne patenty stosują modni chłopcy w "bumach" i innych dresowozach,bo im się neony znudziły. Poznaniacy wiedza co znaczy szplin;) Ale widze jednak i tak plus na Twoja stronę.Masz Granadę a nie np. Astrę :)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 00:00:05 /


co do oponki to wam sie to nie widzi a mnie odwrotnie moze nie az tak bardzo ale mi sie podoba myle ze 195/45 na 7.5 bedzie ładnie wygladac?Kwestje gustu pozostwamy sobie dla siebie !i wyzywanie od buraków bo wolał bym miec (i wole )
takie koła niz jak ktos tu napisał neonki szkoda kolego z poznania ze widujesz tylko neonkowate autka w poznaniu bo kolega z poznania niedawno kupił Kadeta C w cult stylowym wydaniu tak zwany piolazz z MONSTER TUNING jezdzacy na codzien Fordem Curierem z nalkejka na pace MATCHBOX!Niewiem czemu naciagnieta opona kojazy wam sie z neonkami blizej neonka jet spiner niz szeroka fela!!!

ziomal / 2006-06-22 00:46:38 /


chyba kołpak ze spinerem

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 06:23:50 /


te koła wyglądają jak...nawet nie ma słów jak to nazwać,w każdym bądz razie maxymalnie słabo...kupa i tyle...end

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 10:25:16 /


to zapodajcie foty co wam sie podoba by od kat zalozylem slysze brzydkie itp moze poprostu nie chcecie sie wychylac??

ziomal / 2006-06-22 18:09:14 /


mnie się to podoba :) aczkolwiek sam bym niechciał czegoś takiego zrobić zabardzo sobie cenie osiągi aut , mają priorytet nad wyglądem:) wg mnie Culst sytle jest naprawde fajny choć osobiście wykluczył bym z niego te zamałe opony :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 19:06:09 /


co jak co ale mnie się podobają taunuski na hydrozach i szprychach


lub chromach...

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 20:25:19 /


ja tez lubię szprychowańce chociaz i tak wiem ze mnie nie stać:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 20:30:39 /


jesli mialbym sie do czegos w tym wszystkim przypieprzyc to do diesla w granadzie Aurela, ale on moja opinie w tym temacie joz zna.

Classmobile / 2006-06-22 23:17:42 /


co do mojego diesla to juz niedługo V6 bedzie mym serduszkiem!!!!!!!Juz niedługo

ziomal / 2006-06-23 07:11:07 /


A mi się podoba to:
http://www.capri.pl/image/car/464/40127
Wiem, że profil jak z ciężarówki, ale jak zarąbiście się na tym jeździ...
Poza tym ja wolę małą felgę, a duży balon.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 07:37:03 /


mam taki komplecik do sprzedania za tanie pieniazki i jeszcze 2 od granady po liftingowej

ziomal / 2006-06-24 15:28:44 /


no i rozjechany sprzedal mi swoja granade dzis ja odebralem

ziomal / 2006-06-25 15:52:11 /


i moja ex granada będzie CULT STYLE'owym wozem ?? :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-26 11:33:33 /


no rozjechany pewnie tak nie martw sie dostanie tylko glebe w szachy sie nie bede bawil a na zlocik zaloze bagarek!kola zmienie jak sie dorobie i oddam komus 50 zł hehehe!pozdrawiam rozjechany pokza twoje okazy a zwlaszcza ten jeden!bleck to jest cult style

ziomal / 2006-06-28 01:30:20 /


hehe taka zajaffqa :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-28 12:22:04 /


Fajna.
Kupię :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-28 12:44:12 /


sam bym chetnie ją kupil ale slad po niej zaginał :(
chodzi mi o wersje seryjną :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-28 13:36:58 /


ale tu przydały by sie siedemnastki jakieś ładne

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-28 20:26:46 /


naś klient naś paaaaaaan :) heheh jak tak dalej pojdzie to zaraz z granady caprice wyjdzie :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-28 21:13:35 /


to i tylną klape ze znaczków wyczyść i więcej chromu(może posłuży mi za wzór)

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-28 21:16:06 /


A ja bym chciala zabaczyc jak to autko przejezdza przed prog zwalniajacy lub wjezdza na kraweznik;)

Monia Poznan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-28 21:28:47 /


Wtedy naciska sie guzik i autko robi bzzz i stoi normalnie

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-28 21:38:07 /


e tam jak sie naciska przycisk to sie chodniki progi zwalniajace krawezniki i polskie dziury rownaja :D od technika :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-28 22:26:51 /


air ride!!!heheh robi robote ale ta grania z vt troszke zbyt przytulona do asfaltu jest ja wole zwykly zawias niski !jak obnize moja (niewiem która ale któras napewno)to bede potrzebowal mapy prgów zwalniajacuch w polsce!w sprawie kombi 506324950!

ziomal / 2006-06-28 22:28:14 /


Prędzej latajace samochody będą niż brak dziur w polsce

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-28 22:39:00 /


o dupe potłuc takei obnirzanie dziś sie przekonałem mimo ze mam seryjną zawieche wCaprim na kołach 15 cali to jadąc przez progi chamujące i krawężnik zaryłem kolektorami ze az zatrzeszczło i iskry poszły:(

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-29 01:35:25 /


hamujące sorry troche na gazie jestem dziś :P

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-29 01:36:20 /


Czyżbyś miał przezroczystą podłoge jak w statkach wycieczkowych?

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-29 08:25:04 /


U mnie w mieście, przez jakiś czas jeździł tak zrobiony passat kombi,
do tego niemiał klamek i był w czarnym pół macie, raz widziałem jak koleś nim usiłował wiechać na taki maleńki krawężnik, widowisko niesamowite polecam.

t o m a s z Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-29 08:35:28 /


przezroczystą nie ale kumple co mnie widzieli a to było wieczorem, powiedzieli ze az zaiskrzyło...

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-29 17:23:49 /


to jak to twoje cudo wyglada?Ja mam glebe ale daje rade a pozatym po to sa progi zwalniajace by przy nich zwalniac nie skakac gdybys jechal przepisowe 20 napewno wszystko bylo by w porzo wiem bo sam mialem to w dieslu swoim!
D Rozjechanego Granada bedzie CULT a felunek jest chwilowy bedzie do sprzedania zainteresowani prosze pytac!TEL 506324950 niewiem jeszcze kiedy ale sprzedaje lub zamienie na 15''BBS RM lub RS moga byc do polerki lub malowania! 5x112

ziomal / 2006-06-30 01:20:11 /


temat umarł widze szkoda a tak mi sie podoba!!heh

ziomal / 2006-07-06 22:24:16 /


powiedz to glosno :) To CultStajl umarł :) Nie wiem czemu, ale kojarzy mi sie z kadetami C i golfami I :) Do fordow ten kultstajl sie chyba nie przyklei :/

Mysza liil (EM) / 2006-07-06 22:29:23 /


odezwał się ten co ma granade cultstylową ;)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-06 23:35:46 /


a mialem cichą nadzieje ze nie jest :P

Mysza liil (EM) / 2006-07-07 00:16:51 /


Mysza ma wszystko CultStajlowe ;P

bardzo mu sie spodobal watek :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-07 07:00:46 /


Cult style dopiero sie rozwija nie umiera nierozumiem do tej pory co wam sie w tym stylu nie podoba przeciez my nic w tych samochodach praktycznie nie zmieniamy poza zawiasem i delikatnymi dodatkami z epoki tych pieknych samochodzików!tu niema siatexu spijlerexu itp

ziomal / 2006-07-07 18:52:59 /


A mi się ten cult style podoba. Jakbym miał Granadke to właśnie coś podobnego bym z nia zrobił. Może nie az tak radykalnie ale obniżnona zawiecha i ładne fele, ewentualnie jakieś małe dodatki ale bez robienia choinki.

Pozdro!

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-07 21:04:06 /


a czy my robimy choinke?nie obwieszamy spojlerami i neonkami czy cos podobnymi pierdolami samochodów poprostu robimy to tak jakby byla ona w czasach lat swojej swietnosci!dodajac kilka smaczków jak zawias jakies naklejeczki na szybki oczywiscie zadne smoki tribale itp poprostu naklejki np kanpani pailwowej 76 czy stp itp... . bagarek na dachu tez w latach 80 nbyl modnym dodatkiem wakacyjnym !

ziomal / 2006-07-08 00:05:01 /


a czy ja powiedziałem/napisałem że Wy robicie choinke z samochodów?

pozdro pozdro :)

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-08 00:07:24 /


Ale ta fascynacja "bagarkiem na dachu" to mnie w sumie jednak rozwala ;P

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-08 01:38:35 /


bagażnik style a nie jakiś cult nazwa powinna sie odnosić do myśli przewodniej :)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-08 19:11:20 /


cult style to nie tylko bagarznik na dachu nie wszystkie autka maja bagarki na dachu!sa inne dodatki do aut nie tylko bagarki szech dachy chromowane lusterka listewki w chromie zderzaki polerowane felgi z rantami lub plaskie polerowane lub chromowane koncówki wydechu o przekroju 50mm(max)wygiete najczesciej w dół lub tak jak seria ma i wiele wiele innych zapraszam www.cultstyle.pl/forum

ziomal / 2006-07-08 20:26:49 /


ziomuś ja chromowane lusterka mam i listwy seryjnie to chyba tylko bagaznika mi brakuje:P

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-08 21:06:13 /


nie przejmujcie sie mną dzisiaj bo "otwieram piwko ze swoją cipką" czy jak tam ten kudłaty koleś w tv śpiewał.... w kazdym razie <na zdrovie>

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-08 21:07:52 /


eh.. niema to jak proba nawiązania dyskusji na poziomie ....

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-08 22:20:44 /


Do <Filip>
Z tego co się dało zauważyć od kiedy się tu pojawiłeś to masz wysoki poziom, super poczucie humoru i problem alkoholowy. Tak trzymać!!! Dziel się z nami swoimi przemyśleniami po piwie jak najczęściej.
No i pozdrowienia dla "cipki". Fajnie ma dziewczyna, że ją chłopak tak szanuje.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-09 00:13:12 /


Aaaa!
Zapomniałbym, nie przejmujcie się mną, po prostu dziś sobie nie walnąłem i nieswój chodzę.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-09 00:14:39 /


aaj tam marudzisz strasznie... chyba właśnie miałeś zły dzień... ja mam dobry i tego samego życzę wszystkim :)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 10:22:33 /


problem alkoholowy to maja ci ktorzy nic nie pija ;-)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 13:33:34 /


ja nie pije wole kase wlozyc w auto niz w to co i tak wysik.....

ziomal / 2006-07-09 14:32:50 /


Mój kumpel też tak mówił, teraz ma kamienie w nerkach w wieku 22 lat :/
Polecam częste przepłukiwanie się ;)

Piotrek PCK / 2006-07-09 14:56:48 /


kto pije i pali ten nie ma robali

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 17:37:39 /


Wiewiór masz 1000% racji :)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 18:41:35 /


Hehe, może i fakt, sorry <Filip>

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-09 19:34:41 /


ZA TO PALE NIE LUBIE ALKOCHOLU A KAMIENIE NERKOWE PRZEPLUKUJE WODA MINERALNA JEST DUZO LEPSZA OD PIWA!DLA MNIE AUTO JEST NAJWAZNIEJSZE GDYZ NIE ZARABIAM WIELE TO DLATEGO MUSZE OSZCZEDZAC TAKI MOJ PECH JEST!NAWET DLA OSZCZEDNOSCI ZACZAL;EM JEZDZIC NA OLEJU JADALNYM HEHEHEH!ALE CULT SOCIETY BEDZIE STALO W GARAZU MOZE KOGOS ZARAZE TYM NOWYM (STARYM )STYLEM ALA TUNINGU

ziomal / 2006-07-09 21:45:09 /


no co ty ??!! - piwa nie lubisz i alkoholu nie pijasz ???!!! - jak zwierzęta ??

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 21:50:58 /


A ja tam kolegę Aurela rozumiem.`I cieszę się, że coś takiego istnieje:) Dopiero stąd dowiedziałem się, że ludzie tak celowo fury na glebę kładą. Zazwyczaj myślałem, że komuś resory poszły, albo że kierowca to jakiś olbrzymi baobab z nadwagą.. Troszkę żal mi poziomu dyskusji i tego jak kolegę potraktowali niektórzy z kolegów z naszego forum :( Chodzi mi o "formę" wypowiedzi.. Niektórym chyba się nudzi przy tych kompach, bo po wszystkich zadymach z Andreasami i innymi to już nie można nawet spokojnie pogadać.. Tyle jakiegoś jadu w waszych postach, że aż żal to czytać:( Gość lubi Fordy, ma jadnego, odrestaurował go, być może uratował od żyletek, spersonifikował go tak, jak każdy z nas to robi ze swoim autem a wam i tak nie pasuje. Odnoszę wrażenie, że jak ktoś nie ma 100% -owo odrestaurowanej fury, od pierwszego właściciela to każdy inny samochód to złom. A jak ktoś się wychyli z szeregu to już jest powód żeby go zj...ć. Spoko, można jak ktoś tam napisał "nie podoba mi się" i już. Ale od razu szydzić? Owszem, czasem szydzimy, bo w większości z nas tutaj zalogowanych nie pasują spojlery i neony, ale przecież gość ma Forda! Byłem co prawda dopiero na dwóch zlotach i cieszę się, że każde auto ma w sobie coś na tak i coś na nie. Auto Babaloo na przykład.. Żaluzje odpadają, ale fele? .. A Ruda? Widzieliście wnętrze? Ktoś powie że za dużo delfinów, a podświetlenie deski? Bomba! Ja jak usiadłem w środku, to wyjść nie chciałem. A autko Karola? Dużo ludzi po nim jechało, ale sami chcieli by mieć takie serducho pod maską a nie oryginalny 1.7 V4.. Przeczytajcie posty tego gościa raz jeszcze- on przedstawia swoją PASJĘ! A Wy (niektórzy) wyjeżdżacie z tekstem, że to NIEPRAKTYCZNE? No to chyba pomyliłem fora, bo nie da się powiedzieć o mk1 że jest praktyczne! Przecież tam się nawet siedzenia nie składają! Ja mam mk3 i WSZYSCY moi znajomi mówili choć raz, że to niepraktyczne auto, bo stare, nietypowe, będzie się często psuło, z częściami może być problem, dużo pali, a że piękne jest to fakt. No i powiedzcie mi proszę - czym MY się różnimy od NICH (Cult stylowców) ? Niczym. I ONI i MY nie lubimy wiochy. A przecież mi nie powiecie, że te autka wyglądają wieśniacko? A już zupełnie mnie rozwalił MikeB4.. "sprzedać coś" ? Sam przyznałeś że masz prowizorkę w aucie.. Nie wstyd Ci troszkę widząc jak tam wszystko jak z fabryki (oprócz felg)? :) Spawn Ci troszkę nosa utarł.. Co do moich subiektywnych odczyć o autku Aurela, to komin rzeczywiście brzydki, a co do dachu.. widziałem ostatnio Jaga S-Type'a z bagażnikiem Thule na dachu i doprawdy TO wyglądało beznadziejnie! A w tej Grandzi nawet fajnie wygląda. A propos dachu.. Coście się tak tego dachu czepili? To był tylko przykład! Przecież to nie WYMÓG, są pewne zasady, "opcje" , jak rozumiem, i ludziska sobie wybierają co tam chcą.. W porównaniu z nimi, to u nas jest wolna amerykanka! :) No i co? Nudno jest? Brzydko? Każdy się cieszy jak mu auto rano odpali, a czy to ma chłodnicę od żuka czy papery robione na kompie? -to już nikogo nie interesuje.. Mario75, nOx i inni mieli rację -poziom niektórych wypowiedzi był żałosny. No i pisanie o niskim zawieszeniu.. Z jednej strony piszecie, że niepraktyczne ale z drugiej strony dam głowę, że gdybyśmy mieli takie drogi jak np. w Czechach, to byście obniżyli autko o kilka mm albo utwardzili zawieszenie.. Wiecie co? Jak kupiłem moje autko, to było na 15-tkach, miało przyciemniane szyby, obniżone nadwozie, wydech od Passata, i szyny stalowe z kątowników zamiast zderzaków. Moi znajomi pytają czemu nie ma zdjęcia mojej Capri na stronce? Powiem Wam. Bo z obserwacji.. nie chciałbym żeby 25 pierwszych postów było właśnie w "niektórych z Was, chamskim stajlu" napisane. Dlatego postanowiłem wrzucić fotki jak już będzie gotowa. I tak jestem przygotowany na krytykę, bo 1-będzie nietypowa, 2-lubię krytykę. ALE! Zdrową krytykę! Kolejny raz czytam, że ktoś pisze, że ok, już się nie będzie odzywał.. chciał tylko.. Potraficie tylko zaszczuć człowieka i to jest bardzo bardzo przykre. Moim zdaniem powinniście się zastanowić czy nie zostanie nam przez to
przypięta etykietka, że ten styl to.. Capri stajla.

Pozdro dla wszystkich. Nieważne czym jeżdzących.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 21:55:24 /


no nie powiem, że NIE bo mój przedmówca ma RACJĘ!!!!!!
wcześniej sie nie chciałem udzielać bo to nie 'moje' forum, ale jednak to zrobie...
kol. aurel ma swój styl i to mu sie podoba, więc po co się go czepiacie????:/
bezsensu...
auto przedewszystkim ma sie podobac właścicielowi, a NIE Wam...
pozatym nie rozumiem pewnej żeczy... po co Wy chcecie 'uszczęsliwiać' właściciela swoim tokiem myslenia ??!!(odniosłem wrażenie, że auto musi być w 110%oryginalne, żebyście sie nie rzucali:/, ale wątpie żeby tak sie stało... szukacie dziury w całym:/i po co, pytam się?)
co do praktyczności auta...
jeśli wkładacie wszystkie swoje oszczędności na odbudowe swojej zabawki, to jaki jest sens, żeby jeździc tym na codzień...??:/(zwłaszcza po polskich drogach)czekać, aż ktos wymusi na Was pierwszeństwo, lub co gorsza zaparkuje w bagażniku... jakaś miła pani na parkingu pod 'hipermarketem' za szeroko otworzy drzwi...


jesli chodzi o Cult to jak najbardziej mi się podoba...



makkus / 2006-07-10 13:47:33 /


"jestem ciekaw co sadzicie na temat cult stylu?jakie sa wasze zdania!

aurel [2006-06-08 18:12:04] "



" kol. aurel ma swój styl i to mu sie podoba, więc po co się go czepiacie????:/
bezsensu...
auto przedewszystkim ma sie podobac właścicielowi, a NIE Wam...
pozatym nie rozumiem pewnej żeczy... po co Wy chcecie 'uszczęsliwiać' właściciela swoim tokiem myslenia ??!!(odniosłem wrażenie, że auto musi być w 110%oryginalne, żebyście sie nie rzucali:/ "




To tyle w temacie. Dziękuje.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-10 17:05:34 /


MILO - święte słowa...
ja też rozumię aurel-a.
jezeli ktoś był na tym forum to zauważył, że co prawda większość to VW w stylu niemieckim ( nisko, szeroko, głośno ) ale są tam też inne ciekawe fury łącznie z klasykami typu Kadett C, Rekord, których nie powstydziłby się nie jeden z was, nie mówiąc o tym, że auto nie jednego z tych którzy na autora postu najechali wygląda o wiele gorzej. a niejedno auto z naszej strony mogłoby być bez obaw tam pokazane i na pewno nie byłoby skrytykowane...
poza tym nie wiem czy ktoś zauważył ale wyśmiawane golfy robione wg. tego stylu nie mają założonych żadnych spoilerów tak nie lubianych przez fanów klasyków.

więc po co ta krytyka aurela? chłopak chciał tylko pokazać nam że jest wiele sposobów na samochód, a w cult stylu nie jest w wielu przypadkach daleki od tego do czego wy dążycie - czyli oryginału.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-10 17:50:04 /


:)))))

Classmobile / 2006-07-11 02:41:25 /


No proszę! To nawet za wielką wodą jest znany ten ruch :)) Jak ktoś zapyta po co tu bagażnik, to pęknę ze śmiechu:)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-11 17:00:44 /


Dziekuje MILO i inni ze w koncu mnie ktos zrozumial Classmobile thx za foto jak to przaeczytalem to serduszko mi mocniej zabilo ze znalaz sie ktos kto chociaz w czesci mnie rozumie! Ale chyba najwazniejsze jest to ze auto nie bedzie i nie jest w stylu:wies tanczy i spiewa!
Pozdro miłosnicy FODÓW tych wysoko i nisko zawieszonych!!!!!!!!

ziomal / 2006-07-12 00:25:47 /


A czy ten bagażnik byłby wystarczająco cultstylowy? Bo mi się podoba :)
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=115791274

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-16 11:26:48 /


a to akurat niegłupie:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-16 11:43:15 /


Jestem formalnym właścicielem identycznego bagażnika, który od 3 tygodni przebywa w Bytomiu w rękach Marka W. [Granada]. Jeśli ktoś byłby zainteresowany zmajstrowaniem sobie repliki takiego szpeja [banalna konstrukcja z metalowych rurek i profili prostokątnych na 4 śrubach] to zalecam kontakt z w/w. Użytkowałem toto na Audi 80B2, potem na Alfie 75 oraz Seacie 124 i świetnie zdawało egzamin. Wzrost zużycia paliwa niezauważalny nawet przy załadowaniu skrzynią o wymiarach 160 x 60 x 40 cm. A 4 pary nart długości <180cm woziło się w poprzek auta :).
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-16 13:14:36 /


ooo..panie...super rzecz na klapke!!:) lepsza niz wiele spoilerów!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-16 13:18:17 /


Upss, wydało się ;)
Przyznaje bez bicia ;) że posiadam bagażnik Krk4M, niebawem go oddaje prawowitemu właścicielowi.
Porobię jutro fotki, pomierzę mniej więcej i założę nowy wątek bagażnikowy.
Jak ktoś jest chętny z okolicy go pooglądać to zapraszam.
Pozdrawiam

Marek W - Bytom Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-16 20:02:25 /


ale... czy maksymalna szerokosc klapy 118cm to niejest zbyt malo jak na granade..?:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-16 23:11:59 /


Oczywiście że jest za wąski dla Grani [nie wiem nawet czy obskoczy Taunusa]. Ale to tylko kwestia zmiany jednego wymiaru na 4 elementach. Marek to pomierzy, dopasuje do potrzeb Grani i opublikuje :)
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-16 23:43:30 /


a tak sie smiali z bagarka a teraz sami bede montowac w granadach!!!hehe
Az milo cos takiego przeczytac ze ktos zmienil zdanie na temat troszeczke z cultowania sobie forda

ziomal / 2006-07-17 07:11:47 /


w szoku jestem, nie mow marcinie ze chcesz zchamić swoją granadę jakims bagaznikiem :/ Sztuka to zapakowac sie na wakacje i zmieścic sie wewnątrz auta :) Przeciez nie masz butli z gazem wiec dasz rade. Prooooosze :)

PS Do takiego bagazniczka to mi pasują szach-chlapacze z odblaskiem od przyczepy na srodku :/ I takie trzypiorkowe spoilerki na wycieraczki, do tego kawałek lisiego ogona na antenie, koniecznie takiej wkładanej miedzy ramke a szybe i zeby kabel sie ciagnął po kolanach pasażera. Obowiazkowo koraliki na siedzeniach i kiera owinięta jakims badziewiem. Plastiki z odblaskami na ranty drzwi i bagaznika (ze niby antyotarciowe) Wewnatrz auta koniecznie ponaklejane obrazki samochodów, mogą byc z gumy TURBO, gałka biegów - roża zalana w zywicy, reflektory przednie do połowy zalane olejem, chromy zewnetrzne zamalowane na czarno. Przynajmniej w 2 kołach dętki, jako wyposażenie bagaznika - kilo talku, łyzka do opon i pompka. Jak mi sie jeszcze cos przypomni to napisze :P CULTSTAJLOWE- nie? :)

Mysza liil (EM) / 2006-07-17 08:07:23 /


Mysza - wyluzuj :)
Bagażnik był dla jaj... A wy takie teksty :)
Mój styl to bardziej unikor jako lakier, ogromna opona na małej feldze, bila 8 na końcu dźwigni zmiany biegów, granada kombi z przełożonymi drzwiami od 2d (pomysł wcześniejszy niż naleśnik Pająka), silnik V8, ale z rozsądkiem, czyli dyfer i hamulce od 2.8i... Takie tam.
Jak mi się uda skompletować gadźety od 2d, to będzie grania kombi 2d. Tylko mi drzwi od rozjechanego przepadły z powodu tynkowania garażu - mały dołek finansowy...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-17 08:55:06 /


To zdjecie joz kiedys padlo , jednak pasuje idealnie do watku, Cultstajlowiec Marcin tankuje swoj cultstajlowy woz na malokultstajlowej stacji, zwroccie prosze uwage na ORYGINALNY stroj z epoki wczesny gierek i "ORGINALNE" sofiksy oraz stylowa plandeke i zaminiowane lusterka . prawdziwy Polisz Kultstajl

Classmobile / 2006-07-17 12:59:42 /


Classmobile... A kto miał najbardziej cult stylową brykę na Gryźlinach? :)
Nie wyprzesz się!!!

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-17 13:17:05 /


te informacje sa grubo przesadzone

Classmobile / 2006-07-17 13:43:47 /


A to? :

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-17 13:49:45 /


cos jest na rzeczy

Classmobile / 2006-07-17 13:52:13 /


;P

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-17 14:21:53 /


widze ze zero powagi a mysza to juz masakra ze ci sie to nie podoba to nie pisz jak wyglada twoje auto lub tak jak bys chcial by wygladalo bo widze ze ten temat bardzo cie interesuje!mysza nie wnikam czym jezdzisz ale jezeli mnie interesuje taki styl to mnie i chcialem sie tym podzielic z innymi ty juz wyraziles na ten temat opinie wiec styla moze sam sobie pomalujesz chlapacze w szachownice albo juz masz a jestes ciekaw czy to jest cultowe!niektorym sie spodobalo tobie nie ja nie pisze ze ty masz glupie pomysly bo to twoje pomysly!
pozdro dla zyczliwych ludzi!

ziomal / 2006-07-17 20:07:14 /


Zapraszam: http://www.capri.pl/forum/143706

Pozdrawiam

Marek W - Bytom Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-17 22:32:10 /


Przepraszam aurel, ale prawie nic nie zrozumialem z Twojego powyzszego potoku wyrazow. Przedstawiam swoja opinie bo tego oczekiwales w Twoim pierwszym poście. Nie nazwalem do tej pory niczego glupim pomyslem. A ze troche rozszerzylem wizje - myslalem ze Ci sie spodoba :) Nie trafiłem w cultstajlowe preferencje? - trudno, jak sam widzisz, widocznie nie dorosłem do tego powaznego stylu tunngowego o dumnej nazwie CULT STYLE. Ale mysle w dalszym ciagu ze szach-chlapacze sa cultstylowe :]

Mysza liil (EM) / 2006-07-17 22:39:30 /


aurel chyba słucha reege a mysza nie ;)) No chyba ze sie myle ;)
Ale tak na marginesie po co od razu ironiczna krytyka??? Jednym sie cult style podoba - polecam poogladac niektóre furki na culstyle.pl - niektóre starsze furki są naprawde zajebiste.
A tak zupełnie na marginesie znalazlo sie tam tez capri kaczora i jakos nikt mu tam nie zarzucał innej wizji swiata...
Równość w różnorodności panowie....

michalch83 / 2006-07-17 22:55:30 /


Widziałem niedawno Golfa I z takim kultstajlowym zawieszeniem i za wąskimi oponami na zbyt szerokiej feldze.Komicznie przejeżdzali w poprzek ulicy :)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-17 22:58:21 /


zawsze az serce rośnie na widok posiadacza vw golfa III z obniżonym zawiasem i konkretnymi spojlerami, te heroiczne próby pokonania trasy po mieście z prędkością około 15 km/h bez utraty połowy nadwozia............uwielbiam na to patrzeć.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-18 01:17:13 /


.STICH. zapomiales jeszcze o iskrach z tłumika (a raczej z koncowek rysujacych po asfalcie) :D a tak wogole to o czym mowimy czyli to german style :P nisko szeroko bezklamkowo ;) no chyba ze sie myle :) mi na cultsyle.pl najbardziej pasuje Army Look i az sie dziwie ze nikt jeszcze tam "wojskowki" Pająka nie zapodal ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-18 11:18:50 /


Army Look jest niezłe, zrobienie takiego Hummera z Golfa:-) ale dalej nie kumam po co to całe badziewie na dachu:-|, jakieś beczki, szczotki, rupiecie, no siatkę maskującą to kumam szczególnie potrzebna by była teraz jak jest wojna w Libanie...

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-18 11:54:50 /


Znalazłem dwa cult stajle...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-18 12:20:19 /


ramboost zdjecie tego fiata zrobiles w szklarskiej prawda? :P
jesli tak to burak jestes ze sie nie odezwales :]

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-18 15:04:30 /


He, he, niestety, na razie w tamte strony sie nie wybieram, ale jeszcze nic straconego. :)

to tutaj:
http://olewaczers.eu.org/auto_galeria.php?id=17&link=/zdjecia.php

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-18 16:01:16 /


widze ze temat umilkł ja mialem mala przeprawe z samochodem ale juz jest oky.Zaczyna sie cos dziac zawias juz idzie w dół fele w polwrowniu zostały mi tylko 2 nowe opony za które zapłaciłem tyle co a granade za tylko 2 sztuki 195/45 r16 zaczyna sie cos dziac fotek nie mam bo nie mam aparatu kolor jak kolr nie widomo mama wizji 2000 000 na dzien złoty metalic brazowo złoty zielony ;/ sam nie wiem co amm wybac szach dach czy matdach czy kolor;/ komin orginales w polerce lustra kosz zakladam chromy od tranzita (wiem ze mam elektryke ale to jest cult heheh taki bajer)deska ;/ zielone podswietlenie kosz bedzie takie jak w przedliftem tylny zderzak skrócony rejestr na boku lampy tyl od przedlifta przednie ciemnione.co jeszcze bagarek na dachu antynka na szybie jak w PRLu i naklejeczki z epoki na szybce no i nalepka cultstyle.pl mojego nurtu!chyba nie skrzywdze tego samochodu jak myslicie milosnicy Forda z przed lat

ziomal / 2006-08-19 00:02:56 /


Szczerze powiedziawszy/napisawszy to cała ta nowomowa nie bardzo mi przystaje do osiągnięcia auta w kulowym stylu (czyt. oryginału)...

cypis Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-19 00:11:06 /


Aurel, ja Cię bardzo przepraszam, że się nie ustosunkuję do tego co napisałeś, bo ja Cię po prostu nie zrozumiałem. Może to ta pora? Ale ja czuję się całkiem rześko...
Pozdrawiam.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-19 03:23:49 /


Tak czytam ostatni post Aurela i zauważyłem że jego "mowa" bardzo przypomina wypowiedzi policjanta z kultowego (nie mylić z cultowym) serialu "Allo, allo". Jeszcze zaczynać powinien od "dzińdybry!"

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-19 11:38:10 /


Odpowiedź na pytanie: "co amm wybac szach dach czy matdach czy kolor"
wybierz matdach (oczywiście czarny).
Swoją drogą nie wiem co bierzesz, ale towar masz bardzo dobry.
pzdr.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-19 11:58:27 /


A mnie się podoba to zdanie:
"chyba nie skrzywdze tego samochodu jak myslicie milosnicy Forda z przed lat"
Hehehe, a za chwilę będzie:
- Dlaczego wy mnie nie rozumiecie? Dlaczego jestescie przeciw?
Buahahaha, ale słownictwo faktycznie tak ładne, że Craptri to przy koledze Miodek :D

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-19 13:41:49 /


Ja jestem wyznawcą blusastajla. Czekam na naśladowicieli
Zobacz Gryziu jest naśladowiciel ;-)

dzida .M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-19 14:27:08 /


hehe co do Syrenek to moja byla taka sama :)
i to w 94 roku :) i jeszcze podpis "Wojdat" na dzwiach
moze kiedys poskanuje foty z papieru to sie pochwale moimi sprzetami :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-19 18:15:56 /


Hu Hu Hu ..................CH**

Classmobile / 2006-08-19 23:58:56 /


CLASS NAPISAŁ KONKRETNIE HU HU HU HEHEHE I SPOKO .ALE JEDNEJ ZECZY NIE ROZUMIE BYWAM NA INNYCH FORACH I NP NA FORUM VW NIKOMU NIE WADZI NISKI ZAWIAS CZY DODATKI Z EPOKI??NIE WIEM CZEMU A JEZELI CHODZI O SŁOWNICTWO TO JUZ TAK MAM NIESTETY BAGAREK ANTYNKA TO TAKIE ZDROBNIENIE BY BYLO SMIESZNIEJ WIDZE ZE NIEKTÓRZY SA BARDZO USZCZYPILIW JA STARE BABKI ALE TI JUZ ICH WADA MOZE POPROSTU KOMUS ZAZDROSZCZA A POPROSTU BIJA SIE PRZYZNAC DO TEGO HEHEHE DZIWAKI MOJE AUTO MOJA KASA MOJE MAZENIA TYLKO POPROSTU PYTAM CO WY O TYM SADZICIE BLUSTYLE SPOKO ZRÓB TEMAT NA FORUM MOZE KTOS CIE POPRZE NIE TAK JAK MNIE OBRZUCI BŁOTEM HEHEH ALE I TAK BEDE SOBA NIE TAK JAK INNI NA TYM FORUM;PP

ziomal / 2006-08-24 23:13:21 /


Witaj ałrel

W sumie podziwiam Cię za to, że Ci się chce. Bo walczysz z naszą niechęcią. A ja Ci powiem, że mimo początkowego naśmiewania się z cult style'u, teraz nabrałem szacunku, bo jesteś pozytywnie zawzięty. I Twoja Granada też mi się podoba, a co :) Dbaj o nią, nie szpecisz jej, to najważniejesz.

A teraz zwróć uwagę, czy ja używam capsa i gdzie się stawia kropki (.), przecinki (,), tudzież inne znaki przestankowe (?;!").

Bo powiem Ci tak w tajemnicy, że po części Twoje problemy na tym forum wynikają z Twojej własnej niedbałości. Czy na innych forach nie mówią Ci nic o tym, że piszesz 70 wyrazów i nie kończysz zdania? A co pani od polskiego na to? Jak piszesz egzaminy na uczelni?

Sorry, że się rozwlekam, ale liczba dzieci z problemami dys- nie zwiększyła się drastycznie przez ostatnie 30 lat. Po prostu tak jest prościej żyć.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-24 23:32:34 /


eeeeeee tam caly swiat na czarny mat !!! a nie jakies cultsrajl :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-24 23:45:09 /


Aurel, sprawdż wszystkie moje posty odnośnie Twojego tematu i sam sobie odpowiedz co mi się nie podoba - Twoje auto i sposób, w jaki je robisz czy sposób w jaki te czynności opisujesz?
A potem przestań jęczeć, bo nawet nie raczysz ustosunkować się do tego, co inni piszą już konkretnie do Ciebie. Sorry stary, jestem Ci wdzięczny, że dzięki Tobie dowiedziałem się co to jest Cultstyle, ale jesteś "nie u siebie" tak do końca i jeśli chcesz, żeby ktokolwiek brał Twe słowa poważnie to spraw, żeby były ZROZUMIANE! Jesteś Tu - mówisz jak my. Myśli Twoje, język nasz, ok? Jakbym do Ciebie mówił w narzeczu suahili to też byś był niezbyt zadowolony.. Pozdrawiam.

lub.. jak wolisz..

AŁIREL, LOOKINIJ ALL MOJE NAWIJKI DO TWEJ ŚĆMY I SKUMAJ CO MI NIE PASI - TWOJA FURA I CO TAM NAD NIA WYDUMASZ CZY TWOJA GADKA A POTEM ZBASTUJ BO NAWET ANSERA NIE NADASZ SORY ZIOM ALE NIE TWA DZIELNIA I JESLI CHCESZ ZEBY WSZYSCY W REALU BYLI HALO TO ZMIEŃ ANWIJKĘ JESETŚ UT TO NAWIJASZ JAK MOJE ZIOMY TWOJE TFOTY NAWIJKA NASZA KUMASZ JAKBYM DO TWOJEJ FACJATY TALKOFAŁ W JAZZYKU SUŁACHILIJ TO BYŚ BYŁ PODKURWIONY NA MAKSA POZDRO


I co? Śmiesznie jest?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-25 00:54:36 /


cóż za text MILO :D poprostu wow :D

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-25 04:41:44 /


Hehe, niezłe Milo. Tylko popracuj na ortografią ;).

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-25 07:04:02 /


Milo , popracuja nd ortografia :D , jestes jeszcze zbyto dobrze czytelny ;)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-25 09:46:36 /


No nie,Milo!Pisz jak człowiekCo to ma być ?! ;)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-25 09:55:48 /


MILO ziOOoooM zApoDAleS tErAZ niETeGa roZkMinKE :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-25 13:20:41 /


Zakrzak gratuluje nowego sloganu o macie :D

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-25 14:01:50 /


Narychtujcie sobie wartko szach dachy i bedzie git.

Classmobile / 2006-08-25 23:26:16 /


wszyscy zglebiamy fury i bedzie git :D

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-26 09:57:52 /


zapodajcie obnizke podwoza i kominezerie w stylwego bananika!bagarek prztklejcie na daszex i naklejex na szybex jakis hokejex na zdezak i szach dachex!boziu ale pustka jedna osoba (no moze dwie)napisala normalnie reszta to pustka (co do dyslekcje to ja mam)uwaga stawiam kropke( . ) Bez jaj ja tu powaznie o cultstylu i moim samochodzie a inni robia sobie jaja. ciekawe jakie oni maja plany na temat swoich fordów pewnie czerwona je wpier... . A oni tylko mysla nie dzialaja liczy sie dzialanie nie myslenie.ja działam

ziomal / 2006-08-26 16:31:56 /


No my też poważnie poważnie podchodzimy do samochodów, ale z większą atencją do kropek, przecinków i innych takich.

Teraz na poważnie się pytam, bo nie wiem: co to jest kominazeria w stylowego bananika i hokejex na zderzaku?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-26 16:36:56 /


aurel - nie będę cię oszukiwał. po co się masz męczyć i wkurzać.
na tej stronie jest zaledwie kilka osób ( na jednej ręce można by policzyć ), którzy szanują twoją filozofię i pomysł na auto.
więc raczej daj sobie spokój z takimi postami - to nie ma sensu. tu ci nie pomogą w tym temacie.
prawdziwe rady otrzymasz na cultstyle.pl, natomiast tu pytaj ludzi o problemy dotyczące eksploatacji twojego forda - akurat się na tym znają i napewno ci pomogą.

piszę ten tekst bo żal dupę ściska jak widzę jak się nabijają z ciebie...( niektórzy oczywiście )

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-26 16:50:10 /


hokejex to chyba nakładka pod zderzak:D

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-26 17:19:51 /


Niektórzy po prostu nie chcą słuchać...

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-26 22:20:14 /


heh spoko cult jest cultem wiec grania rest teraz rozjechany juz zaczete odnowy:)

ziomal / 2006-08-27 14:53:56 /


A kominazerja w bananik to chyba mowa o wydeszku jaki ma np.Wojdat w srebrnym kapciu tylko 180st. w dół(coś jak w dieslach).

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-27 16:27:40 /


zycie nie rozpieszcza

Classmobile / 2006-08-27 21:56:13 /


aurel cos dla ciebie :P


http://www.allegro.pl/item122941381_cultstyle_krzyze_bryloki_jedyne_na_allegro.html

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-27 22:01:38 /


przeciez juz licytuje :)

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-28 17:59:28 /


huehuerehue

Classmobile / 2006-08-28 19:32:44 /


fajne ale ja szukam takiego wiekszego na lusterko wsteczne

Classmobile / 2006-08-28 19:33:25 /


Osobiście nie mam zastrzerzeń do Cultstylu. Jest to pewien niesprecyzowany zamysł (tak jak IV RP - nikt z twórcami włącznie nie wie o co chodzi), natomiast mam zastrzerzenia do cultstyle.pl. Sposób w jaki kol. Aurel został przez niektórych "obrzucony błotem" jest niczym w porównaniu z tym, jak potrafią naskoczyć na nowych tam. Swego czasu sam to przerabiałem i wiem, że cultstyle.pl to forum miłośników kadetta Łukasza i w ogóle miłośników Łukasza. Kto uważa że jego "pojazd" jest wspaniały jest tam mile widziany, jesli jesteś innego zdania: sp....alaj!!!!.

Jeśli chodzi o sam "cult", ale taki prawdziwy to podstawową jego zaletą jest, że auta są w doskonałym stanie technicznym, a przeróbki nie ingerują w bryłę samochodu.

Pewnie i tak nikt tego nie doczytał :D Pozdro dla wszystkich dbających o swoje fordy!

Qubi / 2006-08-29 01:48:59 /


Po Twoim poście "wybrałem się" poczytać o tym Kadecie.. Może i masz rację. Ale mnie rzuciło się co innego w oczy. : "Sorry ale nie moge tych twoich postow czytac aurel, m-technik to spojlerexxy, irmscher to spojlerexxy, zastanow sie czasem i uzywaj chociaz gdzie niegdzie znakow interpunkcyjnych bo ciezko zrozumiec cos z tej papki.."

A myślałem, że aurel tylko tak u nas..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-29 03:57:27 /


Bo mnie się zdaje że kol. Aurel cierpi na brak akceptacji swojej idei... w sumie nieco mu współczuję, bo tam jest zbyt mało cultowy (i ma przesrane), a tu jest za mało oryginalny (i ma przesrane). W sumie nie ma zbyt fajnie...

Ale Aurel, serdeczne pozdrowienia, gratulacje uporu i "nie daj się", to Twój wóz i przede wszystkim Tobie ma się podobać!!
Pzdr

Qubi / 2006-08-29 07:06:16 /


no patrzac sie na wspomnianego kadeta oraz na inne auta /golfy od 1 do 3 ,corrado , polo i cos tam jeszcze/ z dzialu nasze auta dochodze do wniosku ze kazdy posiadacz jakiegokolwiek pojazdu , jesli zapnie duze felgi i pusci jakis lakier staje sie cultstylowcem. A wiec idea jest nieco skrzywiona, bo np o ile golf 1 moze byc w pewnym swietle fajny to golf 3 jest synonimem przedsiebiorczego wiesniaka a nie cultstylowca.Na tym tle granada Aurela bedzie wypadac nawet fajnie mimo iz w dieslu.

Classmobile / 2006-08-29 10:24:57 /


a zwroccie uwage na drapiezny bat look :)

Classmobile / 2006-08-29 10:26:42 /


Ja odnosze wrażenie że część (zdecydowana) osób trafiła nie na tą stronke (mówię o cultstyle.pl) rozumiem golfy mkI, VW derby, nawet rozumiem starego fiata 126p ze zderzakami w chromie, trabanty,itp.
Generalnie mówiąc auta starsze
Ale za cholere nie moge zdzierżyć BMW, HONDY CIVIC 6generacji, GOLFów od 3 gen. w góre przecież to nie są auta pasujące do klimatu.
Takie auta i poprzerabiane w taki sposób to sie nadają na jakieś tuningwieś.pl

Najbardziej podoba mi sie ta Askonka



Aurel słuchaj chłopie rozumiem Twoje zamiłowanie, coś w tym cult stylu jest.
Ale po pierwsze nie słuchałbym rad kolesi co jeżdzą golfem mk3 i uważają się za wielkich cult stylowców bo według mnie to auto nigdy nie będzie takie.
Po drugie masz dobry materiał na super fajny samochód, mówię tu o twojej Granadzie.

I teraz taka moja cult stylowa wizja twojej granadki:
Remont blacharki,
gleba,
jakieś fajne felgi, ale z epoki a nie jakieś new generation,
jakieś chromowne elementy tosz granada miała ich pod dostatkiem,
wydech kompletnie standardowy,

To taki ogólny zarys

Pozdro i 3M-aj się

Ligacz 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-29 11:30:36 /


classmobile, a zwróciłeś uwagę na PLASTIKOWE dokładki zderzaków, czyli SZPOLIERY (;p), które ni jak nie są orginalne, nakładki progowe (PLASTIKOWE) które również nie były seryjnie montowane w kadecie cabrio, auto wcale nie jest bardzo zglebione, a z niejasnych dla mnie przyczyn jest podawane za przykład na cultstyle.pl. Więc nie ma się nijak do założeń o których wspomninał aurel.... Ce est la vie...

A w ogóle nie uważam żeby kadett E był w jakikolwiek sposób samochodem kultowym, jest jednym z nieudanych modeli nieudanej marki. (kadetty mimo że średnio młodsze o 10 - 15 lat od naszych fordzików, są nie mniej zardzewiałe, a właściciele naprawiają je częściej niż my. Jedynym znanym mi wyjątkiem jest bordowy kadett mojego przyjaciela - pozdro piotruś :D)

Pozdrowienia

Qubi / 2006-08-29 14:20:56 /


co do dokladek i szpojlerow to wlasnie mam orgazm.Pogadam ze znajomym stolarzem to mi moze takie do taunusa pod wymiar skreci

Classmobile / 2006-08-29 14:39:54 /


jeśli chodzi o dawanie ładnych szerokich felg, elementów w chromie, i drobnych modyfikacji oraz nowego lakieru(także w nie typowych kolorach) to jestem za ale nie podoba mi sie jakas fuszerka czy bagażniki na dachu bo do większosci aut to ni pasuje, a nazywanie golfów III kadetów calibr i innych tego typu kultowymi to moim zdaniem niewybaczalny błąd, kultowe auto jak dla mnie to wozy produkowane max do poczatku lat 80 oraz te zadziej występujące lub ktore zapsiały sie w historii motoryzacji...

pozdro dla fordofanów ;)

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-29 15:21:18 /


Golf 3 diesel-synonim zarobionegon wiesniaka

Classmobile / 2006-08-30 00:17:12 /


oj classmobile, żeby ci koparka nie opadła jak zobaczysz furę zarobionego wieśniaka :), z całym szacunkiem oczywiście.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-30 11:29:16 /


pełne poparcie Łukasza Kadet to kompletny szok dla tych co ogladaja CULTSTYLE.PL kompletnie nie pasuje do tego stylu.wg. mnie do stylu tego pasuja golfy max MK II a ople ascona record i stary kadet.Co do mojej granady to w niej nie bedzie diesla tylko 2.0V6 LPG(gaz nie jest cultowy ale tani).N pocztku mnie pojechal kolega Łukasz i od tej pory go unikam i za nim nie przepadam(sam ma szpojlery a mysli ze jest bogiem zalozyl BBS i myli ze swieci).Spoko glega moje alu (spolerowane juz sa)niska opona(195/45 juz jest)bagaznik(juz wypolerowany)no i dodatki z epoki(nakleji 75 i krzyze juz zakupione)brak mi tylko fajnego radia z epoki:(.wracajac do kultu ze strony cultstyle.pl air ride tez tam nie pasuje(dlatego nie jestem jej zwolennikiem)

DBAJMY O SWOJE FORDY POZDRO dla przychylnych mi i tych mi wrogich:)

ziomal / 2006-08-30 23:29:50 /


Jakoś mnie nie poraził ów Kadett Łukasza, zwykły dresowóz, ale za to Golf 1 rewelacyjny, nie-dresiarski, nie-przekombinowany, oryginalne audio mono z jednym głośnikiem, ładne wnętrze, silniczek (seria) 1.1, czysty, zadbany, baardzo ładny egzemplarz. Panie Łukaszu, pan się pouczy od lepszych od siebie :P

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-30 23:41:09 /


Aurel, rób furę, załóż stronkę na capri bo myślę że nikt tu twoim wrogiem nie jest. Ale na miłość boską przyłóż się trochę do składania literek jak już coś piszesz. Czy te wszystkie uwagi do ciebie nie trafiają? Twoje posty to w większości niezrozumiały bełkot. Gwarantuję ci, że tylko wtedy będziesz traktowany poważnie, kiedy zaczniesz tak traktować innych i będziesz rozmawiał z nimi w ich ojczystej mowie tj. po polsku. Spróbuj, a się przekonasz.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-30 23:41:32 /


Spróbuj, a damy się przekonać...

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-30 23:46:46 /


Niektórzy po prostu nie chcą słuchać.. :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-31 12:30:18 /


to wszystko przez to ze pisze na gg jak pisze posty:) skoncze autko zrobie stronke.Ale bede na biezaco informowal co sie dzieje w samochodzie

ziomal / 2006-08-31 19:22:36 /


No dobra to ja w jednym zdaniu powwiem to co ja mysle o waszych fordzikach :D



FORD GÓWNO WORT :D hehehehehehehe A FIAT JEGO BRAT

opium30 / 2006-08-31 19:56:02 /


witam , jako jeden z zalożycieli strony cultstyle.pl po pierwsze chciałbym poinformowac ze auta na stronie głównej to NIE SĄ wzorce i przyklady aut przerobionych w stylu "cult" tylko auta ekipy znajomych ktorzy razem spedzaja czas na zlotach i innych spotkaniach wiec prosze tu nie dywagowac czy golf 3 to cult czy nie bo nie o to chodzi ... poprostu kilku znajomych o podobnych upodobaniach zalozylo strone , ktora akurat nazywa sie "cultstyle" .


Co do kolegi AUREL'a :
Chyba w dzieciństwie upadłeś na głowe i ci juz tak zostało ! Piszesz głupoty jak mało kto , w dodatku twoj ford ma tyle zwiazanego z cultstyle'm co śmietnik przed moim domem . Sory ale sam swoją osobą i pisaniem jak 4letnie dziecko dajesz NEGATYWNY obraz na wszystkich urzytkownikow strony cultstyle ... pokazujesz jakies syfiaste felgi w stylu "borbet a" i piszesz ze to cult ? zastanów sie troche


Wiec prosze traktowac posty pana AUREL'a z pewnym dystansem bo on pisze to co jemu sie wydaje , a co niekoniecznie jest zgodne z prawdą. . . Łatwo mu oczerniac auta innych ,a sam swoim autem nie reprezentuje NIC i sądzi ze to "cultstyle"



Co do reszty postow to niemam pytan , kazdy ma własny gust i tyle .

cultstyle / 2006-08-31 20:03:46 /


Sugeruję zamknięcie wątku bez możliwości kontynuacji, bo zaraz będzie jakieś spięcie niepotrzebne.

Opium30 - Fiat, Ford... W związku z tym warto kupić kadetta E ;) Buhahahaha (nie mogłem się powstrzymać, wybaczcie)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-31 20:11:08 /


No to ja mam propozycję do Pana Cultstyla, żeby swoje porachunki z Panem aurelem załatwiał na swojej stronce. My już mu tutaj łomot spuściliśmy a dzięki niemu też (poniekąd) wiemy, że te "wasze" autka tak celowo sobie "leżą". To akurat plus całego tutaj zamieszania.
Druga sprawa to ciekawy zbieg okoliczności, że akurat dwoje ludzi w dość ciekawy sposób się tu zalogowały i od razu dają w palnik..
Co do opinii o jakichkolwiek samochodach, to możemy tu mówić o każdym samochodzie (jeśli tylko chcemy), bo po to mamy forum. "Wolnoć Tomku..."
Wiele osób odwiedziło stronkę o culcie, nie zalogowało się i nie wypowiadało o autach ani tam ani tu, żeby nie robić śmietnika - oprócz mnie znam jeszcze kilka osób, które tak zrobiły. Więc nie widzę problemu. Wy sobie, my sobie i wszyscy będą happy. A na trasie mijając się albo sobie pomrugamy albo nie.

A co do Pana "ujaranego".. NIE KAŻDA MORDA PASUJE DO FORDA!

Pozdrawiam.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-31 22:02:28 /


widze ze cultstyle to pan łukasz pozdrowienia dzieki ze okreslenie ale ale nie przejmuje sie tym wcale a moje fele to nie cult.nie tylko BBS to cult i VW z kazdego auta zwłaszcza strszego mozna zrobic culta.pozdrowienia

ziomal / 2006-09-01 00:17:09 /


opium30 a jak masz kogos przed soba to tez tak donosnie szczekasz?czy tylko z budy za pomoca klawiszy?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-01 00:23:16 /


Szanowny panie Cultstyle a może poprostu Panie Łukaszu, po pierwsze nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że auto kolegi Aurela (Granada) ma mało wspólnego z ideą cult stylu, to wręcz odwrotnie twoje auto (Opel Kadett GSI) jest raczej nie cutlowe. No chyba że spojlery czy jak to nazywa Pan zderzaki od Irmischera są cult stylowe, że nie wspomne o aluminiowym wlewie paliwa czy bad looku.


Pozatym nie bardzo rozumiem tłumaczenie żeby nie brać aut z Waszej strony za wzory.
Skoro strona ma tytuł cultstyle.pl a jej założyciele (po za jednym) mają samochody wogóle nie pasujące do nazwy portalu to chyba coś jest nie tak.

Było trzeba zamiast "cultstyle.pl" nazwać stronke "koledzy.pl" albo coś w tym stylu.

Ciekaw jestem tylko z pod jakiej marki autem porusza się Pan Opium (cóż za ambitny nick).
Będe zgadywał za pewne jest to Volkswagen, najpewniej Golf, stawiałbym na generacje 3 czyli jak ktoś napisał wcześniej "synonim zarobionego wieśniaka".

Pozdro

Ligacz 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-01 12:00:06 /


szczesciwy posiadaczu opla kadeta turbocabriosparcoirmischer , wyzywaj sie na aurelu u siebie, chyba ze chcesz byc bardziej medialny, bo tak na oko to wasza strona zbyt popularna nie jest*

*w celu podniesienia liczby odwiedzin zmience nazwe na np. www.fajnedupycultstyle.pl prestiz moze troche upadnie ale popularnosc sie zwiekszy.

Classmobile / 2006-09-01 13:33:26 /


hau hau hau :D

po pierwsze ani opel, ani Vw :D pierwsze pudlo

Nick Opium - tez nie od tego o czym myslicie znow pudlo hau ,hau ,

buda- tez nie , hau hau :D


A teraz tak na powaznie , zawsze mowie to co mysle.Opinia wyrobiona od lat na temat FORDóW sprawia ze nigdy w zyciu nie kupie samochodu tej marki (powiedzenie ze nie kupuje sie samochodow na F -fordow fiatow i francuskich ,jest w 100% celne) .Sam smigam gównianym samochodem (ale nie na F) tyle ze mi wcale nie jest glupio powiedziec o nim to co mysle :D aha no i jest maly szczegol ten moj gowniany samochod jest o 20lat mlodszy od waszych Caprikow :D

a tak na serio to nie mam nic przeciwko CAPRI ale takim, ktore sa w 100% odrestaurowane a jak do tej pory nie udalo mi sie takiej zobaczyc na wlasne oczy , widzialem jakas czerwona ruine na targowku kolo statoila , chlopaka z dredami w czarnym macie w okolicach mor, i to wszystko a gdzie te piekne odrestaurowane ?

opium30 / 2006-09-01 13:37:16 /


nie no cieszy sie ze ma plastikcara ..... kup sobie starego amerykańca to bedziesz kozak :D niewiesz chyba co to jest miłość do pięknych aut ....

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-01 13:40:55 /


sorka na błędy ..... jeszcze sie nie obudziłem

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-01 13:41:19 /


chyba Rastę widział :]

Konar / 2006-09-01 13:46:59 /


Rasta nie ma dredow w czarnym macie :)

Mysza liil (EM) / 2006-09-01 14:25:16 /


Tera juz pewnie ma bo wrocil z cieplego kraju :D

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-01 14:27:53 /


moze i Ford,Fiat i Francuskie to grat/y (nie dla mnie) ale na chwile obecna w wiekszosci testow magazynow motoryzacyjnych biją na łeb na szyje swetra :]
lepsze zawieszenia, silniki, wyposarzenia itp itd ;]

sorki ze sie czepiam ale ile cultowych modeli ma VW ??
tak naprawde naprawde to chyba tylko garbusa ktory zbudowal renome marki
a ford ?? mam wyliczac ? :]

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-01 18:20:20 /


No było kilka takich vw jednak. Prócz garba był wszak ogóras, karmann ghia, scirocco (2 modele), golf 1 GTI, a docelowo to i corrado znajdzie swoich miłośników za 10-15 lat. Tak mnie się zdaje.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-01 19:19:45 /


*****************sorki ze sie czepiam ale ile cultowych modeli ma VW ??
tak naprawde naprawde to chyba tylko garbusa ktory zbudowal renome marki
a ford ?? mam wyliczac ? :] ***********************


I stad sie bierze cala ta przepychanka , z najzwyczajniejszej niewiedzy , dlamnie jedyne Cultowe auto jakie znam to Capri , tak jak dla ciebie wlasnie Ogóras, a tak naprawde multum jest aut cultowych spod znaku VW jak i spod znaku FORD, tylko czemu jesli oba sa produkcji niemieckiej dla NIEMCOW KULTOWYM jest VW a nie ford ??

peace

opium30 / 2006-09-01 19:43:27 /


No jednak VW jest firmą niemiecką, a Ford jakby nie patrzeć ze Stanów (Ford T, Henry Ford, produkcja tasmowa, kojarzysz?). To tak samo, jak by zapytać, czemu Niemcy nie uważają Dacii za kultowe auto ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-01 19:51:12 /


Opium a po co nam tu o tym ciagle pieprzysz? OK-nie lubisz Fordow-wiemy juz, ale niewiem jaki masz cel? -myslisz ze je sprzedamy? przyznamy Ci rację?
...jakis niezrozumiany bedziesz na tej stronie wydaje mi sie..
jeden taki juz byl..i to w tym watku nawet..

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-01 20:29:00 /


puste gadanie, capri nie widujesz na ulicy bo to auta z reuły nie do jazdy na codzień tylko okazjonalnie dla przyjemności,jak byś chciał poszukac odremontowanych to sobie zajżyj w dział samochody i tam poszukaj, co do forda mówisz ze g.... to ciekawe czemu tak duzo kultstajlowych (jak golf3)z cyklu mk balabal któres z rzędu, jeździ u nas po drogach, pozatym ta marka to prekursor motoryzacji czy ci sie to podoba czy nie,obecnie to co wychodzi s pod szyldu Ford nie zasluguje na miano tej marki, pomijając takie auta jak nowy GT lub Mustang i inne które mozna by na palcach 1 dłoni wyliczyć, z koleji modele forda z przeszłosci i vw nie mają porównania bo te drugie bardzo blado wypadają-poszukaj odpowiednika dla mustanga gt40,fairlane,galaxy,thunderbirda,Cobry(mimo że Shelby)falcona,torino,crown victorii i wielu innych powodzenia w szukaniu w sród VW, sory za błędy i lekki chaos nerwy ...:/:/:/

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-01 20:52:02 /


Opium, a co Ty tu właściwie robisz? he he chau chau ?
Nie masz kultowego auta a zajmujesz zdanie na stronie amatorów kultowego Capri w obronie niekultowego Kadetta, ze stronki o cultstyle'u, z którym to też nie masz pewnie nic wspólnego...
Tak dla Twojej wiadomości - stare Fordy to takie autka, którym trzeba okazać troszkę zaangażowania a wtedy odpłacają się bezawaryjnością m. in. Ich się nie kupuje, żeby sobie przedłużyć męskość, tylko dlatego, że się je kocha!
Twojej jak sądzę nie dało się przedłużyć, bo serca do starych aut to Ty nie masz..
Do budy!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-01 20:54:44 /


Volkswagen pewnie testowal gazniki w komorach gazowych, a samochody sie wziely stad ze jak sie skonczyla wojna to nie mieli co robic chlopaki:) wiec robia do dzis samochody dla ludu-"rasy aryjskiej":) i to chyba dlatego na poczatku odznaczaly sie lekko topornym wzornictwem-wzorowanym na czolgach i transporterach, ale za to doskonale sie sprawuja na polskich drogach:)
tak pokrotce historia marki ktora wziela sie przez przypadek:)

nie miejcie zalu jak cos zmyslilem-ale chyba zbyt mocno sie wkrecilem w "Naza bajke":D ..szach plaszcz.... czarnoksieznik slynal z tego ze nosil bagaznik na glowie:D

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-01 21:19:17 /


...i zardzewiala konewke :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-01 23:42:43 /


com'n'fka style rulez :D

Mysza liil (EM) / 2006-09-01 23:50:03 /


con'n'fka miało byc... ja nie jestem pijany :D

Mysza liil (EM) / 2006-09-01 23:51:16 /


Zamknijcie watek , bez mozliwosci kontynuacji , efekty sie same pojawia

Classmobile / 2006-09-02 00:32:20 /


heh niby racja ale zaraz ktoś nowy z tego cyklu załozy to juz chyba lepszy jeden...

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-02 01:52:49 /


Opium - kult kultem, a realia realiami...
Kult jako taki jest zjawiskiem irracjonalnym, a więc nie podlegającym regułom logiki. Kultem jest religia, fascynacja gwiazdami popkultury, a nawet seksualny fetyszyzm. Podobnie auto dla jednych kultowe - dla drugich może być totalnym badziewiem. Widziałeś kultowe Zaporożce na Ukrainie? Albo Oltcity w Rumunii? A może bliżej - Poldoloty i Syrenki w Rzplitej? Rozśmiesza cię to? A mnie rozśmieszają Golfy i Kadetty...





Ford ma swoje fabryki w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazyllii, Argentynie, Wenezueli, Australii, Nowej Zelandii, RPA, Turcji, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Portugalii, Hiszpanii, Belgii, Niemczech, Anglii i jeszcze kilku mniej istotnych kraikach [francuską sprzedał 50 lat temu Chryslerowi i dzięki temu Bóg strzeże nas od francuskich Fordów]. Ale w krajach tych żyją bardzo różne narody - od ekstrawertycznych Latynosów po wiecznie ukrywających w cieniu szowinizmu swe kompleksy naszych zachodnich sąsiadów. I dlatego nieprawdą jest, jakoby Ford był na równi z Volkswagenem "autem niemieckim". Ta bzdura funkcjonuje jedynie w Polsce, ponieważ 80% Fordów na naszych ulicach ma w papierach "made in Germany"... A każdy rodowity przedstawiciel "rasy panów" ją wyśmieje.
Dla niego "prawdziwie" niemieckimi autami są tylko Audi, BMW, Mercedes, Opel, Porsche i VW [w dowolnej kolejności - akurat wybrałem alfabetyczną]. Jest to totalna bzdura, bowiem GMC jest dłużej właścicielem Opla [od 1929], niż istnieją zakłady Forda w Kolonii [od 1932], a Opel Kadett był wcześniej [1973] zunifikowany z Vauxhallem Chevette niż Ford Taunus z Cortiną [1976]. Ale ADAM OPEL A.G. brzmi ponoć bardziej niemiecko, niż Ford Werke Koeln.
Jedynym europejskim narodem uznającym Forda za swój narodowy produkt są Brytyjczycy. Od czasów upadku Leylanda i grupy Rootes [pomimo ciągłych prób wskrzeszania Rovera, sprzedaży Opli, Holdenów i Isuzu pod tradycyjną brytyjską marką Vauxhall oraz mimo istnienia na Wyspie gigantycznych fabryk Hondy, Nissana i Toyoty] to właśnie Ford uważany jest przez brytyjską opinię publiczną za jedynego prawdziwie angielskiego producenta masowych autek. Dlatego bez mentalnych protestów łyknięto inkorporację "pod owal" takich rdzennie brytyjskich marek jak Land Rover, Jaguar czy Aston-Martin. I dlatego zjawisko kultu VW w Niemczech porównywać możesz jedynie z kultem Forda w GB. Tylko że zupełnie inny to kult i inne są jego przejawy, bowiem inna jest kultura społeczeństwa i inny... sam przedmiot kultu owego.
Volkswagen wyprodukował swe pierwsze auta w chwili, gdy po drogach świata jeżdziło już ponad 30 milionów Fordów. Ale to nie jedyny argument. Pomijając Fordy zza wody wśród samych brytyjskich modeli masz szereg zjawisk otoczonych dziś w GB powszechnym kultem - nie tylko Capri, ale i Escorty RWD, Cortiny czy Anglię 105E. Nie twierdzę że jedynym kultowym VW jest Kaefer, choć przez wzgląd na swego genialnego twórcę odstaje baaardzo daleko przed wszystkie pozostałe modele VAG. Dla mnie Kaefer jest autem 100lecia, a prof. F.Porsche - niedoścignionym geniuszem wśród konstruktorów. Czy mi się to podoba, czy nie - przyznać muszę, że Golf także stał się już autem kultowym. Na szczęście Jetta, Polo czy Derby nigdy statusu tego nie doczekają. Podobnie jak Passat, 411 czy K70...
Powiadasz, że Fordy [jako też i moje umiłowane Fiaty] awaryjne są nieco bardziej niż Audi czy VW - wyraziłeś to w zdecydowanie mniej zawoalowany sposób, ale w sumie o to szło. Może to i prawda, ale zamykając ten nieco przydługi wywód muszę na moment przenieść się z dziedziny motoryzacji na poziom związany z szerzej rozumianym zjawiskiem afektu. Otóż istotą humanizmu jest to, że kocha się nie "za coś", ale "mimo czegoś". A miłość - podobnie jak kult - także jest zjawiskiem irracjonalnym...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-02 11:41:26 /


Świetne jak zawsze. Ale obawiam się, że ci do których to miało trafić i tak nie zrozumieją...

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-02 15:56:15 /


Konewka :D

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-02 16:18:46 /


Łona - Konewka :D

Kiedy deszcz nie pada i wody coraz mniej ... co mówie na to ja... KONEWKA,
Kiedy deszcz nie pada i czekon mówi hey, co mówie na to ja KONEWKA, (x2)

Mam KONEWKE w rece lewej ,siedze pod drzewem i leje! leje! leje!
Słonce grzeje je! je! je! je!
Póki mam konewke jeszcze tak źle nie jest
Jestem tu po to żeby KONEWKĄ chlusnąć,
Kwiatki nie uschna bo ja im kurwa nie dam uschnąć,
Bede sikał jak ze sikawki strażak
To jest KONEWKA wiec uważaj!!!

REF.
Kiedy deszcz nie pada i wody coraz mniej ... co mówie na to ja... KONEWKA,
Kiedy deszcz nie pada i czekon mówi hey, co mówie na to ja KONEWKA, (x2)



Polecam tego pana liryke :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-02 18:14:08 /


http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?t=4406&postdays=0&postorder=asc&start=0

i powtorze za kolega Strzala - konewka ;-)

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-02 19:17:29 /


niezła jazda, faktycznie zamknijcie ten wątek, bo to się chore robi.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-02 20:58:42 /


"To może coś odemnie... może niezawsze się udzielam, ale czytam i się uczę. Teraz poprostu niemoge..

To co napisali goście z Capri.pl ja się im niedziwie, wszedł jakiś gościu na ich forum i zaczął im wpajać na siłę jakiś nowy styl, nurt TUNINGU. Każdy (chyba poza Aurelem) Wie że kurde na forum o starych autach niemówi się o tuningu oni kochają swoje bryki i niemają zamiaru zakładać niskiej twardej zawieszki bo się buda zdeformuje. Oni wolą pucować to co mają, nieruszajmy ich i tyle. Że się tak wyrażę MAJĄ SWÓJ ŚWIAT I SWOJE ZAJAWKI

co do tego Capri z dokładkami z blachy to tutaj Wy się wykazaliście głupotą i zeszliście do ich poziomu. gdyby ktoś zamiast tylko oglądać fotki poczytał komentarze. dojrzelibyście że wszyscy się dziwią kto to tak zeszpecił !

Co do Aurela... Człowieku dla mnie powinni cię z CS.pl wywalić na zbity pysk, przez CIEBIE 2 fora mają waśń i po co? po co na siłę komuś coś wpajać ? tak jakbyś poszedł do księdza i wmawiał mu że SATAN rządzi :/ Twoje teksty i próby porównań chyba konsultowałeś w przedszkolu albo na placu zabaw. Piszesz niechlujnie - mówisz że masz dysleksję na forum KTK wyczytałem takie coś w tym stylu "zasłanianie się dysleksją jest jak chwalenie się małym ch**em". Usiądź sobie przed swoim autem i pomyśl nad nim i nad sobą ! "

Jak na razie jedyny gość, który tam chyba korzysta z mózgu! Jak można mówić o tolerancji, skoro zaraz się kogoś opluwa, nie czytając nawet do końca postów (np. o "Bestii" ? Ten wątek jest na razie moim "kultowym" :) To jak scenariusz jakiejś komedii. Gość się za bardzo nudził na swoim forum, zalogował się na kilka innych, kilka ze sobą skłócił i na większości ma przerąbane. A teraz się nawet okazuje, że to, co pisał o cultstylu, cultstyle-m nawet nie jest. Więc... po co to wszystko? Ale faktem jest, że pomimo, iż nie podoba mi się tak do końca forma tej dyskusji, to trzaba przyznać, że tutaj zostały skrytykowane samochody w tym swoistym stylu.. a na Ich stronie niestety nieprzychylnie wypowiedziano się.. O NAS! Ale cytowany przeze mnie forumowicz sam im zwrócił uwagę, że poziomem nie grzeszą.. Ale to chyba marne pocieszenie jak na wątek, który zadymił 2 fora.. :((

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-03 01:55:07 /


Jeszcze to meczycie, watek upadnie dopiero wtedy jak diesel aurela przestanie odpalac z powodu zimy.

Classmobile / 2006-09-03 02:11:02 /


heh mój diesel jest taki hmm jest 16 stopni pali od tyka 17 stopni nawet nie wychodze z kluczkami!ale ile razy mam tłumaczyc ze moj diesel juz tylko niedlógo bedzie jezdzil a benzynka.proponuje zamkniecie watku bo koledzy z cs.pl sie zdenerwowali ja powiedzialem ze kadet nie jest cultowy:) (prawda kole w oczy)

ziomal / 2006-09-04 19:31:57 /


kadet jest kultowy ale bynajmniej nie ta ostatnia wersja która ocieka plastikiem...

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-04 21:45:00 /


mnie dziwi po co pisać dłógo przez ó skoro to nawet więcej roboty z wciśnięciem "alt" niz napisanie poprawnie :P

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-04 22:30:03 /


rzygnę od tego wątku.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-04 22:31:25 /


a wezcie sie podpalcie w ramach kultstajlu np na stacji lpg, aha mam bardzo wazne pytanie czy maluch z ospowiednia naklejka to joz cultstyle czy jeszcze wiocha>>>>?

Classmobile / 2006-09-05 02:39:37 /


ja uważam ze nalepka "pioneer" jest u nas kultowa na tylnej szybie, nalepas pionierasa na tylnym szybeksie

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-05 13:21:31 /


? http://www.zubil.net/images/konkurs-83/17.jpg

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-22 10:36:48 /


Bobik to nie cult bo to terenówa ,powinna być zglebiona

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-22 15:03:14 /


jaki to coś na tej feldze ma profil - 20??

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-22 21:18:20 /


20!!! hehe ja bym stawiał na 2 góra 5 jeśli takie istnieją :D

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-22 21:54:42 /


A ja myślę, że mamy tak długi wątek na temat cultstylu, że możemy się uważać za fachowców w tym temacie... może by tak przemianować stronkę na www.Capri&Culstyle.pl?;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-23 00:49:09 /


hehe Stefciu to chyba post na wątek dowcipy ;p

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-23 01:14:24 /


cultstylowa piąta kolumna , ciągle mi ktoś mówi , że moje auto za wysoko stoi, jak je "zglebię", to pewnie się zacznie , że opony za szerokie i nie ma szach dachu, ja was znam - tajni agenci.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-23 07:16:46 /


A ze mnie szpieg jest taki duzy, ze nawet jak nie zglebisz fury to zobacze co masz na dachu :)

Mysza liil (EM) / 2006-09-23 13:30:53 /


Taa ja też bez zglebienia widzę co jest na dachu;) To jest wspólna cecha ściemniaczy...

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-23 14:01:21 /


Tak? To po co wlazles na dach, mimo ze fura byla zglebiona pod ciezarem tych wszystkich w srodku?? :)

Mysza liil (EM) / 2006-09-23 15:25:29 /


Chciałem ją jeszcze bardziej dociążyć żebyś mógł dach dostrzec;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 02:00:05 /


oj zglebiona do potęgi :) czy te 2.0 wytrzymało to? heh pewnie tak w końcu to pogromcy :)

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 02:03:20 /


Ooo stary Bob tak zamiatał po pasie i poza nim, że myślałem, że z dachu mnie zmiecie:P

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-24 02:19:59 /


I tak nic nie dosrzegłem na dachu bo calego zasloniłeś ;) sciemniaczu :D

Mysza liil (EM) / 2006-09-24 08:24:25 /


Pany wyluzujta:/ to nie wątek o zaginaniu dachu, a moja fura nawet z 10 osobami w środku CULT STYLE chyba nie jest.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 08:27:15 /


Jest glebka, Woroniasty pewnie szukal miejsca na bagarek, wiec czemu nie ;)

Mysza liil (EM) / 2006-09-24 08:34:08 /


Bobik, tak się zapierają tylko kryptocultstajlowcy :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 08:44:52 /


OK .STICH. :) rozgryzłeś mnie. Robie konkretnego CULTA na bazie tego potfora: http://files.capri.pl/u/a/1/44e54fde217a1.l.jpg

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 08:50:09 /


Tylko jak bagarek umocować na deklu od OHCa??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-24 08:55:01 /


Moze latwiej konewke??

Mysza liil (EM) / 2006-09-24 08:57:52 /


cultstyle??

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-30 12:03:51 /


hehe
a ktos mi dzisiaj wyslal propozycje smsową ze zamieni sie za moja Grande na takiego mesia :D
niezly wypas mozna by mu zrobic :D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-30 14:23:58 /


od czego on ma spojler, od Granady? Taunusa?

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-30 14:25:49 /


No niewiem Wojdat moze gdyby mial taki bagarek i szach dach . To moze , ale musowo z konewka musi byc :D . A i nie zapomnij o oponkach 155 na felgach 10 calowych :D

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-30 14:32:05 /


CultStyle = festyn czy tam odpust, to bylo juz dawno wiadomo. Dzis nastepny dowod, i nie chodzi tu o plastiki i swiecidelka! Otoz do zalozenia opony 155 na felge 10 cali potrzebna jest 50 kg kapiszonów, lub 8kg nabojów do korkowca :) Bo jak powszechnie wiadomo, inaczej niz pirotechnicznie, nie da sie naciągnąc takiego kondona.

Mysza liil (EM) / 2006-10-30 14:41:02 /


Ja tam uwazam ze czepiasz sie i juz . Taka fura sama w sobie to wypas , nawet ma kutowe odblysniki na klapie bagazniczka :O

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-30 14:46:20 /


tak prawde mówiąc to poza tymi debilnymi oponami to nie widze nic złego w tym całym cult stylu... .

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-30 15:57:48 /


Borne 2006. Taki pojazd przyjechał na pas w niedziele jak odjeżdżaliśmy.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-30 19:43:14 /


całkiem całkiem jak na opla ale 100 razy lepiej by wyglądał w czarnym macie lub jakimś ladnym połyskliwym kolorze :)

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-30 19:57:32 /


rozumiem że te tablice to tak ma być a nie przypadek?

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-30 20:54:40 /


poza oponami i felgami jest zajebisty !! Piszę to juz chyba setny raz... juz chyba wszędzie poza capri.pl sie pojawił, a teraz z tego co wiem będzie na okładce GT (sic!). Zawsze taki chciałem i kiedys sobie zrobię :) Jak bede miał z czago :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-30 21:19:46 /


Jak dla mnie też rewelacyjny. Lans jak cholera:):):) Bardzo ładnie to wszystko było zrobione. Auto nie miało dziur tylko zdrowa blache z nalotem od wody z sola:):):):)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-30 21:40:29 /


Przecież ona juz była w tym wątku raz;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-31 07:20:21 /


Sorry nie zauważyłem.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-31 07:27:45 /


heh ...nawet w nowym GT jest to auto :>

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-31 13:45:00 /


Ciekawie wyglada , tylko jaki jest sposob zeby utrzymać rdze tylko na powierzchni?
Czy tylko wymiana auta jak juz "lakier" przegryzie się na wylot?

robs / 2006-10-31 20:25:15 /


Coś nowego w temacie ?

Mysza liil (EM) / 2007-01-10 11:44:13 /


Taaa Aurel wypisuje, że Capri wychodziły głównie z silnikami 1,6 i 1,8 ;-) A 2,3 to taaaaaka rzadkość ;-) hm

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-10 11:49:51 /


Buehehehehe

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-10 13:49:22 /


zgadnijcie co wyskakuje w googlach jak sie wpisze cult style ...

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-10 19:21:49 /


widać, tyle to warte co instalacja gazowa... kto ma ten żałuje :)

Mysza liil (EM) / 2007-01-10 19:26:42 /


Na potwierdzenie słów MikeB4 - przedostatni post: http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?t=2742&postdays=0&postorder=asc&start=15&sid=a35b40a8240fc4bb90fa5f356afb189b
LOL

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-10 23:16:10 /


moze nie zna sie na silnikach w capri, ale ma najfajniejsze logo na forum cultstyle

Classmobile / 2007-01-11 00:52:45 /


Czy ona macha uszami? :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-11 07:17:29 /


hahaha "mistrzoski" on jest, a jeszcze lepszy ten co sie pod nim post wpisał <lol>

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-11 19:30:07 /


na allegro jest bardzo ładny przedstawiciel cult style ;)

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-11 21:12:09 /


To jest rust style. Mitrov! Stajli nie odrozniasz?!? ;);)

Pozdr

Govar Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-11 21:34:07 /


już chyba nawet Ktoś go kupił:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-11 21:49:58 /


jest zajebisty !! Ja bym tylko zrobił mechanike i nic wiecej nie ruszał !! Przekozak !

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-11 22:10:54 /


nie wypowieadam sie juz na waszym forum bo wy jestescie naj madrzejsi i wogóle jak wszystko najlepiej wiecie a auta beda i tak przerabiac jak przerabiali i wy tego nie zmienicie a mike wiesz ty jestes wszechwiedzacy buahaha smiec mi sie z ciebie chce znawca błhahahahahhaha

ziomal / 2007-02-04 17:50:05 /


"Najmądrzejsi" pisze się razem.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-04 17:59:03 /


Aurel nie jestes sam na Capri.pl

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-04 18:22:29 /


wiedziałem ze prędzej czy później aurel nie wytrzyma i się obrazi na wszystkich.
ja wiem - jego problem.
ale moim zdaniem co poniektórzy naprawdę przeginali z wyśmiewaniem cultu i autora postu. gwoli jasności - nie jestem ,,wyznawcą" cultu, nie znam aurela ale kocham stare autka ale niektóre przerobione w tym stylu prezentują sie super.
każdy ma prawo do swojego zdania, swojej wizji. niejeden z tych prześmiewców sam się cieszą np ze zdobycia jakiegoś elementu czy gadżetu do auta a nikt tego nie wyśmiewa. trochę to smutne że są tu ludzie którzy nie szanują innych.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-04 19:37:23 /


sorry za literówki - tak to jest jak sie pisze i patrzy na jasia fasolę

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-04 19:43:08 /


błahahahahaha sprawa ;-)

niepozdro

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-04 20:10:24 /


dajmy joz temu spokoj , to tylko jeden z odlamow sprowadzajacy sie w wiekszosci (pomijamy raczej polska strone cultstyle) do niegroznych modyfikacji milych dla oka wozkow. Dla mnie the best offfff jest taki oto pojazd idealnie zazebiajacy sie z autkami na naszej rodzimej stronie o w/w, aha zlapane pod ikea.

Classmobile / 2007-02-04 22:29:49 /


Stawiając go na dachu można zrobić Indonezję :D

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-04 22:38:35 /


chyba jakiś wszechpolak:P

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-04 22:48:37 /


patriota heheh ale czemu jeździ zagranicznym wozem;p?

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-06 22:43:29 /


na maluchu lakier się gorzej układa :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-06 23:35:02 /


haha znam z autopsji bawiłem sie w lakierowanie kaszla :P

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-07 00:15:20 /


Jeżdzi niemieckim wozem bo to polski nazista

PSIAŁA / 2007-02-07 00:30:29 /


Albo niemiecki wszechpolak

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-07 13:41:32 /


witam ;]

chociaz moje auto nie jest fordem capri ani nie jest w stylu cultstylowym ;]
chcialbym sie wlaczyc do dyskusji

panowie troszke dystansu do tego wsyzstkiego
mowicie ze cultstyle to tylko gleba felgi i bagaznik albo rdza ;] to wasze zdanie ale jesli nawet tak jest to co w tym zlego ?;]
to ze wy zrobiliscie w połysk zamiast w mat to tez indywidualna sprawa ;]

nikt nie wciska nikomu nic na sile przeciez
uzasadniona krytyka zawsze jest zdrowa ale wklejanie fot jakis tam rupieci porownywanie poprzez ironie czy tez bezczelnosc to juz glupota ;] jeden pan nawet zarzucal calibry co naprawde bylo obrazliwe ;)

ford capri wg mnie to na prawde ladny samochod z dusza ale rowniez rosty i raty germany culty maja swoj charakter wszystkie łączy pasja wlascicieli ktorzy chca zrobic cos pieknego (przynajmniej dla nich) i oryginalnego ;] dlatego tez niech kazdy robi swoje oby robil to dokladnie dbale ;] pozdrawiam

smashnp / 2007-02-19 22:38:48 /


ja mam fajną calibrę która wygląda jak z kibla... upolowałem w Bydgoszczy... tylko mi sie program od telefonu zepsuł i nie mogę zrzucić na kompa... dajcie który swój numer kto może zrzucić to wyślę mms-ami

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-20 18:30:29 /


w moim profilu masz numer :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-20 22:09:36 /


to z l6 wiec słaba jakość ale może odda rzeczywistość ale odrazu wstawiaj

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-20 22:17:41 /


Cultstyle jest bardzo podobny do tzw. "south london look" wśród Fordów. Według mnie to najlepszy styl w Fordach. Styl ten rzadko występuje w Capri większość to Anglia, Cortina i Escort Mk 1. Poniżej ładne samochody z "south london look". Miałem okazję mieszkać i pracować w południowym Londynie w jednej z dzielnic gdzie narodził się "south london look" i obok pięknie odrestaurowanych samochodów tak jak na zdjęciach widziałem wiele samochodów "south london look" pomalowanych podkładem ale totalnie obniżonych i na felgach 7x13. Wyglądały dokładnie jak połączenie ratstyle i cultstyle i powiem jedno MIODZIO.

Dziwne są te wypowiedzi krytykujące i ton w jakim są wygłaszane. Najlepiej jakby wszystkie samochody były pomalowane czarnym matem wtedy same pochwały by tu były. Tez mi się nie podoba 90 % samochodów na stronie Capri.pl ale potrafię uszanować gust (lub raczej jego brak) innych osób. Ale takie krytykanctwo to Polska cecha.

Mam tez Golfa Mk 2 i po obejrzeniu cultstyle.pl nabrałem chęci na zawieszenie - 80 i stalowe felgi 8x14 :). Może to niepraktyczne ale jak się szuka praktyczności to się jeździ Renault Thalia lub Dacia Logan.

Pzdr

Jarek / 2007-02-20 23:17:28 /


tą calibre zgram z rana bo dostalem foty jak juz do pracy jechalem :/

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-20 23:28:24 /


Według mnie ta krytyka wzięła się ze sposobu przedstawienia całego zagadnienia przez autora wątku. Niby pytając co myślimy na ten temat, oczekiwał tylko jednogłośnego przyklasku.
Ja wolę czarny mat, ale nie zakładam wątku "Pomalowałem auto czarnym matem i co o tym myślicie? I niech tutaj piszą tylko ci co im się podoba, a jak się komuś nie podoba to niech spier..."

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-21 09:15:11 /


ja sie tam nie znam na cult stajlach i innych takich, albo auto mi sie podoba albo nie . Moze bym sie wkurzył widząc MOIM zdaniem "oszpeconego" capri czy innego starego forda, ale z drugiej strony wole sie zająć remontem swojego auta niz marnowac czas na wrzucanie komus za to co zrobił ze swoim autem. jak mawiał mój profesor " nie mój ogródek nie moje buraczki hehe
a tu jak prosił mnie filip wrzucam te fotki co zrobił, niewiem czy ma to cos wspolnego z jakims stajlem , dla mnie to zwykla calibra po tanim tunningu i tyle.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 11:28:28 /


zderzak jest za wysoko i jest za malo odsadzony, niema kolpakow ze spinerami tylko zwykle i za malo chromowanych naklejek.A i nie wiadomo czy zegary swieca sie na niebiesko czy fioletowo i czy ma diody w spryskiwaczach i czy jest gdzies chromowana nakladka na przedni blotnik. a to bardzo wazne.Gdyby byly te dane mozna by sie zastanowic jak bardzo jest kuldstajlowa.

Classmobile / 2007-02-21 11:36:23 /


skoro z poczuciem humoru do tego podchodzimy to zauwazylem ze poza tunnigiem optycznym zwiekszono tez moc silnika o dwa byki nie konicznie mechaniczne ktore widac na przedniej szybie :D zawsze cos.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 11:46:16 /


pewnie dodają skrzydeł :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 11:46:48 /


na lusterku wstecznym wisiała mała chromowana felga którą próbowałem ująć jednak światło odbiło się od szyby, aha i była wyposażona w kompletny zestaw diod.

Widziałem jeszcze nissana w Bydgoszczy jak jemu tam... 300zx czy jak.... ten nowy taki.... pomalowany na złoto i jak przejezdzał to było widać jak blachy na złączeniach odstają od siebie i trzeszczał jak radio Maryja. roześmiałem się jak przejechał, a jezdził w kółko.i kark oczywiście w nim siedział.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 11:54:37 /


Ten nissan to 350z i jest dosyc slawny, gdyz w sierpniu smiertelnie potracil kobiete na przejsciu dla pieszych i uciekl z miejsca wypadku i tu mamy kolejny przyklad wspanialego polskiego prawa dzieki ktoremu mogles go zobaczyc.

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 13:04:09 /


Nie wiem jak Ty PieM ale ja wierze w wiedze motoryzacyjna Filipa i jak powiedzial 300zx to to jest 300 zx a nie 350z. Dwie rozne fury, ktore notabene rowneiz mi sie podobaja.

sati22 / 2007-02-21 17:58:46 /


Ja tez bym wiezyl gdyby nie to, ze Filip nie byl pewny i napisal, ze ''ten nowy taki'', a nowy to jest 350z, 300zx byl produkowany na przelomie lat 80 i 90 o ile sie nie myle.

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 18:07:31 /


No nowy to 350z a 300zx był już produkowany kiedyś i już nie jest:D

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 18:26:29 /


W takim razie to ja nie doczytalem, przepraszam i zwracam homor kolego. W takim razie masz racje a to ja wyszedlem na debila:) ale tak to juz jest jak sie dopiero co wstalo z wyra

sati22 / 2007-02-21 18:48:09 /


Nie ma problemu, kazdy moze sie pomylic, niedoczytac czy zle przeczytac, a tak na marginesie to nadal nie wiemy czy przez przypadek Filipowi nie chodzilo o 300zx. Zauwazmy, ze jest to forum dotyczace starych Fordow, wiec dla ich wielbicieli nowe samochody to moga byc juz roczniki 90;P

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 19:30:38 /


mowilem o tym takim gówienku co go rok czy 2 temu zrobili a te iksy i zety mi sie pieprzą wiec mogłem pomylić


sprawdziłem i zeczywiscie to 350

a dokładniej takie ustrojstwo było jak na focie

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 22:12:11 /


takie tylko jak jedzie to trzeszczy

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-21 22:19:15 /


pokazało sie Cultstylowe Capri Mk3 na mobile.de

http://www.mobile.de/SIDq3JvqpEgOWvnvhyl0f7Tsg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1178012584A1Iindex_cgiD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B27%81F-t-vCaMiMkQuSeUnVb_X_Y_x_y~BSRA6D1100A4D9000BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=2&id=11111111255308707&

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-01 10:46:44 /


Wygląda jakby go z jakiejś rzeki wyciągneli

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-01 10:49:03 /


Najlepsze jest to że za tego z rzeki (bez papierów) ktoś woła 800 e , a ogłoszenie wyżej , za 450e stoi ten :


Jak dla mnie , to super deal.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-01 10:55:05 /


hmm ciekawe o tym pierwszym pisze koleś ze wstodole 12 lat stał hmm chyba bez dachu ta stodoła była albo sie zawalił na samochód <lol2>

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-01 15:30:17 /


za cult style sie płaci hehe

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-01 19:34:44 /


Ja tylko chcialem napisac ze wypraszam sobie mowienie o moim essim ze podchodzi pod ten klimat... mam tylko niskie oponki i koniec!!!!

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-01 22:33:48 /


opony jak opony, ale antena jedzie CultStajlem juz z daleka :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-01 23:28:45 /


no und der wundrbaum-ktore to chyba zaczeto produkowac juz w epoce :D

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-26 09:24:53 /


jestescie Śmiesznie naprawde komiczni jezdzijcie sobie swoimi orginalnymi fordami w których chyba polowa czesci nie jest orginalnych. a glebic niechcecie bo gdybyscie zalozyli sztywny zawias to by cala rdza z nich wyleciała. Oczywiscie szacun dla posiadaczy naprawde zadbanych egzemplazy ale z tego co tu prezentuja niekótrzy to Moja granada co na złom wyleciał była w lepszym stanie blacharskim niz ich wozy.

a dogryzki typu Cultstajl sa na poziomie dziecka w przedszkolu w dodatku takim specjalnym

ziomal / 2007-10-05 15:54:27 /


aurel ja tez bym nie obnizyl swojej grani tylko po to zeby jezdzic trawersem po asfalcie?? i uwazac na wystajace studzienki,liczy sie jednak komfort a nie glebowanie bez sensu :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-05 16:09:04 /


Ja mam glebe i jakoś rdza sie nie sypie... :P

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-05 17:08:23 /


to chyba mój "THE STRANGER" jest tu k..wa najbardziej kultstajlowy , bo ma 98 cm do góry pałąka / i rdza się nie sypie, raczej plomby /. ale weż się kolego Aurel już trwale wyloguj z capri.pl, bo mdli mnie jak czytam te Twoje boleśnie wysrane biadolenia . albo wpadnij na zlot jakiś , w zglebianiu chętnie pomożemy :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-05 20:29:01 /


STICH nie przesadzaj, fakt że posty Aurela odbiegają trochę... ale pały nie przeginaj, bo równie dobrze o Tobie mógł by toś tak samo napisać.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-05 21:07:28 /


"albo wpadnij na zlot jakiś , w zglebianiu chętnie pomożemy :)"


Ja to zrozumiałem jako ogólne znieczulanie sie procentami.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-05 21:31:02 /


A ja nie. Chętnie bym się bliżej z kultstajlowacami zetknął bliżej, obym nie był po paru procentach...Jak dla mnie jest to bucówa na maksa, noszą się jak nie wiadomo co. Byłem na tym ich forum, no i po prostu żenua totalna. Wieś śpiewa i tańczy. Ostatnio kolo mi jeden powiedział właśnie, że on by tego forda (mojego Forda) w Dżi-stajlu zrobił...G-style, rany no....

rypswyps / 2007-10-05 21:37:09 /


a ja troche inaczej to zrozumiałem ;-))
można kogoś wbić lub wkopać w ziemie ;-PPP


a smęty Aurela są conajmniej bezlitośnie zakwalifikowane do kategorii "żałosne" , fora ze dwora .... nasze Fordy, nasza piaskownica, nasze zdanie ;-)

Każdy ma inne i to jest fajnie .... a nie każdy rzuca sie na felgi 22 cale i obniża auto do granic bezsensowności... zresztą najfajniej gościa o nicku Aurel podsumował jeden z założycieli cultstyle.pl w dniu [2006-08-31 20:03:46]

;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-05 21:39:20 /


Ja jedna z moich granad jakbym miał czas i troche kasy to bym sobie zardzewił:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-05 21:53:25 /


wystarczy trochę czasu ;)

Mysza liil (EM) / 2007-10-05 22:19:39 /


hehe Mysza masz racje co do tego:). w przypadku naszych fordow wystarczy czas, kasy nie trzeba ;P. a aurel teraz ma golfa to juz jest pelen kultstajl i nasze forum juz mu nie potrzebne ;-).

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-05 22:23:51 /


najbardziej mnie rozpierniczają te 175 na 7 calówkach. Po kiego oni to robią, co za ser.

rypswyps / 2007-10-05 22:48:44 /


widzę, że Rozjechany i Mike są kryptokultstajlowcami, ..........odraza :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-05 23:14:19 /


Nie wiem czemu ja ?? No, ale niektóre pomysły tuningowe mi sie podobają a szczególnie te "zardzewiałe" z zewnątrz Golfy Mk1, Garbusy itp ;-))) Ale to chyba nie cultstyle ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-05 23:31:01 /


to rat <rot> ?! cos tam

Classmobile / 2007-10-06 10:15:52 /


kultstajl reaktywacja??? myślałem, że to już umarło. I tak, naprawdę tylko SzachDach z bagarkiem robią robotę!

Każdy robi ze SWOIM autem to co chce. W końcu sam w tym potem będzie jeździł 8]

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 11:41:16 /


STICH kłania się czytanie ze zrozumieniem ;)
o mnie możesz pisać, że jestem cult style'owcem oplowcem czy polonezowcem, wali mnie to :)
po prostu uważam, że o Twoich postach też można czasem napisać:
"... mdli mnie jak czytam te Twoje boleśnie wysrane biadolenia..."

houk

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 14:53:32 /


Rozjechany , teraz to już całkiem otwarcie zajmujesz pozycję po stronie takich kolesi jak Aurel. Widocznie podoba Ci się nazywanie naszych Fordów "złomem z którego wylatuje rdza" i tym podobne teksty. Jak dla mnie możesz zrobić to samo co proponuję Aurelowi, i opuścić na wieki wieków www.capri.pl, powodzenia w zglebianiu i żeby ci bagarek z szach dachu nie odpadł :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 17:50:39 /


a jakbyś jednak pozostał amatorem normalności w tutejszym wydaniu, to weż k..wa załóż tłumiki, bo po Twoich wyczynach na PC 2007 muszę głośniej słuchać muzyki.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 17:57:45 /


<hahaha> rozgryzłeś mnie STICH... odkryłeś moje prawdziwe oblicze, żegnajcie liile !
żegnaj klubie capri.pl ! :D

niestety nie potrafię skonstruować zrozumiałej dla STICHa riposty :(

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 18:07:23 /


poprzednio użyłeś mojej własnej wypowiedzi jako cytatu, może poszukaj trochę na forum i zacytuj mnie jeszcze raz :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 18:09:07 /


o ile przezwyciężysz rzekome nudności :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 18:10:03 /


chłopaki wezcie "stoperan" !! a nie , to na srake...
albo "lokomotiv" na nudności :D

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 18:14:53 /


Wedle życzenia, daleko nie szukałem kilka postów wyżej.

"ja myślę, że miłośnicy cult style nikomu przeszkadzać na forum nie będą, zwłaszcza jeżeli mają też stare fordy, o ile tylko wyznanie wiary w tenże kult nie będzie obowiązkowe , btw sam właśnie obniżam bryczkę o jakieś 6-7 cm :)"

.STICH.
2006-06-11 13:08:26

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 18:16:52 /


a gdzie ja napisałem ,że kultstajl jest niemile widziany na stronie ?
Aurel natomiast po swoim poście :

"jestescie Śmiesznie naprawde komiczni jezdzijcie sobie swoimi orginalnymi fordami w których chyba polowa czesci nie jest orginalnych. a glebic niechcecie bo gdybyscie zalozyli sztywny zawias to by cala rdza z nich wyleciała. Oczywiscie szacun dla posiadaczy naprawde zadbanych egzemplazy ale z tego co tu prezentuja niekótrzy to Moja granada co na złom wyleciał była w lepszym stanie blacharskim niz ich wozy.

a dogryzki typu Cultstajl sa na poziomie dziecka w przedszkolu w dodatku takim specjalnym

aurel [2007-10-05 15:54:27]"

ma u mnie dość niskie notowania,
chcesz bronić kolegi ? jakiś twój kumpel czy inaczej się lubicie ?
twoja Rozjechany sprawa, stając po stronie przyjemniaczka, który wali takie teksty nie zasłużysz sobie na Złoty Medal Klubu,

obawiam się, że po prostu należysz do towarzystwa lubiącego mnie inaczej i czy to służy interesowi Capri.pl, czy wręcz przeciwnie rozewrzesz jadaczkę dla samej przyjemności napisania, że Twoim zdaniem nie mam racji :)

jeżeli sprawiło Ci przykrość, że twoje V8 nie dało rady mojemu skromnemu 1600 na PC, to nie pyszcz tyle tylko weż idż do garażu i skręć to wszystko lepiej :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 18:35:21 /


"ma u mnie dość niskie notowania,
chcesz bronić kolegi ? jakiś twój kumpel czy inaczej się lubicie ?
twoja Rozjechany sprawa, stając po stronie przyjemniaczka, który wali takie teksty nie zasłużysz sobie na Złoty Medal Klubu,"

nie bronię "przyjemniaczka" tylko piszę do Ciebie, o Twoich postach.

"obawiam się, że po prostu należysz do towarzystwa lubiącego mnie inaczej i czy to służy interesowi Capri.pl, czy wręcz przeciwnie rozewrzesz jadaczkę dla samej przyjemności napisania, że Twoim zdaniem nie mam racji :)"

Ja nie należę do towarzystwa lubiącego Cię inaczej, tylko po prostu Cię nie lubię,
a tym bardziej Twoich postów, które często nie odbiegają klasą od w/w.

"jeżeli sprawiło Ci przykrość, że twoje V8 nie dało rady mojemu skromnemu 1600 na PC, to nie pyszcz tyle tylko weż idż do garażu i skręć to wszystko lepiej :)"

Nie sprawiło mi to żadnej przykrości, bo nie jesteś dla mnie żadną konkurencją.
A jeśli chodzi o skręcanie fury, to być może z różnymi skutkami, ale robię to sam.

Ostatni raz wdałem się z Tobą STICH w dyskusję, nie będę pisał dlaczego bo i tak
sam sobie to wytłumaczysz.
Ale licz się ze słowami...

KONIEC

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 20:00:42 /


a mnie się wydaje Rozjechany, że Aurel kupił od Ciebie bryczkę, bierzesz więc stronę swojego znajomego..................i nie ma to znaczenia, że tenże osobnik fabrykuje posty nieprzyjemne dla wielu ludzi z Capri.pl
a może jednak myślisz dokładnie to samo co Aurel ?
brak sympatii do mnie wystarczy aby stanąć przeciwko interesom Klubu ?
żenujące

i faktycznie nie jestem dla Ciebie konkurencją, prawdopodobnie objadę Cię nawet "BRASILIAN'EM"

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 20:34:36 /


Słuchajcie.. to bez sensu. Aurel już dawno nie zajmuje zdania w dyskusji a Wy to odgrzebujecie po takim czasie.. Z dyskusji przeradza się to w docinki, pyskówkę, potem wyzwiska i na końcu jakieś pseudo obelgi i wyzwania.. Od razu trzeba było pojechać na tor i sprawdzić kto ma większego. Bez sensu jest to co robicie.
Przywołuję jednego i drugiego do porządku! :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 20:52:13 /


Rozjechany, nie daj się prowokować ... hehehehe ... będzie Cię podszczypywał klawiaturą teraz ;)))

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-06 21:10:30 /


Aurel faktycznie nie dyskutuję już prawie cały dzień, jak jeszcze miłośnicy i obrońcy Jego stylu myślenia stulą ryjki, to wymiana uprzejmości się zakończy..............co było celem mojego wczorajszego postu.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 21:24:35 /


STICH reaktywacja :/.
Stich, średnio raz na trzy miesiące masz remisję tej swojej choroby i zaczynasz się czepiać ludzi. Wyluzuj.

A na kwizowe hasło:
"tenże osobnik fabrykuje posty nieprzyjemne dla wielu ludzi z Capri.pl" duży procent klubowiczów odpowiedziało by właśnie "STICH".

PZDR i trochę loozu

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 21:26:33 /


rozumiem Młody, że nie powinienem się czepiać Aurela ?
Ty także popierasz Jego punkt widzenia ?
Twoja sprawa.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 21:34:11 /


Stich nie popieram nikogo, tylko widzę, że się robi gnój bez powodu po raz kolejny. A twój sposób wyrażania swojego zdania nie sprzyja załagodzeniu sytuacji.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 21:54:55 /


KONIEC. Basta!

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 22:09:31 /


Młody, uważasz, że post Aurela jest fajny ?
Jeżeli tak, współczuję.
Jeżeli nie, jest powód do robienia "gnoju".

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 22:46:09 /


Stich, aurel dla mnie jest śmiesznym przecinkiem, który pojawił się na stronie i błysnął genialnym postem i którego zapewne nigdy więcej już nie będziemy mieli przyjemności witać, dlatego jego głupawe docinki mnie nie ruszają. Zaś Ty i Rozjechany jesteście stałym elementem krajobrazu i nie potrzeba nam chyba waśni wewnątrzklubowych. Nie każdy musi się lubić ale szanujmy się :).
I o to mi chodzi.
Zresztą może za bardzo się wczuwam, łotewer.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-10-06 23:37:50 /


Wątek zamknięty. Brak możliwości kontynuacji.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-10-07 02:22:31 /


Jeszcze nie bo mam cos nowego :)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 11:20:34 /


i jeszcze

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 11:21:49 /


Hehe, no lewarek zmiany biegów jest zajebisty :D :D (ale czy praktyczny ?) :)

Eclips Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 11:29:32 /


gość za każdym razem jak wrzuca jedynkę to wali sobie w ten pusty łeb jak w gong :P

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 12:18:22 /


Moim zdaniem to koła są trochę za małe, przez co całość śmiesznie wygląda

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-04 12:30:18 /


To chyba samochodowa odmiana stylu "rat" :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-04 14:36:50 /


a ta beczka na dachu to zbiornik paliwa rodem z MAD MAX'a.

a tak BTW "rat rody" to raczej w wiekszości samochody, bo chyba nie samoloty :)

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 14:43:27 /


Miałem na myśli bardziej "ratcar" samochodowy odpowiednik "ratbike" :)
To faktycznie styl taki trochę Mad Maxowy

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-04 15:11:56 /


niektóre samochody w cult stylu wyglądają nieźle ale ten to akurat jest zburaczenie.
tak przy okazji - przegladałem nowy numer GT i tam jest rost maluch - nie wiem dlaczego ale do malucha pasuje jak ulał... :)))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-04 15:38:00 /


buahaha jak to widze nie wiem czy sie śmiać czy płakać :) dał popis ktoś,
PS moim zdaniem do rost malarów śmiało może dołączyć rost poldolot caro, tam rdzy nawet nie trzeba hodować :)

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 19:39:58 /


jellon nie dokońca tak. prawdziwy rost ma rdzę powierzchowną a prawdziwy poldek ,,przelotową" :))))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-04 19:42:15 /


to taki tjuning? a jak nazwać taką rdze która spowodowała zniknięcie połówki drzwi łącznie z dolnym profilem ? bo przelotowa rozumiem ze taka ze jest np nadkole a w nim dziura jak po strzale z dubeltówki

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-04 21:49:11 /


ale parch

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-05 08:54:06 /


Śmieszy mnie czytanie poniekórych wypowiedzi na temat kult stajlu zreszta pewne osoby swoim inteligencja nie grzesza. mam swojego forda i swojego VW ale was to nie obchodzi klepiecie w te klawiatury a 30 % z was wie co to tuning i nie tylko restaurowanie fur dla niektórych jest wazne ale i zgrabne modyfikacje ile % z was chciało by zamontowac wiekszy silnik(to tez juz tuning)czy zmienic felgi czy zamontowac przelotowy wydech zastanówcie sie zanim cos napiszecie bo usmiałem sie jak czytałem ostatnie posty. nie bede odp. bo pewnie zagladne tu znów za rok

ziomal / 2008-04-24 15:10:01 /


NIE PODOBA MI SIE

cortinas !G.O.P! / 2008-04-24 16:30:13 /


Dla mnie ok jest tuning z epoki czyli np oryginalny z tamtych czasów ewentualnie delikatny z gustem tuning no bo jak tu powiedzieć ze się nie zmienia auta jak nawet sam kolor na metalic to tez już jest tunning

rybagosc Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-24 16:52:41 /


Aurel wszystko fajnie, ale poczytaj o tym sporcie ...... http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-24 19:41:18 /


Niektórzy po prostu nie chcą słuchać... :/

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-24 21:35:05 /


hmmm
nie rozumiem polityki www.culstyle.pl

"Informacja

Aby się zarejestrować na tym forum musisz posiadać zaproszenie."

KE ??!!

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-26 18:03:36 /


pewnie jakies referencje od innego ...stylowca....albo coś w tym stylu

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-26 18:11:15 /


Main poproś Aurela :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-26 19:00:02 /


:)
bylem kiedys tam zarejestrowany ale ... skasowali konta :|

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-26 23:18:17 /


coś w rodzaju durnego grona :)

rybaak Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-26 23:38:25 /


nie wiecie ze to awantgardowy klub? nie kazdy burak moze zostac kultstajlowcem, więc gdzie się pchata? ;-P

Mysza liil (EM) / 2008-04-27 11:17:04 /


Kółko wzajemnej masturbacji ;)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-27 13:09:03 /


Beddie aleś pojechał .... :D nie no ja sie chcialem zapisac bo niektore furki (te z zachodnich stron) sa zrobione naprawde gustownie , smakowe ;) ale jednak nie musze sie logowac zeby obejrzec je :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-28 00:11:11 /


Beddie widze że kolega inteligencja i tolerancja nie grzeszy widze ze masz doswiadczenie w tej dziedzinie skoro mówisz ze inni na innych forach tak robie chyba ze sam tak robisz przed swoim samochodem patrzac ja rdzewieje lub patrząc na jedno z twoich ulubionych for. Śmieszy mnie takiego typu komentarz pokazuje jak puste jest słownictwo poniektórych ludzi zarejestrowanych na tym forum. Zero tolerancji. Sam uważam ze niektóre moje posty(wczesniejsze) były durne ale nie były az tak płytkie jak kolegi wypowiedz.

ziomal / 2008-05-04 19:39:18 /


zero tolerancji dla nonszalancji ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-06 01:45:05 /


Tak oto wszystkie CzarnoMatowe Granady Kombi uznaje się za CultStylowe ;) :P
cichociemne grono moze już wyjśc z podziemia :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-11 00:15:43 /


Co to za listwa wokół bocznej ostatniej szyby>>>>>>>>>>>

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-11 00:32:30 /


http://moto.allegro.pl/item363273188_extra_ats_13_4x108_szerokie_cultstyle_bcm.html

to teraz jeszcze wszyscy jezdzacy na ATSach sa CultStyle-owi :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-12 00:42:46 /


Odświeżam wątek:
http://www.youtube.com/watch?v=GfY_BKyWEfo&feature=related
Niżej się nie da,chyba żeby się okopać:)))
Fajne filmiki użytkownika Jobergg.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-15 23:12:37 /


Zapiernicza niesamowicie. Już chciałem napisać że nie chcial bym w tym mieć wypadku ale przy tych prędkościach to żart.

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-15 23:18:43 /


http://www.youtube.com/watch?v=vto1-J_CvI8&NR=1

ten jest naprawdę ok ... niestety nie CultStyle'owy

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-01-16 01:02:43 /